Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iOS 6: Επίσημη παρουσίαση στο WWDC 2012


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
1337 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 14/06/2012 - 01:32

συγνωμη καλα ειδαν τα ματακια μου? facetime over 3G δε θα εχει το 4αρι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/06/2012 - 01:38

Πως αλλιώς θα πάς σε νέα συσκευή?

Για γέλια και για κλάματα. Είναι η νεα πολιτική της Apple..

Δε καταργώ μια συσκευή τελείως απο κάποιο iOS.. Απλά τη περιορίζω..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 14/06/2012 - 01:39

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#363   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 14/06/2012 - 01:40

συγνωμη καλα ειδαν τα ματακια μου? facetime over 3G δε θα εχει το 4αρι?

Όχι. Μόνο το 4S, το new iPad και το νέο iPhone που θα παρουσιάσει το φθινόπωρο...

#364   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/06/2012 - 08:33

Γιατί παντού να γίνεται το ίδιο σκηνικό... ....Tραγικό.


Παντού και πάντα υπάρχουν 2 όψεις του νομίσματος. Μη ξεχνάς όμως, οτι αυτό το φόρουμ απευθύνεται σε εμάς που μας αρέσουν τα apple προιόντα -iphone- και όχι στους android fans κτλ κτλ.
Οι αλλαγές στο κείμενο μου, που έκανες, αναφέρoνται στους μη apple χρήστες και τι μπορεί να λένε εδώ μέσα, κάτι που είναι λογικό. Οπότε ξαναδιάβασε το ποστ μου και θα καταλάβεις για ποιους μιλάω, τι θέλω να τονίσω, γιατί και πως.

#365   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 14/06/2012 - 08:39

Το διάβασα φίλε μου και κατάλαβα τι λες.

Αλλά ακόμα και οι χρήστες Apple όταν αρχίζουν να "γκρινιάζουν" εδώ φτάνουν σε σημεία να μοιάζουν με "android fans" όπως λες...

Για αυτούς έκανα τις αλλαγές στο κείμενό σου.

Αν κάποιος είναι πραγματικά android fan και μπαίνει εδώ για να πει ότι "χάλια όλα" ε τι να πω...

Χαρά στο κουράγιο του....

#366   vmac

vmac

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/06/2012 - 09:02

Το διάβασα φίλε μου και κατάλαβα τι λες. Αλλά ακόμα και οι χρήστες Apple όταν αρχίζουν να "γκρινιάζουν" εδώ φτάνουν σε σημεία να μοιάζουν με "android fans" όπως λες...
Για αυτούς έκανα τις αλλαγές στο κείμενό σου.
Αν κάποιος είναι πραγματικά android fan και μπαίνει εδώ για να πει ότι "χάλια όλα" ε τι να πω... Χαρά στο κουράγιο του....


Δε διαφωνώ μαζί σου, σωστό και αυτό, απλά εμένα με ενοχλεί που μέσα σε ένα γκρουπ, στο οποίο ξέρουμε όλοι οτι είμαστε apple "fanboys" - όπως μας αποκάλεσε κάποιος-,
ενδιαφερόμαστε για το προιόν iphone, το γουστάρουμε, το έχουμε αγοράσει, το δοκιμάσαμε, το ξέρουμε, θα πάρουμε ίσως και το επόμενο και το μεθεπόμενο, αλλά, δε μπορώ να υπάρχουν τυπάκια που τα θεωρούν όλα ok, όλα "εντάξει μωρέ", βλέπουν το νέο ios ως super ντούπερ και κράζουν εμάς που θίγουμε κάποια μείων στην επερχόμενη αλλαγή ios και συσκευής.
Δε γίνεται να είναι τόσο τυφλοί κάποιοι που δε βλέπουν τα (-) και να συμπεριφέρονται σαν μεγαλομέτοχοι της apple υποστηρίζοντας την έτσι. Εκτός κι αν ακόμα τρώνε του μπαμπά τα λεφτά και δεν έχουν απαιτήσεις για τα λεφτά που θα σκάγανε οι ίδιοι.
Και δεν μιλάω για τους "android" fans που μπορεί να μπαίνουν μέσα και να λένε τη βλακεία τους.

#367   loukandr

loukandr

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/06/2012 - 09:45

Εγώ θα ήθελα να ευχαριστήσω την Apple για την νέα της πολιτική που με αναγκάζει να αλλάξω κι εγώ την πολιτική μου.

Ως παλαιότερος κάτοχος HTC με WM (όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα) και αναβαθμίζοντας συσκευή σε λιγότερο από 1 χρόνο κάθε φορά, κάποια στιγμή διέγραψα οριστικά την εταιρία αυτή από το μυαλό μου (και την τσέπη μου φυσικά) διότι η πολιτική της σχετικά με τις αναβαθμίσεις της ήταν απαράδεκτη. Έβαζε σε συσκευή της, πχ τα WM6 και 6 μήνες αργότερα έβγαζε συσκευή νέα με τα WM 6.1. Για την παμπάλαια συσκευή της των 6 μηνών ούτε λόγος για την αναβάθμιση. Άντε δώσε άλλα 700 να πάρεις την νέα, που και σε αυτή θα σου αφαιρέσουμε το ραδιόφωνο (που η προηγούμενη είχε) για να στο δώσουμε και πάλι στην μεθεπόμενη σε 4 μήνες... Αρκετά χρήματα μου πήρατε, τώρα μαύρο...

Κεφάλαιο Apple. Μέχρι τώρα δεν ήμουν υπερ του jb, διότι δεν ήθελα να ξαναστείνω από την αρχή τα πάντα σε κάθε αναβάθμιση, σε κάθε συσκευή μου.

iPad 1: Σταμάτησες την υποστήριξη; Επιτέλους, θα το κάνω jb χωρίς δειλλήματα μήπως βγει νέα έκδοση. Και έτσι θα μείνει για όλο τον χρόνο ζωής της. Μέχρι να μου μείνουν τα τσιπάκια του στα χέρια.
iPhone 4: Απαράδεκτη η πολιτική να δίνει ελάχιστα features της νέας έκδοση, αναγκάζοντάς μας να δίνουμε νέες 700άρες και 800άρες. Μας ξεκαθαρίζει φυσικά ότι στο iOS7 θα εγκαταληφθεί τελείως. Οπότε κι εκεί θα κάνω ότι στο iPad1.
iPhone 4s: Δεν θα το αλλάξω φυσικά το φθινόπωρο και θα παραμείνω με αυτό μιας και ξέρω πως ότι και να παίρνω από δω και στο εξής σε 2 χρόνια θα εγκαταληφθεί ουσιαστικά. Για συσκευή των 850 ευρώ (64MB) το θεωρώ απαράδεκτο. Ας έκανε για συσκευή με το 1/3 των χρημάτων να πως εντάξει, φυσιολογικό.
iPad 3: Τα ίδια με το 4s, να μην επαναλαμβάνομαι...

Συμπέρασμα; Το τελευταίο έτος η Apple (τυχαίο; ) έχει αλλάξει πολιτική και μου θυμίζει πολύ αυτή των HTC παλαιότερα... Ευχαριστώ δεν θα πάρω.
Θεωρώ πώς υπάρχει ακόμα επιρροή από τις παλιές εποχές και πολιτικές της και δεν θα υποστεί τις συνέπειες άμεσα.
Όμως, σιγά σιγά θα αρχίσει να χάνει πιστεύω πολύ από την αίγλη της και ίσως τότε να είναι αργά για αυτήν...

#368   arismrk

arismrk

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2012 - 09:53

Αρκετα tweaks απο cydia πλεον μεσω του iOS 6.. Ενδιαφέρον!

#369   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/06/2012 - 10:24

Μία από τις νέες λειτουργίες του επερχόμενου iOS 6 που είδαμε κατά τη διάρκεια του WWDC είναι και το "Do Not Disturb" που πρόκειται ουσιαστικά για μια επιλογή "Mην Ενοχλείτε" όσον αφορά τις ειδοποιήσεις του Notification Center και των κλήσεων. Την λειτουργία θα μπορείτε να την ενεργοποιήσετε μέσα από την εφαρμογή "Ρυθμίσεις" με έναν απλό διακόπτη:

Αναρτημένη εικόνα


Όταν ενεργοποιήσετε το "Μην ενοχλείτε" θα παρατηρήσετε αμέσως την εμφάνιση ενός μισοφέγγαρου αριστερά από την ένδειξη της ώρας στη menu bar. Όσο είναι ενεργοποιημένη η επιλογή αυτή δεν θα μπορείτε να ειδοποιήστε για εισερχόμενες κλήσεις ή ειδοποιήσεις. Θα τις δέχεστε κανονικά αλλά δεν θα ειδοποιήστε για αυτές.

Το θετικό με αυτή τη λειτουργία είναι η παραμετροποίησή της μέσα από τις Ρυθμίσεις->Κέντρο Γνωστοποιήσεων->Μην Ενοχλείτε.

Αναρτημένη εικόνα


Εδώ θα έχετε τις εξής επιλογές:

Προγραμματισμένο
Ενεργοποιώντας την επιλογή αυτή μπορείτε να θέσετε εσείς αυτόματα τη λειτουργία "Μην Ενοχλείτε" σε ώρες που εσείς θέλετε. Για παράδειγμα, μπορεί να θέλετε να μην σας ενοχλούν από τις 11 το βράδυ μέχρι τις 11 το πρωί. Αυτό μπορείτε να το ρυθμίσετε από αυτό το μενού. Έτσι, δεν χρειάζεται κάθε φορά χειροκίνητα να ενεργοποιείτε το "Μην ενοχλείτε" αλλά αφήνετε αυτόματα τη συσκευή να το κάνει για εσάς.

Αναρτημένη εικόνα


Να επιτρέπονται κλήσεις από
Χρήσιμη επιλογή. Παρόλο που μπορεί να θέλετε να μην ενοχλείστε κατά τη διάρκεια μιας χρονικής περιόδους μπορεί να θέλετε να κάνετε μια εξαίρεση για αγαπημένα πρόσωπα ή πρόσωπα δουλειάς. Από το μενού αυτό μπορείτε να επιλέξετε τις ομάδες επαφών για τις οποίες θέλετε να γίνεται μια εξαίρεση στον κανόνα.

Αναρτημένη εικόνα


Επαναλαμβανόμενες κλήσεις
Άλλη μια χρήσιμη παραμετροποίηση του "Μην Ενοχλείτε" είναι οι επαναλαμβανόμενες κλήσεις. Με τη λειτουργία αυτή εάν μια επαφή σας καλέσει για δεύτερη φορά εντός τριών λεπτών, τότε η κλήση θα περάσει κανονικά και δεν θα αποσιωπηθεί.

Αναμφίβολα δεν μιλάμε για καμία επαναστατική λειτουργία αλλά για μια δυνατότητα τόσο χρήσιμη που ήταν άξιο απορίας γιατί έλειπε από το iOS τόσο καιρό.

Follow me on twitter


#370   KAGOURAS

KAGOURAS

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:NEEMOS

Δημοσίευση 14/06/2012 - 10:39

Παρατήρησα στο 4 ότι δεν υπάρχει η λειτουργία 3D. Επίσης όμως όταν κάνω zoom Αθήνα σε satellite mode γκριζάρει όλη η οθόνη. Δεν δείχνει τίποτα (δρόμους, τοπία, σπίτια). Γιατί αυτό?

#371   integralehf

integralehf

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 14/06/2012 - 10:47

Υπαρχει καμια παρομοια εφαρμογη στο cydia;

#372   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/06/2012 - 11:14

DoNotDisturb & BannerDisable.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#373   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 14/06/2012 - 12:32

Παρατήρησα στο 4 ότι δεν υπάρχει η λειτουργία 3D. Επίσης όμως όταν κάνω zoom Αθήνα σε satellite mode γκριζάρει όλη η οθόνη. Δεν δείχνει τίποτα (δρόμους, τοπία, σπίτια). Γιατί αυτό?


Το 3D εμφανίζεται όταν κάνεις αρκετό ζουμ.
Γενικά πάντως οι χάρτες είναι ακόμη πολύ αργοί...

#374   studior

studior

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/06/2012 - 12:49

αυτά είναι πάντα μπροστά η apple

έτσι μπράβο !!!

#375   giodoul

giodoul

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 15/06/2012 - 00:03

Συγνώμη αλλα αυτο υπήρχε εδω και χρόνια στα ΝΟΚΙΑ!!Τιποτα νεο δυστυχως.Ας ελπίσουμε με το λανσαρισμα του νεου iphone 5 να βαλουν άλλα εντελώς νεα χαρακτηριστικα επαναστατικα!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες