Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σχετικά με την 2.2 και το jailbreak της (iPhone 3G locked ONLY)


  • Please log in to reply
76 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/01/2009 - 14:42

έχω turbo sim που λειτουργούσε μια χαρά... αλλά για 2.1 ... Δλδ για να κάνω restore καθε φορα που βγαίνει New firmware πρέπει να αγοράζω και καινούργια turbo sim? Είναι λογικό?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/01/2009 - 15:32

απλως θα περιμενεις να βγει κατι σαn update και για την καρτα σου ;)

#63   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/01/2009 - 15:37

δεν κατάλαβα τι εννοεις... Μάλλον δεν έχεις καταλάβει σωστά η δεν τα είπα εγώ καλά,
Έχω Iphone 3g απο εξωτερικο,κλειδωμένο..όταν το πηρα το έκανα αμέσως ΜΟΝΟ Update σε 2.1 και όλα με την turbo sim ήταν καλά! Ουτε activate Μου είχε ζητήσει ούτε τπτ...Τωρα που βγήκε το yellosn0w είπα να περάσω 2.2 αλλά να κάνω restore Πρώτα!! Κάνω restore Περνάω 2.2 αλλά τώρα θέλει activate!!

#64   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/01/2009 - 16:56

Δοκίμασες να το κάνεις activate μέσω itunes και δεν έγινε;

#65   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/01/2009 - 17:36

αφού είναι κλειδωμένο...το συνδέω με iTunes για activate και μου λέει οτι η Sim μου δεν υποστιρίζετε...

#66   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/01/2009 - 03:14

Ρε παιδιά μπορεί να ανεβάσει κάποιος την Jailbroken και activated .ipsw της 2.2 για iGhone 3G ?Huh??

#67   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1,199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 07/01/2009 - 21:12

Quote

Ρε παιδιά μπορεί να ανεβάσει κάποιος την Jailbroken και activated .ipsw της 2.2 για iphone 3g?Huh??

Δεν γίνετε αυτό που ζητάς εφόσον το activation γίνετε σε κάθε sim ξεχωριστά μέσω του yellowsn0w

#68   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/01/2009 - 21:28

To unlock γίνεται με κάθε sim ξεχωριστά. Το activation και jailbreak μπορεί να γίνει για οποιονδήποτε αλλά τέτοια link απαγορεύονται

#69   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/01/2009 - 13:13

Δεν ζήτησα unlocked version αλλά μόνο activated και jailbroken οπότε ισχύει αυτό που λέει ο Sepsis..
Δεν χρειάζετε έτσι και αλλιώς πια μιας και τα κατάφερα!
Νομίζω πως δεν γίνετε στην  2.2 να φτιάξεις μια custom jailbroken,activated .ipsw γιατί δεν σου δίνει αυτήν την δυνατότητα το καινούργιο quickpwn

#70   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8,236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/01/2009 - 13:16

Μπορείς με το pwnage tool αν έχεις mac ;)

#71   void

void

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2009 - 11:41

Ισως μπορει να με βοηθησει καποιος.Έκανα jailbreak με Pwnage και στην συνεχεια unlock με to yellowsnow 0.9.7 ολα λειτουργησαν κανονικα αλλα το προβλημα ειναι οτι οταν κανω reboot-restart χανεται το δικτυο και μου λεει no service μοιαζει δηλαδη να ειναι παλι κλειδωμενο ???
.εχω δοκιμασει τα παντα κ εχω ψαξει αρκετα αλλα τιποτα δν εχει δουλεψει αποτελσματικα μεχρι στιγμης.Αυτο που κανω τωρα για να εχω παλι σημα ειναι με το bootneuter αλλα κ παλι διαβασα οτι αυτο ειναι μονο για 1st gen iphone και εκτος αυτου δεν γινεται μα κανω καθε φορα αυτο γιατι απαιτει χρονο μετα κλεινει παλι κ γενικα γινεται μεγαλη φασαρια.ΑΝ μπορει καποιος να με βοθησει ας γραψει.Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. 

#72   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/02/2009 - 13:08

Δλδ κάθε φορά που κάνεις reboot/respring σου λέει No Service και πρέπει να βγάλεις/βάλεις την Sim, αυτό το πρόβλημα είδε διορθωθεί ήδη απο την 0,96 Και με την 0,97 που έχω βάλει πάλι λειτουργεί μια χαρά μετα απο reboot/respring.. Μάλλον φταίει η 2.2.1 και δεν το έχουν καταφέρει ακόμα , αλλά μπορεί να είναι και πρόβλημα της Sim σου αμα είναι παλιά αλλα δεν πιστεύω

#73   void

void

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2009 - 13:47

Μπα ουτε εγω πιστεβω να φταιει η sim.1 χρονο κ κατι την εχω (cosmote).Πάντως το προβλημα μου δεν λυνεται με reset network μονο με το bootneuter αλλα κ με αυτο προβλημα εχω,οταν το τρεχω μου βγαζει καποια μνματα κ μετα κολλαει σε ενα που λεει "determing currnet settings" εκει μετα απο κανενα 5λεπτο το κλεινω απο το κουμπι on/off και οταν το 3αναανοιγω βρισκει το δυκτυο κανονικα.υπαρχει καποια αλλη λυση για να γλιτωνω τν διαδικασια με το bootneuter.Η αλλη λυση ειναι να μην κλεινω το κινητο ποτε βεβαια.

#74   void

void

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/02/2009 - 13:49

Ξεχασα να αναφερω οτι το software που εχω ειναι 2.2.
στο respring δεν εχω προβλημα
περιεργα πραγματα

#75   GoS

GoS

    iPH Member

  • 333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/02/2009 - 13:58

Στο respring αν θυμάμαι καλά δεν είχα ουτε εγώ πρόβλημα!
να φανταστώ έχεις κάνει σωστά την διαδικασία? Δλδ No pin, όταν έκανες όλη την διαδικασία η sim σου ήταν μέσα, μετά την εγκατάσταση έκανες reboot, εχεις βγάλει/βάλει sim, ενεργοποίησες airplane mode, έκανες reset Network settings και ακόμα τπτ ε? Εγώ με 2.2 πάντως και cosmote (3-4 χρονών κάρτα) δεν έχω κανένα πρόβλημα..τώρα άλλη λύση είναι να το βγάλεις το yellosn0w να κάνεις reboot και να ξανακάνεις ΣΩΣΤΑ την διαδικάσία

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Facebook (2)