Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#706   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/04/2012 - 09:22

Καλημερα σε όλους
Χτες πήρα και εγω το δικο μου New Ipad 16gb +4g
Ειναι το πρωτο που παιρνω ( γενικα ημουν κατα των tablets) αλλα με αυτο εχω παθει πλακα!!!!!
Γρηγορο και η οθονη του ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλοριζικο φιλε μου, να το χαιρεσαι. Κι εγω μια απο τα ιδια, απο τη μερα που το τσιμπησα δεν εχω ξεκολλησει. Εκπληκτικο απλα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#707   Dynamitis

Dynamitis

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/04/2012 - 09:41

Καινουργιο ειναι απλα οχι σφραγισμενο.Δεν εχουν προλαβει να βγαλουνε ακομα ανακατασκευασμενα.Να το χαρεις το νεο σου iPad!

να σαι καλα φιλε...και εγω αυτο που λες νομιζω αλλα πάλι δεν μπορεις να εισαι σιγουρος 100%...μονο ενας εκ των έσω θα μπορουσε να απαντηση σε αυτό...

#708   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 06/04/2012 - 22:35

Δε χρειάζεται εκ των έσω ρε παιδιά!

Χρόνια τώρα έχει την ίδια πολιτική η Apple!!!

Αυτο που έχεις εφόσον το πήρες σε ζελατινα χωρίς κουτί είναι ανακατασκευασμένο!

Και σου βάζω ότι στοίχημα θες!!

Και η Apple ΔΕΝ πουλάει ποτέ ανακατασκευασμένα του τρέχοντος μοντέλου!

Μόνο των προηγούμενων!!!

Και αν θες την γνώμη μου, 100000 φορές καλύτερο το ανακατασκευασμένο μιας και θα έχει περάσει διπλούς και τριπλούς ελέγχους πριν στο στείλουν και όλα θα δουλεύουν ρολόι!!!!!

#709   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2012 - 00:32

Δε χρειάζεται εκ των έσω ρε παιδιά!

Χρόνια τώρα έχει την ίδια πολιτική η Apple!!!

Αυτο που έχεις εφόσον το πήρες σε ζελατινα χωρίς κουτί είναι ανακατασκευασμένο!

Και σου βάζω ότι στοίχημα θες!!

Και η Apple ΔΕΝ πουλάει ποτέ ανακατασκευασμένα του τρέχοντος μοντέλου!

Μόνο των προηγούμενων!!!

Και αν θες την γνώμη μου, 100000 φορές καλύτερο το ανακατασκευασμένο μιας και θα έχει περάσει διπλούς και τριπλούς ελέγχους πριν στο στείλουν και όλα θα δουλεύουν ρολόι!!!!!

Μην βάσεις τόσο εύκολα στοιχήματα. Η apple πουλούσε ανακατασκευασμενα iPad 2 πολύ καιρό πριν βγει το 3. Τα ανακατασκευασμενα δεν βγαίνουν απο το εργοστάσιο της Κίνας αλλά ανακατασκευαζονται σε εργοστάσια που στην Ευρώπη υπάρχουν στην Ιρλανδία.

#710   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2012 - 02:08

Όπως και στις dell ενα πραγμα, που δίνεις πίσω την καινούργια σου οθόνη, επειδή πχ έχει bleeding, και σου δίνουν ανακατασκευασμενη με pixels! :lol
Ωραίος ελενχος!

#711   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 07/04/2012 - 05:12

Δε χρειάζεται εκ των έσω ρε παιδιά!

Χρόνια τώρα έχει την ίδια πολιτική η Apple!!!

Αυτο που έχεις εφόσον το πήρες σε ζελατινα χωρίς κουτί είναι ανακατασκευασμένο!

Και σου βάζω ότι στοίχημα θες!!

Και η Apple ΔΕΝ πουλάει ποτέ ανακατασκευασμένα του τρέχοντος μοντέλου!

Μόνο των προηγούμενων!!!

Και αν θες την γνώμη μου, 100000 φορές καλύτερο το ανακατασκευασμένο μιας και θα έχει περάσει διπλούς και τριπλούς ελέγχους πριν στο στείλουν και όλα θα δουλεύουν ρολόι!!!!!

Και εγώ το ίδιο πίστευα ότι θα είναι καλύτερα τσεκαρεςμενα αλλά δυστυχώς το πήγα για διάχυση και μου ειρθε ανακατασκευασμενο χειρότερο σε σημείο να φενετε χωρίς μαύρο φόντο δεν μπορώ να καταλάβω πως μια εταιρία σαν την apple με προϊόντα τόσο ακριβά κάνει τέτοια πράγματα.

#712   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 07/04/2012 - 08:03

Ρε παιδες αμα ειναι στο κλασικο σακουλακι με τις φουσκαλες ειναι ανακατασκευασμενο..
Στην ουσια ενα ipad που ειχε καποιο προβλημα, πχ μπαταρια.Ετσι φτιαχνουν το προβλημα αλλαζουν μπρος πισω καπακι κ ετοιμο..
Απορω δεν σου εδωσαν χαρτι να λεει τι κ γιατι?
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#713   Dynamitis

Dynamitis

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2012 - 09:54

Ρε παιδες αμα ειναι στο κλασικο σακουλακι με τις φουσκαλες ειναι ανακατασκευασμενο..
Στην ουσια ενα ipad που ειχε καποιο προβλημα, πχ μπαταρια.Ετσι φτιαχνουν το προβλημα αλλαζουν μπρος πισω καπακι κ ετοιμο..
Απορω δεν σου εδωσαν χαρτι να λεει τι κ γιατι?

όπως είπα μου έδωσαν ενα βιβλιαράκι το οποίο γράφει appleCare Replacement Ipad το οποίο αφου το διάβασα λίγο σε κάποιο σημείο γράφει"after thorough diagnostic testing,it has been determined that a replacement Apple ipad product is necessary.Enclosed you will find the replacement product" απο infoquest εχει το δελτίο αποστολής και στην αναφορά επισκευεις γράφει στα σχόλια τεχνικού "αντικατάσταση ipad"στο χαρτι αναφορας του πλαισίου λεει στις παρατηρήσεις οτι έγινε αντικατάσταση απο την αντιπροσωπεία.σε ολα λεει οτι έγινε αντικατάσταση,αλλα ανακατασκευασμένο η καινούργιο... ιδού η απορία :)....και δεν ηταν στο κλασικό σακουλάκι με τις φουσκάλες,ηταν μεσα στην ζελατίνα οπως οταν το περνεις καινούργιο και μέσα σε ενα σακουλάκι που δεν ξέρω την ονομασία του αλλα ειναι οπως αυτό που βρίσκεται ανάμεσα στην οθόνη του λαπτοπ και τα πλήκτρα

Τελευταία επεξεργασία από: Dynamitis, 07/04/2012 - 10:00


#714   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 07/04/2012 - 10:54

Λοιπον επειδη βλεπω πολλοι να τρελαινονται με το light/led bleeding ας πω κι εγω την γνωμη μου. Λοιπον το δικο μου δεν εχει κανενα καμμενο pixel και η οθονη δεν ειναι ουτε μπλε ουτε κιτρινη. Το μονο που που εχει ειναι ανεπαισθητο light bleeding σε δυο σημεια πανω απο το home button και σε 3 αριστερα. Για να το ανακαλυψω βεβαια εκανα ολο αυτο με την πληρη συσκοτιση και τα λοιπα. Ξερετε τι σκεφτομαι να κανω; Τιποτα θα το κρατησω. Δεν με ενοχλει καθολου αφου με αλλον τροπο δεν φαινεται. Για μενα δεν ειναι προβλημα. Καποιοι φιλοι μου λεγανε οτι δεν εχουν και καναμε μαζι την ιδια διαδικασια και τελικα ειχαν λιγο και αυτοι. Απ'οτι καταλαβα 9 στις 10 συσκευες αντιμετωπιζουν αυτο το φαινομενο απλα καποιοι κανουν πως δεν βλεπουν ή δεν κανουν σωστα την διαδικασια. Καποιο αλλοι τον εχουν αλλαξει 3 φορες και τους ετυχε ή χειροτερο light bleeding ή κιτρινες οθονες ή ακομη χειροτερα καμμενο pixel. Κατ'εμε με λιγο led bleeding δεν θα το αλλαζα αλλα για κιτρινη οθονη ή καμμενο pixel ναι. Οποτε καθιστε αναπαυτικα και απολαυστε το καλυτερο δημιουργημα της apple μεχρι τωρα! ;)

#715   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 07/04/2012 - 11:06

Χτες το πήρα και εγώ! Η οθόνη είναι πολυ καθαρή αν και στην αρχή νόμιζα πως κιτρινιζε. Επίσης να πω ότι το πήρα απο Εξαρχεια απο το μαγαζί Κινιτομανια που κάνει εισαγωγή και φέρνει και καλές ποσότητες!

#716   trainman

trainman

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2012 - 11:07

Λοιπον επειδη βλεπω πολλοι να τρελαινονται με το light/led bleeding ας πω κι εγω την γνωμη μου. Λοιπον το δικο μου δεν εχει κανενα καμμενο pixel και η οθονη δεν ειναι ουτε μπλε ουτε κιτρινη. Το μονο που που εχει ειναι ανεπαισθητο light bleeding σε δυο σημεια πανω απο το home button και σε 3 αριστερα. Για να το ανακαλυψω βεβαια εκανα ολο αυτο με την πληρη συσκοτιση και τα λοιπα. Ξερετε τι σκεφτομαι να κανω; Τιποτα θα το κρατησω. Δεν με ενοχλει καθολου αφου με αλλον τροπο δεν φαινεται. Για μενα δεν ειναι προβλημα. Καποιοι φιλοι μου λεγανε οτι δεν εχουν και καναμε μαζι την ιδια διαδικασια και τελικα ειχαν λιγο και αυτοι. Απ'οτι καταλαβα 9 στις 10 συσκευες αντιμετωπιζουν αυτο το φαινομενο απλα καποιοι κανουν πως δεν βλεπουν ή δεν κανουν σωστα την διαδικασια. Καποιο αλλοι τον εχουν αλλαξει 3 φορες και τους ετυχε ή χειροτερο light bleeding ή κιτρινες οθονες ή ακομη χειροτερα καμμενο pixel. Κατ'εμε με λιγο led bleeding δεν θα το αλλαζα αλλα για κιτρινη οθονη ή καμμενο pixel ναι. Οποτε καθιστε αναπαυτικα και απολαυστε το καλυτερο δημιουργημα της apple μεχρι τωρα! ;)


ετσι σωστος , αγοραζεις μια ferrari αλλα απο την μερια του συνοδηγου δεν εφαπτει καλα η πορτα του πανω στο υπολοιπο αμαξωμα,και παιζει στις βροχες να μπαζει και νερα.και απο εκεινη την μερια το χρωμα του αυτοκινητου δειχνει να ειναι χωρις βερνικι και κανει διχρωμιες.δεν εχει καμια μα καμια σημασια !!! ποσες φορες θα βρεξει???κι απο την στιγμη που μπαινω απο την μερια του οδηγου εγω ε σιγα δεν θα το βλεπω και συχνα τo χρωμα απο την αλλη. σημασια εχει οτι οδηγαω το καλυτερο δημιουργημα της ferrari.

#717   tryf

tryf

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:tryf3

Δημοσίευση 07/04/2012 - 11:14

ετσι σωστος , αγοραζεις μια ferrari αλλα απο την μερια του συνοδηγου δεν εφαπτει καλα η πορτα του πανω στο υπολοιπο αμαξωμα,και παιζει στις βροχες να μπαζει και νερα.και απο εκεινη την μερια το χρωμα του αυτοκινητου δειχνει να ειναι χωρις βερνικι και κανει διχρωμιες.δεν εχει καμια μα καμια σημασια !!! ποσες φορες θα βρεξει???κι απο την στιγμη που μπαινω απο την μερια του οδηγου εγω ε σιγα δεν θα το βλεπω και συχνα τo χρωμα απο την αλλη. σημασια εχει οτι οδηγαω το καλυτερο δημιουργημα της ferrari.



Eνταξει εντελως αστοχο το παραδειγμα σου και καμια σχεση το light bleeding με την παραβολη που λες. Να ειναι ξεθωριασμενο το χρωμα του λαστιχου της ferrari απο την πισω την μερια που για να το δεις θα πρεπει να σκυψεις κατω απο το αυτοκινητο για να το δεις οκ ετσι να το δεχτω.

#718   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 07/04/2012 - 11:16

Αν υπαρχουν ανακατασκευασμενα θα πει οτι η Apple τα πουλαει κιολας.Εχεις δει κανενα Online Apple store να πουλαει ανακατασκευασμενα iPad 3?Αυτο που ειπα το ειπα μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με Apple Ελλαδας.Το οτι πηραν συσκευη στο σακουλακι δε θα πει οτι το προιον ειναι ανακατασκευασμενο.

ποιος ήρθε;;

#719   martini

martini

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:mart!ni

Δημοσίευση 07/04/2012 - 11:17

ετσι σωστος , αγοραζεις μια ferrari αλλα απο την μερια του συνοδηγου δεν εφαπτει καλα η πορτα του πανω στο υπολοιπο αμαξωμα,και παιζει στις βροχες να μπαζει και νερα.και απο εκεινη την μερια το χρωμα του αυτοκινητου δειχνει να ειναι χωρις βερνικι και κανει διχρωμιες.δεν εχει καμια μα καμια σημασια !!! ποσες φορες θα βρεξει???κι απο την στιγμη που μπαινω απο την μερια του οδηγου εγω ε σιγα δεν θα το βλεπω και συχνα τo χρωμα απο την αλλη. σημασια εχει οτι οδηγαω το καλυτερο δημιουργημα της ferrari.

Ας μην μιλήσουμε για Ferrari. Εκεί αλλάζουν οι κανόνες και επειδή είναι αυτοκίνητο θα σε πείραζε πολύ αν έμπαιναν μέσα νερά...

#720   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/04/2012 - 11:23

ποιος ήρθε;;



Aδιάβαστος είσαι σήμερα. Πραγματικά υπάρχει επίσημη υποστήριξη στην Ελλάδα. Δεν υπάρχουν Apple Stores. Δες εδώ: http://support.apple...iewlocale=el_GR

Έχω μιλήσει και εγώ μαζί τους.

Και ναι: μπορείς να πάρεις iPad σε σακουλάκι και να είναι ολοκαίνουργιο. Έτσι έγινε στο Apple Store Ρώμης που πήγα και αφού έδωσα το σπασμένο μου iPad 2 από τούμπα μου έδωσαν ένα ολοκαίνουργιο σε σακουλάκι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες