Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Επαναληπτικές Εκλογές 2012-Τι θα ψηφίσετε?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
526 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Poll: Επαναληπτικές Εκλογές 2012-Τι θα ψηφίσετε?? (207 μέλη έχουν ψηφίσει)

Τι θα ψηφίσετε στις επερχόμενες εκλογές της 17ης Ιουνίου;

You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Vote

#106   LAKATSA

LAKATSA

    iPH newbie

  • Pip
  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/05/2012 - 08:01

μακαρι και οι ανω των 50 ...περα απο την πειρα που εχουν απο την ζωη να ειχαν και λιγο πιο ανοιχτο μυαλο.....δυστυχως αυτοι συντηρουν τους απαραδεκτους....2

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2,750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 28/05/2012 - 09:24

Το ΚΚΕ θα μας σώσει !!! Πάμε στο σύμφωνο της Βαρσωβίας !!!

#108   SUID

SUID

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2012 - 18:58

Εγώ πάντως μάλλον θα ψηφήσω 'διαφυγή' σε καμία πραγματική μπανανία, τουλάχιστον να μην παραπονιέμαι, και να λέω δεν το ήξερα! :P

Τελευταία επεξεργασία από: SUID, 28/05/2012 - 18:59.


#109   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/05/2012 - 01:49

Το εχει παρακανει νεολεα με τον Τσιπρα παντως...Απο απαντησεις που πηρα οταν ρωτησα πολλους φιλους μου γιατι Τσιπρα κ οχι καποιο αλλο κομμα;γιατι ειναι cool κ τετοια.εντελως ακυρα πραγματα

#110   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2012 - 06:47

Εννοείται ότι είναι άκυρα...
Αλλά από τήν άλλη, άν ρωτήσεις τούς ηλικιωμένους, θα σου πούνε "γιατί αυτό ψήφιζα πάντα" (αναφερόμενοι σέ Ν.Δ. και Π.Α.Σ.Ο.Κ.). Το οποίο είναι ακόμα χειρότερο.

#111   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2012 - 08:19

Πάππου προς πάππου!Χαχαχα

#112   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/05/2012 - 12:17

Εννοείται ότι είναι άκυρα...
Αλλά από τήν άλλη, άν ρωτήσεις τούς ηλικιωμένους, θα σου πούνε "γιατί αυτό ψήφιζα πάντα" (αναφερόμενοι σέ Ν.Δ. και Π.Α.Σ.Ο.Κ.). Το οποίο είναι ακόμα χειρότερο.


Οι ηλικιωμενοι ψηφιζουν οτι ψηφιζει οι οικογενεια.Ασε που αυτο που λες "γιατί αυτό ψήφιζα πάντα" τι να κανει και ο παππους με την γιαγια ετσι ειχαν μαθει 40 χρονια.Τα παλια μυαλα δεν αλλαζουν ευκολα.

#113   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2012 - 15:25

You can't teach an old dog new tricks...!

#114   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/05/2012 - 17:54

You can't teach an old dog new tricks...!


Χαχαχα ωραιος

#115   fwfaki13

fwfaki13

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/05/2012 - 23:36

παιδιά είναι άπλα τα πράγματα η Ελλάδα αυτή την στιγμή έχει ανάγκη τις εκλογές περισσότερο από ότι ποτέ! (ούτε μεταπολιτευτικά τέτοια ανάγκη) η λυση για να αναδειχτεί αυτό που πραγματικά είναι καλύτερο για την Ελλάδα , ακόμα και με τα κόμματα που έχουμε τώρα είναι κάπως φασιστικό αλλά αληθινό κατά την άποψη μου... να ψήφιζαν μόνο οι ενεργοί άνθρωποι δηλαδή από τα 70 και πάνω να απαγορευόταν γιατί αυτή η κατηγορία ανθρώπων έχουν κάποια βιώματα από το παρελθόν τα οποία δεν τους αφήνουν περιθώριο να σκεφτούν πιο καθαρά και χωρίς παρωπίδες , επίσης μια δεύτερη κατηγορία είναι η δικιά μου ... δηλαδή οι πιτσιρικάδες από 18 έως 25 δεν θα έπρεπε να ψήφιζαν σε αυτές τις εκλογές! γιατί τέτοιες στιγμές δεν μπορείς να παίζεις με τον χαβαλέ και με την καφρίλα! όταν αύριο από το αποτέλεσμα που θα έρθει μπορεί να μην έχεις να φας...

#116   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5,732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 31/05/2012 - 23:45

Αν κατέβαινα ο μαλακακος - Αλέκος - Μπαμπης στις εκλογές θα τον ψήφισα με τα 1000 εννοείται.. Τα ακούς μαλακακο;

#117 Guest_ifix_*

Guest_ifix_*

Δημοσίευση 01/06/2012 - 02:09

Ωραία να λες μακριά απο ΠΑΣΟΚ και νδ... Όμως το ερώτημα είναι ... Τι θα ψηφίσουμε όχι τι δεν θα ψηφίσουμε.....

#118   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2012 - 02:21

παιδιά είναι άπλα τα πράγματα η Ελλάδα αυτή την στιγμή έχει ανάγκη τις εκλογές περισσότερο από ότι ποτέ! (ούτε μεταπολιτευτικά τέτοια ανάγκη) η λυση για να αναδειχτεί αυτό που πραγματικά είναι καλύτερο για την Ελλάδα , ακόμα και με τα κόμματα που έχουμε τώρα είναι κάπως φασιστικό αλλά αληθινό κατά την άποψη μου... να ψήφιζαν μόνο οι ενεργοί άνθρωποι δηλαδή από τα 70 και πάνω να απαγορευόταν γιατί αυτή η κατηγορία ανθρώπων έχουν κάποια βιώματα από το παρελθόν τα οποία δεν τους αφήνουν περιθώριο να σκεφτούν πιο καθαρά και χωρίς παρωπίδες , επίσης μια δεύτερη κατηγορία είναι η δικιά μου ... δηλαδή οι πιτσιρικάδες από 18 έως 25 δεν θα έπρεπε να ψήφιζαν σε αυτές τις εκλογές! γιατί τέτοιες στιγμές δεν μπορείς να παίζεις με τον χαβαλέ και με την καφρίλα! όταν αύριο από το αποτέλεσμα που θα έρθει μπορεί να μην έχεις να φας...


Ποιόν χαβαλέ και καφρίλα?Αν υπάρχει μια πιο συνειδητοποιημένη ως προς τις εκλογές ομάδα ανθρώπων στην κοινωνία είναι εκείνη των 18-25 που ψηφίζει καθαρά για το μέλλον της και όχι για την θέση ψυγείο που έχει τάξει ο τάδε ΝΔ και ΠΑΣΟΚ σε εμένα.

#119   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2012 - 02:22

Μή χείρον βέλτιστος!
Δέν είναι λύση, αλλά είναι η καλύτερη προσέγγιση σέ λύση που διαθέτουμε.

Εγώ είμαι υπέρ τών μικρότερων κομμάτων. Για τήν ακρίβεια, υπέρ τών κομμάτων που δέν έχουν κυβερνήσει, ούτε τα στελέχη τούς έχουν υπάρξει μέλη κυβερνήσεων.
Τουλάχιστον αυτοί έχουν ακόμα τό δικαίωμα-πολυτέλεια τής αμφιβολίας.
Τήν στιγμή που άλλοι δοκιμάστηκαν και απέτυχαν.

#120   giorgarasGRE

giorgarasGRE

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2012 - 02:23

Αλλα για να πω και την καφρίλα μου αν ο Μπάμπης-φιλιά πχ κατέβαινε σε συνδιασμό θα έκανα και προεκλογικό αγώνα!!

Τελευταία επεξεργασία από: giorgarasGRE, 01/06/2012 - 02:23.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες