Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ΠάμεCinema app για iPhone/iPod Touch


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
64 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   appnoesis

appnoesis

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2009 - 16:27

Έχετε iPhone ή iPod Touch; Τώρα μπορείτε να εντοπίζετε νέες ταινίες και ώρες προβολών και από το κινητό σας. Με την εφαρμογή Πάμε Cinema, έχετε πρόσβαση σε όλες τις προβολές για όλες τις ταινίες και τους κινηματογράφους στην Αθήνα, καθημερινά.

Σας προσφέρει τη δυνατότητα να αναζητήσετε την ταινία που σας ενδιαφέρει και να δείτε που και πότε παίζετε, ή να δείτε το πρόγραμμα του κινηματογράφου που προτιμάτε!

Επίσης μπορείτε να δείτε όλες τις προσεχείς πρεμιέρες των ταινιών κατευθείαν από τα επίσημα προγράμματα διανομής!

Όλες οι ταινίες εμφανίζονται με τα poster τους, και όλες τις πληροφορίες που έχουν ενδιαφέρον (σκηνοθέτης, ηθοποιοί, κ.α.)

Σύντομα διαθέσιμα νέα χαρακτηριστικά και βελτιώσεις όπως αναζήτηση των κοντινότερων κινηματογράφων, trailers κ.α.

Περισσότερες πληροφορίες στην επίσημη σελίδα: http://www.kinimatografoi.gr/iphoneapp

Περιμένουμε τα σχόλια σας και τη γνώμη σας!

[iTunes AppStore link - Τιμή: 4,99€]

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα


Banner:
Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2009 - 19:59

Πάρα πολύ ακριβή η εφαρμογή βρε παιδιά! 5ευρώ? Τι να πω... Καλή τύχη

#3   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 29/10/2009 - 20:20

Το Θέμα είναι ότι στην ουσία απευθύνεται στο κοινό της Αθήνας. Εγω που μένω στην πάτρα ας πούμε δεν έχω κανέναν λόγο να την αγοράσω. Αν και θα μου φαινόταν πολύ χρήσιμη αν κάλυπτε την πόλη μου...

#4   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 29/10/2009 - 20:51

Πάρα πολύ ακριβή η εφαρμογή βρε παιδιά! 5ευρώ? Τι να πω... Καλή τύχη

θα συμφωνησω, νομιζω οτι ειναι αρκετα ακριβη...

#5   Zephyros

Zephyros

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2009 - 21:24

Εγώ λέω ότι μερικοί δεν είναι στα καλά τους!Μα μας κοροιδεύουν ρε παιδιά?5 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΕΥΡΩ?Προτιμώ να βάλω φωτιά στο 5 εύρω παρά να το δώσω σε αυτήν την εφαρμογή...Exodos Online και ένα καφεδάκι στην υγειά μου.Πάντως,θα ήθελα να ακούσω με τι σκεπτικό βγήκε αυτή η τιμή και θα παρακαλούσα κάποιον να απαντήσει.Δεν νομίζω ότι ζητώ κάτι παράλογο,γιατί από αυτά που βλέπω,ούτε στο 1/10 δεν δικαιολογείται η τιμή,την στιγμή κιόλας που υπάρχουν δεκάδες site που προσφέρουν τα ίδια,αλλά...ΔΩΡΕΑΝ.(Προσοχή,δεν είπα να μην πάρουν και λεφτά,αλλά θέλω να μου πουν τι παραπάνω έχει αυτή η εφαρμογή εκτός του ενός συμπαθιτικού Front-end.)

Τελευταία επεξεργασία από: Zephyros, 29/10/2009 - 21:29


#6   softboy

softboy

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/10/2009 - 21:37

Αναρτημένη εικόνα

http://www.athinoram...ult.aspx?i=1725

#7   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2009 - 21:52

ρε παιδιά έλεος,μόνο αθήνα έχει και ζητάτε και 5 euro?εμείς που δν είμαστε απο αθήνα τη να την κάνουμε??
προτιμώ να μπαίνω στο ιντερνετ να κοιτάω τι πέζη στο σινεμά.
σαν να το ξεφτιλίσαμε λίγο το θέμα τον τιμών στης εφαρμογές,και να κοιτάξετε εσείς οι developer να βγάλετε κάτι ποιο αξιόλογο και να μην απευθύνετε μόνο στον κόσμο της αθήνας..

πάντα φιλικά

Τελευταία επεξεργασία από: poluxgreece, 29/10/2009 - 21:53


#8   nikolis9

nikolis9

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2009 - 21:58

τα σχολια νομιζω τα πηρατε ..περιμενουμε απαντηση

#9   Dimosd

Dimosd

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/10/2009 - 00:30

Συμφωνώ με τα παραπάνω. Για μια εφαρμογή που παρέχει πληροφορίες που είναι άμεσα διαθέσιμες δωρεάν στο internet, είναι εξωφρενικά ακριβή. Αν έδειχνε και τι παίζει ο κοντινότερος κινηματογράφος, πάλι ακριβή θα ήταν!

#10   appnoesis

appnoesis

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2009 - 01:05

Δεκτά τα σχόλια και ως ένα βαθμό δικαιολογημένα.. Όντως η τιμή είναι σχετικά υψηλή σε σχέση με άλλες εφαρμογές.. Από την άλλη υπάρχει λόγος για αυτό.. Αυτά τα δωρεάν δεδομένα που αναφέρετε, δεν είναι και τόσο δωρεάν.. Κάποιοι δούλεψαν για να υπάρχουν και εμείς δε μπορούμε απλά να περάσουμε, να τα μαζέψουμε και να τα εμφανίσουμε στην εφαρμογή επειδή υπάρχουν online...

Όταν ξεκινήσαμε να τη σχεδιάζουμε είχαμε δύο τρόπους: είτε να παίρνουμε δεδομένα από site όπως το exodos, κάτι το οποίο όπως καταλαβαίνετε είναι μάλλον παράνομο.. ή να συνεργαστούμε με κάποιο άλλο site που έχει ήδη δικά του δεδομένα για να τα προβάλλουμε μέσα από την εφαρμογή αυτή.. όπως το kinimatografoi.gr..

Ένα ποσοστό λοιπόν αυτής της αξίας αφορά την εισαγωγή και επεξεργασία των δεδομένων.. Δε νομίζω ότι υπάρχει άλλη εφαρμογή (της τιμής που θα θέλατε) που να έχει δικά της δεδομένα.. Για όσους πάλι πιστεύουν ότι αυτή η εφαρμογή δεν αξίζει αυτά τα 5 ευρώ, ναι μπορείτε να μπείτε αν βολεύεστε στο αθηνόραμα, το exodos ή ακόμα και το ίδιο το kinimatografoi.gr, χωρίς να χαλάσετε cent!

Προσωπικά νομίζω ότι ο τρόπος παρουσίασης των προβολών είναι πολύ ανώτερος μέσω αυτής της εφαρμογής, γι' αυτό και την δημιουργήσαμε.. Αλλά η απόφαση είναι δική σας.

Όσον αφορά τη Θεσσαλονίκη, την Πάτρα και άλλες πόλεις, επειδή και στο διάστημα που έχει κυκλοφορήσει είναι κάτι που έχει ζητηθεί αρκετά, είναι κάτι που το κοιτάζουμε. Αλλά ναι προς το παρόν είναι μόνο για Αθήνα δυστυχώς.. Αν μπορούσαμε να κάνουμε άμεσα κάτι για όλες τις πόλεις θα το είχαμε κάνει από την πρώτη στιγμή.

Τέλος, να ξέρετε ότι όπως είπα και στην αρχή διάφορες βελτιώσεις ετοιμάζονται και θα είναι διαθέσιμες σε μελλοντικά updates σύντομα.. Κάθε πρόταση και request ευπρόσδεκτα, όπως και η κριτική σας!

#11   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/10/2009 - 01:14

ωραία όλα αυτα που λές αλλα προς το παρόν είναι αδύνατο να την αγοράσουν χρήστες εκτός αθήνας και πιστεύω να αλλάξη σύντομα αυτό..όσο για την τιμή δεν νομίζετε πως τα 5 ευρώ είναι υπερ αρκετά?ωραία μπορεί να υπάρχη συνεργασία αλλα ο χρήστης θα το σκεφτή πάραααααααααα πολύ να δώση 5 ευρώ..δεν τον ενδιαφέρη τον χρήστη ποιος συνεργάζετε με ποιον τον ενδιαφέρη η τσέπη του.

ευχαριστώ και πάντα φιλικά

#12   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 30/10/2009 - 01:31

Όντως πανάκριβη για αυτά που προσφέρει!..... Αν δεν πέσει η τιμή πάντως δεν θα πάρουν μία... Ας λογικευτούν πριν την δουν στο App..o!! ::)

#13   Zephyros

Zephyros

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2009 - 02:20

Δεκτά τα σχόλια και ως ένα βαθμό δικαιολογημένα.. Όντως η τιμή είναι σχετικά υψηλή σε σχέση με άλλες εφαρμογές.. Από την άλλη υπάρχει λόγος για αυτό.. Αυτά τα δωρεάν δεδομένα που αναφέρετε, δεν είναι και τόσο δωρεάν.. Κάποιοι δούλεψαν για να υπάρχουν και εμείς δε μπορούμε απλά να περάσουμε, να τα μαζέψουμε και να τα εμφανίσουμε στην εφαρμογή επειδή υπάρχουν online...

Όταν ξεκινήσαμε να τη σχεδιάζουμε είχαμε δύο τρόπους: είτε να παίρνουμε δεδομένα από site όπως το exodos, κάτι το οποίο όπως καταλαβαίνετε είναι μάλλον παράνομο.. ή να συνεργαστούμε με κάποιο άλλο site που έχει ήδη δικά του δεδομένα για να τα προβάλλουμε μέσα από την εφαρμογή αυτή.. όπως το kinimatografoi.gr..

Ένα ποσοστό λοιπόν αυτής της αξίας αφορά την εισαγωγή και επεξεργασία των δεδομένων.. Δε νομίζω ότι υπάρχει άλλη εφαρμογή (της τιμής που θα θέλατε) που να έχει δικά της δεδομένα.. Για όσους πάλι πιστεύουν ότι αυτή η εφαρμογή δεν αξίζει αυτά τα 5 ευρώ, ναι μπορείτε να μπείτε αν βολεύεστε στο αθηνόραμα, το exodos ή ακόμα και το ίδιο το kinimatografoi.gr, χωρίς να χαλάσετε cent!

Προσωπικά νομίζω ότι ο τρόπος παρουσίασης των προβολών είναι πολύ ανώτερος μέσω αυτής της εφαρμογής, γι' αυτό και την δημιουργήσαμε.. Αλλά η απόφαση είναι δική σας.

Όσον αφορά τη Θεσσαλονίκη, την Πάτρα και άλλες πόλεις, επειδή και στο διάστημα που έχει κυκλοφορήσει είναι κάτι που έχει ζητηθεί αρκετά, είναι κάτι που το κοιτάζουμε. Αλλά ναι προς το παρόν είναι μόνο για Αθήνα δυστυχώς.. Αν μπορούσαμε να κάνουμε άμεσα κάτι για όλες τις πόλεις θα το είχαμε κάνει από την πρώτη στιγμή.

Τέλος, να ξέρετε ότι όπως είπα και στην αρχή διάφορες βελτιώσεις ετοιμάζονται και θα είναι διαθέσιμες σε μελλοντικά updates σύντομα.. Κάθε πρόταση και request ευπρόσδεκτα, όπως και η κριτική σας!


Και επειδή έχει δικά της δεδομένα?Αυτό αυτομάτως την κάνει πιο έγκυρη από τις ιστοσελίδες που αναφέρθηκαν?Γιατί έτσι όπως το είπες,εμένα έτσι μου ακούγεται.Όταν εννοείς ανώτερος,εννοείς ότι από τα 5 κλικ θα έχεις τώρα 3?Αλλά όπως είπες,προσωπική άποψη,δεκτή φυσικά.Και συγνώμη,τόσο μεγάλο ποσοστό είναι αυτό που ζητάει η εν λόγο ιστοσελίδα που πρέπει να κάνει 5 ευρώ η εφαρμογή για να καλύψετε τα έξοδα?
Με συνχωρείς φίλε μου,αλλά εγώ το θεωρώ μεγάλη υποκρισία αυτό το πράγμα.Αν μου έλεγες,κάνει 5 ευρώ γιατί,τόσο πιστεύεις ότι αξίζει ο κόπος σου,θα το δεχόμουν,αλλά όχι να το ρίχνουμε και σε τρίτους (που δεν διαφωνώ,μπορεί όντως να είναι έτσι,αλλά αυτό είναι πρόβλημα δικό σας που επιλέξατε μια τόσο ακριβή λύση).
Δεν νομίζω καταρχήν να τίθεται θέμα ποιότητας των δεδομένων,πάνω κάτω όλες οι ιστοσελίδες τα ίδια έχουν.
Και επειδή,δεν θέλω να φανώ ο κακός της υπόθεσης και επειδή όπως είπες και εσύ,θέλετε feedback σας,σαν χρήστης σου απαντώ:

1)-Τιμή / Με τέτοια τιμή,δεν πας πουθενά.Προφανώς πρέπει να αλλάξετε βάση και να συνεργαστείτε με κάποια άλλη εταιρία/site εφόσον σας χρεώνει τόσο ψηλά.
2)-Καινοτομία /Δώσε μας μια ιδέα τουλάχιστον από τα επερχόμενα Update γιατί με βάση αυτά,δεν υπάρχει κανένας λόγος απολύτως να την αγοράσω.
3)+Interface / Απλά ένα πιο ωραίο interface.

ΥΓ.Ούτε κάνω προσωπική επίθεση στους Devs ούτε προσπαθώ να δυσφημίσω την εφαρμογή (ίσα-ίσα επικροτώ την προσπάθεια μιας και δεν βλέπουμε φώς από Ελλάδα) απλά δίνω την δική μου άποψη σαν χρήστης/καταναλωτής και να το δούν και από την σκοπιά μας το θέμα.

Τελευταία επεξεργασία από: Zephyros, 30/10/2009 - 02:28


#14   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/10/2009 - 08:13

Πάρα πολύ ακριβή εφαρμογή και με περιορισμένες δυνατότητες. Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες ότι καλύτερα να μπαίνεις σε κάποιο site, παρά να δώσεις 5 ευρώ. Σόρυ guys καλή προσπάθεια αλλά......

#15   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 456 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 30/10/2009 - 09:30

Πολλά είναι 5 ευρώ για μια εφαρμογή που αύριο το πρωι μπορεί να σταματήσει να υποστηρίζεται!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες