Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Tips για την καλύτερη απόδοση της μπαταρίας του iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
377 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   achilles

achilles

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2010 - 19:47

τα themew?δηλαδη??παμε λιγο off topic ε??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/02/2010 - 19:50

εως πολυ.. θα ελεγα.. :) η συνεχεια στο topic που εχεις ανοιξει..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 24/02/2010 - 19:51


#93   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 02/03/2010 - 11:56

Update: Η Apple δημοσίευσε 2 νέες σελίδες (1 για το iPhone και 1 για το iPod) στις οποίες αναφέρει πως μπορείτε να βελτιστοποιήσετε την απόδοση της μπαταρίας της συσκευής.
Behind the Scenes...

#94   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/03/2010 - 12:05

Update: Η Apple δημοσίευσε 2 νέες σελίδες (1 για το iPhone και 1 για το iPod) στις οποίες αναφέρει πως μπορείτε να βελτιστοποιήσετε την απόδοση της μπαταρίας της συσκευής.


Ουσιαστικα δηλαδη λενε τα αυτονοητα... Οτι αν απενεργοποιησεις τα παντα κανεις εξοικονομηση μπαταριας. Ουσιαστικα ομως καθιστας το κινητο αχρηστο, και στην καλυτερη περιπτωση το χρησιμοποιεις μονο για εισερχομενες κλησεις. :unsure:

Βεβαια σχεδον ποτε, δεν εχει καποιος τα παντα ενεργοποιημενα, οποτε καποια μικρη εξοικονομηση κανει ετσι κι αλλιως.
Οσο για το Update to the Latest Software... Μιλανε μηπως για την 3.1.3.. Μαλλον πλακα μας κανουν!

#95   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2010 - 14:01

απο δω το ειδαν και το αντεγραψαν :lol:

#96   stathiske

stathiske

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2010 - 00:58

Καλησπερα σε ολους, απο οτι ειδα πανω κατω τα ιδια προβληματα ολοι με την μπαταρια. Βασικα εγω εδω και 2 μερες εχω κανει jailbreak ενα 3gs και απο τοτε ειδα μεγαλη διαφορα στην καταναλωση της μπαταριας και το βλεπω βασικα οταν παω για υπνο και ξυπναω το πρωι, πριν το jailbreak και διαφορες εφαρμογες που εβαλα συνηθως επεφτε γυρω στο 2-3 τα εκατο. Τωρα πεφτει πολυ παραπανω. Για να καταλαβω, φταει το jailbreak το ιδιο, φταιει το SBSettings, φταιει το winterboard η κατι αλλο? Οσο για τα tips τα εχω κανει σχεδον ολα, το μονο που μενει ειναι να κατεβασω την ενταση της οθονης στο τερμα και να στραβωθω τελειως B) Αν εχει κανεις καποια απαντηση ασ βοηθησει ::)

#97   christoforos258

christoforos258

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Twitter:@chrisxenofontos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/03/2010 - 07:46

ειναι λογικο σε 10 λεπτα να χανω 2% και ενω το κινητο ειναι locked? αυτο μου κανει εδω και 2-3 μερες. απο sbsettings μονο το phone ειναι πρασινο ολα κλειστα! brightness στο μισο και δεν μου βγαζει ουτε την μερα!! :mad:

#98   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/03/2010 - 13:16

Όχι, δεν είναι λογικό. Ρίξε μια ματιά στο τι εγκατέστησες τελευταία και άρχισε να χάνει τόση μπαταρία.

#99   christoforos258

christoforos258

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Twitter:@chrisxenofontos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/03/2010 - 14:03

Όχι, δεν είναι λογικό. Ρίξε μια ματιά στο τι εγκατέστησες τελευταία και άρχισε να χάνει τόση μπαταρία.



εδω και καιρο εχω το cydia, μερικα apps απο applestore... τπτ το ιδιαιτερο...

εχω και ibluenova αλλα δεν το χρησιμοποιω. αυτο που χρησιμοποιω αντι του original ειναι το irealsms...

για παραδειγμα σημερα, στις 9 το πηρα απο το φορτιστη. απο τις 9 αν το λειτουργησα 10 λεπτα. μια φορα για να δειξω 2-3 λεπτα ενα παιχνιδι σε ενα φιλο, αλλη μια φορα για να στειλω ενα email, και ακομα μια φορα για να κανω ενα τηλεφωνημα των 3 λεπτων. και ομως η μπαταρια ειναι στο 73%! ειναι καλο αυτο;

και τα εχω ολα κλειστα απο το sbssettings και φωτεινοτητα στο μισο!

#100   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/03/2010 - 14:07

οχι φιλε μου δεν ειναι λογικο εαν θες την αποψη μου...για κοιτα σε παρακαλω μηπως εχεις τα notifications ανοιχτα η εφαρμογες που να τρεχουν στο background...επισης εαν εχεις το vWallpaper και αυτο καταναλωνει υπερβολικα πολυ την μπαταρια...

#101   christoforos258

christoforos258

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Twitter:@chrisxenofontos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/03/2010 - 14:39

οχι φιλε μου δεν ειναι λογικο εαν θες την αποψη μου...για κοιτα σε παρακαλω μηπως εχεις τα notifications ανοιχτα η εφαρμογες που να τρεχουν στο background...επισης εαν εχεις το vWallpaper και αυτο καταναλωνει υπερβολικα πολυ την μπαταρια...


push notifications ναι εχω για τα email. τπτ αλλο.... απο το sbsettings τα εχω ολα κλειστα...τωρα με ανοιχτο μονο 3g + phone (sbsettings) ειμαι στο available memory: 157!


οταν εχω το κινητο ανοικτο (οχι locked) στο homescreen και φωτεινοτητα στο μισο η μπαταρια πεφτει παρα πολυ γρηγορα. μεχρι να γραψω το μηνυμα (2-3 λεπτα) πηγε απο το 73% στο 71%!

#102   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/03/2010 - 15:11

push notifications ναι εχω για τα email. τπτ αλλο.... απο το sbsettings τα εχω ολα κλειστα...τωρα με ανοιχτο μονο 3g + phone (sbsettings) ειμαι στο available memory: 157!


οταν εχω το κινητο ανοικτο (οχι locked) στο homescreen και φωτεινοτητα στο μισο η μπαταρια πεφτει παρα πολυ γρηγορα. μεχρι να γραψω το μηνυμα (2-3 λεπτα) πηγε απο το 73% στο 71%!

οπως σου ειπα και πριν τα notifications δουλευουν συνεχως και ειναι λογος να σου πεφτει η μπαταρια ετσι...στο available memory καλα κυμαινεσαι.για δοκιμασε να τα κλεισεις και τσεκαρε το μετα να δεις πως παει.

#103   christoforos258

christoforos258

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Twitter:@chrisxenofontos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 16/03/2010 - 15:30

οπως σου ειπα και πριν τα notifications δουλευουν συνεχως και ειναι λογος να σου πεφτει η μπαταρια ετσι...στο available memory καλα κυμαινεσαι.για δοκιμασε να τα κλεισεις και τσεκαρε το μετα να δεις πως παει.



εχω κλεισει (off) το κεντρικο notifications απο τα settings. χρειαζεται να κλεισω και καθε προγραμματος (facebook, skype, email....) ξεχωριστα? η αυτο απενεργοποιει τα παντα?

ευχχαριστω

#104   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/03/2010 - 17:03

εχω κλεισει (off) το κεντρικο notifications απο τα settings. χρειαζεται να κλεισω και καθε προγραμματος (facebook, skype, email....) ξεχωριστα? η αυτο απενεργοποιει τα παντα?

ευχχαριστω

και καθε προγραμματος ξεχωριστα φιλε μου...πιστευω οτι θα δεις μεγαλη διαφορα...επισης στις ρυθμισεις του mail σου πηγαινε και κανε τα ολα manual γιατι και αυτο ψαχνει αυτοματα στο internet και καταναλωνει μπαταρια...

#105   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2010 - 17:07

Επίσης καλό είναι να κατεβασεις και την φωτεινοτητα.. Ώστε να κερδίσεις και απο εκεί..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες