Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Blocks Jailbreak in New iPhone 3GS Units!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
246 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/10/2009 - 18:01

Σου είναι εύκολο να δώσεις κάποιο link γιατί με ενδιαφέρει κ εμένα αυτό.
Ευχαριστώ!


My link


Παιδια λογικα ισχυει σημερα πηρε φιλος το s 16αρι που καποιος ακυρωσε την παραγγελια να ειναι καλα ο ανθρωπος τα δυο τελευταια οντως ηταν 39 και με blackra1n η δουλεια τελειωσε σε 10 sec.επισης το παιδι στη voda μου ειπε οτι στην αποθηκη τελειωσαν ολα και περιμενουν νεα παραλαβη και οτι ειμασταν τυχεροι που το πηραμε τοσο γρηγορα σε 2 εβδομαδες.Επισης να πω οτι το παλικαρι ο geohot αξιζει donation εχει κανει μαγικα.Αυτα απο εμενα ελπιζω να βοηθησα !

Τελευταία επεξεργασία από: nikoss123, 30/10/2009 - 18:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 02/11/2009 - 20:28

Απο οσο διαβασα πρεπει να ειμαι ο πρωτος με το καινουριο bootrom.. Αν και απο System Profiler δεν μου δειχνει το iBoot.. Για να το δεις απο το SN κοιτας το 4 κ 5 ψηφιο, που σε μενα ειναι 42>39 που αναφερθηκε.. Και τωρα περιμενουμε να βρεθει καμια τρυπα και εκει..

#78   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 13:55

Posted Today, 09:31 AM
και έλεγα να πάρω 3GS καινούργιο :o

Φίλε μου μέχρι να έρθει στην Έλλαδα η καινούρια παρτιδά θα κάνει πολλυ καιροό!

ποτε δεν ξερεις... εγω εδωσα παραγγελεια για 3GS 29/10/09 και με πηρα τηλεφωνο 3/11/09 και μου ειπαν εχει ερθει κανω j/b μολισ αρχησα να του βαζω πραγματα και χρειαζοταν reboot εμπαινε σε recovery mode...

#79   iAgis

iAgis

    iPH User

  • 141 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 14:47

ποτε δεν ξερεις... εγω εδωσα παραγγελεια για 3GS 29/10/09 και με πηρα τηλεφωνο 3/11/09 και μου ειπαν εχει ερθει κανω j/b μολισ αρχησα να του βαζω πραγματα και χρειαζοταν reboot εμπαινε σε recovery mode...


μετά το recovery mode έπρεπε να κάνεις restore???

#80   artsim0s

artsim0s

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 15:03

Σε ενα ξενο forum ενας εγραψε οτι τα δυο τελευταια νουμερα στο SN που γραφει στο κουτι δεν πρεπει να ειναι μεγαλυτερα απο 39.Τωρα αληθεια ψεμματα ποιος ξερει



το εγραψα εγω και ειναι αληθεια.. η καινουτγια σειρα ποθ ηρθε αυτιν τιν βδομαδα ειναι με serial number 0042.. οποια ειναι απο 39 και κατω.. κοινος 0039 γινετε jailbrake.. μπορει καπιος να το ελενξει και απο εκει.. πισο απο το κουτι του iphone εχει τα serial number.. αν ειναι απο τα πρωτα 4ψυφια τα διο τελεφταια μεγαλητερα απο 39 ειναι με τιν καινουργια σειρα που δεν ξεκλιδωνουνε..

ειμαι και εγω μεσα σε αφτους που εχω κηνιτο με την καινουργια σειρα και περιμενω τον (geogod)γιωργακι βαλε τα δινατα σου.. εσενα περιμενουμε.. ειχα αναπτυξει το θεμα πολυ πιο νωρις .. 1 βδομαδα τωρα αλλα ολοι ειχανε παρει ιδι iphone η δεν ειχε αγορασει ακομα ο κοσμος με τιν καινουργια σειρα.. 42.. απλα περιμενουμε κληδωμενοι.. ελπιζωντας..

Τελευταία επεξεργασία από: artsim0s, 09/11/2009 - 15:06


#81   artsim0s

artsim0s

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 15:11

Γειά χαρά σε όλους.
Μόλις είμαι κάτοχος ενός 3gs με εγκατεστημένη 3.1 ΟΤΒ (στις πληροφορίες λέει: Έκδοση 3.1 (7C144).
Φαντάζομαι ότι εάν είχε 3.1.2 θα έπρεπε να ανυσηχούσα ότι έχω από τις νέες παρτίδες με την νέα 3GS bootrom version, σωστά ?
Anyway, πως μπορώ να δω σε windows λειτουργικό τη 3GS bootrom version ?



και να εχεις φιλε μου τιν 3.1.2 αν ειναι σειρας 39 και κατω γινετε jailbrake.. πηγενε σατ πρωτα σχολια να δεις πως θα ελενξεις αν εχεις σειρα 42..

#82   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 16:51

δηλαδη με καθε reboot θελει ξανα blackra1n rc3 και restore τα παντα?

Τελευταία επεξεργασία από: nmout, 09/11/2009 - 16:52


#83   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 17:44

μετά το recovery mode έπρεπε να κάνεις restore???

ειχα κανει restore και εκανα μετα j/b...απλα ειναι με το καινουργιο bootrom.

#84   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 17:47

δηλαδη με καθε reboot θελει ξανα blackra1n rc3 και restore τα παντα?

ναι θελει blackra1n rc3 αλλα οχι restore.... αν το τρεχξεις blackra1n rc3 μετα θα δεισ οτι ειναι ολα εκει

#85   ermisblue

ermisblue

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2009 - 02:07

Γεια σας εγώ παραγγειλα ενα iphone 3Gs απο Γερμανο απο την πρωτη ημερα που ανακοινωθηκε αλλα δεν εχει ερθει ακομα. Διαβαζοντας συνεχως τις εξελιξεις περι jailbreak, ειχα στεναχωρεθει στην αρχη αλλα μετα που μπορεσανε και το σπασανε και παλι ειπα ολα καλα.Σημερα διαβαζω εδω οτι με καθε reboot θα χρειαζετε κατι αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι . Εχω ενα iphone 3G και εχω εξοικιωθει με την διαδικασια jailbreak μεσω pwnage tool αλλα απο blackra1n kai blacksn0w ειχα πει να δοκιμασω με το καινουριο που θα ερθει (αμα ερθει ποτε).Καταλαβενω περιπου τι γινεται αλλα αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οτι πχ εχεις ενα iphone απο την καινουρια παρτιδα του κανω jailbreak με blackra1n το φορτωνεις με ενα σωρο προγραμματα και αλλα και καποια στιγμη γινετε reboot ειται στο ζητησει μεσω cydia ειται τελειωσει η μπαταρια ή απλα κλεισει απο μονο του. Τι γινετε, τι χανω απο μεσα ,τι πρεπει να κανω οταν ξανανοιξει τι θα χρειαστω πχ αν ειμαι εκτος σπιτιου και χωρις ιντερνετ.Αυτα ,οποιος ξερει και οποιος εχει αναλογες εμπειριες ας εξηγησει αναλυτικα.Ευχαριστω προκαταβολικα.

P.S. Αν ξερει καποιος για το ποτε θα ειναι διαθεσιμα iphone3Gs ,γιατι ρωτησα παντου και δεν μπορω να βρω λογω ελλειψης και αυτοι που εχουν Vodafone και Πλαισιο μονο με συμβολαιο ας γραψει.και παλι thnks

#86   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2009 - 15:27

Γεια σας εγώ παραγγειλα ενα iphone 3Gs απο Γερμανο απο την πρωτη ημερα που ανακοινωθηκε αλλα δεν εχει ερθει ακομα. Διαβαζοντας συνεχως τις εξελιξεις περι jailbreak, ειχα στεναχωρεθει στην αρχη αλλα μετα που μπορεσανε και το σπασανε και παλι ειπα ολα καλα.Σημερα διαβαζω εδω οτι με καθε reboot θα χρειαζετε κατι αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι . Εχω ενα iphone 3G και εχω εξοικιωθει με την διαδικασια jailbreak μεσω pwnage tool αλλα απο blackra1n kai blacksn0w ειχα πει να δοκιμασω με το καινουριο που θα ερθει (αμα ερθει ποτε).Καταλαβενω περιπου τι γινεται αλλα αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οτι πχ εχεις ενα iphone απο την καινουρια παρτιδα του κανω jailbreak με blackra1n το φορτωνεις με ενα σωρο προγραμματα και αλλα και καποια στιγμη γινετε reboot ειται στο ζητησει μεσω cydia ειται τελειωσει η μπαταρια ή απλα κλεισει απο μονο του. Τι γινετε, τι χανω απο μεσα ,τι πρεπει να κανω οταν ξανανοιξει τι θα χρειαστω πχ αν ειμαι εκτος σπιτιου και χωρις ιντερνετ.Αυτα ,οποιος ξερει και οποιος εχει αναλογες εμπειριες ας εξηγησει αναλυτικα.Ευχαριστω προκαταβολικα.

P.S. Αν ξερει καποιος για το ποτε θα ειναι διαθεσιμα iphone3Gs ,γιατι ρωτησα παντου και δεν μπορω να βρω λογω ελλειψης και αυτοι που εχουν Vodafone και Πλαισιο μονο με συμβολαιο ας γραψει.και παλι thnks

με απλα λογια οταν εχεισ περασει πραγματα στο iphone και χρειαστει να κανεισ reboot η κλεισει μονο του πρεπει να εισαι σπιτι, γιατι το λεω αυτο θα επρεπει να τρεξεισ blackra1n δεν χρειαζετε ξανα restore και δεν θα εχεισ χασει τιποτα, οταν ανοιξει το τηλεφωνο θα ειναι σε recovery mode γι'αυτο χρειαζετε να τρεξει το blackra1n, επειδη εχω το 3GS απο τισ καινουργιεσ παρτιδεσ, τωρα για το ποτε δεν ξερω ακριβωσ αλλα ξερω απο εναν φιλο που δουλευει στο γερμανο οτι υπαρχουν γυρω στα αρκετα iphone να παραδωθουν σε καταστηματα.

#87   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 10/11/2009 - 23:27

Γεια σας εγώ παραγγειλα ενα iphone 3Gs απο Γερμανο απο την πρωτη ημερα που ανακοινωθηκε αλλα δεν εχει ερθει ακομα. Διαβαζοντας συνεχως τις εξελιξεις περι jailbreak, ειχα στεναχωρεθει στην αρχη αλλα μετα που μπορεσανε και το σπασανε και παλι ειπα ολα καλα.Σημερα διαβαζω εδω οτι με καθε reboot θα χρειαζετε κατι αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι . Εχω ενα iphone 3G και εχω εξοικιωθει με την διαδικασια jailbreak μεσω pwnage tool αλλα απο blackra1n kai blacksn0w ειχα πει να δοκιμασω με το καινουριο που θα ερθει (αμα ερθει ποτε).Καταλαβενω περιπου τι γινεται αλλα αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι οτι πχ εχεις ενα iphone απο την καινουρια παρτιδα του κανω jailbreak με blackra1n το φορτωνεις με ενα σωρο προγραμματα και αλλα και καποια στιγμη γινετε reboot ειται στο ζητησει μεσω cydia ειται τελειωσει η μπαταρια ή απλα κλεισει απο μονο του. Τι γινετε, τι χανω απο μεσα ,τι πρεπει να κανω οταν ξανανοιξει τι θα χρειαστω πχ αν ειμαι εκτος σπιτιου και χωρις ιντερνετ.Αυτα ,οποιος ξερει και οποιος εχει αναλογες εμπειριες ας εξηγησει αναλυτικα.Ευχαριστω προκαταβολικα.

P.S. Αν ξερει καποιος για το ποτε θα ειναι διαθεσιμα iphone3Gs ,γιατι ρωτησα παντου και δεν μπορω να βρω λογω ελλειψης και αυτοι που εχουν Vodafone και Πλαισιο μονο με συμβολαιο ας γραψει.και παλι thnks


φιλε μου δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια για το πρωτο θεμα αλλα εμενα που ειναι της 41ης εβδομαδας κατασκευασμενο το κινητο μια χαρα δουλευει και δεν χρειαζεται ξανα το blackra1n.τωρα για το δευτερο εγω ξερω μεσα απο τον γερμανο οτι υπαρχουν διαθεσιμα κομματια πρως πωληση με παλια παρτιδα ακομα.στο μερος που μενω εγω παντως ο γερμανος εχει αν θες.απο χαλκιδα ειμαι.

#88   ermisblue

ermisblue

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2009 - 15:46

με απλα λογια οταν εχεισ περασει πραγματα στο iphone και χρειαστει να κανεισ reboot η κλεισει μονο του πρεπει να εισαι σπιτι, γιατι το λεω αυτο θα επρεπει να τρεξεισ blackra1n δεν χρειαζετε ξανα restore και δεν θα εχεισ χασει τιποτα, οταν ανοιξει το τηλεφωνο θα ειναι σε recovery mode γι'αυτο χρειαζετε να τρεξει το blackra1n, επειδη εχω το 3GS απο τισ καινουργιεσ παρτιδεσ, τωρα για το ποτε δεν ξερω ακριβωσ αλλα ξερω απο εναν φιλο που δουλευει στο γερμανο οτι υπαρχουν γυρω στα αρκετα iphone να παραδωθουν σε καταστηματα.



ok thanks

#89   ermisblue

ermisblue

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2009 - 15:47

φιλε μου δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια για το πρωτο θεμα αλλα εμενα που ειναι της 41ης εβδομαδας κατασκευασμενο το κινητο μια χαρα δουλευει και δεν χρειαζεται ξανα το blackra1n.τωρα για το δευτερο εγω ξερω μεσα απο τον γερμανο οτι υπαρχουν διαθεσιμα κομματια πρως πωληση με παλια παρτιδα ακομα.στο μερος που μενω εγω παντως ο γερμανος εχει αν θες.απο χαλκιδα ειμαι.



Ευχαριστω, θα το ψαξω.

#90   kalzerv

kalzerv

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2009 - 01:06

Serial Number:............................SRTG:[iBoot-359.3.2]
Άντε στην υγειά μου, 3GS 16GB από Vodafone με το νέο iboot rom
Πάντως το blackra1n λειτουργεί κανονικά γιατί είδα κάπου να γράφουν ότι δεν γίνεται Jailbrake. Το Pwnage tool 3.1.4 πάπαλα.
Άντα να δούμε αν θα μας λυπηθεί κάνα τσακάλι και βρει exploid. Αυτός ο κίνδυνος να κλείσει ή να θέλει reboot το γ.μημένο το κινητό ουσιαστικά το κάνει άχρηστο για κάποιον που το χρειάζεται οπωσδήποτε (εκτός και αν κουβαλάω μαζί το MBP 17" μου ή το netbook της γυναίκας μου, ε ρε γλέντια)

Τελευταία επεξεργασία από: kalzerv, 29/11/2009 - 01:09


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες