Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Πρόβλημα με Home Button iphone4


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
222 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 10/03/2012 - 02:48

Που το άλλαξες? apple store?

σου εστειλα pm

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/03/2012 - 02:48

Δεν υπάρχει apple store στην ελλάδα μην μπερδεύεσαι.Υπάρχουν apple resellers δλδ όλοι....

Και δε νομίζω να αλλαζουν και home buttons.

Αναρτημένη εικόνα


#18   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2012 - 03:05

Επικοινωνησε με τον pantsos ειναι ενας απο τους τεχνικους εδω του φορουμ μας...και νομιζω ειναι και βορεια Ελλαδα...

Δεν ειναι ιδιαιτερα ακριβο αναλογα που θα απευθυνθεις γενικα υπολογιζε απο 45-75€...

45 με 75???που τους εχετε βρει αυτους τους αριθμους να παω να τους λιντσαρω!!!για Home button μιλαμε οχι για μητρικη!χαχαχα 3 ευρο εχει το ανταλλακτικο ο τεχνικος ποσο θα βγαλει 40ευρο?αν ηταν ετσι θα ειχα φερραρι οχι σκουτερακι

#19   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/03/2012 - 03:10

Έχω δει και πιο μεγάλους αριθμούς (80 για home button)...Αν λες ότι κάνει 3 ευρώ το ανταλλακτικό(άντε και 10 να κάνει το oem σου λέω) τότε μιλάμε για αισχροκέρδεια.

Αναρτημένη εικόνα


#20   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2012 - 03:13

Έχω δει και πιο μεγάλους αριθμούς (80 για home button)...Αν λες ότι κάνει 3 ευρώ το ανταλλακτικό(άντε και 10 να κάνει το oem σου λέω) τότε μιλάμε για αισχροκέρδεια.

αφου υπαρχουν ανθρωποι που τα δινουν τι να πω?ειμαι βλακας εγω που δεν ζηταω πολλα.μα ειναι ντροπη δηλαδη αυτο το πραγμα.εγω δεν θα μπορουσα να ζητησω τοσα προσωπικα.το oem εχει 4,50 με 5 ευρο...

Τελευταία επεξεργασία από: fonikoxeris, 10/03/2012 - 03:15


#21   Steliosc1

Steliosc1

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2012 - 03:16

μπορείς να το κάνεις δηλαδή?

#22   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/03/2012 - 10:05

αφου υπαρχουν ανθρωποι που τα δινουν τι να πω?ειμαι βλακας εγω που δεν ζηταω πολλα.μα ειναι ντροπη δηλαδη αυτο το πραγμα.εγω δεν θα μπορουσα να ζητησω τοσα προσωπικα.το oem εχει 4,50 με 5 ευρο...


Φίλε να σε ρωτήσω. Κάνεις επαγγελματικά την δουλειά αυτή; Έχεις μαγαζί; Πληρώνεις ΤΕΒΕ; Πληρώνεις ενοίκιο ;
Μάλλον όχι. Έπειτα δε παίζει μόνο ρόλο το ανταλλακτικό είτε κάνει τόσο η δε κάνει. Είναι και αυτό που έχεις μάθει. Η τέχνη.
Αν σου δώσω ένα ανταλλακτικό για αμάξι που κάνει πχ 100€ και πας στο μάστορα να στο περάσει πόσο θα σου πάρει 20€;
Δε λέω ότι είναι φθηνά τα 60 κ 70 που ζητάνε τα μαγαζιά. Αλλά 30 κ 40€ για αυτή τη δουλειά είναι τίποτα δεδομένου ότι δίνουμε και εγγύηση.
Τώρα αν εσύ το κάνεις αυτό επειδή ξέρεις να τα κάνεις και δεν είναι η κύρια δουλειά σου, πάρε και 5€
Εγώ παίρνω 40-45€ μαζί και τα μεταφορικά όποιος θέλει να μου το στείλει και ξέρει ότι η δουλειά μου είναι εγγύηση θα μου το στείλει.
Αν του φαίνεται υπερβολική αυτή η τιμή πολύ απλά ψάχνει αλλού.
Αλλά μη τα ισοπεδώνουμε όλα.

#23   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/03/2012 - 10:45

+1 pantsos απλα η γνωση ειναι καποιες φορες που πρεπει να πληρωνεται παραπανω απο τα υλικα.


Στάλθηκε απο την καταμαυρη 4αρούμπα μου :-)

#24   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 10/03/2012 - 10:49

+1 pantsos απλα η γνωση ειναι καποιες φορες που πρεπει να πληρωνεται παραπανω απο τα υλικα.


Στάλθηκε απο την καταμαυρη 4αρούμπα μου :-)


Ετσι ειναι και γιατί να διακινδυνεύσει κάποιος δηλαδή και να κανει πιθανώς ζημιά (ποσες φορες το χουμε δει ρδω μεσα πια).
Whatsapp doc?

#25   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 10/03/2012 - 10:57

Το βασικοτερο ειναι το εξης!Αποδειξεις κοβει κανεις γι αυτες τις δουλειες?Γιατι αν κοβει τα 40 ευρω ειναι καλα...!
XS Max 256 Gb Space Gray

#26   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/03/2012 - 11:04

Το βασικοτερο ειναι το εξης!Αποδειξεις κοβει κανεις γι αυτες τις δουλειες?Γιατι αν κοβει τα 40 ευρω ειναι καλα...!


Εννοείται οτι κόβεται απόδειξη.

#27   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/03/2012 - 11:07

Καλημερα σας...
Για εμενα, και δεν μιλαω για καποιον προσωπικα, ή μονο για τα Apple products, θα επρεπε να υπαρχουν σε ολα κανονες, για να μην υπαρχει αισχροκερδια...

Σε καποιες χωρες του εξωτερικου,πχ, υπαρχει ΝΟΜΟΣ, με τον οποιο τα <<εργατικα>>, ο <<κοπος>> (και τα δυο εννοιες αγνωστες) δεν μπορουν να ξεπερνουν το 100% της τιμης του προιοντος... Δηλαδη, 5 Ε το ανταλλακτικο; Μαχ 10 Ε η ολη επισκευη... Απο εκει και περα, προσθετεις ΦΠΑ, 23% στη δικη μας περιπτωση, εισαι στα 12,3 Ε. Αντε, ολα κομπλε 15 Ε... Θες 20? Αντε, 20 Ε, 25 Ε... Οχι 40 Ε(για 75Ε δε το συζηταω), εν μεσω κρισης... Και να δεις, που και ο ανταγωνισμος θα κανει και τους αλλους να ριξουν τις τιμες, και αν αυτο δεν γινει, θα εχεις τους 10πλασιους πελατες... Οσο για τον ορο εγγυηση, αυτος πρεπει να θεωρειτε ΔΕΔΟΜΕΝΟΣ... Ασχετα με ο,τι ισχυει εδω, ειτε πληρωνεις 25 Ε, ειτε πληρωνεις 45 Ε...(Δηλαδη ενα προιον κανει 5Ε, συν ΦΠΑ, φορους...Πιστευω οτι 10-15 Ε κερδος ειναι ικανοποιητικα... Και Σκεψου ποσα μπορεις να φτιαξεις σε 8 εργατοωρες... 300 Ε μεροκαματο βγαζουν λιγοι). Τωρα οσο για το ΤΕΒΕ, εχεις δικιο, στην Ελλαδα ειναι στα υψη, και υπαρχει η προτωπορια να παει μα τα χρονια !!!

Απο εκει και περα ο καθενας κρινει, αναλογα... Και εγω σιγουρα, οταν εχω δωσει καποια λεφτα για κατι, αν εμφανισει καποιο προβλημα, θα το παω καπου με την εξης σειρα: 1) Να ειναι καποιος που ξερει τι κανει και να μην προκαλεσει χειροτερη ζημια(ολοκληρωτικη βλαβη ή/και γρατζουνιες), ή να παει να με κλεψει(πχ... εχει αυτο που κανει 20Ε, ενω ειναι το αλλο που κανει 40Ε), 2) τη τιμη, γιατι οι μερες ειναι δυσκολες για ολους μας...

Αυτα απο εμενα, φιλικα, χωρις να θελω να προκαλεσω, απλα μια αποψη αναφερω...(οι τιμες παραπανω, ειναι ενδεικτικες...)
Καλη συνεχεια!!!

Τελευταία επεξεργασία από: aquadigio, 10/03/2012 - 11:12


#28   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 10/03/2012 - 11:08

Τι το συζηταμε τοτε?!40 ευρω με το 23% στο κρατος ειναι πολυ καλα!Εαν πιανουν τα χερια καποιου να το κανει μονος του και τα γλιτωσει μαγκια του...
XS Max 256 Gb Space Gray

#29   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/03/2012 - 11:38

Φίλε να σε ρωτήσω. Κάνεις επαγγελματικά την δουλειά αυτή; Έχεις μαγαζί; Πληρώνεις ΤΕΒΕ; Πληρώνεις ενοίκιο ;
Μάλλον όχι. Έπειτα δε παίζει μόνο ρόλο το ανταλλακτικό είτε κάνει τόσο η δε κάνει. Είναι και αυτό που έχεις μάθει. Η τέχνη.
Αν σου δώσω ένα ανταλλακτικό για αμάξι που κάνει πχ 100€ και πας στο μάστορα να στο περάσει πόσο θα σου πάρει 20€;
Δε λέω ότι είναι φθηνά τα 60 κ 70 που ζητάνε τα μαγαζιά. Αλλά 30 κ 40€ για αυτή τη δουλειά είναι τίποτα δεδομένου ότι δίνουμε και εγγύηση.
Τώρα αν εσύ το κάνεις αυτό επειδή ξέρεις να τα κάνεις και δεν είναι η κύρια δουλειά σου, πάρε και 5€
Εγώ παίρνω 40-45€ μαζί και τα μεταφορικά όποιος θέλει να μου το στείλει και ξέρει ότι η δουλειά μου είναι εγγύηση θα μου το στείλει.
Αν του φαίνεται υπερβολική αυτή η τιμή πολύ απλά ψάχνει αλλού.
Αλλά μη τα ισοπεδώνουμε όλα.


Σωστος αλλα ο κοσμος δεν τα βλεπει αυτα, και εγω ελευθερος επαγγελματιας ημουνα και εσκαγα καθε δυμηνο 672€ στο τεβε και οταν εδινες μια προσφορα, εχανες τη δουλεια γιατι πηγε ο ταδε που δεν πληρωνε τιποτα ουτε τεβε ουτε εφορια ουτε μαγαζι και εδινε 200€ πχ κατω? γιαυτο παμε κατα διαολου, και γιαυτο και εγω αφηνω την ελλαδα και παω γερμανια.

το φθηνο τα κρεας τα σκυλια το τρωνε, αντε μετα ζητα ευθηνες απο εναν μη επαγγελματια αν εχεις θεμα :lol: σιγουρα θα βγαλεις ακρη :lol: :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: andreas37d, 10/03/2012 - 11:38


#30   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 10/03/2012 - 11:51

Σωστος αλλα ο κοσμος δεν τα βλεπει αυτα, και εγω ελευθερος επαγγελματιας ημουνα και εσκαγα καθε δυμηνο 672€ στο τεβε και οταν εδινες μια προσφορα, εχανες τη δουλεια γιατι πηγε ο ταδε που δεν πληρωνε τιποτα ουτε τεβε ουτε εφορια ουτε μαγαζι και εδινε 200€ πχ κατω? γιαυτο παμε κατα διαολου, και γιαυτο και εγω αφηνω την ελλαδα και παω γερμανια.

το φθηνο τα κρεας τα σκυλια το τρωνε, αντε μετα ζητα ευθηνες απο εναν μη επαγγελματια αν εχεις θεμα :lol: σιγουρα θα βγαλεις ακρη :lol: :lol:


Και βεβαια συμφωνω με ο,τι ειπες(μερικα τα ανεφερα και παραπανω...).
Φοροι, ενοικια καταστηματων, ΦΠΑ, ΤΕΒΕ(η οποια αλλη ασφαλεια)... Πχ, δεν ειναι δυνατον καποιος επειδη ειναι παλιος στην αγορα, αλλα εχει κερδοι μικρα, να πληρωνει περισσοτερο ΤΕΒΕ απο εναν νεο επιχειρηματια με πολλαπλασιες εισπραξεις! Θα επρεπε να ειναι αναλογικα αυτα... Ελα ομως που μερικοι ενω ειχαν εισοδηματα 40-50.000 δηλωναν 3-4.000 !!! Με αυτους πρεπει να τα βαζουμε... Με τους μη σωστους επαγγελματιες και τους μη σωστους φορολογουμενους...

Σορρυ για το offtopic...

Καλο τελικα θα ηταν φιλε μου για να επισκευαστει η βλαβη σου, να παρεις προσφορες απο τεχνικους(και εδω μεσα ειναι οι καλυτεροι) , να δεις, να κρινεις και να αποφασισεις με γνωμωνα την ποιοτητα των υπηρεσιων, και την τιμη... Καλη συνεχεια !

Τελευταία επεξεργασία από: aquadigio, 10/03/2012 - 11:54


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες