Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 7 ψήφοι

Βγήκε το Samsung Galaxy S3(!)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
432 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 09:59

παιδια και εγω ειχα iphone 2g 3g 3gs και τελος ειχα και το 4.Ολα πολυ καλα για την εποχη τους το καθενα.το 4 ηταν πολυ ομορφο πολυ βολικο κινητο,μεχρι που δοκιμασα το galaxy s2 στο πλαισιο.το κινητο το λατρεψα απο οταν το επιασα και απο εκεινη την μερα παλευα να μαζεψω τα χρηματα να το παρω.πλεον δεν εχω iphone και ειλικρηνα με εχει βολεψει στα παντα.ειναι απιστευτα γρηγορα δεν σκαλωνει πουθενα ανοιγει ολες τις σελιδες οτι σελιδα και να ειναι.τα flashplayer παιζει να τα ανοιγει και πιο γρηγορα απο ενα dual core pc.οι δυνατοτητες του δεν τις συζητω καν μεχρι και usb στικακι διαβαζει μεχρι και ποντικι μπορεις να συνδεσεις.τελος παντων ηθελα να αναφερθω στο "μινιταμπλετ θες ή κινητο" που ειπε ενας φιλος πιο πριν.το iphone4 i 4s για κινητο το πειρατε ολοι?αν το πειρατε για κινητο τοτε γιατι δεν πειρατε ενα νοκια 3310?εκεινο ηταν κινητο.το Iphone ειναι ενα μινι ταμπλετ με πολυ μικρη οθονη και αβολη στο σερφαρισμα οποτε μην μιλαμε με τετοιους ορισμους οταν ολοι παιρνουμε smartphones για σερφαρισμα mails και τα λοιπα...σαν μινι ταμπλετ εγω θεωρω το galaxy s2 μακραν το πιο γρηγορο το πιο βολικο με ανεκτα μεγαλη οθονη και που μπορεις και σερφαρεις χωρις να χρειαζετε να ζουμαρεις και να ξεζουμαρεις ολη την ωρα οπως με το iphone.το μονο που παραδεχομαι στην apple και που δεν εχει to s2 ειναι η ποιοτητα κατασκευης...σε αυτο ειναι πολυ πολυ μπροστα η apple....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 10:12

αν δηλαδή του 2 είναι ανεκτά μεγάλη (που συμφωνώ) οι 4,6-7 τι είναι ?

#63   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 23/04/2012 - 10:13

αν δηλαδή του 2 είναι ανεκτά μεγάλη (που συμφωνώ) οι 4,6-7 τι είναι ?

λαγανα??

#64   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 10:16

το iphone4 i 4s για κινητο το πειρατε ολοι?αν το πειρατε για κινητο τοτε γιατι δεν πειρατε ενα νοκια 3310?εκεινο ηταν κινητο.


έχεις ακούσει τον ορό smart phone?

#65   nikpand

nikpand

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 10:37

Ετσι ελεγα και εγω καποτε μεχρι που δοκιμασα το SII. Καταλαβα ποσο κολλημενος ημουνα. Τωρα ξερω ποιο ειναι το καλυτερο και αυτο εχω. Μακαρι το iphone 5 να ανατρεψει τα πραγματα και να ξαναγυρισω.

#66   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 23/04/2012 - 10:39

Παιδια μακάρι ο ανταγωνισμός να είναι ψηλά αυτο έχει σημασία και σίγουρα κανείς δεν κερδίζει εκτός απο τους καταναλωτές, όταν υπάρχει. Διαφορετικά αν κάνουν καμία συμφωνία και βγάζουν πάνω κάτω τα ίδια πράγματα θα βλέπουμε τις αλλαγές με το σταγονόμετρο για αυτο ελπίζουμε να είναι το galaxy 3 κινητο που θα κάνει το 4s να φαίνεται μαπα μπάς και αποφασίσει η apple να βγάλει απο τα εργαστήρια κάτι που να αξίζει να βάλουμε το χέρι στην τσέπη και όχι μια χαζομαρα όπως με το 4s που απλα μας κοροϊδέψε μέσα στα μούτρα μετα απο 1,5 χρόνο δηλαδή το μόνο που έκανε είναι να αγοράσει μια εταιρία και να μας πουλήσει την Siri που δεν την ανέπτυξε καν απλα την πήρε έτοιμη και την πασαρέ στον κόσμο εκτός αν πιστεύετε ότι η αλλαγή στην καμερα είναι νέο μοντέλο

Τελευταία επεξεργασία από: phoenixgrg, 23/04/2012 - 10:39


#67   nikpand

nikpand

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 10:43

Ετσι ελεγα και εγω καποτε μεχρι που δοκιμασα το SII. Καταλαβα ποσο κολλημενος ημουνα. Τωρα ξερω ποιο ειναι το καλυτερο και αυτο εχω. Μακαρι το iphone 5 να ανατρεψει τα πραγματα και να ξαναγυρισω.

#68   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 11:30

δν μπορω να καταλαβω τον λογο που κατακρινετε τοσο πολυ το μεγεθος οθονης του γκαλαξι ς2.προτιματε δηλαδη να βγαζετε τα ματια σας σε 3 ιντσες?εκ τον πραγματων το μεγεθος οθονης του iphone ειναι τελειος αβολη.ολη την ωρα σκρολαρεις ζουμαρεις.ξεζουμαρεις κ περιστρεφεις το κινητο για να δεις μια καταραμενη σελιδα.στο τελος λες αι σιχτιρ μια ωρα να ρυθμησω για να διαβασω.το μονο που σωζει την κατασταση ειναι οτι το καθε σαιτ με ειδησεις βγαζει κ μια εφαρμογη για το iphone αλλιως τα πραγματα θα ηταν πολυ χειροτερα για ολους...

#69   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 23/04/2012 - 11:48

Καλησπερα κατ αρχην...Διαβαζω τα ποστ, τα οποια τα περισσοτερα ειναι συγκριση iphone-SG..Μεχρι εδω ολα καλα..Ο καθενας εχει την γνωμη και αλλωστε δημοκρατια εχουμε οποτε καθετι σεβαστο...Αλλα υπαρχει μια μικρη λεπτομερεια που ομως (κατ εμενα) ειναι τεραστια...Αναφερετε ολοι τις δυνατοτητες του SG...Οτι μπορεις να κανεισ οτι θελεις, να το παραμετροποιησεις να του αλλαξεις θεματα να χρησιμοποιησεις bluetooth, να κανεις εκεινο να κανεις το αλλο , πραγματα δλδ που στον iphone δεν μπορεις εκτος και αν κανεις JB..Ναι ολα αυτα που αναφερετε μπορει να τα κανει το SG..Αλλα οχι επειδη εχει 4πυρηνο και τοσο ram κ.λ.π...Tα κανει γιατι εχει Android...Οτι δηλαδη μπορει να κανει ΚΑΘΕ συσκευη που χρησιμοποιει λειτουργικο android..Oποτε συγκρινεται android-ios..Τωρα στο θεμα της οθονης...Ναι μπορεις να σεφαρεις πιο ανετα, να δεις ταινια πιο ανετα (για οσους το εχουν για αυτη την χρηση) να μην κανεις συνεχεια ζουμ οπως ειπε και καποιος φιλος πιο πανω...Αλλα ειναι αβολο και αυτη ειναι η αληθεια...Προσφατα ενας φιλος πηρε το SG2 Gt κατι τετοιο..Πανεμορφο κινητο και διπλα του το 3gs μου, φαινοταν αρχαιολογικη ανακαλυψη..Μεχρι που ανοιξαμε την οθονη ( φυσικα ειχε καλυτερη αναλυση απο το δικο μου)...Βλεπεις ενα λειτουργικο κατα την γνωμη μου φτωχο αισθητικα, απο την αλλη το ios δειχνει πιο σοβαρο, πιο κυριλε, πιο οργανωμενο, πιο δουλεμενο(εδω ειμαι σιγουρος οτι θα πειτε οτι το φτιαχνεις οπως θελεις το android και το κανεις και hyper-luxury και δεν συμαζευεται...Ναι και ενα audi μπορεις να το κανεις πανεμορφο..Αλλα μια ferrari ΔΕΝ χρειαζεται καλουδια για να δειξει..Κατα την γνωμη μου ετσι ειναι και το ios)...Ξεκιναμε τις μετρησεις...Σερφαρισμα πιο γρηγορο το galaxy για 2-3 δευτερα στο ανοιγμα σελιδας..Παμε στις εφαρμογες κατεβαζουμε την ιδια ελα που ομως στο galaxy δεν επαιζε..Kατεβαζουμε δευτερη την παιζει μετα απο λιγο παπαλα το android..κολησε...Και ρωτω λοιπον τι να το κανω τον 2πυρηνο οταν θελει βγαλσιμο!!!!!! η μπαταρια...Και μην μου πειτε ετυχε...Κινητο που το θεωρειτε καλυτερο του iphone ΔΕΝ δικαιλογειται να κρασαρει..Και ναι και το iphone κρασαρει μερικες εφαρμογες οταν εινaι JB (αν και εμενα δεν μου εχει τυχει ποτε)..Για να μην παρεξηγηθω δεν θεωρω αχρηστο το SG απλα το θεμα ειναι οτι το λειτουργικο του ναι μπορει να του δινει ελευθερια αλλα ταυτοχρονα το χαντακωνει κιολας...Ενας συνδυασμος ios και χαρακτηριστικων του SG θα τα εσπαγε απλα...Αναμενουμε λοιπον το Iphone 5...Eιχα ολα τα λειτουργικα στα smartphones αλλα την ευχρηστια , και την αποτελεσματικοτητα του ios δεν την αλλαζω ακομα και αν η apple εβγαζε κινητο χωρις καμερα...

#70   drosatakis

drosatakis

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 11:58

Οποιος εχει λεφτα απλως θα αγοραζει καθε χρονο το καινουριο iphone και θα σκαει 800αρες.... απλα τα πραγματα.... μας κοροιδευουν στην apple.....

#71   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 23/04/2012 - 12:01

Αντε παλι η ιδια κουβεντα....

Ας ξαναπω τα ιδια κ γω λοιπον: το θέμα πλεον στις μερες μας δεν ειναι το hardware. Το παιχνίδι παίζεται στο software.
Εκει λοιπόν η apple με το iOS ειναι ενα βήμα μπροστα σε ευχρηστία κατα την γνώμη μου.
Πολυ καλό το android με δυνατοτητες παραμετροποίησης μεχρι τα μπουνια, αλλά κακά τα ψέμματα, πρέπει να έχεις γνώσεις για να τις εκμεταλευτείς. Σ λεει παρτο κ κάντο οτι θες - γινεται.

Κοντολογής: πιο ποιοτικό (σε hardware αλλα κ software) τo μήλο αλλά με κλειστό (ακόμα κ με jb) λειτουργικό, full open λειτουργικο (με ότι αυτό συνεπάγεται) κ πιο μπροστα σε hardware η samsung.
Δυο διαφορετικές σχολές. Η επιλογή του καθενός, ειναι όπως ειπώθηκε κ καμιά 50ρια ποστ παραπάνω: κολοκυθόπιτα.
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#72   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/04/2012 - 12:03

και ποιος σε υποχρεωνει να αλλαζεις καθε χρονο το iphone οταν ακομα και το 3gs πουλαει ;)

#73   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 23/04/2012 - 12:12

και ποιος σε υποχρεωνει να αλλαζεις καθε χρονο το iphone οταν ακομα και το 3gs πουλαει ;)


Ασε π αν εχεις ηδη μηλο το πουλας (σε καλη τιμη) κ δινεις μονο την διαφορα
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#74   TEOKOS

TEOKOS

    iPH Member

  • 204 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 12:28

Να πω και εγώ την γνώμη μου.Σαν εθισμένος με τα gadget,τα pc και οτιδήποτε έχει σχέση με παρεμφερή τεχνολογικά προϊόντα,όταν μου βρίσκεται η ευκαιρία και μπορώ, αγοράζω και δοκιμάζω οτιδήποτε μου γυαλίσει.Αυτήν την χιλιοειπωμένη θετική εμπειρία χρήσης του iphone δεν την έχω βρει σε άλλο τηλ. Τελευταία πούλησα http://www.insomnia....phone-4s-16-gb/ και πήρα ένα Htc one X.Τώρα έφυγε και αυτό και ξαναέχω iphone.Δεν αναφέρομαι στα κατά και στα υπέρ του κάθε τηλ θα μπορούσα να γράφω για ώρες.Το τελικό αποτέλεσμα ήταν iphone.Στο μέλλον μπορεί να ξανααλάξω :)

#75   drosatakis

drosatakis

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 12:29

χανεις δλδ το χρονο 200 ευρω... καλο χρυσο το iphone αλλα μεχρι ενα σημειο... δε θα περνω το 4σ και μετα απο ενα χρονο θα μ πεταει καινουργιο με ενα καλυτερο επεξεργαστη και καμερα.. γτ δεν μπορουσε να τα ειχε βαλει? μην λεμε κι οτι θεμε....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες