Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Διάχυση φωτός στο νέο iPad..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
228 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   thanos81

thanos81

    iPH Enthousiast

  • 391 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2012 - 10:47

Εννοείται σε σκοτάδι!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/03/2012 - 12:21

Έχεις δίκιο φίλε μου,αλλα μόνο αυτο δεν φτάνει;σεβασμός στον πελάτη δεν υπάρχει απο τα αμερικανακια,αρκετά τους κάναμε μάγκες να τους στολιζουμε τόσο καιρό με κολακειες,είναι απαράδεκτοι!! σφραγισμένη συσκευη σου λέει μετά.....

Επέτρεψε μου να σου πω ότι κάνεις ένα λάθος,σεβασμός στον πελάτη δεν υπάρχει απο τα Ελληνικά καταστήματα πώλησης και όχι απο τις εκάστοτε εταιρίες παραγωγής,
εάν αγόραζες στην Αμερική,ή σε άλλη χώρα,το ipad σου και είχες πρόβλημα,θα σου το είχαν αντικαταστήσει με καινούριο.
Στα Ελληνικά καταστήματα,πρέπει:
1.Να διαβάσεις και να γνωρίζεις όλους τους νόμους περί καταναλωτή(λες και όλοι έχουμε βγάλει την νομική)
2.Να παρακαλέσεις,μετά
3.να τσακωθείς,
4.να απειλήσεις και αν σταθείς τυχερός να πάρεις αυτό που τελικά δικαιούσαι,το οποίο θα έπρεπε να στο παρέχει το κατάστημα χωρίς δεύτερο λόγο.

Πριν αγοράσω το ipad έκανα μια έρευνα για μερικά καταστήματα πώλησης του,σχετικά με το DOA,διάβασε αν θέλεις το post μου και θα καταλαβεις το "μπαχαλο" που επικρατεί στα Ελληνικά καταστήματα,το πόσο μας έχουν σε εκτίμηση και μας σέβονται.

http://www.iphonehel...post__p__939501

Τελευταία επεξεργασία από: tolistr, 25/03/2012 - 12:21


#18   daisy3

daisy3

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/03/2012 - 12:33

Παιδια το απευχομουν,αλλά τελικά δεν την γλυτωσα....μόλις πριν λίγο το άνοιξα και αφού βρήκα τα δυο κομμάτια του φορτιστή χωρίς την πλαστικη τους επικάλυψη,δοκίμασα το μηχάνημα και δυστυχώς έχει και αυτό την διάχυση φωτός.
Για πείτε γνώμες...ήδη μίλησα με το Πλαίσιο στην Μαγουλα Αττικής και την Δευτέρα το πρωί το επιστρέφω για αντικατάσταση,ελπίζω να μην μου δώσουν κάποιο ανακατασκευασμενο- το ίδιο μου συνέβη και στο iPad 2 που είχα-μεγάλο ξενερωμα!!!!!!!


επειδη κ γω θα ζητησω αντικατασταση απο που καταλαβαινουμε αν μας δινουν ανακατασκευασμενο;;; ευχομαι να σου παει καλα το θεμα κ να παρεις αμεσως ολοκαινουργιο!!

#19   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 25/03/2012 - 15:23

επειδη κ γω θα ζητησω αντικατασταση απο που καταλαβαινουμε αν μας δινουν ανακατασκευασμενο;;; ευχομαι να σου παει καλα το θεμα κ να παρεις αμεσως ολοκαινουργιο!!



Σε ευχαριστω,εαν σου στειλουν πισω τα υπολοιπα η σε ειδοποιησει το μαγαζι που το αγορασες και το πηγες για αντικατασταση,οτι...ελατε παρτε το κουτι πισω....εαν δεν ειναι καινουργιο σου δινουν τυλιγμενο ενα ανακατασκευασμενο!!

#20   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/03/2012 - 15:32

Φοιβο μπορείς να ανεβασεις καμία φωτο γιατι δεν έχω καταλάβει τι είναι το bleeding :blush: thanks!!!

#21   daisy3

daisy3

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 25/03/2012 - 15:35

Σε ευχαριστω,εαν σου στειλουν πισω τα υπολοιπα η σε ειδοποιησει το μαγαζι που το αγορασες και το πηγες για αντικατασταση,οτι...ελατε παρτε το κουτι πισω....εαν δεν ειναι καινουργιο σου δινουν τυλιγμενο ενα ανακατασκευασμενο!!


ε τοτε δεν υπαρχει περιπτωση να δεχτω σε ζελατινα κατι, κανονικα πρεπει να ναι σφραγιστο στο κουτι του ετσι δεν ειναι; επισης θα ηταν καλυτερο πρωτα να παρω τη γραμμη υποστηριξης της apple να ενημερωσω κ υστερα το πλαισιο; μηπως εκεινοι τους δωσουν εντολη για αντικατασταση γι αυτο λεω..

#22   tolistr

tolistr

    iPH Enthousiast

  • 416 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/03/2012 - 16:18

Να πας αύριο στο Πλαίσιο και να απαιτήσεις καινούριο σφραγισμένο,όπως είπα παραπάνω το Πλαίσιο έχει 7 ημερολόγιακες μέρες Doa.
Και το Doa δεν το δίνει η αντιπροσωπεία ή η εισαγωγική εταιρία,αλλά το κατάστημα που έκανες την αγορά.

#23   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 25/03/2012 - 16:26

Το κακο ειναι οτι φαινεται να ειναι πολλα τα ελλατωματικα προιοντα με αυτο το προβλημα και δεν ειναι και οτι καλυτερο για ενα τοσο ακριβο μηχανημα!
Παντως οπωσδηποτε πισω και αλλαγη με ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ!
XS Max 256 Gb Space Gray

#24   IPL

IPL

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/03/2012 - 16:34

Το πρόβλημα ποιο είναι παιδιά; Δεν το κατάλαβα

#25   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 25/03/2012 - 16:36

Αυτο ειναι το Bleeding:

Αναρτημένη εικόνα

#26   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 25/03/2012 - 16:42

Φοιβο μπορείς να ανεβασεις καμία φωτο γιατι δεν έχω καταλάβει τι είναι το bleeding :blush: thanks!!!


Ευαγγελια μου,εαν πατησεις το κεντρικο μπουτον κατω απο την οθονη ταυτοχρονα με το on/off πανω δεξια μεχρι να βγει το μηλο και δεις γυρω-γυρω στο πλαισιο σε καποια σημεια να διαχεεται φως τοτε υπαρχει αυτο το θεμα που συζηταμε,το ειχα και στο ipad 32gb 3g που πουλησα προχθες.
εδω το λινκ της αγγελιας μου,που εχει και φωτογραφια του προβληματος: http://www.iphonehel...__1#entry932466
Ελπιζω να βοηθησα...

#27   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 25/03/2012 - 16:42

Αυτο ειναι το Bleeding:

Αναρτημένη εικόνα



Με προλαβες!!

#28   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/03/2012 - 16:45

Όκ τωρα το κατάλαβα :lol:

#29   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 25/03/2012 - 16:47

Βεβαια,αυτη ειναι μια περιπτωση εντονοτατου bleeding,δεν σημαινει οτι εαν εχεις σε μικροτερη κλιμακα προβλημα το αφηνεις,ισα-ισα που πρεπει να ενεργησεις ταχυστα προς αντικατασταση.
Το δικο μου new ipad εχει αισθητα μικροτερο bleeding,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση!! θα το αλλαξω,αυριο κιολας!!

#30   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 25/03/2012 - 16:51

;)

Με προλαβες!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες