Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Foap: Κέρδισε χρήματα από το φωτογραφικό σου χόμπι, μέσω του iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
124 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 02/07/2012 - 14:43

Πλάκα κάνεις.....1 μέρα παίρνει το approve??? Για την παραπάνω ερώτηση μου "πως αποθηκεύω τις φωτογραφίες από το instagram στο pc", βρήκα έναν τρόπο... Instaport...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/07/2012 - 14:48

ρυθμισε κανενας τον λογαριασμο του ? πως γινονται οι πληρωμες ??

#18   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 02/07/2012 - 14:50

Συνεχίζει να μου λέει ότι ρειάζεται image me πάνω από 1000px width or height.... ενώ τις έχω μετατρέψει στο pc ktl.... τι να πω... οι πληρωμές γίνονται μέσω paypal/.... Καρτέλα "Me" --> καρτέλα profile --> cash out settings...

#19   gipsy

gipsy

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 02/07/2012 - 14:51

ρυθμισε κανενας τον λογαριασμο του ? πως γινονται οι πληρωμες ??

Με Paypal. Έχει στις ρυθμίσεις να συνδέσεις την εφαρμογή μ' αυτό.

#20   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/07/2012 - 14:51

Συνεχίζει να μου λέει ότι ρειάζεται image me πάνω από 1000px width or height.... ενώ τις έχω μετατρέψει στο pc ktl.... τι να πω... οι πληρωμές γίνονται μέσω paypal/.... Καρτέλα "Me" --> καρτέλα profile --> cash out settings...


ευχαριστω :)

ξερει κανεις αν οι πληρωμες φορολογουνται ?? :blush:

#21   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 02/07/2012 - 14:54

Έχει λύση κανένας στο πρόβλημα με το μέγεθος των φωτογραφιών όπως το περιγράφω παραπάνω?

#22   likehouse

likehouse

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/07/2012 - 15:15

Σιγα μην αγοράσει κανεις φωτογραφία για τόσα που λέτε 10ε κλπ...και δεύτερον που ξέρουμε εμείς αν δεν κλάψουμε τα στοιχεία μας;

Πάντως καλού κακού την κατέβασα

#23   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 02/07/2012 - 15:22

Εμένα πάντως δε με αφήνει να ανεβάσω καμιά φωτογραφία που έχει περαστεί μέσω dropbox, mail κ.τ.λ.... συνεχίζει και βγαζει το μήνυμα ότι η φωτογραφία πρέπει να είναι πάνω από 1000px (μήκος ή ύψος)...

#24   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 02/07/2012 - 16:02

Χαχααχα. Α ρε αειμνηστε Λάμπρο Κωσταντάρα. Τι θυμήθηκα τώρα με αυτή την εφαρμογή. Θα θα θα. Θα σας εξαφανίσωμεν. Καλά είναι ποτέ δυνατόν βρε παιδιά να πιστεύετε ότι θα σας πληρώνουν 5 και 10 και 20 δολλάρια (βαριεμαι να τα μετατρέψω σε ευρώ) για φωτογραφίες????? Τί να πώ ίσως είμαι προκατειλλημένος μακάρι δηλαδή γιατί όχι απλά εγώ το βλέπω αδύνατο. Και άντε λέω εγώ σας πληρώνουν ας πούμε 2-3 φορές???? Πόσο είναι??40 ευρώ?? Δεν υποτιμώ τα λεφτά απλά θα σας έχει βγεί η ψυχή να βγάζετε φωτό. Τεσπά μακάρι να είναι αλήθεια γιατί πως να το κάνουμε η Χώρα μας πανέμορφη είναι. Πάντως με το που διάβασα το άρθρο πέθανα στο γέλιο.

#25   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 02/07/2012 - 16:08

Sakara, ποιος θα πεθάνει να βγάζει photos? Σιγά μη πλαρουμε και τα βουνά... Απλούστατα κάποιες από τις φωτογραφίες που έχουμε κατά καιρούς τραβήξει, θα τις ανεβάσουμε στο foap και που ξέρεις? Μπορεί κάποιες να είναι αρκετά καλές και να τις εκτιμήσει και αγοράσει ο κόσμος... Να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ θα αγόραζα φωτογραφία, αλλά στο εξωτερικό κυρίως η νοοτροπία είναι πολύ διαφορετική...Κάποιοι είναι φωτογράφοι (όχι εγώ) και αυτή η εφαρμογή είναι άλλος ένας τρόπος προώθησης και διαφήμισης της δουλειάς τους...

Τελευταία επεξεργασία από: nikosmdtps, 02/07/2012 - 16:09


#26   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 02/07/2012 - 16:13

Sakara, ποιος θα πεθάνει να βγάζει photos? Σιγά μη πλαρουμε και τα βουνά... Απλούστατα κάποιες από τις φωτογραφίες που έχουμε κατά καιρούς τραβήξει, θα τις ανεβάσουμε στο foap και που ξέρεις? Μπορεί κάποιες να είναι αρκετά καλές και να τις εκτιμήσει και αγοράσει ο κόσμος... Να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ θα αγόραζα φωτογραφία, αλλά στο εξωτερικό κυρίως η νοοτροπία είναι πολύ διαφορετική...Κάποιοι είναι φωτογράφοι (όχι εγώ) και αυτή η εφαρμογή είναι άλλος ένας τρόπος προώθησης και διαφήμισης της δουλειάς τους...

βρε μακάρι δε λέω γιατί όχι. Και να σου πώ την αλήθεια όπως είπα και πρίν ίσως είνα και δύσπιστος εγώ αν όντως κάποιοι φίλοι εδώ μέσα επιβεβαιώσουν οτι δουλεύει θα το κάνω και εγώ το άθλημα. Απλά ίσως φταίει οτι ζουμε και στην Ελλάδα και σε αυτά πάντα δυσπιστώ. Για να δούμε ας ελπίσουμε να πληρώνει.

#27   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 02/07/2012 - 16:28

ρε φιλαρακι οπως λενε κ οι πιο πανω, εχουμε τοσες φωτο τραβηξει.. ανεβαζουμε μερικες. και αμα πληρωσει πληρωσε.. σιγα.. λες κ επενδυεις τπτ!!?? επισης η συναλλαγη γινεται μεσω paypal.. αρα αν την αγορασει κανεις(απο οοολο τον κοσμο!) θα σε πληρωσει.. ;)

#28   magnett

magnett

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/07/2012 - 18:21

Αν και δεν Έχω διαβάσει τους όρους της εφαρμογής, ύποπτευομαι οτι πρακτικά, τους πουλάς την φωτό που τραβηξες, παραχωρώντας τους τα δικαιώματα εμπορικής χρήσης. Αυτοί μετα, θα μετα πουλήσουν όσες αξίζουν. Φυσικά και δεν απευθύνονται σε ιδιώτες για πωλήσεις, απευθύνονται σε επειχηρηματιες. Η φωτο σας π.χ. Θα μπορούσε να αγοραστεί απο μια Εταιρια κατασκευής παζλ...

Εμένα αυτο που με προβληματίζει ειναι οτι ζητάει ΚΑΙ το password του PayPal απο τη στιγμή που για να σου βάλουν λεφτά, το email και μόνο, ειναι αρκετό...

#29   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/07/2012 - 18:23

δεν ειναι ετσι ακριβως
τους πληρωνεις για να ανεβασουν κ να διαθεσουν τις φωτογραφιες σου (hosting & sharing), τα δικαιωματα τους παραμενουν σ εσενα, πληρωνονται μια φορα για καθε φωτο
πως θα κρινουν ποιες αξιζουν ? ενδεχομενοι πελατες μπορει να υπαρχουν για τα παντα
για το τελευταιο με το παζλ, ναι, αν τους εξυπηρετει η διασταση που ανεβηκε.... :)

#30   gipsy

gipsy

    iPH newbie

  • 39 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 02/07/2012 - 18:28

Εμένα αυτο που με προβληματίζει ειναι οτι ζητάει ΚΑΙ το password του PayPal απο τη στιγμή που για να σου βάλουν λεφτά, το email και μόνο, ειναι αρκετό...

Συνδέεσαι με το Paypal Access σε άλλο παράθυρο. Όπως κάνεις και με διάφορα άλλα sites.

Τελευταία επεξεργασία από: gipsy, 02/07/2012 - 18:29


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες