Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

BlackRa1n for Mac released


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   daturidios

daturidios

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2010 - 14:05

το εκανα και αυτο αλλα τπτ καμια αλλη ιδεα
?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 15:16

η συσκευη σου ειναι ελληνικη.. ή οχι.. εαν ειναι απο το εξωτερικο υπαρχει θεμα με το unlock... δεν γινεται προς το παρον.. :(

#108   lavouz

lavouz

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 15:27

Γειά χαρά σε όλους !!!

δεν έχω πολύ καιρό εδώ , βρήσκω μεγάλο ενδιαφέρον και μου αρέσει !!!

Να ρωτήσω βρε παιδιά, εχει κανείς καμιά πληροφορία κατά πότε θα βγεί JAIBREAK για 3.1.3?
Είμαι από αυτους που σαν χαζοπούλι αναβάθμησα και θέλω να JAIBREAK το 3GS μου.
Δεν το έχω κάνει ποτέ JAIBREAK οπότε, από όσο διαβαζω, δεν είναι και πολύ καλή ιδέα να το νάνω downgrade.

ευχαριστώ όπως και να έχει

#109   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 16:31

Κοίταξε και να προσπαθήσεις δεν θα γίνει οπότε θα χάσεις χρόνο άνευ λόγου.. Όσο αφορά το ποτέ .. Θα περιμένεις νεότερα δεν υπάρχει κάτι σίγουρο ακόμη..

#110   daturidios

daturidios

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2010 - 23:27

απο ελλαντα το εχω παρει

#111   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 15/03/2010 - 23:41

φιλε μου μηπως κανεις κατι λαθος οταν πας να βαλεις το κινητο σε DFU mode?

ακολουθησε αυτο:
1)κατεβασε απο εδω το redsn0w αφου εχεις mac: http://www.iphonehel...4-mac-for-v313/ αποθηκευση στην επιφανεια εργασιας
2)κατεβασε απο εδω το fw 3.1.2 http://www.iphonehel...are-ipsw-files/ αποθηκευση στην επιφανεια εργασιας
3)πιστευω οτι δεν εχεις κατεβασει τιποτα μεχρι στιγμης στην συσκευη σου(εφαρμογες παιχνιδια κτλ)αν ναι τοτε ξανακανε restore για να ειναι καθαρο το κινητο
4)αφου τα εκανες ολα αυτα εισαι ετοιμος.
5)ανοιγεις το redsn0w πατας εκει που λεει browse και επιλεγεις την 3.1.2 μετα θα πατησεις next και θα σε καθοδηγησει μονο του.οταν σου βγαλει κατι επιλογες θα πατησεις μονο install cydia και τιποτε αλλο.
6)καλοριζικο το jb.

αν συναντησεις τιποτα στειλε μας.δεν νομιζω οτι θα χρειαστεις κατι ομως.

#112   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2010 - 23:46

απο ελλαντα το εχω παρει



φιλε μου μηπως κανεις κατι λαθος οταν πας να βαλεις το κινητο σε DFU mode?ακολουθησε αυτο:1)κατεβασε απο εδω το redsn0w αφου εχεις mac: http://www.iphonehel...4-mac-for-v313/ αποθηκευση στην επιφανεια εργασιας2)κατεβασε απο εδω το fw 3.1.2 http://www.iphonehellas.gr/iphone-firmware-ipsw-files/ αποθηκευση στην επιφανεια εργασιας3)πιστευω οτι δεν εχεις κατεβασει τιποτα μεχρι στιγμης στην συσκευη σου(εφαρμογες παιχνιδια κτλ)αν ναι τοτε ξανακανε restore για να ειναι καθαρο το κινητο4)αφου τα εκανες ολα αυτα εισαι ετοιμος.5)ανοιγεις το redsn0w πατας εκει που λεει browse και επιλεγεις την 3.1.2 μετα θα πατησεις next και θα σε καθοδηγησει μονο του.οταν σου βγαλει κατι επιλογες θα πατησεις μονο install cydia και τιποτε αλλο.6)καλοριζικο το jb.αν συναντησεις τιποτα στειλε μας.δεν νομιζω οτι θα χρειαστεις κατι ομως.

εαν μπορεις κατεβασε το firmware με firefox για να μην χρειαζεται να μετονομαζεις αρχεια..
επισης ο οδηγος δεν αναφερεται μονο σε mac οπως γραφει ο Παρης..
οριστε και ενας ακομη βημα βημα οδηγος μηπως σου εχει ξεφυγει κατι.. http://www.iphonehel...g3g-windowsmac/ :)

και δες και το video πως γινεται.. εξαντλησαμε τα οπλα πρεπει να το φτιαξεις :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=rMU9GlIXgRs

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 15/03/2010 - 23:54


#113   daturidios

daturidios

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2010 - 12:30

Paris1986 Αν και τα εχω ξανακανει ολα αυτα τα ξαναεκανα κατεβαζοντας το fir k το redsn0w απο τα λινκς που εδωσες αλλα παλι τζιφος.Την περναει την εκδοση μεν μαζι με το cydia αλλα δεν εχω δικτιο ουτε καν της cosmote...MAc εχω

#114   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2010 - 12:35

Το μοντέλο μέσα στις πληροφορίες γράφει gr σίγουρα και η συσκευή σου είναι 3g.. Για κανε και ένα reset network settings..

#115   daturidios

daturidios

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2010 - 15:53

εκανα ρεστορ απο ι τυνες ,μετα περασα την 3.1.2 redsnow περασε την 3..1.3 μαζι με cydia αυτη την φορα ομως επιασα σημα απο cosmote αλλα wifi δε βλεπω... θα 3ανακανω την διαδικασια τhnx για τις απαντησεις

#116   weaponlord

weaponlord

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2010 - 07:52

Παιδιά, δεν θα το πιστέψετε...
Καλά όλα μέχρι ΚΑΙ την εγκατάσταση του cydia.
Ανοίγω το cydia και γράφει " Reorganising, it will restart automatically"
και μετά το Respring έχω μόνο τέσσερις εφαρμογές....
το youtube, το μικρόφωνο, τον καιρό και τις σημειώσεις...
Δεν ξέρω τι έγινε αλλά αποφάσισα να ακολουθήσω την οδό του PwnageTool μετά από αυτό.

Ακριβώς το ίδιο έπαθα αλλά σε 3gs με 3.1.2.
Δεν μπορούσα να κάνω τίποτα άλλο και δυστυχώς ανέβηκα σε 3.1.3.
Τι μπορεί να γίνει τώρα για jailbreak;

#117   daturidios

daturidios

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2010 - 17:42

τελικα μαλλον τα καταφερα..απο redsnow εκανα browse thn 3.1.2 to cydia μπηκε κατεβασα και μια μλκια (μεσω interrnet tethering )ολα κομπλε,αλλα μαλλον κατι παιζει με το wifi βρισκει μονο ενα ενω στο mackbook moy βρισκω 3 και το ενα μαλιστα με πολυ δυνατο σημα 8α πρεπε να το βρισκει.
Παρολλα αυτα η βερσιον ειναι κολλημενη στην 3.1.3 με modem firmwawre 05.12.01 αλλα στο video που postare o DINFUN και του τυπα μετα απο το jailbreak στην 3..1.3 briskee η συσκευη

Καμια ιδεα ?

#118   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 22:04

μα εννοειται οτι βρισκεσαι σε 3.1.3 .. δεν μπορεις να περασεις την 3.1.2.. το οτι την βαζεις στο redsnow.. ειναι για να ξεγελασεις.. το itunes.. μια χαρα ειναι η συσκευη σου.. :)

#119   daturidios

daturidios

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2010 - 22:21

thnx dinfu,δηλαδη δε μπορω με τιποτα να κανω downgrade se 3.1.2 ,παντως σιγουρα κατι παιζει με το wifi και απο τι βλεπω και αλλοι users εχουν παρομοια 8εματα τι μπορω να κανω? με την 3.1.2 το wifi ηταν καμπανα

#120   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 22:23

κοιταξε δεν εχει τοσο δυνατη κεραια το iphone οσο το macbook σου για να λαμβανει ασυρματα δικτυα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες