Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Blocks Jailbreak in New iPhone 3GS Units!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 26/01/2010 - 16:05

Παιδιά είναι δικαίωμα καθενός να κάνει οτι θέλει. Απλά μην προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε κατι που δεν είμαστε σωστοι και βάζω τον εαυτό μου μεσα πρώτο πρώτο.
Κανεις δεν μας υποχρεωνει να αγοράσουμε εφαρμογές.
Κανεις δεν δουλευει τζαμπα.
Αν όλοι εβαζαν μονο appoulous σε λίγο δεν θα υπήρχαν εφαρμογες αφου κανενας δεν θα δουλευε χωρις αμοιβη.


Για μενα με εξαιρεση τα παιχνιδια που μπορει καποιος να εχει απεριοριστο αριθμό, ο μεσος χρηστης δεν χρειαζεται και δεν χρησιμοποιεί περισσότερες απο 30 εφαρμογές.
Αυτη την στιγμη εχω στο iphone μου 56 εφαρμογές συμπεριλαμβανομενων παιχνιδιων, ειδησιογραφικων, messenger κλπ, απο τις οποιες είναι 33 free, 17 αγορασμενες και 6 προσφορες δωρεαν για μικρο διαστημα.
Στο iTUnes εχω καπου 108 απο τις οποιες ακομα θελουν πεταμα αρκετες συν το τι εχω πεταξει ως τωρα.

Αυτες που πραγματικά αξιζουν και τις χρησιμοποιω και αν δεν τις είχα θα δυσκολευομουν να κανω την δουλεια μου, τις εχω πληρωσει ολες ακομα και το Ndrive.
Για Δευτερευουσας σημασιας εφαρμογές μπορω να χρησιμοποιησω με καποιες μικρες παραχωρησεις αλλες παρομοιες που ειναι free.
Επίσης υπάρχουν και οι προσφορες δωρεαν για λιγες μερες.

Κάποιες ψιλοχαζες τις ειχα τσαμπε μεχρι πριν λιγο που αποφασισα να κρατησω την συσκευη μου χωρίς JB οπότε και τις πέταξα.

Γι᾽αυτο το καλυτερο είναι δοκιμη μεσω του γνωστου μαγαζιου και αν δεν σας κάνει η δεν ειναι απαραιτητη: delete. Αν σας είναι απόλυτα χρησιμη καντε ενα πακετο τσιγαρα λιγότερο και επιβραβευστε τον developer αγοράζοντας την.


Συμφωνώ απόλυτα με το ποστ σου

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 26/01/2010 - 16:06


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 27/01/2010 - 01:16

Σωστά όλα αυτά, αλλά με εκνευρίζει το γεγονός ότι εμένα που γνωρίζω και είμαι πιο ψαγμένος, σε σχέση με άλλους απλούς χρήστες που δεν τους ενδιαφέρει παρά μόνο να κάνουν λίγη φιγούρα, να μιλάνε και να ακούνε μουσική (και καλά κάνουν όπως θέλουν), δεν με αφήνει η Apple να κάνω JB ελεύθερα και χωρίς να βάζει νέες bootrom και άλλες τέτοιες ενέργειες. Γιατί δική μου είναι η συσκευή, όπως και το PC μου αυτή τη στιγμή που γράφω, οπότε μπορώ να κάνω ότι θέλω σε οποιαδήποτε συσκευή μου που την έχω αγοράσει με τα λεφτά μου (δεν την έκλεψα, χρυσάφι τη πλήρωσα, 669 ευρώ!): Να βάλω ότι λειτουργικό θέλω, να τη χρησιμοποιήσω για ότι θέλω και όπως θέλω, κτλ. κτλ.
Και δεν εννοώ φυσικά μόνο τα cr***ed apps, αλλά πολλές άλλες λειτουργίες που παρέχονται απλά και μόνο μέσω Cydia και τις γουστάρω πολύ. Βλέπε iPhoneDelivery, iBluenova (σύντομα), iBirthdays, iRemix, Greek carrier logos, και τόσα άλλα που αυτή τη στιγμή μου διαφεύγουν και η Apple δεν τα παρέχει ή τα έχει μπλοκάρει, είτε σκόπιμα είτε όχι. Αυτό είναι το θέμα κυριότερα και αυτό με εκνευρίζει. Και το λιγότερο που με νοιάζει είναι οτι μπορώ να έχω και τα cr***ed apps.

Τελευταία επεξεργασία από: Kostas75, 27/01/2010 - 01:16


#183   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/01/2010 - 01:32

Επίσης συμφωνώ και με το δικό σου ποστ.

#184   giorgossalonica

giorgossalonica

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2010 - 01:53

To καινούριο το redsnow μήπως επιλύει το πρόβλημα το δικό μας με τη νέα boot rom?

#185   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/01/2010 - 01:53

To καινούριο το redsnow μήπως επιλύει το πρόβλημα το δικό μας με τη νέα boot rom?

όχι

#186   giorgossalonica

giorgossalonica

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2010 - 01:57

όχι



Εντάξει, μικρό το κακό.Απλά τώρα που βρέθηκε λύση και για μένα ζητάω παραπάνω...Η ακατάσχετη ανικανοποίητη φυσις του καταναλωτικού ανθρώπου!!

#187   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 27/01/2010 - 01:58

κανεις δεν ειναι ικανοποιημενος με οτι εχει... αστα ;) ;)

#188   giorgossalonica

giorgossalonica

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/01/2010 - 02:27

κανεις δεν ειναι ικανοποιημενος με οτι εχει... αστα ;) ;)


Γιατί όμως ρε συ...Αυτό είναι κακό..

Πριν 15 χρόνια κυκλοφορούσα με ένα walkman ραδιοκασετόφωνο aiwa και το θεωρούσα υπεργκάτζετ! Μάλλον είμαστε αχάριστοι τελικά.Ίδιον του ανθρωπίνου γένους άλλωστε η αχαριστία....

#189   akis12

akis12

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 18:56

τελικα ο Geohot προκειτε να βγαλει καποιο tool για το νεο bootrom??
Η δεν θα μπει καν στον κόπο ??

#190   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 20:35

δεν θα μπει στο κοπο το δηλωσε αλλωστε.. οτι δεν θα ασχοληθει αλλο.. :(

#191   akis12

akis12

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 21:16

δεν θα μπει στο κοπο το δηλωσε αλλωστε.. οτι δεν θα ασχοληθει αλλο.. :(



αχ και τωρα τι θα κανουμε ολοι εμεις που εχουμε new bootrom???
:( ;(

#192   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 21:26

θα περιμενετε και εμας που εχουμε την παλια bootrom μολις βγει η 3.2 .. να κανουμε ολοι πλεον παρεα.. με clean συσκευες.. και την apple να μας κανει οτι θελει.. :lol:

#193   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 21:37

Εγώ είμαι ικανός να φουλάρω το τηλέφωνο με τις αγαπημένες μου εφαρμογές και τα παιχνίδια που ουσιαστικά δεν έχουν τέλος και αντέχουν στο χρόνο (κάτι Μονόπολες, κάτι τζογαδόρικα, κάτι τέτοια) και να μη ξανα-ανοίξω το iTunes στον υπολογιστή!... Τέτιο σημείο, μιλάμε!

xilaren

#194   akis12

akis12

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 22:03

οσο αναφορα την dev-team? μπορει να βγαλει κατι???

#195   devilmanson

devilmanson

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/01/2010 - 22:35

εγω παλι το iphone το αγορασα πριν ενα μηνα σχεδον!καταφερα να το ξεκλειδωσω ενω εχω τη νεα bootroom και ως τωρτα ποτε δεν ειχα προβλημα να μεινω απο μπαταρια και οτιδηποτε τετοιο προβλημα αλλα ακομα και να μεινω δεν θα με πειραζε δεν ηρθε η συντελεια του κοσμου! παω σπιτι και το βαζω στον υπολογιστη,οπως θα κανα και με ενα κινητο αλα θα το βαζα στο φορτιστη,το προβλημα ειναι απειροελαχιστο μην κολλαμε σε τοσα μικροπραγματα!

Οσον αφορα τον geohost ακουσα προχθεσ οτι ασχολειται πλεον με το ps3 και υποστηριζει οτι το σπασε τελικα μετα απο 3 χρονων προσπαθειες απο πολλους οπου δεν καταφεραν να βγαλουν αποτελεσμα!

επιπλεον οσον αφορα τις εφαρμογες ναι υποστηριζω την πειρατεια στην ελλαδα γιατι η ''ελλαδα'',δλδ τα ατομα που εκπροσωπουν την ελλαδα,δεν μας υποστηριζουν σαν καταναλωτες απο τη στιγμη που η κατασταση της χωρας μας ειναι γνωστη αυτη μας πουλανε ενα προιον που αυθεντικο απ αλλες χωρες θα το δουμε στην μιση τιμη.Αρα οχι μονο δεν μας υποστηριζουν αρα μας εκμεταλευονται.Δεν δεχομαι καν να ακουσω οτι η πειρατεια φταει σε ενα μερος γιατι αν ολα τα αλλα ηταν σωστα οι ελεχνοι και η νοοτροπια καποιων ωστε να σε βλεπουν ως πελατη αντι για ενα πορτοφολι και εμεις εξισουμε θα ειμασταν σωστοι,αυτα πανε κυκλος,

και μην φοβαστε οσο και να εχουμε χακαρισμενα τα iphone και να μην πληρωνουμε μια για τις εφαρμογες οι ξενοι δεν ειναι χαζοι παλι ξερουν οτι η ελλαδα ειναι απο τις καλυτερες χωρες για να εισφερουν κερδη στα ταμεια τους καθως ο ελληνας εχει μεσα του και το ψωνιο.


Αυτα τα ολιγα σε οσα διαβαζα στο τοπικ αυτο!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες