Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Blacksn0w: iPhone 3GS - iPhone 3G Unlock


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
320 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   macode

macode

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2009 - 16:26

ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?εχω περασει την εκδοση 3.2.1 στο 3G!πηρα το τηλεφωνο απο την cosmote.Δεν το εχω σπασμενο.Προσπαθω να βαλω την καρτα WIND και δεν μπορω.Μπορει να μου πει καποιος πως σε ελληνικο τηλεφωνο δεν μπορω να βαλω καρτα με ελληνικο δικτυο???Εκτος των αλλων δεν τη δεχεται κ με το καινουργιο αυτο σπασιμο! τι πρεπει να κανω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   macode

macode

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2009 - 16:28

Την 3.1.2 ηθελα να πω σε ενα προηγουμενο post!

#108   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/11/2009 - 17:23

ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ?εχω περασει την εκδοση 3.2.1 στο 3G!πηρα το τηλεφωνο απο την cosmote.Δεν το εχω σπασμενο.Προσπαθω να βαλω την καρτα WIND και δεν μπορω.Μπορει να μου πει καποιος πως σε ελληνικο τηλεφωνο δεν μπορω να βαλω καρτα με ελληνικο δικτυο???Εκτος των αλλων δεν τη δεχεται κ με το καινουργιο αυτο σπασιμο! τι πρεπει να κανω?

σε καμία περίπτωση δεν θέλει το κινητό σου Unlock.διότι είναι official unlock.όταν βάζεις την κάρτα wind σου λέει No service?

#109   Alexiosv

Alexiosv

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2009 - 19:50

Καλησπερα παιδια

Μια μικρη βοηθεια θελω και εγω γιατι απο οσο ειδα δεν εχει καλυφθει η περιπτωση μου
εχω 3G version 3.0 jailbroken

1.Κανω απευθειας update στην 3.1.2?
2.Τα σπασμενα προγραμματα θα παιζουν?

Σας ευχαριστω

#110   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/11/2009 - 22:00

Ναι κανονικότατα. όπως πρίν

#111   billtzir

billtzir

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2009 - 23:28

Παιδιά 1.000.000 thanks σε αυτόν που το βρήκε και στην ομάδα του "iphone" που το δημοσίευσε.
Παρεπιπτόντως εγώ εδώ και 3 μήνες έμπαινα στο site και δεν εγγραφόμουν δεν μου είχε έρθει στο μυαλό να γραφτώ καλύτερα να βάλετε να μην μπορούν να μπούν στο site χωρίς εγγραφή

Τελευταία επεξεργασία από: billtzir, 05/11/2009 - 23:32


#112   modper

modper

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2009 - 23:30

Εννοείται φίλε μου αφού αμα δεις και τον τίτλο λέει:Phone 3GS - iPhone 3G Unlock

φιλαράκι pantsos γειά.
Όταν βρείς χρόνο να πάρεις ένα 2g iPhone.
Να πατήσεις shift & restore την 3.1.2.
Μετά να ανοίξεις το blackra1n.
Μετά -make it rain-
Μετά γίνεται επαναφορά του τηλεφώνου από blackra1n.
ΚΑΙ ΌTAN ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΟ IPHONE 2G ΘΑ ΔΕΙΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ.
Και να μην αμπελοφιλοσοφείς στα site για κάτι που δεν γνωρίζεις.

#113   xasapakos

xasapakos

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:xasapakos

Δημοσίευση 06/11/2009 - 04:33

καλησπερα,εγω εκανα το unlock+jailbreak αλλα εχω ενα προβλημα με το youtube. και εψαξα στο cydia "push fix" αλλη δεν το βρηκα πουθενα, ξερει κανεις τι μπορω να κανω? φιλικα Νικος

#114   demetris

demetris

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2009 - 06:57

Παιδιά μου κάνει πρόβλημα με το wifi κάθε λίγο δεν βρίσκει network και πρέπει να κάνω reset settings για να δουλέψει. Έχει κανείς κάτι παρόμοιο ?


Φίλε Omersub και σε μένα το ίδιο πρόβλημα.Οταν κάνω reset network settings φτιαχνεται αλλά μετά από λίγο πάλι δεν έχω wi-fi.Έχω ξανακάνει restore, jailbrake & unlock αλλά πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα..

Κανείς καμιά άλλη λύση?

#115   mastasec

mastasec

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2009 - 07:27

Ολα πήγαν σχεδόν καλά

Κανένα απο τα APP που είχα κατεβάσει απο το internet ( σπασμένα ) δεν περάστηκε στο iPhone

αν και υπάρχουνε στο iTunes αν μπορεί ας με βοηθείσει καποιος

#116   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2009 - 08:54

καλημερα εχτες εκανα j/b σε ενα 3gs ολα καλα αλλα, εδω υπαρχει ενα αλλα οταν κλεισω το τηλεφωνο μπαινει απο μονο του σε recovery οταν ξανατρεξω το blackra1n ολα καλα μετα παλι τα ιδια, εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο?

#117   trelariano

trelariano

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2009 - 09:08

καλημερα φιλε! :)

το τηλεφωνο σου εχει δυστυχως τη νεα εκδοση bootroom και δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω, απο το να μην κλεινεις ή κανεις reboot τη συσκευη σου για να διατηρεις το JB.
διαφορετικα καθε φορα που το κλεινεις ή το επανεκκινεις θα πρεπει να κανεις αυτο που εκανες, να τρεξεις ξανα το blackra1n δηλαδη.

1ο μου post και χαιρετιζω την κοινοτητα! :D
συντομα και εγω κατοχος ενος iPhone και πολυ φοβαμαι με τη συχνοτητα που βλεπω τελευταια να εμφανιζεται η νεα bootroom, οτι θα την εχω και εγω στη συσκευη μου... :(

#118   xt600

xt600

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2009 - 09:27

Ολα πήγαν σχεδόν καλά

Κανένα απο τα APP που είχα κατεβάσει απο το internet ( σπασμένα ) δεν περάστηκε στο iPhone

αν και υπάρχουνε στο iTunes αν μπορεί ας με βοηθείσει καποιος


Καλημέρα φίλε μου δοκίμασες να περάσεις το AppSync for OS 3.1 από cydia πριν συχρονίσεις το κινητo σου με το itunes?

#119   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/11/2009 - 09:42

Παιδιά να με συγχωρέσετε αν έχει ξανα αναφερθεί στο τόπικ αλλά δυστηχώς λόγω δουλειάς δεν το έχω διαβάσει όλο. Το lackra1n και το sn0w βγήκανε, ξεκλειδωθήκατε όλοι οι ενδιαφερώμενοι, προβληματάκια βγαίνουν αλλά αντιμετωπίζονται. Υπάρχει μία ευφορία στο iPhone σύμπαν, αλλά η Apple παραμονεύει. Θα βγεί νέο update και θα βγεί και νέο baseband. Το πότε δεν έχει σημασία αλλά είναι σίγουρο πως θα γίνει, είναι μέρος του cat and mouse game. Καθώς πολλοί νέοι χρήστες μη εξοικειωμένοι με το iphone και το itunes αναβάθμησαω κατα λάθος έχω μία απλή κα χρήσημη συμβουλή. Μην επαναπαύεστε. Την επόμενη φορά που θα ανοίξετε το itunes, κάντε ένα κόπο και πηγένετε στο EDIT>PREFERENCES και στο tab GENERAL θα δείτε κάποια κουτάκια. Απενεργοποιείστε αυτό που λέει "Check for updates automatically". Έτσι δεν θα ξαναδείτε μυνήματα του στύλ "A new firmware is available" και δεν θα πατήσετε "UPDATE".

Στην τελική, αν βγεί νέο itunes ή νέο firmware θα το μάθετε από το φόρουμ και θα έχετε και πληροφόρηση για το αν είναι safe ή αν θα σας δημιουργήσει προβλήματα.

Disable iTunes automatic updates. Διαδώστε το.

Τελευταία επεξεργασία από: ktzaf, 06/11/2009 - 09:42


#120   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2009 - 09:42

καλημερα φιλε! :)

το τηλεφωνο σου εχει δυστυχως τη νεα εκδοση bootroom και δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω, απο το να μην κλεινεις ή κανεις reboot τη συσκευη σου για να διατηρεις το JB.
διαφορετικα καθε φορα που το κλεινεις ή το επανεκκινεις θα πρεπει να κανεις αυτο που εκανες, να τρεξεις ξανα το blackra1n δηλαδη.

1ο μου post και χαιρετιζω την κοινοτητα! :D
συντομα και εγω κατοχος ενος iPhone και πολυ φοβαμαι με τη συχνοτητα που βλεπω τελευταια να εμφανιζεται η νεα bootroom, οτι θα την εχω και εγω στη συσκευη μου... :(

δεν πηγε το μυαλο μου στην νεα εκδοση bootroom το ειχα διαβασει στο forums αλλα δεν περιμενα να βγουν το γρηγορα,ειμαι στην δουλεια και δεν μπορω να τρεξω το blackra1n" γιατι δεν μασ αφηνουν, σέυχαριστω παντωσ



Βήμα 6: θα δείτε τρείς επιλογές cydia, icy, και rock, πατήστε στο cydia και θα δείτε να κάνει download.

Hint: Καλό θα είναι να αποφύγετε τα Rock και Icy.



Βήμα 7: Μετά το download θα κάνει respring το iPhone σας, και θα δείτε το Cydia στο Springboard.



Βήμα 8: Για να βεβαιωθείτε ότι δουλεύει σωστά, ανοίξτε το blackra1n και πατήστε το κουμπί uninstall blackra1n.



Ο παραπάνω οδηγός είναι μόνο για Jailbreak και όχι για unlock και hacktivate!

Πηγή: iClarified

Tip by Ultralord:
Όσοι αντιμετωπίσετε πρόβλημα κατά την διαδικασία του Jailbreak σε iPhone 3G ελέγξτε εάν έχετε το αρχείο QTCF.dll , στο c:/windows/system32 αν δεν το έχετε κατεβάστε από εδώ και βάλτε το στο c:/windows/system32 και δοκιμάστε πάλι..

This post has been edited by IPH: 13 October 2009 - 09:32 PM
Reason for edit:: IPH

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)