Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iMac 2012


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 13/06/2012 - 00:37

κ εγώ iMac περίμενα άλλα….
Κ από αυτά που διαβάζω για καινούριο σχέδιο πάμε προς 2013 μεριά..
Ας ελπίσουμε μήπως τα αναβαθμίσουν μονό εσωτερικά τους επομένους μήνες…

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 13/06/2012 - 00:50

Αναγκαστικά θα περιμένουμε , θεωρώ πως πριν να βγει επίσημα το Mac OS X Mount. Lion ( το απλό Lion βγήκε πέρσι στις 20 Ιουλίου και ταυτόχρονα βγήκαν την ίδια μέρα τα Air and Mac Mini an Thunderbold Display ) τα άλλα μοντέλα είχαν βγει νωρίτερα πέρσι....θεωρώ πως το χειρότερο σενάριο θα είναι να βγουν ταυτόχρονα με το release του Mount. Lion κάπου τον Ιούλιο....κάπου εκεί στις 20 ασ πούμε !! Ένα καλό θα είναι ότι θα το αγοράσεις με τα Mount.Lion επάνω έτοιμα να σε περιμένουν χαχα !!
Πιστεύω πως κάπως έτσι θα γίνει..δεν γίνεται το ποιο δημοφιλές desktop της Apple να μην αναβαθμιστεί , να έχουν βγει όλα τα υπόλοιπα και να έχει κυκλοφορήσει ταυτόχρονα και το νέο λειτουργικό σύστημα , κάπως κουφό μου φαίνεται...σαν να λέμε...βγήκε επίσημα η τελική iOS 6 αλλά δεν έχουμε το iPhone 5 ( new iPhone ) κάπως έτσι φαίνεται...κουλό !!

κ εγώ iMac περίμενα άλλα….
Κ από αυτά που διαβάζω για καινούριο σχέδιο πάμε προς 2013 μεριά..
Ας ελπίσουμε μήπως τα αναβαθμίσουν μονό εσωτερικά τους επομένους μήνες…

ο Tim απάντησε ξεκάθαρα...Our pro customers are really important to us...το iMac δεν είναι Mac Pro , αναφέρθηκε σε Pro customers , όχι σ καθημερινούς χρήστες !!

#123   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/06/2012 - 00:54

οποτε επανερχόμαστε παλι εδω ιουλιο με το release του νεου MLion και των νεων imac..
ας μην αλλαξουν σχεδιο..και ετσι σχεδιαστικα να μεινουν εμενα μου αρεσουν 1000%

#124   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 13/06/2012 - 00:57

ο Tim απάντησε ξεκάθαρα...Our pro customers are really important to us...το iMac δεν είναι Mac Pro , αναφέρθηκε σε Pro customers , όχι σ καθημερινούς χρήστες !!


Μάλλον δεν το διάβασες όλο το άρθρο.. Μακάρι όμως να δούμε νέα iMac μέσα στο καλοκαίρι..

#125   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 13/06/2012 - 01:06

Να πω και εγώ την άποψη μου..μετά την αλλαγή που έκαναν σχεδιαστικά ενωω... σχεδιαστικά σημαίνει ταυτόχρονα και αλλαγές εσωτερικής αρχιτεκτονικής και στησίματος του συστήματος...οιπως με τα Air παλιότερα και το Retina λαποπ χθες , αν αυτό συμβεί και στα σταθερά , τότε θα πάμε σε λεπτότερο σχεδιασμό από την μια , αλλά από την άλλη τα σταθερά θα γίνουν τελείως compact , όλα βιδωμένα στην μητρική και αυτό θα είναι κακό , γιατί μετά θα θέλεις άλλα 1000 ευρώ , για να το φέρεις εκεί που θες , που με πολύ λιγότερα θα το πήγαινες..και αυτό είναι μια καλή παγίδα !!
Το μόνο καλό...μήπως και αλλάξουν το πανελακι , αν και αυτό για να γίνει δεν χρειάζεται να αλλάξει ολόκληρος δα σχεδιασμός... και όπως πάει η φάση δεν νομίζω να αλλάξουν σχεδιασμό , τον άλλαξαν το 2009 και το ονόμασαν τότε... " New iMac !! "

#126   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 13/06/2012 - 01:13

Μάλλον δεν το διάβασες όλο το άρθρο.. Μακάρι όμως να δούμε νέα iMac μέσα στο καλοκαίρι..

Λες να γίνει έτσι φίλε μου....?? Μπορεί αν παίξει και έτσι...να πάνε για πλήρη αλλαγή σχεδίασης.....μπορεί....τα εχω χάσει με αυτούς !! Το Updated λέει ότι ίσως να βγουν και νωρίς το 2013 !!

#127   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 13/06/2012 - 01:28

Να πω και εγώ την άποψη μου..μετά την αλλαγή που έκαναν σχεδιαστικά ενωω... σχεδιαστικά σημαίνει ταυτόχρονα και αλλαγές εσωτερικής αρχιτεκτονικής και στησίματος του συστήματος...οιπως με τα Air παλιότερα και το Retina λαποπ χθες , αν αυτό συμβεί και στα σταθερά , τότε θα πάμε σε λεπτότερο σχεδιασμό από την μια , αλλά από την άλλη τα σταθερά θα γίνουν τελείως compact , όλα βιδωμένα στην μητρική και αυτό θα είναι κακό , γιατί μετά θα θέλεις άλλα 1000 ευρώ , για να το φέρεις εκεί που θες , που με πολύ λιγότερα θα το πήγαινες..και αυτό είναι μια καλή παγίδα !!
Το μόνο καλό...μήπως και αλλάξουν το πανελακι , αν και αυτό για να γίνει δεν χρειάζεται να αλλάξει ολόκληρος δα σχεδιασμός... και όπως πάει η φάση δεν νομίζω να αλλάξουν σχεδιασμό , τον άλλαξαν το 2009 και το ονόμασαν τότε... " New iMac !! "


Στα retina mbp τα ενσωμάτωσαν όλα στην μητρική για να γλιτώσουν σε μέγεθος άλλα και βάρος κάτι που δεν βλέπω λόγο να το κάνουν στους iMac ( άλλα ποτέ δεν ξέρεις με την apple )..

Λες να γίνει έτσι φίλε μου....?? Μπορεί αν παίξει και έτσι...να πάνε για πλήρη αλλαγή σχεδίασης.....μπορεί....τα εχω χάσει με αυτούς !! Το Updated λέει ότι ίσως να βγουν και νωρίς το 2013 !!


Αν όντως γίνει η αναβάθμιση μέσα-έξω το 2013 ελπίζω να βγάλουν και κάποια αναβαθμισμένα έστω εσωτερικά μόνο, τώρα στα κοντά..

#128   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/06/2012 - 23:01

Και αφού καθυστερούμε είπα και εγώ να πάρω ένα μεταχειρισμένο να κάνω την αλλαγή στα Mac και αργότερα αφού γίνει η ανανέωση πάω για καινούργιο.
Θέλω λοιπόν τη γνώμη σας. Αξίζει ο συγκεκριμένος:
21.5-inch, Late 2009 3.06 GHz Intel Core 2 Duo 4 GB 1067 MHz DDR3 NVIDIA GeForce 9400 256 MB στα 750 ευρώ

#129   nikolai919

nikolai919

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Twitter:@mpikasnikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 15/06/2012 - 00:36

Και αφού καθυστερούμε είπα και εγώ να πάρω ένα μεταχειρισμένο να κάνω την αλλαγή στα Mac και αργότερα αφού γίνει η ανανέωση πάω για καινούργιο.
Θέλω λοιπόν τη γνώμη σας. Αξίζει ο συγκεκριμένος:
21.5-inch, Late 2009 3.06 GHz Intel Core 2 Duo 4 GB 1067 MHz DDR3 NVIDIA GeForce 9400 256 MB στα 750 ευρώ


Πολύ καλός! Βαλε σσντι, σνοου λεοπαρντ και θα περάσεις μια 3 ετια

Τελευταία επεξεργασία από: nikolai919, 15/06/2012 - 00:37


#130   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/06/2012 - 17:51

Τα lion δεν θα τα πάει δηλαδή;

Τελευταία επεξεργασία από: koumbouni, 15/06/2012 - 17:51


#131   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/06/2012 - 17:52

Τα lion δεν θα τα πάει δηλαδή;


Μια χαρά τα πάει και το Lion, μην ανησυχείς. Όσο για την τιμή νομίζω ότι για το συγκεκριμένο μπορείς να βρεις και πιο χαμηλά. Δεν είναι με την HD κάρτα γραφικών και έχει τον 500αρη σκληρό επάνω αντί για 1TERA που είχε το καλύτερο μοντέλο.

Επίσης να κοιτάξεις να δεις αν υπάρχουν σκιές στην οθόνη.

Τελευταία επεξεργασία από: jimmakos, 15/06/2012 - 17:53

Once You Go Mac You Never Go Back

#132   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/06/2012 - 21:52

Πιστεύω για αρχή θα είναι μια χαρά για αυτά που θέλω. Αργότερα θα πάω για καινούριο αν είμαστε καλα. Όσο για την τιμή δεν βρήκα κάτι ποιο φθηνό ειναι η αλήθεια.

#133   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/09/2012 - 23:45

Να και κατι διαφορετικο απο το iphone 5!
Οπως λεει και το αρθρο, ερχονται αμεσα! :wub:

http://www.macrumors...tedly-imminent/

#134   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/09/2012 - 13:58

Άντε να δούμε επιτέλους. Βαρεθήκαμε να περιμένουμε

#135   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 10/09/2012 - 02:23

Όλοι βαρεθήκαμε να περιμένουμε , έχει γίνει τόλμη και γοητεία το θέμα...και η πλάκα είναι ότι για το iPhone 5 ξέρουμε εδώ και μήνες αρκετούς τα ΠΑΝΤΑ....ενώ για τα iMac σε όλα τα φόρουμ ξένα κτλ....υπάρχει ένα μυστήριο και πολύ λίγες πληροφορίες , ελάχιστες όμως !!
Πάντως οι τελευταίες πληροφορίες λένε οτι έχουμε επικείμενη αναβάθμιση σύντομα , άλλωστε στερεύουν πλήρως 100% τα αιΜακ στην αμερικάνικη αγορά , ένδειξη ότι έρχεται η αναβάθμιση , και ότι μάλλον για καλό περιμένουμε διοτι , θα υπάρχει μάλλον από ότι λένε , αλλαγή - διόρθωμα στο ΠΑΝΕΛ , ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΡΕΤΝΑ , αλλά για την νέα μέθοδο κατασκευής με Full lamination tech. όπως λένε δημοσιεύματα , που σημαίνει πως όσα προβλήματα ξέραμε για υγρασίες , σκόνες , σωματίδια , μουντζούρες και σκιές εσωτερικά στο πάνελ κτλ κτλ....που έβγαζαν τόσα χρόνια πρόβλημα στην οθόνη , ε αυτό με την μέθοδο παρασκευής παραπάνω λύνεται !! ΜΑΚΑΡΙ.....είναι το καλύτερο που θα μπορούσαν να κάνουν !!
Full Lamination στο πάνελ , από ότι διάβασα στην σελίδα μιας ξένης εταιρίας που το αναλαμβάνει στα πάνελ των οθονών , σημαίνει ότι μπαίνει ένα ειδικό Τζελ ανάμεσα στο πάνελ εσωτερικά φυσικά , μεταξύ του LCD και του Γυαλιού του πάνελ , ώστε να γεμίσει πλήρως το διάκενο , στο οποίο τόσα χρόνια δημιουργονταν οι σκιές !!
Είναι ένα ειδικό τζελ που είναι αδιαφανές εννοείτε , δεν αλλαζει χρωματισμό από την θερμοκρασία κατά τον χρόνο , αλλά ούτε δημιουργεί οπτικά προβλήματα...είναι σαν να μην υπάρχει !! Τι κερδίζουμε από αυτό...?
1) Δεν εισέρχεται ΥΓΡΑΣΙΑ , ΣΚΟΝΗ , ΣΩΜΑΤΙΑΔΙΑ , άρα.......γεια σας σκιές.....!!
2) Απορροφά την θερμοκρασία το τζελ , ώστε να εκπέμπεται λιγότερη θερμότητα από μπροστά από την οθόνη !!
3) Έχει συνήθως και Antireflecting ιδιότητες , δηλαδη απορροφά τις ακτίνες από διάφορες φωτεινές πηγές...φώτα , ήλιος κτλ !!
ΜΑΚΑΡΙ...τα δημοσιεύματα να έχουν δίκιο....άλλωστε είναι μια καλή - σοβαρή δικαιολογία για την τόση καθυστέρηση !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 10/09/2012 - 02:25


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες