Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iOS 6: Επίσημη παρουσίαση στο WWDC 2012


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
1337 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   pantnick

pantnick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 18:33

Τονίζουμε την λέξη ΛΑΘΟΣ και όχι το ΤΟ. Στα λοιπά ναι φίλε μου, όποιος είναι κατά της ΜΑΝΑΣ apple είναι fanboy των άλλων. Το SIII δεν το πήρα γιατι δεν το θεώρησα αρκετά καλό αλλα εσυ θα ξέρεις κάτι παραπάνω απο εμένα. Ποιος είναι fanboy ούτε καν χρειάζεται να αναφέρω. Φωνάζει το πράμα...

Φίλε μου είσαι Android fanboy και πήρες 4S?

ΤΟ λάθος είναι δικό σου όχι της Apple.

Καλορίζικο το SIII σου και καλή συνέχεια στο androidhellas ή όπου αλλού πας.


Δεν θα σχολιάσω και εγώ το θέμα της αντιγραφής... Όσο για το android μάλλον δεν είχες "ζήσει" με κάποιο high end android κινητό.

Καλά δεν θα το σχολιάσω όλο το κατεβατό σου ένα μόνο θα πω... Τραγικό λογισμικό το Android και μην ξεχνάμε ότι είναι πιστή αντιγραφή του iOS γι' αυτό και η Apple πετάει τους χάρτες της Google εκτός!!!!
Αν δεν υπήρχε το iPhone θα προτιμούσα ένα απλό Nokia κινητό να παίρνει μόνο τηλ. και να στέλνει μνμ παρά να έχω Android!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/06/2012 - 18:41

Όσο high end android κινητό και να είναι κάποιο εφόσον τρέχει Android μπαχατέλα είναι!!! Καλύτερα να ξανά γυρίσω σε εποχή P800-P900 SonyEricsson παρά να πάρω Android!!!!
Τα βλέπω όλα τα Android... πια αργά και από την καθυστέρηση είναι... sorry κιόλας αλλά με πνίγει το δίκιο!!!

#333   iVagos

iVagos

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 13/06/2012 - 18:42

Κρίμα ...

#334   fenomeno69

fenomeno69

    iPH User

  • 110 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/06/2012 - 18:45

Πες τώρα ότι πρώτα βγήκε το Android και μετά το iOS να γελάνε και οι αρκούδες πάνω στα βουνά!!!!

Δεν θα σχολιάσω και εγώ το θέμα της αντιγραφής... Όσο για το android μάλλον δεν είχες "ζήσει" με κάποιο high end android κινητό.



#335   giannisg2004

giannisg2004

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 18:53

Πες τώρα ότι πρώτα βγήκε το Android και μετά το iOS να γελάνε και οι αρκούδες πάνω στα βουνά!!!!

Και όμως έτσι είναι!

Αλλά άν δείς τίς πρώτες build από Android, καμία σχέση με τίς εκδόσεις πού ακολούθησαν αφ'ότου βγήκε τό iOS.
Έμοιαζε με Blackberry και είναι προφανές (landscape προσανατολισμός) ότι είχε φτιαχτεί γιά κινητά μέ Qwerty πληκτρολόγια και χωρίς οθόνες αφής!

#336   crazydub

crazydub

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 19:03

Αυτό θα είχατε εάν δεν έβγαινε το iPhone!!!
Αναρτημένη εικόνα
sorry που είμαι "εκτός θέματος"

Τελευταία επεξεργασία από: crazydub, 13/06/2012 - 19:06


#337   pantnick

pantnick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 19:06

Και αμάξια δεν θα είχαμε αν δεν ηταν ο Ford αλλα δεν είναι τα Ford τα καλύτερα όλων

#338   crazydub

crazydub

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 19:15

Και αμάξια δεν θα είχαμε αν δεν ηταν ο Ford αλλα δεν είναι τα Ford τα καλύτερα όλων

O Karl Benz ήταν αυτός που έφτιαξε το πρώτο αμάξι
οπότε και ο ford να μην ήταν αμάξια θα είχαμε!

#339   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/06/2012 - 19:19

Υπομονή 1 εβδομάδα για το νέο Nexus και αφήστε τα παλικάρια να βάλουν στο iOS 7.0 το magical,magnificent,miraculous feature της αναφοράς sms, της αποστολής με bluetooth, κανένα shortcut όπου ΕΓΩ γουστάρω γιατι είναι ΔΙΚΟ ΜΟΥ το κινητό, κανένα widget για να μη βλέπω εδω και 5 χρόνια κουτάκια, να σταματήσει να αντιγράφει το Cydia και να βγάλει κάτι επαναστατικό όπως έκανε πριν χρόνια, να σκεφτεί και τον κοσμάκη λίγο έξω απο την Αμερική,Αγγλία και Γερμανία. Μου βγάλατε την video κλήση ως επανάσταση και αυτό ΜΟΝΟ απο wifi στην αρχή... Πας και μου φτιάχνεις ολάκερη εφαρμογή για τα καταραμένα εισιτήρια, το λέω και δακρύζω δηλαδή... θα περιμένω μέχρι τον Σεπτέμβριο να δω το νέο κινητό σου για να μπορώ μέσα απο το email να στείλω μια φωτογραφία, φτάσαμε στο iOS 5.0 για να μπορώ να δω ενα notification center... Βάζω το κινητό στο αθόρυβο και ένα εικονίδιο δίπλα στο ρολόι δεν σας έκοψε να βάλετε. Πήραμε 4s (καταραμένη στιγμή που άφησα το GSII) και αυτό για να μιλάμε 1 χρόνο αγγλικά σε μια γκόμενα που απαντάει μόνο οταν έχει καλό σήμα 3g και δεν μπορεί να ψάξει κάτι στην χώρα μου. Ίσα ίσα να μου βάζει τα ξυπνητήρια δηλαδή. Και απο εφαρμογές ειδικά για το πανίσχυρο 4s ουυυυυυ...


Η ουσία δεν είναι στα features είναι στα apps:
THE BOTTOM LINE: Apple Really Is Going To Try To Kill Google http://www.businessi...l-google-2012-6

#340   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 13/06/2012 - 19:30

Παίδες, για όσους ενδιαφέρονται. Από την iOS 6 beta1 μπορείς να πας άνετα στην iOS 5.1.1 Δεν μιλάω για jb γιατί δεν ασχολούμαι όμως η "καθαρή" έκδοση παίζει τέλεια. Απλά κατεβάστε την 5.1.1, κάντε DFU mode κ από εκεί restore στην 5.1.1. Εμένα μου έσπασε τα νεύρα κ δεν την πάλεψα άλλο :unsure: Κράσαρε μέχρι κ στο τηλεφώνημα!!! Επίσης οι περισσότερες apps κρασάρουν -πράγμα που δείχνει ότι οι αλλαγές στο λογισμικό είναι "βαθιές" κ όχι επιφανειακές σε αντίθεση με το περσινό iOS5 που από την πρώτη κιόλας beta ναι μεν κολλούσε αλλά όχι στα apps- κ γενικά δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

#341   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 13/06/2012 - 19:37

ελα ρε παιδια καλο ειναι και το android απλα στο θεμα hardware εμεινε πολυ πισω το iphone γιατι το 4s ηταν καθαρα ενα ακομα 4 με siri τιποτα το ιδιαιτερο και ετσι εμεις με τα μηλα τρεχουμε ενα ωραιο λειτουργικο σε κινητο τεχνολογιας 2010 καλως η κακος ελπιζουμε φυσικα σε κατι εξαιρετικο τον οκτωμβριο που θα αξιζει και θα μας εκπληξει ευχαριστα διαφορετικα υπαρχουν τωρα πια πολλες καλες επιλογες και καλυτερες να πω την αληθεια.Να σας πω οτι γενικα ειμαι fun apple οτι το νεο ipad και το mac δεν τα αλλαζω για τιποτα αλλο αλλα το κινητο με ενα galaxy 3 υπερβολικα ανετα και μην ακουω χαζομαρες για την οθονη αν εβγαζε η apple το κινητο με 4,3 ιντσες θα πεφταν κορμια για το ποιος θα το πρωτοπαρει τα 4s 400 θα τα διναμε και κανεις δεν θα τα επαιρνε γιατι ολοι θα πηγαιναν στην οθοναρα και μια χαρα θα μας βολευε

στο idownloadblog.com εχει πολυ ωραια παρουσιαση απο τα νεα πραγματακια του λειτουργικου πραγματικα ειδα πραγματα που δεν τα ειδα ουτε στην παρουσιαση οσο παει μου φαινεται και καλυτερο

#342   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 13/06/2012 - 19:38

To πρώτο post ενημερώθηκε με τα ευρήματα #2.

#343   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 13/06/2012 - 20:02

Τονίζουμε την λέξη ΛΑΘΟΣ και όχι το ΤΟ.

Τίποτα δεν ήθελα να τονίσω φίλε μου... Απλά κόλλησε το shift...

Όσο για τα υπόλοιπα, έχεις δίκιο....

Μέχρι και το λογισμικό του ΝΟΚΙΑ 3210 αντιγραφή στεγνή από Android ήταν....

Μα δεν είναι αυτό το θέμα. Καλή, χρησή η Apple, αλλά το marketing που ακολουθεί είναι λάθος (πρακτικά, όμως, βλεπει ότι αποδιδει άρα γιατι να μην το συνεχίσει θα μου πεις?)

το θέμα δεν ειναι μονο να κρατήσεις τους ηδη πελάτες σου, αλλα να τους το ανταποδώσεις με κάτι πρωτοποριακό.. συμφωνώ σε όλα σχεδόν που έχεις πει (το πιο σταθερό λειτουργικό, μικρά αλλα σταθερά βήματα) αλλά είναι προκλητικό να μην υποστηρίζεις συσκευες με τα "νεα" σου "καλουδια" έτσι επειδή γουστάρεις και μπορεις να το κανεις...

απλά δεν μπορώ να το διανοηθώ γιατί το iphone4 να μην υποστηριζει facetime over 3G... ή ακόμα και Siri...

Ναι, αλλά όταν μου φέρνεις σαν παράδειγμα το Android, τότε είσαι λάθος γιατί το Android ΟΥΤΕ ΚΑΝ υποστηρίζει τις παλιές συσκευές (ενός χρόνου) με το νέο λογισμικό!

#344   peolinio

peolinio

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 20:08

Εκσυχρονισμό στο λειτουργικό του Μηλου τώρα

#345   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 13/06/2012 - 20:15

παιδια ενα εχω να πω παρθενογενέσεις δεν υπαρχει πουθενα ειδικα στην τεχνολογια που δεν προλαβαινεις να βγαλεις κατι και θεωρητε παλιο ηδη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες