Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

To νέο iPad αναπτύσσει 5.3°C υψηλότερη θερμοκρασία από το iPad 2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
54 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2012 - 18:07

Να δείτε που σε λίγο θα το βγάλουν τελείως άχρηστο το NEW IPAD.


Ιδικα καποιοι Κλασικοι Ελληναρες κατοχοι του iPad 2 το εχουν βγαλει πριν καν παρουσιαστει !!! χα χα χα !!!

Ελα μωρεεεεε σιγα τωρα , τι καλυτερο εχει το iPad 3 .......
Retina οθονη .... σιγα το update .

Αθανατε Ελληνα......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   akhs1

akhs1

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:akhs_xania

Δημοσίευση 20/03/2012 - 18:34

Temperature Gate!!!!
Ειπα και εγω κατι δε θα βρουν? Μη τρελαθω....
Πρισσοτερο διαφημιση του κανουν παρα δυσφημιση.........

#33   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 20/03/2012 - 18:43

Κακά τα ψέμματα, όταν αγοράζεις μια premium συσκευή περιμένεις τουλάχιστον να ανταποκρίνεται στις προσδοκίες του προκατόχου. Αν η διάφορα ήταν ένας βαθμός θα έλεγα: "κακεντρεχειες". Η διάφορα δεν είναι αμελητέα. Και για να προλάβω κάποιους, το πιο πιθανό είναι να αναβάθμιση και εγω απο το iPad 2. Αλλα τουλάχιστον θα περίμενα να είναι το ίδιο "κρύο" όσο το προηγούμενο. Η αληθεια είναι ότι αν το παρατηρήσω θα μου κακοφανει, δεν παθαίνεις και εγκαύματα σε αυτές της θερμοκρασίες, αλλα το καλοκαίρι θα είναι λίγο περίεργο.

#34   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2012 - 18:47

Η απάντηση της Apple έρχεται δια στόματος της εκπροσώπου Τύπου, Trudy Muller, η οποία δήλωσε στην ιστοσελίδα LoopInsight:

“Το νέο iPad διαθέτει εκπληκτική οθόνη Retina Display, επεξεργαστή A5X, υποστηρίζει δίκτυα 4G LTE και έχει αυτονομία 10 ωρών, ενώ λειτουργεί μέσα στα αποδεκτά όρια θερμοκρασιών. Εάν οι πελάτες έχουν οποιαδήποτε ανησυχία, μπορούν να επικοινωνήσουν με την υπηρεσία AppleCare”

Να σημειωθεί ότι και ο αρθρογράφος του συγκεκριμένου post, Jim Dalrymple, δηλώνει ότι χρησιμοποιεί το νέο iPad εδώ και 2 εβδομάδες (καθώς το είχε στα χέρια του μια εβδομάδα νωρίτερα), δοκιμάζοντας όλων των τύπων τις εφαρμογές (GarageBand, iMovie, iPhoto, κλπ.) και τα δίκτυα (LTE, WiFi) χωρίς να παρατηρήσει ασυνήθιστες θερμοκρασίες.

Σίγουρα θα ακούσουμε αρκετά ακόμα για το συγκεκριμένο ζήτημα μέσα στις επόμενες ημέρες.


Υποφαίνεται πρόβλημα εδώ ή εγώ δε βλέπω κάτι; Δίσημο είναι βέβαια το νόημα, συν, κάτι ξεκάθαρο δε λέι..

#35   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 20/03/2012 - 18:48

"αυτονομία 10 ωρών";
Το φορτίζεις 8 ώρες για να κρατάει 10;

Αναρτημένη εικόνα


#36   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/03/2012 - 18:52

Δείτε εδώ από το Apple Support Communities , έχει σχεδόν 18 σελίδες σχόλια και αν τα δείτε προσεχτικά είναι πάρα πολλοί με προβλήματα σχετικά με την θερμοκρασία! Δεν ξέρω αν είναι βαλτοί όλοι από την Samsung για παράδειγμα :P , αλλά πρέπει να διερευνηθεί το ζήτημα!!

#37   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2012 - 18:57

"αυτονομία 10 ωρών";
Το φορτίζεις 8 ώρες για να κρατάει 10;


Το φορτίζει όμως 8 ώρες όταν δεν το χρησιμοποιεί... ;)

ενώ οι 10 ώρες χρήσης είναι παραγωγικές

#38   vlglyfada

vlglyfada

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/03/2012 - 19:06

http://www.cnbc.com/id/46786775

Αρθρο για τα reports. Εγώ πάντως θα το αγοράσω την Παρασκευή.

Οποιος εχει laptopκαι ακουει 30 βαθμους σκεφτετε καταψυξη!!!!!!

#39   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2012 - 19:07

Δείτε εδώ από το Apple Support Communities , έχει σχεδόν 18 σελίδες σχόλια και αν τα δείτε προσεχτικά είναι πάρα πολλοί με προβλήματα σχετικά με την θερμοκρασία! Δεν ξέρω αν είναι βαλτοί όλοι από την Samsung για παράδειγμα :P , αλλά πρέπει να διερευνηθεί το ζήτημα!!


Αυτό φυσικά και είναι περισσότεορ πιστευτό από ότι το άλλο review. αλλά και πάλι επιφυλάσσομαι

#40   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 20/03/2012 - 19:08

Δεν έχει σχέση η θερμοκρασία του ipad με τα laptop και να μην τα συγκρίνετε μεταξύ τους...Άλλες τεχνολογίες άλλη χώροι κατασκευής-τα πάντα διαφορετικά.

Αν το ipad δούλευε στους 50 που δουλεύει το core της gpu σε normal καταστάσεις τότε δεν θα κράταγε πάνω από 2-3 μήνες.

Αναρτημένη εικόνα


#41   vlglyfada

vlglyfada

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/03/2012 - 19:34

Δεν έχει σχέση η θερμοκρασία του ipad με τα laptop και να μην τα συγκρίνετε μεταξύ τους...Άλλες τεχνολογίες άλλη χώροι κατασκευής-τα πάντα διαφορετικά.

Αν το ipad δούλευε στους 50 που δουλεύει το core της gpu σε normal καταστάσεις τότε δεν θα κράταγε πάνω από 2-3 μήνες.



Εχεις δικιο, αλλα το point ειναι οτι ειτε ειναι 27 ειτε 32 η διαφορα ειναι μικρή. Επισης, για οποιον εχει μαθει να οδυλευει laptop τοτε ενα ipad θα του φενεται κρυο. Αυτοι που ενδεχομένος να εχουν "θεμα" ειναι οι iPad 2 κατοχοι.

#42   akhs1

akhs1

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:akhs_xania

Δημοσίευση 20/03/2012 - 19:55

Εχεις δικιο, αλλα το point ειναι οτι ειτε ειναι 27 ειτε 32 η διαφορα ειναι μικρή. Επισης, για οποιον εχει μαθει να οδυλευει laptop τοτε ενα ipad θα του φενεται κρυο. Αυτοι που ενδεχομένος να εχουν "θεμα" ειναι οι iPad 2 κατοχοι.


Ναι γιατι εχασε αγοραστικη αξια.........και πλεον εχουν το 2ο ενω εχει βγει 3ο!!!!!!!!!!!!!!!!!εχουν το παλιο πλεον!!!!

#43   gre13

gre13

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/03/2012 - 21:30

To μερος που ζεστένεται είναι το κάτω αριστερά. Εγώ μόλις ρώτησα την κοπέλα μου και είπε πως δεν έχει παρατηρήσει κάτι (λογικό με Safari και Mail μόνο). Το βράδυ που θα τσεκάρω 2-3 βαριούτσικες εφαρμογές, δες και εσύ αν είναι κανά παιχνίδι (λιώσ' το κοινώς) και ξαναποστάρουμε.

Γιατί κάποιοι θέλουν εξοπλισμό κουζίνας. Μη πετάξουν τα λεφτά τους τζάμπα.

Εδώ και 1.5 ώρα παίζω Modern Combat 3. Η θερμοκρασία έχει ανέβει στην αριστερή μεριά γενικά (πιο ζεστό στο κάτω μέρος) αλλά δεν είναι σε επίπεδο που να κάνει τη χρήση δύσκολη. Έχω σταματήσει τώρα και η θερμοκρασία έχει πέσει αισθητά, μπορώ να πω ότι είναι ίδια σε όλα το πίσω μέρος.

#44   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2012 - 21:34

Εγώ σε μισή ώρα θα δοκιμάσω. Όταν λες ζεστό;

#45   gre13

gre13

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/03/2012 - 21:58

Εγώ σε μισή ώρα θα δοκιμάσω. Όταν λες ζεστό;

Δεν μπορώ να συγκρίνω με τα προηγούμενα μοντέλα, αλλά εγώ προσωπικά δεν το θεωρώ πρόβλημα, είναι λογικό σε απαιτητικές εφαρμογές από πλευράς γραφικών να ζεστένεται κάπως. Όπως είπα και πρίν αυτή η αύξηση της θερμοκρασίας είναι μικρή και δεν με έκανε να σταματήσω να παίζω. Όταν λέω ζεστό εννοώ ότι υπάρχει αύξηση της θερμοκρασίας αλλά δεν καίει π.χ γραφικότητες του τύπου ψήνεις αυγά. Αν το περιμένω να μου φτιάξει πρόγευμα θα μείνω νηστικός :rolleyes: .Εν κατακλείδι εγώ προσωπικά δεν βρίσκω ενοχλητικό αυτό το "πρόβλημα"

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες