Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Οθόνη 4.6'' στο επόμενο iPhone [Φήμες]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
64 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   miotesoro

miotesoro

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:miotesoro

Δημοσίευση 23/03/2012 - 00:25

ναι,αν εχει καποιος τα χερια του E.T ,τοτε ακομα και οι 4,6 ειναι ιδανικες για χρηση με το ενα χερι.. :blink: lol

λένε ότι τοπέος ενός άντρα έχει μήκος ίσο με 3 φορές το μήκος του αντίχειρα!
εγώ προσωπικά μπορω να χειριστώ άνετα με το ένα χέρι τις 4.6 ίντσες..
oh wait..
:):)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 00:26

εδω ωραιο δειχνει οτι θα ηταν αλλα με τιποτα βολικο και με τιποτα με ενα χερι ειναι υπερβολη 4 ιντσες θελω εγω


αν το εκαναν καπως ετσι στις ιδιες διαστασεις του υπάρχων iphone, δλδ καλυπτωντας το γυαλι που περισσεύει πανω κατω θα ηταν πολυ καλο..!

#48   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/03/2012 - 00:32

αν το εκαναν καπως ετσι στις ιδιες διαστασεις του υπάρχων iphone, δλδ καλυπτωντας το γυαλι που περισσεύει πανω κατω θα ηταν πολυ καλο..!

μπααα δεν νομιζω να χωραει και παλι θα ειναι λιγο πιο μεγαλο..ειδικα αν εχει και καινουριο επεξεργαστη πιο μεγαλο! ιδιο μεγεθος δεν γινεται με 4.6!!!μεχρι 4- 4.3 με το ζορυ και πολυ λεω

Τελευταία επεξεργασία από: giodert, 23/03/2012 - 00:40


#49   GBabilis

GBabilis

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:mpampilhs

Δημοσίευση 23/03/2012 - 00:55

3.5 ιντσες θα ειναι η οθονη του New iPhone-iPhone 5.σχεδον σιγουρος. δεν πιστευω να αλλαξει αν και θα την ηθελα 3,7 με 3,9...

Τελευταία επεξεργασία από: GBabilis, 23/03/2012 - 00:55


#50   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/03/2012 - 00:57

3.5 ιντσες θα ειναι η οθονη του New iPhone-iPhone 5.σχεδον σιγουρος. δεν πιστευω να αλλαξει αν και θα την ηθελα 3,7 με 3,9...

απο που εισαι σιγουρος δηλαδη? ολοι λενε για μεγαλυτερη ακομα και για το 4s το σχεδιαζαν αλλα σηκωνε θερμοκρασια και το ακυρωσαν βαλαν ιδιες......

#51   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 23/03/2012 - 00:59

4,6 ειναι πολυ μεγαλο για κινητο....χωρις πλακα.

τετοια νεα απλα δεν εχουν ισχυ για τον απλο λογο οτι η apple δημιουργει ταυτοχρονα πολλα σχεδια και ποτε δε θα ξερουμε με σιγουρια τι θα κυκλοφορησει επισημα σε μερικους μηνες. Ταυτοχρονα θα εχει team και για 3,5" και για 4" μπορει και για 4,6" που λενε.

Εγω παντως αν δεν ανεβασει τις ιντσες δε ξαναγυρναω. 3,5 ειναι μικρες οτι και να λετε μερικοι. Αν σας βολευει οκ, οχι ομως οτι ειναι το τελειο εν ετη 2012. Οταν εβγαλε το 1ο iphone πολυ απλα οι 3,5 ηταν πολλες για τα τοτε δεδομενα, με τα αλλα κινητα να ειχαν το ιδιο μεγεθος και ειχαν και πληκτρολογιο φυσικο. Σημερα εχοντας δοκιμασει οτι σχεδον παιζει απο android απο 3,5" μεχρι 4,3" εχω αλλαξει γνωμη. Για μενα 4 μεχρι 4,3" ειναι απλα υπεροχη.

Δε λεω οτι οι 4,6" ειναι αυτοματα fail αλλα δε θα βολεψει πολλους κ ουτε και εμενα σιγουρα. Απλως δε το θεωρω αδυνατο δεδομενου οτι αν πανε να βαλουν τον επεξεργαστη του νεου ipad πως θελετε να αυξησουν την αυτονομια? να το κανουν double σε παχος? να πας το σεπτεμβριο να παιρνεις το 4ς και το 5 και να το ζητας το 2ο σαν double burger? :lol:

#52   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 01:06

4,6 ειναι πολυ μεγαλο για κινητο....χωρις πλακα.

Απλως δε το θεωρω αδυνατο δεδομενου οτι αν πανε να βαλουν τον επεξεργαστη του νεου ipad πως θελετε να αυξησουν την αυτονομια? να το κανουν double σε παχος? να πας το σεπτεμβριο να παιρνεις το 4ς και το 5 και να το ζητας το 2ο σαν double burger? :lol:


δλδ η apple το εχει ''εθιμο'' να βαζει τους επεξεργαστες του προηγμένου μοντέλου ipad στο μεταγενέστερο iphone...?
να μην περιμενουμε κανα απλα τετραπυρηνο..? >:(

#53   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/03/2012 - 01:11

Ασκοπα μιλαμε αφου παντα αλλα περιμενουμε και αλλα βλεπουμε στο τελος με αυτην την apple :blush:

#54   GBabilis

GBabilis

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:mpampilhs

Δημοσίευση 23/03/2012 - 01:15

απο που εισαι σιγουρος δηλαδη? ολοι λενε για μεγαλυτερη ακομα και για το 4s το σχεδιαζαν αλλα σηκωνε θερμοκρασια και το ακυρωσαν βαλαν ιδιες......

γνωμη μου.δεν ξερω αλλα πιστευω οτι δεν θα αλλαξει μεγεθος καθως η Apple απο το 2007 και μετα φτιαχνει εργονομικα smartphone και οχι μεγαλα ωστε να χρειαζονται καποια ατομα δυο χερια για να το χρησιμοποιησουν.το "σιγουρος" εννοουσα οτι εχω δυνατο προαισθημα... :)

#55   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 01:17

Ασκοπα μιλαμε αφου παντα αλλα περιμενουμε και αλλα βλεπουμε στο τελος με αυτην την apple :blush:


λες να βγαλει το iphone nano, επιστροφη στις ριζες των nokia ...xaxaxaa :P

#56   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 23/03/2012 - 01:27

δλδ η apple το εχει ''εθιμο'' να βαζει τους επεξεργαστες του προηγμένου μοντέλου ipad στο μεταγενέστερο iphone...?
να μην περιμενουμε κανα απλα τετραπυρηνο..? >:(


Ε ναι, απο οτι εχει δειξει μεχρι τωρα. Νομιζω ειναι και λογικο απο τη μερια του κοστους οτι θα χρησιμοποιησει το ηδη υπαρχον hardware και δε θα αναγκαστει να δωσει σε αλλη εταιρια αλλο σχεδιο επεξεργαστη να της κοψουν.

Τα τετραπυρηνα δεν εχουν και τρελα μεγαλυτερες επιδοσεις, αντιθετως μερικα ειναι χαμηλοτερα απο τον επεξεργαστη του νεου ipad. Δε με χαλα επομενως ενα iphone με τετοιο επεξεργαστη. Απλως το προβλημα ειναι η αυτονομια...


γνωμη μου.δεν ξερω αλλα πιστευω οτι δεν θα αλλαξει μεγεθος καθως η Apple απο το 2007 και μετα φτιαχνει εργονομικα smartphone και οχι μεγαλα ωστε να χρειαζονται καποια ατομα δυο χερια για να το χρησιμοποιησουν.το "σιγουρος" εννοουσα οτι εχω δυνατο προαισθημα... :)


Η εργονομια ειναι κατι που δε μενει στασιμη στο βιομηχανικο σχεδιο...συνεχως βελτιωνεται. Δε μου φαινεται εργονομια να προσπαθεις να σερφαρεις σε 3,5" σημερα αν υπαρχουν και μεγαλυτερα πανελ. Δεν ειπαμε να παμε σε ακροτητες των 4,6" αλλα λιγα παραπανω εκατοστα δε βλαπτουν. Δυστυχως αν ηταν στασιμη η εργονομια πολλα πραγματα δε θα ειχαν βελτιωθει απο το παρελθον. Επισης το 2007 ηταν προβλημα για πολλες εταιριες μεταξυ και lg να δωσουν μαζικα πανελ 3,5" για κινητα touch. Παραπανω δεν επαιζε ευκολα τοτε. Σημερα δε παιζει τετοιο πραγμα. Και εγω λεω με σιγουρια 100% οτι σε 3 χρονια το iphone θα εχει oled display (amoled δηλαδη) αφου εκει θα πανε ολοι οι κατασκευαστες οταν το κοστος το επιτρεψει. Αυτο παντως δε λεει κατι. Ολοι υποθεσεις κανουμε σε αυτη τη φημη.

#57   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/03/2012 - 01:32

γνωμη μου.δεν ξερω αλλα πιστευω οτι δεν θα αλλαξει μεγεθος καθως η Apple απο το 2007 και μετα φτιαχνει εργονομικα smartphone και οχι μεγαλα ωστε να χρειαζονται καποια ατομα δυο χερια για να το χρησιμοποιησουν.το "σιγουρος" εννοουσα οτι εχω δυνατο προαισθημα... :)

γι αυτο ακριβως εχει μεινει στασιμη πολλα χρονια στην ιδια οθονη και πολλοι βαριουνται το καταλαβαινει αυτο! ειχαν σκοπο και για το 4s να βαλουν μεγαλυτερη αλλα οπως σου ειπα σηκωνε θερμοκρασια οποτε τωρα θα το λυσουν αυτο και θα βαλουν μεγαλυτερη!! το ΠΟΣΟ ομως δεν μπορει να ξερει κανεις!

#58   GBabilis

GBabilis

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:mpampilhs

Δημοσίευση 23/03/2012 - 01:33

Ε ναι, απο οτι εχει δειξει μεχρι τωρα. Νομιζω ειναι και λογικο απο τη μερια του κοστους οτι θα χρησιμοποιησει το ηδη υπαρχον hardware και δε θα αναγκαστει να δωσει σε αλλη εταιρια αλλο σχεδιο επεξεργαστη να της κοψουν.

Τα τετραπυρηνα δεν εχουν και τρελα μεγαλυτερες επιδοσεις, αντιθετως μερικα ειναι χαμηλοτερα απο τον επεξεργαστη του νεου ipad. Δε με χαλα επομενως ενα iphone με τετοιο επεξεργαστη. Απλως το προβλημα ειναι η αυτονομια...




Η εργονομια ειναι κατι που δε μενει στασιμη στο βιομηχανικο σχεδιο...συνεχως βελτιωνεται. Δε μου φαινεται εργονομια να προσπαθεις να σερφαρεις σε 3,5" σημερα αν υπαρχουν και μεγαλυτερα πανελ. Δεν ειπαμε να παμε σε ακροτητες των 4,6" αλλα λιγα παραπανω εκατοστα δε βλαπτουν. Δυστυχως αν ηταν στασιμη η εργονομια πολλα πραγματα δε θα ειχαν βελτιωθει απο το παρελθον. Επισης το 2007 ηταν προβλημα για πολλες εταιριες μεταξυ και lg να δωσουν μαζικα πανελ 3,5" για κινητα touch. Παραπανω δεν επαιζε ευκολα τοτε. Σημερα δε παιζει τετοιο πραγμα. Και εγω λεω με σιγουρια 100% οτι σε 3 χρονια το iphone θα εχει oled display (amoled δηλαδη) αφου εκει θα πανε ολοι οι κατασκευαστες οταν το κοστος το επιτρεψει. Αυτο παντως δε λεει κατι. Ολοι υποθεσεις κανουμε σε αυτη τη φημη.

δικιο εχεις οπως τα λες και γω πιστευω οτι αυτο ειναι το σωστο οποτε μακαρι να μας ακουσει η Apple... :rolleyes:

Τελευταία επεξεργασία από: GBabilis, 23/03/2012 - 01:39


#59   giodert

giodert

    iPH Contributor

  • 1.108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/03/2012 - 01:34

λες να βγαλει το iphone nano, επιστροφη στις ριζες των nokia ...xaxaxaa :P

χαχαχα μετα σιγουρα θα αλλαξω μαρκα η θα μεινω στο 4s :lol:

#60   hulio

hulio

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/03/2012 - 01:44

ελπιζω να μην γινει και το iphone αλλη μια "παντοφλα"... >:(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες