Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πολύ κακό για το τίποτα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2009 - 12:37

Να πούμε όμως και για του λόγου το αληθές ότι αν δεν κάνεις JB το iPhone δεν ασχολείσαι με τίποτα από όλα αυτά.

Απλώς όταν συνδέσεις το iPhone στο iTunes σε ειδοποιεί ότι υπάρχει καινούργια έκδοση και απλώς την εγκαθιστάς με ένα click χωρίς να κάνεις τίποτα.

Άρα είναι λίγο οξύμωρο να παραπονιόμαστε για την Apple λόγω από μια μη Apple authorized επιλογή μας (JailBreak)

Το ξαναλέω δεν είμαι κατά του JB (αν και δεν αποτελεί επιλογή για μένα) αλλά όχι και να κατηγορούμε την Apple όταν δεν μας παίζει κάτι μετά από αναβάθμιση.

Να είμαστε δίκαιοι.

ΥΣ: Βέβαια αυτό δεν σημαίνει πως δεν έχω λόγους να τα χώσω στο iPhone και στην Apple αλλά αυτό αποτελεί θέμα άλλου Post!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 10:30

Ένα δίκιο το έχεις... Να πω βέβαια, ότι δεν τα χώνω στην Apple και σε κανέναν άλλο, απλά, νομίζω ότι ασχολούμαστε πολύ με ανούσια πράγματα, που πολύ απλά θα μπορούσαμε να έχουμε γλυτώσει. Το κινητό το θαυμάζω πάνω απ΄όλα για το στυλ του, αλλά και την τεχνολογία σε λογισμικό και hardware. Όμως, θα προτιμούσα διαφορετική διαχείριση των προαναφερθέντων θεμάτων/προβλημάτων/αναβαθμίσεων/κλπ. από αυτή που γίνεται υπό τη μορφή του κακού μάγου (Apple) και των ιπποτών (hackers) που έρχονται να μας σώσουν...

Παρεπιμπτόντως, εδώ και λίγες μέρες δε μου κατεβάζει από τη Cydia κανένα package με ανανεωμένες εφαρμογές... Λέτε να φταίει ότι ακόμη είμαι σε 3.0 περιβάλλον;;;




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες