Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Blocks Jailbreak in New iPhone 3GS Units!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   jimmny

jimmny

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/01/2010 - 02:19

εγω παλι το iphone το αγορασα πριν ενα μηνα σχεδον!καταφερα να το ξεκλειδωσω ενω εχω τη νεα bootroom και ως τωρτα ποτε δεν ειχα προβλημα να μεινω απο μπαταρια και οτιδηποτε τετοιο προβλημα αλλα ακομα και να μεινω δεν θα με πειραζε δεν ηρθε η συντελεια του κοσμου! παω σπιτι και το βαζω στον υπολογιστη,οπως θα κανα και με ενα κινητο αλα θα το βαζα στο φορτιστη,το προβλημα ειναι απειροελαχιστο μην κολλαμε σε τοσα μικροπραγματα!

Οσον αφορα τον geohost ακουσα προχθεσ οτι ασχολειται πλεον με το ps3 και υποστηριζει οτι το σπασε τελικα μετα απο 3 χρονων προσπαθειες απο πολλους οπου δεν καταφεραν να βγαλουν αποτελεσμα!

επιπλεον οσον αφορα τις εφαρμογες ναι υποστηριζω την πειρατεια στην ελλαδα γιατι η ''ελλαδα'',δλδ τα ατομα που εκπροσωπουν την ελλαδα,δεν μας υποστηριζουν σαν καταναλωτες απο τη στιγμη που η κατασταση της χωρας μας ειναι γνωστη αυτη μας πουλανε ενα προιον που αυθεντικο απ αλλες χωρες θα το δουμε στην μιση τιμη.Αρα οχι μονο δεν μας υποστηριζουν αρα μας εκμεταλευονται.Δεν δεχομαι καν να ακουσω οτι η πειρατεια φταει σε ενα μερος γιατι αν ολα τα αλλα ηταν σωστα οι ελεχνοι και η νοοτροπια καποιων ωστε να σε βλεπουν ως πελατη αντι για ενα πορτοφολι και εμεις εξισουμε θα ειμασταν σωστοι,αυτα πανε κυκλος,

και μην φοβαστε οσο και να εχουμε χακαρισμενα τα iphone και να μην πληρωνουμε μια για τις εφαρμογες οι ξενοι δεν ειναι χαζοι παλι ξερουν οτι η ελλαδα ειναι απο τις καλυτερες χωρες για να εισφερουν κερδη στα ταμεια τους καθως ο ελληνας εχει μεσα του και το ψωνιο.


Αυτα τα ολιγα σε οσα διαβαζα στο τοπικ αυτο!!!




εγω απο χθες που εχω το 3gs του εκανα jailbreak και μολις αρχισα να βαζω διαφορα απο το cydia εκανε ενα reboot και το τηλεφωνο μπηκε στη φαση dfu mode και αναγκαστηκα να κανω restore. δηλαδη jailbreak τελος? να πεις οτι θα μεινει το τηλεφωνο ανοικτο για να μην χασει το jailbreak αυτο ειναι ευκολο.καποια στιγγμη ομως θα κανεις ενα reboot οποτε παλι απο την αρχη. δεν υπαρχει λυση τελικα? μηπως αν βαζαμε καποια παλια filmware?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2010 - 02:28

εχει απαντηθει πολλακις ξανατρεξε το blackra1n οταν σε βγαλει το dfu στην οθονη του κινητου σου...πως ξεκινατε την διαδικασια του jailbreak χωρις να διαβασετε καν γι αυτο?
συγγνωμη για το υφος μου δεν εχω κατι προσωπικο μαζι μου αλλα κανε ενα search sto foroum,ακομα και στα latest post εχει αναφερθει 1.000.000.000.000 φορες

#198   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2010 - 02:37

Και λίγες λες... :)
Εντάξει... Η αλήθεια είναι πως απάνω στον πανικό του κάποιος (κι εγώ, ακόμα) δε θα κάτσει να ψάξει, να βρει και να διαβάσει όλα όσα έχουν αναφερθεί. Είναι κάτι σαν το ζελέ της στιγμής! Ή, σα να λέμε, "άντρα θέλω, τώρα τονε θέλω"...
Πάντως, φίλε μου, tiloverboy, είπες τη μεγάλη αλήθεια! Είπες το λόγο που κάνει το iphonehellas, τη πιο επιτυχημένη ελληνική ιστοσελίδα του είδους της: Δείχνουμε κατανόηση, σκύβουμε πάνω από το πρόβλημα του καθενός και κάνουμε ότι μπορούμε για να τον βοηθήσουμε και είμαστε ικανοί, ακόμα και 1.000.000.000.000 φορές να επαναλάβουμε κάτι, αρκεί να περάσει ακόμα και στον τελευταίο! :)

#199   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/01/2010 - 09:11

εγω απο χθες που εχω το 3gs του εκανα jailbreak και μολις αρχισα να βαζω διαφορα απο το cydia εκανε ενα reboot και το τηλεφωνο μπηκε στη φαση dfu mode και αναγκαστηκα να κανω restore. δηλαδη jailbreak τελος? να πεις οτι θα μεινει το τηλεφωνο ανοικτο για να μην χασει το jailbreak αυτο ειναι ευκολο.καποια στιγγμη ομως θα κανεις ενα reboot οποτε παλι απο την αρχη. δεν υπαρχει λυση τελικα? μηπως αν βαζαμε καποια παλια filmware?

η συσκευη επανέρχεται τρέχοντας μόνο το blackra1n χωρίς restore .. Σύνδεση με pc - blackra1n και δεν χάνεις τα δεδομένα σου .. 1.000.000.000.001.. Χα χα χα

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 30/01/2010 - 09:13


#200   jimmny

jimmny

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/01/2010 - 02:08

η συσκευη επανέρχεται τρέχοντας μόνο το blackra1n χωρίς restore .. Σύνδεση με pc - blackra1n και δεν χάνεις τα δεδομένα σου .. 1.000.000.000.001.. Χα χα χα



Τα διαβασα τα post και δεν θα εγραφα αν δεν ειχα προβλημα.και το προβλημα ειναι οτι δεν μπορει να επανελθει με τον pizzaboy geohot πως τον λενε,και χρειαζετε μονο restore. οταν εγινε επανεκινηση μεσα απο το cydia, το τηλεφωνο ειχε μαυρη οθονη και δεν ανοιγε ουτε με geohot ουτε τιποτα. μονο και μονο restore.

#201   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/01/2010 - 02:30

Έχω την εντύπωση πως δεν έχεις σωστό blackrain .. Έχεις κατεβάσει το blackra1nrc3 ( www.blackra1n.com );

#202   jimmny

jimmny

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/02/2010 - 01:22

δικιο ειχατε. τελικα το εκανα jailbreak μια χαρα.εχω κολλησει με την εφαρμογη wikitude. την εχει κανεις μηπως προτου αναβαθμιστει?

#203   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 03/03/2010 - 15:40

Έχω καιρό να κοιτάξω το θέμα με το JB του iPhone 3GS με το νέο Bootrom! Έχουμε κανένα ευχάριστο νεότερο;;;

#204   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 15:42

δεν εχου κανε ευχαρισοτ νεο.. θα εβλεπες σημαιες στην πρωτη σελιδα του iphonehellas θα το γιορταζαμε πανιγηρικα.. :lol:

#205   Ultralord

Ultralord

    iPH Contributor

  • 953 μηνύματα
  • Twitter:@levasval
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:val lev

Δημοσίευση 03/03/2010 - 20:55

κρίμα γιατί τυχαίνει να μην έχεις πάντα pc αν πας ταξίδι ή κάπου.. έχει ακούσει κανείς κάτι νεότερο.. για αυτό? μπας και δούμε άσπρη μέρα? :o

#206   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2010 - 20:58

δυστυχως φιλε μου δεν υπαρχει κατι νεοτερο.. εαν υπαρξει θα δεις βεγκαλικα στην πρωτη σελιδα.. :lol:

#207   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 04/03/2010 - 17:42

Δηλαδή ο Geohot και η Dev team έχουν σηκώσει τα χέρια ψηλά στο θέμα... πολύ παράξενο!... ???

#208   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2010 - 19:25

Δεν εχουν σηκώσει τα χέρια.. Η 3.1.3 δεν προσέφερε κάτι επιπλέον ώστε να κάψουν exploit.. Έτσι κι αλλιώς φωνάζαμε μην αναβαθμισετε.. Κάποιοι δεν άκουσαν..

#209   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2010 - 20:56

To παλικάρι ρωτάει για την νέα bootrom του 3GS και όχι για την 3.1.3

Τελευταία επεξεργασία από: IPH, 01/04/2010 - 18:49


#210   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2010 - 21:11

Δηλαδή ο Geohot και η Dev team έχουν σηκώσει τα χέρια ψηλά στο θέμα... πολύ παράξενο!... ???

ο geohot ειπε οτι δεν θα ασχοληθει <_<

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες