Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Το νέο Apple TV


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
116 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/09/2012 - 15:49

Βέβαια 😉. Με δύο λόγια λοιπόν οτιδήποτε αρχείο εχεις στον υπολογιστή σου θα μπορείς να το στέλνεις στο aptv και από εκεί στη τηλεόραση σου, χωρίς τους περιορισμούς αρχείων που σου βάζει η apple πχ mp4.
Οπότε όλο σου το υλικό από μουσική μέχρι ταινίες τα έχεις στη tv σου ασύρματα. Άν εχεις και το aptv συνδεδεμένο με ραδιοενισχυτή θα κωδικοποιειται και ο ηχος αντίστοιχα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2012 - 15:52

Είδα και ενα video στο you tube τωρα .... Κανει mirroring και οτι βλέπω στο pc ....ακομα και την επιφάνεια εργασίας?

#93   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2012 - 16:13

Τι δεν κατάλαβα ρε παιδια?

#94   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2012 - 16:34

Κατέβασα το air parrot αλλα δεν πολυ καταλαβαίνω πως δουλεύει....κάποια βοήθεια?

#95   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/09/2012 - 17:04

Μπές στο παραπάνω site που δίνω, δείχνει τα πάντα

#96   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2012 - 17:14

Μπές στο παραπάνω site που δίνω, δείχνει τα πάντα

Οκ!

#97   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/09/2012 - 17:52

Το router το έχετε ασύρματα συνδεμενο με το aptv?

Εγω που το εχω ασύρματα , lagaρει!!

Ετσι κανει κα σε σας? μήπως πρέπει να κανω κάποια ρύθμιση?

#98   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 30/09/2012 - 22:52

Καμία ρύθμιση ιδιαίτερη μια απλή σύνδεση ασύρματα κ παίζει κανονικά.Ισως καμία φορά να παγώσει για λίγα δευτερόλεπτα και να κάνει buffering αλλα μόνο σε πολύ μεγάλα αρχεία.Και πάλι σχεδόν σπάνια

#99   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:03

Υπαρχει κάποια ρύθμιση όταν κανείς AirPlay απο iPad στην TV μεσω του Apple TV , να πιάνει όλη την οθόνη 16:9? γιατι εμένα δεν την πιάνει όλη!!... Μου την δείχνει 4:3 !

#100   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 22:32

Υπαρχει κάποια ρύθμιση όταν κανείς AirPlay απο iPad στην TV μεσω του Apple TV , να πιάνει όλη την οθόνη 16:9? γιατι εμένα δεν την πιάνει όλη!!... Μου την δείχνει 4:3 !


Φιλε μου και εγω σημερα αγορασα το apple tv και το δυστυχως το παρατηρησα το ratio και δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζει. Στο ιντερνετ βρηκα αυτο.

I have the same black bars on all sides problem. and yes it will show full screen on the TV only when changing the Apple TV resolution to 1280x1024 60Hz (no black bars shown on top/bottom), but at the same time I also noticed the mirroring image on the TV didn't look as sharp as the 1080p resolution (which shows black bars on all 4 sides). So I'd recommend against the 1280x1024 60Hz resolution. Just wait for Apple to release the fix soon (hopefully).
Δεν το δοκιμασα ακομα για να σου πω εντυπωσεις

Μηπως γνωριζει κανεις πως γινεται να δουμε netflix και hulu εδω στην Ελλαδα;; Αμα αλλαξουμε το app store σε αμερικη θα μπορουμε να εχουμε τις υπηρεσιες στο apple tv ; Το εχει δοκιμασει κανενας ;

#101   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 22:35

Φιλε μου και εγω σημερα αγορασα το apple tv και το δυστυχως το παρατηρησα το ratio και δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζει. Στο ιντερνετ βρηκα αυτο.

I have the same black bars on all sides problem. and yes it will show full screen on the TV only when changing the Apple TV resolution to 1280x1024 60Hz (no black bars shown on top/bottom), but at the same time I also noticed the mirroring image on the TV didn't look as sharp as the 1080p resolution (which shows black bars on all 4 sides). So I'd recommend against the 1280x1024 60Hz resolution. Just wait for Apple to release the fix soon (hopefully).
Δεν το δοκιμασα ακομα για να σου πω εντυπωσειςΜηπως γνωριζει κανεις πως γινεται να δουμε netflix και hulu εδω στην Ελλαδα;; Αμα αλλαξουμε το app store σε αμερικη θα μπορουμε να εχουμε τις υπηρεσιες στο apple tv ; Το εχει δοκιμασει κανενας ;


Μάλιστα!! Αν έχεις κανένα νέο postάρε να μας ενημερώσεις ... Σευχαριστω!

#102   syngi

syngi

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 22:53

Μάλιστα!! Αν έχεις κανένα νέο postάρε να μας ενημερώσεις ... Σευχαριστω!


Μολις το δοκιμασα και δεν μου δουλεψε ... Κριμα

#103   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/11/2012 - 08:24

Αν αγοράσω ταινία στο Imac θα μπορώ να την βλέπω από το atv ; Φυσικά δεν εννοώ με ανοιχτώ το imac αλλά ανολιγοντας το itunes στο atv , το ρωτάω γιατί το atv έχει μόνο επιλογή να βλέπω νοικιασμένες ταινίες και όχι αγορασμένες.

#104   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/12/2012 - 18:11

Αν αγοράσω ταινία στο Imac θα μπορώ να την βλέπω από το atv ; Φυσικά δεν εννοώ με ανοιχτώ το imac αλλά ανολιγοντας το itunes στο atv , το ρωτάω γιατί το atv έχει μόνο επιλογή να βλέπω νοικιασμένες ταινίες και όχι αγορασμένες.


Ναι θα μπορείς

#105   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 24/01/2013 - 15:43

Πριν απο λιγο το πηρα και εγω!!! Πολυ καλο το μικρο και σε συνδιασμο με το airparrot παιζει τα παντα!! To κακο ειναι οτι δεν εχουμε τις εφαρμογες που εχουν τα αμερικανακια(βλεπε NBA)...
To μιρορινγκ απο το iphone 4S στην τηλεοραση πως γινεται;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες