Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

BlackRa1n for Mac released


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 18/11/2009 - 19:37

Προς το παρόν όχι.
Υπομονή.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2009 - 20:25

καντε ενα καλο search αρχικα στο φορουμ για tethered jailbreak εχει γινει αναφορα...το προς το παρων οχι ειναι αυθεραιτο συμπερασμα απο που προεκυψε συγγνωμη κιολας...

#63   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 23/11/2009 - 19:46

To tethered jailbreak δεν είναι ακριβώς jailbreak!
Εκτός αν κάποιος έχει όρεξη σε κάνε άνοιγμα του κινητού να ξανακάνει τη διαδικασία.
Κατά συνέπεια ισχύει το προς το παρόν όχι. ;)

#64   xenofon

xenofon

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/11/2009 - 01:20

Συμφωνώ τo tethered jailbreak δεν είναι jailbreak :excl:

#65   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 27/11/2009 - 16:29

Είναι jailbreak, γιατί το αποτέλεσμα αυτού το έχεις στο κινητό σου, απλά δεν εγγράφεται στο νέο Bootroom, με αποτέλεσμα να χρειάζεται άλλο exploit ;)

#66   xenofon

xenofon

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/11/2009 - 03:56

Ξερω πολυ καλά τη κανει!!!Γιατι αυτο έχω..... :blink: !!!!! Ακουσατε τιποτα μπας κι εχει βγει το exploit για την νεα boot room????Ευτυχως δεν μου κολλαει ποτε μονο προσεχω να μην μεινω απο μπαταρία... και ψαχνω κανένα mac ή pc για να ανοίξω και πάλι το τηλεφωνο!!!!!!!!

Ο.Κ ΛΟΙΠΟΝ!!! Είναι αλλά δεν ειναι πρακτικο!!!!!! :P

#67   vagnik

vagnik

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2009 - 16:27

Δυο ερωτήσεις (καινούριος χρήστης :rolleyes: )
1) Λειτουργει (σε mac) με το itunes 9.02?
2) Δεν έχω καταλάβει μετά το επιτυχημένο jailbreak, ποιες είναι οι 'απαραίτητες' εφαρμογές που πρέπει να έχω! Νομίζω ότι κάπου είχα δει ένα θέμα αλλά ψάχνω δυο μερες τώρα και δεν μπορώ να το ξαναβρω!

Ευχαριστώ!

#68   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/12/2009 - 20:39

Καλησπερα παιδια....
και εγω καινουργιος ειμαι στο σπορ....και μαλλον απο οτι καταλαβα...μαλλον το δικο μου (4) ημερων μωρακι δεν κανει jb...
κατι για καινουργιο bootrom or something...?? καπιος ας μου εξηγησει αν ειναι ευκολο, γιατι μεχρι που βλεπω την φατσα του πιτσιρικα θεου!!! ΟΚ μετα τιπτις!!! ξανα τα ιδια , οπως το αγορασα!

#69   vagnik

vagnik

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2009 - 21:44

Λοιπόν και εγώ μόλις πριν 4 ώρες πήρα στα χέρια μου το iphone 3gs μου με την καινούρια (δυστυχώς) bootroom, και με μια μικρή δυσκολία έκανα τελικά JB.
Η "δυσκολία" ήταν ότι μόλις έτρεχα όπως περιγράφεται το blackra1n κολούσε το τηλ στην εικόνα που λεει να το συνδέσουμε με το itunes και τπτ. Τελικά και αφου κατά λάθος κατέληξα πάλι σε "καινούριο"τηλ το μόνο που έκανα είναι ότι όπως ήταν κολλημένο έκλεια (quit) το blackra1n και αμέσως το ξανάνοιξα και το έτρεξα πάλι και όλα δούλεψαν. Ελπίζω να βοηθείσει και άλλους.
Μετά η διαδικασία ήταν απροβλημάτιστη, όπως την περιγράφει ο οδηγός.

Μακάρι πάντως να βγεί ένα JB που να είναι μόνιμο και μετά από reboot (?) μια και μια σχετική ανασφάλεια μη μείνω χωρις τηλ την έχω...

Επίσης εγκατέστησα και μια εφαρμογή που ήθελε reboot και απλά όταν στη διαδικασία του reboot βγήκε η (εκνευριστική πλεον) οθόνη για να συνδέσω το itunes απλά ξαναέτρεξα το blackra1n και μετά όλα υπήρχαν και έτρεχαν κανονικά!!

Ερώτηση προς τους εμπειρότερους: Τελικά υπάρχει κενό ασφάλειας? Πλήρωσα με paypal μια εφαρμογή του cydia - υπάρχει κίνδυνος? Τι γίνεται ή έστω που μπορώ να διαβάσω απλά για το θέμα αυτό?

#70   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 11/12/2009 - 01:19

Ευχαριστω φιλε!! Θα το προσπαθησω και οτι βγει!!

#71   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 11/12/2009 - 01:36

Παιδια οντως δουλευει!!!!! Ευχαριστω φιλε...!!!!!!

το μονο που με ανησυχει λιγο ειναι οτι δεν εχει καλο σημα πλεον....

.....και καθε φορα που το κλεινω....παλι η απαισια εικονα απο το iTunes...η εγω ειμαι τελειως μπουφος...η κατι δεν παει καλα....

#72   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 11/12/2009 - 02:46

.....και καθε φορα που το κλεινω....παλι η απαισια εικονα απο το iTunes...η εγω ειμαι τελειως μπουφος...η κατι δεν παει καλα....


Δεν ξέρω αν το πρόσεξες.. αυτό το "πρόβλημα" έχει απαντηθεί 20000xxx φορές. Δεν έχεις πρόβλημα, απλά το jailbreak είναι tethered. Τι σημαίνει αυτό? Στα νέα 3Gs έχει γίνει update το bootroom με αποτέλεσμα να μην αποθηκεύεται το jailbreak μόνιμα και με κάθε reboot να χάνεται. Αυτό δεν σημαίνει ότι χάνεις και τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει απο Cydia. H λύση στο πρόβλημά σου είναι 1! όταν χρειάζεσαι reboot, αφού το κάνεις και σου ανοίξει σε "recovery mode", θα το βάζεις στο Mac, θα κλέινεις το iTunes και θα τρέχεις το Blackrain για να ανοίγει. Και ότι εγκαθιστάς θα υπάρχει κανονικά.

Αυτό είναι προσωρινή λύση μέχρι να βγει μόνιμη λύση

#73   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 13/12/2009 - 20:23

Το καταλαβα..αργα λιγο, αλλα τι να πεις αρχαριος ειμαι θα μαθω που θα παει...λιγο μανουρα ειναι η λυση αυτη αλλα τι να πεις...ισως να ερ8ει και η μονιμη λυση....ευχαριστω πολλυ παντως και συγνωμη για το πρηξημο!!!!

#74   coOb

coOb

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 18/12/2009 - 18:41

Ναι ολα οκ γινονται με το blackra1n σε 3GS αλλα καθε φορα που γινετε Reboot η συσκευη πρεπει να το συνδεσετε με το pc γιατι θα σας ζητησει το iTunes ομως εσεις δεν χρειαζετε να ανοιξετε καν το iTunes απλα ξανα τρεξτε το "blackra1n" οπως το τρεχατε και καντε τα ιδια απλως δεν κανετε install ξανα το cydia γιατι ειναι ειδη περασμενο...

#75   kapi

kapi

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/12/2009 - 16:17

δεν νομιζω να εχει ξαναειπωθει, ποιες ειναι οι απολυτως απαραιτητες εφαρμογες, packages, sources, δηλαδη αυτα που εχει το cydia μολις κανεις jailbrake με blackra1n κατι διευθυνσεις τυπου hackulo.us κλπ. ο μονος λογος που με ενδιεφερε το jailbrake ηταν για το navigon, οποτε μπορει καποιος να μου πει οτι αρχειο-προγραμμα-εφαρμογη κλπ δεν ειναι απαραιτητο να το διαγραψω γιατι μεσα στο packages, sources βλεπω κατι περιεργα και γενικοτερα εχω παρατηρησει οτι κολλαει... εως αρκετα απο την στιγμη που εγινε jailbroken το iphone 3g. επισης αν γνωριζει καποιος links με την τελευταια εκδοση του navigon μπορει να μου στειλει pm? δοκιμασα στην αρχη μια που ειχε μονο ελληνικους χαρτες (ειναι αυτο που θα ηταν καλυτερο για να μην φορτωνω αδικα με παραπανω χωρητικοτητα τη συσκευη) αλλα ηταν η παλια 1.0 εκδοση, την εβγαλα και εβαλα την 1.4 europe (γιατι δεν μπορεσα να βρω 1.4 ΜΟΝΟ με ελλαδα) αλλα στην προσπαθεια να την βαλω μεσω itunes κολλησε παρα πολυ ωρα στο sync (ξεκολλησε οταν εσυρα το slide στο iphone την ωρα που συγχρονιζε) και απο 12,60gb ελευθερο χωρο πηγε στα 8,30gb!!!!!! επισης μετα κατι δεν μου παει καλα δεν δειχνει συντεταγμενες το gps και η πανω οριζοντια γραμμη που εχει ειναι κοκκινη, δηλαδη νομιζω οτι δεν δουλευει! γενικα οποια βοηθεια συμβουλη καλοδεχουμενη γιατι ειμαι εντελως αρχαριος και τα εχω χασει λιγο-πολυ παρολο που ακολουθησα τον οδηγο που ειχε εδω για jailbrake, ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία από: kapi, 21/12/2009 - 16:19


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες