Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#736   ssarl

ssarl

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/04/2012 - 12:47

@gmathio Κλείνεις το WiFi αλλά έχεις το 3G ανοικτό. Δεν πρέπει να είναι ανοιχτά ταυτόχρονα ποτέ.

Τελευταία επεξεργασία από: ssarl, 08/04/2012 - 12:48


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#737   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2012 - 13:10

Προβλήματα χωρίς τέλος για το νέο i-Pad

Τελικά φαίνεται ότι το νέο iPad δεν είναι tablet αλλά συλλογή προβλημάτων. Μετά από τα ζητήματα με το wi-fi, τις λάθος ενδείξεις και την υπερθέρμανση της μπαταρίας και κάποια θέματα με την φόρτιση, αναφέρονται επίσης προβλήματα σταθερότητας στη σύνδεση μέσω κεραιών κινητής τηλεφωνίας.

Συγκεκριμένα κάποιοι χρήστες στις ΗΠΑ παραπονούνται ότι στην LTE έκδοση της συσκευής το σήμα δείχνει να χάνεται χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο και επανέρχεται μόνο μετά από hard reset. Μάλιστα κάποιο κάτοχοι της συσκευής επισημαίνουν ότι χρειάστηκε να επαναλάβουν τη διαδικασία τρεις με πέντε φορές κατά τη διάρκεια της ημέρας.
[Link]




⬆⬆⬆⬆⬆ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ⬆⬆⬆⬆⬆


Sent from my iPad using Tapatalk HD

#738   gmathio

gmathio

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2012 - 13:11

Αυτό κάνω, δεν λειτουργούν ταυτόχρονα. Οταν το ένα είναι ανοιχτό, κλείνω το άλλο.
Πάντως στο iphone 4S, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, είτε είναι και τα δύο ανοιχτά ή μόνο το ένα.
Προφανώς είναι ένα πρόβλημα που θέλει εξέταση και άμεση λύση από την apple

#739   ssarl

ssarl

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/04/2012 - 14:33

Αυτό κάνω, δεν λειτουργούν ταυτόχρονα. Οταν το ένα είναι ανοιχτό, κλείνω το άλλο.
Πάντως στο iphone 4S, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, είτε είναι και τα δύο ανοιχτά ή μόνο το ένα.
Προφανώς είναι ένα πρόβλημα που θέλει εξέταση και άμεση λύση από την apple


Δοκίμασε το εξής: Κλείσε εντελώς το WiFi και τα δεδομένα κινητής. Κάνε reboot. Από εδώ και πέρα άνοιξε όποιο χρειάζεσαι αλλά μόνο αυτό. Για παράδειγμα αν θέλεις WiFi ανοίγεις μόνο το WiFi. Αν θέλεις να ενεργοποιήσεις το 3G, κλείσε το WiFi, περίμενε να γράψει πάνω αριστερά iPad και στην συνέχεια άνοιξε τα δεδομένα κινητής. Τουλάχιστον σε εμένα αυτό δουλεύει μια χαρά και το χρησιμοποιώ μέχρι να βγει η διόρθωση από την Apple (γλυτώνω τα reboots). Και στο εξωτερικό αν ψάξετε υπάρχουν άπειρα threads και παράπονα για αυτό το πρόβλημα.

#740   gmathio

gmathio

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/04/2012 - 14:42

Eυχαριστώ, θα το δοκιμάσω κι αυτό μήπως και σωθώ μέχρι να βρεθεί οριστική λύση.
Διάβασα στο apple support communities για την διπλή αλλαγή στον κωδικό sim αλλά δεν λειτουργεί αποδεδειγμένα....

#741   molivos

molivos

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2012 - 11:07

To Σαββατο παρελαβα και εγω το δικο μου 32gb 4G απο το Document Γλυφαδας...
Ευτυχως παιδες ...Νο led bleeding ... Κανενα προβληματικο pixel... Αψεγαδιαστη οθονη...
Ανησυχουσα γιατι στο Ιpad2 64 WF που ειχα πριν ενα ψιλοpleeding υπηρχε ....
Του περασα τις zag μπρος και πισω και το λιωνω ...;-)

Oυσιαστικες διαφορες δεν ειναι εμφανεις περα απο την εξαιρετικη οθονη
Αυτο βεβαια προφανως θα αλλαξει με την κυκλοφορια νεων εφαρμογων & games που θα αξιοποιουν το hardware του new-Ipad..

Τελευταία επεξεργασία από: molivos, 09/04/2012 - 11:08


#742   DJTHEO

DJTHEO

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 09/04/2012 - 18:49

Καλησπερα!!Μολις σημερα πηρα κ εγω το δικο μου 16αρι λευκο,4g!!Ολα λειτουργουν καλως αν και ειχα μια μεγαλη αγωνια μεχρι να το ελεγξω!!πλαισιο,μουλτιραμα δν ειχαν ουτε για δειγμα σε κανενα καταστημα!Το πηρα απο cosmote οπου εχουν 3 μερες doa.Bleeding υπαρχει ελαχιστο και δν νομιζω οτι τιθεται θεμα αντικαταστασης.Εσεις τι λετε?Ειναι στην αριστερη πλευρα και για να το δειτε,θελει να σβηστα τα φωτα!!Κατα τα αλλα ειμαι υπερευχαριστημενος!
Αναρτημένη εικόνα

#743   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/04/2012 - 18:53

Μια χαρά είσαι καλορίζικο και απόλαυσε το...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#744   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 09/04/2012 - 21:01

πολυ ωραια και αλλα προβληματα...

#745   tsarlaider

tsarlaider

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/04/2012 - 10:12

Καλημέρα σε όλους
Την παρασκευή παρέλαβα το ipad 3 64 GB Wi Fi από το κατάστημα YOU αλλά διαπίστωσα αμέσως ότι έχει 2 καμένα pixel. Σήμερα το πρωί το πήγα στο service της Infoquest όπου μου είπαν ότι θα γίνει αντικατάσταση και όχι επισκευή. Τους είπα ότι δεν πιστεύω να μου φέρουν κάποιο επισκευασμένο και με διαβεβαίωσαν ότι θα έρθει καινούργιο απλά δεν θα είναι στο κανονικό του κουτί αλλά σε ένα καφέ που τους τα στέλνουν τα οποία δεν είναι για πώληση. Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία και μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε γιατί το τελευταίο που θα ήθελα είναι να πάρω ένα επισκευασμένο πίσω. Όπως καταλαβαίνετε όταν δίνει κάποιος τόσα λεφτά θέλει το μηχάνημα που παίρνει να μην είναι ελαττωματικό.

#746   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 10/04/2012 - 10:42

Καλημέρα σε όλους
Την παρασκευή παρέλαβα το ipad 3 64 GB Wi Fi από το κατάστημα YOU αλλά διαπίστωσα αμέσως ότι έχει 2 καμένα pixel. Σήμερα το πρωί το πήγα στο service της Infoquest όπου μου είπαν ότι θα γίνει αντικατάσταση και όχι επισκευή. Τους είπα ότι δεν πιστεύω να μου φέρουν κάποιο επισκευασμένο και με διαβεβαίωσαν ότι θα έρθει καινούργιο απλά δεν θα είναι στο κανονικό του κουτί αλλά σε ένα καφέ που τους τα στέλνουν τα οποία δεν είναι για πώληση. Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία και μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε γιατί το τελευταίο που θα ήθελα είναι να πάρω ένα επισκευασμένο πίσω. Όπως καταλαβαίνετε όταν δίνει κάποιος τόσα λεφτά θέλει το μηχάνημα που παίρνει να μην είναι ελαττωματικό.

Αν θέλεις καινούριο Τότε να απαιτήσεις σφραγισμένο.

Αλλα δεν καταλαβαίνω γιατι δεν θέλεις με τίποτα ανακατασκευασμένο.

Όσοι πήραν ήταν πολυ ικανοποιημένοι.

Επίσης δεν το φτιάχνουν απλά αλλα αλλάζουν και οθόνες και πίσω καπάκι οπότε στην ουσία μόνο η μητρική μένει ίδια...

Καλημέρα.



#747   tsarlaider

tsarlaider

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 10/04/2012 - 10:52

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά έλα στη θέση μου. Την παρασκευή πλήρωσα 719 ΕΥΡΟ για να αγοράσω ένα καινούργιο μηχάνημα και μετά από 5 μέρες δεν θα ήθελα να είμαι με ένα επισκευασμένο. Αν ήταν έτσι θα περίμενα 2 – 3 μήνες να πάρω ένα μεταχειρισμένο στη μισή τιμή. Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν υπάρχει περίπτωση το καινούργιο που θα μου έρθει να είναι όντως καινούργιο. Σε περίπτωση που είναι επισκευασμένο υπάρχει τρόπος να το καταλάβω?

#748   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/04/2012 - 10:54

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά έλα στη θέση μου. Την παρασκευή πλήρωσα 719 ΕΥΡΟ για να αγοράσω ένα καινούργιο μηχάνημα και μετά από 5 μέρες δεν θα ήθελα να είμαι με ένα επισκευασμένο. Αν ήταν έτσι θα περίμενα 2 – 3 μήνες να πάρω ένα μεταχειρισμένο στη μισή τιμή. Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν υπάρχει περίπτωση το καινούργιο που θα μου έρθει να είναι όντως καινούργιο. Σε περίπτωση που είναι επισκευασμένο υπάρχει τρόπος να το καταλάβω?


Αν δεν σου δώσουν καινούργια ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ συσκευασία, πάει να πει πως θα είναι ανακατασκευασμένο.
Once You Go Mac You Never Go Back

#749   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/04/2012 - 10:55

Αν δεν σου το δώσουν με κουτί τότε μάλλον ανακατασκευασμένο θα πάρεις...:(

Βέβαια κάποιοι έλεγαν ότι δεν έχουν προλάβει ακόμα να υπάρξουν ανακατασκευασμένα οπότε κι αυτά στην ουσία είναι καινούρια χωρίς κουτί.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τρόπος να το καταλάβεις.

Αναρτημένη εικόνα


#750   vajrakagyu

vajrakagyu

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Twitter:@g_mastropavlos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:vajrakagyu

Δημοσίευση 10/04/2012 - 12:59

Σήμερα με ειδοποίησαν από το Golden-i ότι εγκρίθηκε η αντικατάσταση και ότι μπορώ να παραλάβω το καινούριο αλλά σε λευκό. Αν ήθελα μαύρο θα περίμενα αρκετό καιρό ακόμα. Δέχθηκα, πήγα και το παρέλαβα σφραγισμένο στο κουτί του. Επειδή ήταν το τρίτο στην σειρά (όλα επεστράφησαν μέσα στο 7ήμερο DOA), με δική τους παραίνεση το άνοιξα μπροστά τους και το πήγαμε σε σκοτεινότερο χώρο. Κανένα θέμα light bleeding, δεν είχε exposed led όπως το προηγούμενο και το λευκό είναι καθαρό & φωτεινό (όχι κίτρινο όπως το πρώτο). Τα δύο πρώτα είχαν εβδομάδα παραγωγής την 9η του 2012 (Μάρτιο). Αυτό έχει την 6η εβδομάδα (Φεβρουάριο). Τώρα όντως βλέπω σε όλο το της μεγαλείο την retina οθόνη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (5)