Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Blacksn0w: iPhone 3GS - iPhone 3G Unlock


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
320 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   ther1stakos

ther1stakos

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2009 - 21:25

Παιδιά καλησπέρα Εγω ξεκλυδωσα το iphone 3g μου όλα τέλεια... Μέχρι σε μια στιγμή. Μερικές φορές όταν περνώ τηλέφωνο είτε με 3g αναμενο είτε όχι ο άλλος που μιλάμε δεν με ακούει κ μετά από λίγα δευτερόλεπτα χανω τέλειος το σήμα της cosmote κ μου λέει καμία υπηρεσία... Και μετά από λίθο ξαναβρυσκει με το ζόρι... Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σας παρακαλώ... Παρεπυπτωντος ούτε κ σε μένα δεν δούλευε το YouTube αλλά το εφτιαξα... Το μόνο πρόβλημα μου είναι αυτό με το σήμα που χάνεται... Σας παρακαλώ ας με βοηθήσει καποιος θα του ήμουν πολύ υποχρεως...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   dBSpl

dBSpl

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2009 - 14:08

Καλησπέρα,

Εχω ενα 3Gs greek v3.1.2
Ακολούθησα τις οδηγίες..ετρεξα το blackra1n σε mac, μου εβγαλε το μηνυματάκι οτι ειμαι πλεον comple και τωρα έχει
κολλήσει στο "done waiting for reboot" και στο τηλεφωνο εχει την classic εικονα με το usb και το βελακι προς το logo του itunes.....

Κάνω κάτι λάθος??
Thanks

#138   aekaras21

aekaras21

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2009 - 17:15

Εγω έχω ένα iphone 3GS απο αμερική κλειδωμένο.Μπορω να βάλω το blackra1n ή όχι.Και πατώντας το snow μετα θα ξεκλειδώσει?
Εδώ λεει ότι δεν μπορώ να βάλω το blackra1n blackra1n: http://www.iphonehel...r-mac-released/

Επίσης έχω μια ακόμα ερώτηση.Επειδή ειμαι νέος, δεν ξέρω και πολλά.Με τι κριτήριο επιλέγω την έκδοση Mac ή την έκδοση windows??
Ευχαριστώ

#139   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2009 - 18:34

Απαντήθηκαν τόσες ερωτήσεις αλλά οι δικές μου τίποτα :P Δεν παίζω!

---> Ας απαντήσει κάποιος στα ερωτήματα μουυυυυ <---

1. Τίποτα παραπάνω.
2. Μέσω cydia κάνε search για afc2 service.
3. Κανένα πρόβλημα. Απλά μάλλον ήταν "μπέρδεμα" ή σπάσιμο να το ενσωματώσει στο jailbreak.

#140   pavou

pavou

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2009 - 21:55

Παίδες να μην το ματιάσω ολα πηγαν τελεια!!!Iphone 3g 16 giga από Αμερική!!!Και με το push fix εφτιαξε και το youtube!!!!!


Με το iTunes έχεις κάποιο πρόβλημα ή συνδέεσαι κανονικά ?

#141   xt600

xt600

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 14:23

Οχι φιλε μου μια χαρα!Περασα και ολα τα apps απο την 3.0 που το ειχα πριν!!!!

#142   gas4metal

gas4metal

    iPH Member

  • 304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2009 - 11:48

1. Τίποτα παραπάνω.
2. Μέσω cydia κάνε search για afc2 service.
3. Κανένα πρόβλημα. Απλά μάλλον ήταν "μπέρδεμα" ή σπάσιμο να το ενσωματώσει στο jailbreak.



Ωραίος. Σε ευχαριστώ πολύ :)

#143   amorphis

amorphis

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/11/2009 - 21:05

παιδια βοηθεια.κατεβασα μια ενημερωση απο το cydia κ ξαφνικα δεν μπορουσα να συνδεθω ασυρματα.δοκιμασα να κανω επαναφορα ρυθμισεων δικτυου κ τωρα το τηλ μου εχει κολλησει σε μια μαυρη οθονη με το μηλαρακι απ'εξω κ δεν κανει τιποτα.βοηθεια

#144   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 11/11/2009 - 21:48

φιλε μου απλα κανεις ξανα restore..οχι απο backup..αλλα clean restore..οταν κανεις επαναφορα ρυθμισεων σε jb συσκευη συμβαινει παντα αυτο που επαθες..το εχω παθει δις!!

#145   alexandros

alexandros

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2009 - 00:17

παιδιά πήρε ο γαμπρός μου ένα 3g 8gb από vodafone ξεκίνησα να το κάνω jb με το blackra1n αλλά κολαει η οθόνη εκεί που γράφει itunes και με το usb το άφησα έτσι για 10 λεπτά αλλά τίποτα, το κάνω restart και δεν έχει δεχτεί το jb γιατί δεν το δέχεται; και τι μπορώ να κάνω;

#146   goodwood

goodwood

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2009 - 10:26

να κανω μια ερωτηση?αυτο ειναι μονο για mac?

#147   ther1stakos

ther1stakos

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2009 - 08:36

παιδιά πήρε ο γαμπρός μου ένα 3g 8gb από vodafone ξεκίνησα να το κάνω jb με το blackra1n αλλά κολαει η οθόνη εκεί που γράφει itunes και με το usb το άφησα έτσι για 10 λεπτά αλλά τίποτα, το κάνω restart και δεν έχει δεχτεί το jb γιατί δεν το δέχεται; και τι μπορώ να κάνω;


Η καλυτερη λυση φιλε μου ξερεις ποια ειναι ?
Καντο με τα windows (make it rain) και αστο στο restore (εκει που σου δειχνει την εικονα itunes)

κ μετα τρεχτο μεσα απο virtual server το mac κ πατα (make it rain κ θα σου γινει j/b με τιν μια)

Αυτο δουλεψε σε μενα.

Αυτο θα βοηθησει αρκετους. ~> http://btjunkie.org/...1258871a4e46be2

Ειναι σε μορφη ISO κ με το που το κανεις extract θα σου βγει στα 8 gb το mac.

Ελπιζω να βοηθησα

#148   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 14/11/2009 - 17:12

έχω κάνει jailbreak kai unlock me PwnageTool. Το μόνο που θέλω είναι να φύγει το σηματάκι του ανανά που βγάζει στην αρχή αντί για το μήλο! Ωραίο σαν φρούτο ο ανανάς, δεν λέω, αλλα το μηλο μου αρέσει καλύτερα. τι κάνω? σε imac το είχα κάνει. δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. γιατί φίλος μου που είχε κάνει την ίδια διαδικασία σε win, έβγαζε το μηλαράκι κανονικά!

Τελευταία επεξεργασία από: vasilakis13, 14/11/2009 - 17:13


#149   Nikosssss

Nikosssss

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2009 - 23:46

Παιδια εγω μετα το JB συναντησα προβλημα με το wifi, δεν βλεπω κανενα δικτυο, πως μπορω να κανω unlock; μπορω να χρησιμοποιησω το blacksnow offline; Αν οχι τι αλλο μου προτεινετε;

#150   SILO

SILO

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2009 - 15:38

παιδια μπορω να παρω απο Αμερικη iphone 3gs.να το παρω????σιγουρα μπορω να το ξεκλειδωσω????παρακαλω απαντηστε γρηγορα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες