Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Blocks Jailbreak in New iPhone 3GS Units!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   rouvas2009

rouvas2009

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/12/2009 - 11:35

Αγορά Iphone 3gs Παρασκευή 04/12 απο Γερμανό Πατησίων 39και κάτι δεν θυμάμαι αριθμό, λευκό 16gbs, με την νέα bootrom νούμερο παραγωγής 47 :(
Όποιος πάει να πάρει απο εκεί τις προσεχείς ημέρες έχει απο ό,τι είδα ένα μαύρο (δεν ξέρω πόσα gb) αλλά να έχει υπόψιν του οτι θα είναι απο τα νέα bootrom.
Άρα εγώ περιμένω το "θαύμα" και έως τότε δεν θα το κλείνω καθόλου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Cost

Cost

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2009 - 11:53

Χιλιαδες κοσμος περιμενει αυτο το "θαυμα".. i dev teeam κανει προσπαθειες και πιστευω δεν θα αργησει να βγει στην επιφανεια .

#93   apmos

apmos

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2009 - 22:55

Για εμάς που δεν έχουμε mac πως μπορούμε να ελέγξουμε το iPhone ποια bootrom φοράει? Μπορούμε να το τσεκάρουμε και με βάση το serial number?

#94   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 30/12/2009 - 05:01

Για εμάς που δεν έχουμε mac πως μπορούμε να ελέγξουμε το iPhone ποια bootrom φοράει? Μπορούμε να το τσεκάρουμε και με βάση το serial number?

Πλεον πολυ δυσκολο να βρεθει με την παλια μπουτρομ.Και εγω παθων ειμαι!!!Αντε να δουμε ποτε και αν θα βγει το jailbreak!!!

#95   gkalas

gkalas

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2010 - 23:16

Kανα νεο εχουμε?Σε μια εβδομαδα το παραλαμβανω :rolleyes:

#96   miltoskat

miltoskat

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Twitter:@miltoskat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/01/2010 - 16:56

Παιδιά θέλω να βάλω Android στο iPhone μπορείτε να με βοηθήσετε????????

#97   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2010 - 17:07

Παιδιά θέλω να βάλω Android στο iPhone μπορείτε να με βοηθήσετε????????

φιλε μου δες στο google δεν νομιζω οτι γινεται απο οτι ειδα προχειρα?γιατι να το αλλαξεις δεν εισαι ευχαριστημενος?

Τελευταία επεξεργασία από: tiloverboy, 04/01/2010 - 17:11


#98   miltoskat

miltoskat

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Twitter:@miltoskat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/01/2010 - 17:53

φιλε μου δες στο google δεν νομιζω οτι γινεται απο οτι ειδα προχειρα?γιατι να το αλλαξεις δεν εισαι ευχαριστημενος?


Φίλε όχι μόνο ευχαριστημένος δεν είμαι αλλά πριν ένα μήνα πήρα το 3GS και τώρα είμαι έτοιμος να το πετάξω από το παράθυρο!!!!!!!!! Πρώτη φορά μένω τόσο δυσαρεστημένος από κινητό τηλέφωνο!!!!!!!! Μου έχει σπάσει τα νεύρα αφού να φανταστείς τον καταλαβαίνω τον τύπο στο youtube που το πυροβολάει. Αυτό που με ενοχλεί πιο πολύ είναι το untethered jailbreak!!!!!!!! >:( >:( >:( >:(

Τελευταία επεξεργασία από: miltoskat, 04/01/2010 - 17:56


#99   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2010 - 17:57

δεν μπορω να το κατανοησω γιατι εχω το 3g διαβασε τον οδηγο για νεους χρηστες...οσο για το untethered jailbreak δυο λυσεις βλεπω να μην το αφηνεις να πεσει ποτε του η μπαταρια η να χησιμοποιησεις custom firmware οποτε ετσι λογικα να μην χρειαζεται να τρεχεις συνεχως το blackra1n

#100   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 04/01/2010 - 18:04

Δηλαδη με 359.3.2 bootrom, αν περάσω μια custom θα μπορώ να κάνω επανεκκίνηση χωρίς να τρέχω κάθε φορά το blackra1n ?

#101   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2010 - 18:07

ετσι νομιζω αλλα δεν ειμαι σιγουρος

#102   miltoskat

miltoskat

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Twitter:@miltoskat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/01/2010 - 18:08

δεν μπορω να το κατανοησω γιατι εχω το 3g διαβασε τον οδηγο για νεους χρηστες...οσο για το untethered jailbreak δυο λυσεις βλεπω να μην το αφηνεις να πεσει ποτε του η μπαταρια η να χησιμοποιησεις custom firmware οποτε ετσι λογικα να μην χρειαζεται να τρεχεις συνεχως το blackra1n




Φίλε καταλαβαίνω γιατί δεν μπορείς να με καταλάβεις γιατί εσύ απολαμβάνεις το jailbroken iPhone σου και τις τσάμπα εφαρμογές ενώ εγώ πρέπει να πληρώσω για οτιδήποτε!!!!!!! Κάτι άλλο το οποίο είναι σπαστικό είναι ότι μεταχαράς να μην το αφήσω να τελειώσει ποτέ η μπαταρία αλλά τι θα γίνει με την επανεκίνηση που μου ζητάει για την εγκατάσταση των εγαρμογών?? Και αν βάλω custom firmware αυτό σημαίνει ότι θα καταργηθεί το νέο bootrom??

#103   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2010 - 18:11

Φίλε καταλαβαίνω γιατί δεν μπορείς να με καταλάβεις γιατί εσύ απολαμβάνεις το jailbroken iPhone σου και τις τσάμπα εφαρμογές ενώ εγώ πρέπει να πληρώσω για οτιδήποτε!!!!!!! Κάτι άλλο το οποίο είναι σπαστικό είναι ότι μεταχαράς να μην το αφήσω να τελειώσει ποτέ η μπαταρία αλλά τι θα γίνει με την επανεκίνηση που μου ζητάει για την εγκατάσταση των εγαρμογών?? Και αν βάλω custom firmware αυτό σημαίνει ότι θα καταργηθεί το νέο bootrom??

το bootrom δεν καταργειται απο οτι νομιζω...τι σχεση εχει ομως το untethered jailbreak με τις τζαμπα εφορμογες?

#104   miltoskat

miltoskat

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Twitter:@miltoskat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/01/2010 - 18:14

το bootrom δεν καταργειται απο οτι νομιζω...τι σχεση εχει ομως το untethered jailbreak με τις τζαμπα εφορμογες?



Το νέο bootrom καταστεί αδύνατο το jailbreak οπότε δεν μπορώ να έχω cydia οπότε ούτε τσάμπα εφαρμογές!!!!!!!!!!!

#105   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/01/2010 - 18:20

Το νέο bootrom καταστεί αδύνατο το jailbreak οπότε δεν μπορώ να έχω cydia οπότε ούτε τσάμπα εφαρμογές!!!!!!!!!!!


Μπορείς να κάνεις jailbreak και μπορείς να έχεις τα πάντα αλλά κάθε φορά που το κινητό θα κλείνει για οποιοδήποτε λόγο θα πρέπει να το συνδές με pc και να ξανατρέχεις το blackrain!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες