Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

H Apple σχεδιάζει να κυκλοφορήσει μικρότερο iPad εντός του έτους(;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
63 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 23/07/2012 - 18:29

Επίσης, θα ήταν καλό να βγει μια επανασχεδιασμένη έκδοση του iphone 3GS, πιο φθηνή με λίγο καλύτερη κάμερα κ κεραία. Έτσι θα χτυπάγανε κ την αγορά των ανθρώπων που δεν εχουν ή δεν θελουν να δωσουν πολλά χρηματα για κινητο. Φίλε, πραγματικά δεν έχω δει τη συσκευή που λες αλλά έχω δει κόσμο να χρησιμοποιεί τέτοιεις τηλέφωνα-ταμπλέτες. Εμένα μου φαίνεται περίεργο να χρησιμοποιήσω ένα τέτοιο μηχάνημα...

Τελευταία επεξεργασία από: dchristo81, 23/07/2012 - 18:31


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   TheNickanast

TheNickanast

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:joker21114

Δημοσίευση 23/07/2012 - 18:43

εγω πιστευω και το εχω ξαναγραψει πως οσο αυξανονται οι φημες για την μικρη ταμπλετα τοσο μειωνονται οι πιθανοτητες να αυξηθει το μεγεθος της οθονης του μηλοτηλεφονου

Υπαρχει μια αντιληψη και καλα πως το iphone ειναι για ασχετους, γυναικαι και πιτσιρικια κι οι σκληροπυρηνικοι παιρνουν Android γιατι και καλα δινει περισσοτερες δυνατοτητες, το ποσοστο αυτων ομως που αλλαζουν το android για να παρουν iphone κι ειδικα businessmen την διαψευδουν

#48   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/07/2012 - 18:43

Φίλε, πραγματικά δεν έχω δει τη συσκευή που λες αλλά έχω δει κόσμο να χρησιμοποιεί τέτοιεις τηλέφωνα-ταμπλέτες. Εμένα μου φαίνεται περίεργο να χρησιμοποιήσω ένα τέτοιο μηχάνημα...


Ούτε εμένα μ αρέσει ούτε σαν ιδέα ούτε το θεωρώ πρακτικό.Εγώ είμαι και κατά της ιδέας του iPad όπως έχει διαμορφωθεί πλέον.Δλδ συμφωνώ με το ipad σαν συσκευή ανάγνωσης αλλά όχι ipad ως παιχνιδομηχανή..


εγω πιστευω και το εχω ξαναγραψει πως οσο αυξανονται οι φημες για την μικρη ταμπλετα τοσο μειωνονται οι πιθανοτητες να αυξηθει το μεγεθος της οθονης του μηλοτηλεφονου


Αυτό πιστεύω κι εγώ.Αν βγει στις 7" ipad δεν θα αυξηθούν οι ίντσες του iphone.

Αναρτημένη εικόνα


#49   kickster

kickster

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 23/07/2012 - 18:44

Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο αγοραστικό κοινό για 7ρια, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει την συγκεκριμένη στιγμή...

#50   TheNickanast

TheNickanast

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:joker21114

Δημοσίευση 23/07/2012 - 18:46

Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο αγοραστικό κοινό για 7ρια, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει την συγκεκριμένη στιγμή...

αξιζει γιατι ειχα δει ενα ποστ που ελεγε οτι το κοστος να κυκλοφορησει ενα μικρο ipad η apple δεν ειναι μεγαλο, ενω το κερδος θα ειναι σιγουρα σημαντικο

#51   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2012 - 19:13

Οι locked συσκευες iPhone πωλουνται στο 1/3 της τιμης των unlocked???
Μηπως θα επρεπε να αρχισουν και εδω στην Ελλαδα να στελνουν locked?!!! :P

To iphone 4s με 2ετές συμβολαιο πόσο το πάιρνεις στην Ελλάδα? Περίπου 1/3 και είναι και UNLOCKED

#52   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 23/07/2012 - 19:30

Ούτε εμένα μ αρέσει ούτε σαν ιδέα ούτε το θεωρώ πρακτικό.Εγώ είμαι και κατά της ιδέας του iPad όπως έχει διαμορφωθεί πλέον.Δλδ συμφωνώ με το ipad σαν συσκευή ανάγνωσης αλλά όχι ipad ως παιχνιδομηχανή...


Για παιχνιδομηχανή πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως βολεύει τον κόσμο να παίζει! Ο αδερφός μου έχει ένα ipad1 κ όποτε προσπάθησα να παίξω παιχνίδια μου φαινότανε πολυ "κάπως"!!! Δεν μ' άρεσε...

#53   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 23/07/2012 - 21:03

μπορει όντως να βγει αλλα πιστευω οτι ειναι κατι σαν τις φημες οτι θα βγει φτηνοτερο iphone η και οτι και καλα θα εβγαινε iphone mini που δεν βγηκε ποτε μα ποτε

#54   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 23/07/2012 - 21:52

Το iphone mini θα ήταν παταγώδης αποτυχία πιστεύω... Ίσως το ipad-mini το λανσάρουν κ σαν κονσόλα φορητή, δεν ξέρεις.

#55   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 23/07/2012 - 22:02

Aν καταργησουν τα ipod που δεν εχουν και κανα ιδιαιτερο νοημα ισως ναι γιατι πιστευω οτι εχουν πολυ μικρες πωλησεις οποιος θελει app περνει iphone οποιος θελει για μουσικη κατι της apple περνει ipod nano πιστευω οτι ισως ετσι εχει καποιο νοημα το ipod mini αλλα και πάλι θα κοψει πωλησεις απο το ipad που δεν νομιζω να το θελει γιατι σιγουρα ειναι πιο μικρο αλλα και το nexus 7 και το ipad στο ιδιο κοινο απευθύνονται σε ανθρωπους που τους αρεσουν τα gadjet δεν ειναι υπολογιστες ειναι συσκευες που κανουν διαφορα αλλα οχι οπως τα pc

#56   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2012 - 08:46

καλα κανουν και σχεδιαζουν/σκεφτονται και για αλλες μικροτερες συσκευες εναλακτικα απο αυτες που εχουν στην αγορα. Τα W8 ειναι στην πορτα και θα χτυπησουν την αγορα με δεκαδες συσκευες πολυ συντομα και δεν θα αργησουν να πνιξουν την αγορα με απειρες επιλογες απο ολους τους κατασκευαστες...

#57   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 24/07/2012 - 11:13

η μονη δικαιολογια για να βγει ενα Ipad mini, ειναι το κοστος.
Δε μπορει ν αφησει η apple την αγορα να κατακλυστει απο tablets των 199-299$ και να μην εχει καποια προταση.

Δεν μ αρεσει η ιδεα των 7" tablet, αλλα η αγορα φαινεται να θελει κατι πιο οικονομικο... κι αυτο δε μπορει να ειναι το τωρινο ipad.

#58   koustakis

koustakis

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/07/2012 - 13:46

η μονη δικαιολογια για να βγει ενα Ipad mini, ειναι το κοστος.
Δε μπορει ν αφησει η apple την αγορα να κατακλυστει απο tablets των 199-299$ και να μην εχει καποια προταση.

Δεν μ αρεσει η ιδεα των 7" tablet, αλλα η αγορα φαινεται να θελει κατι πιο οικονομικο... κι αυτο δε μπορει να ειναι το τωρινο ipad.

Συμφωνώ. Ειδικά αν η amazon κυκλοφορήσει το kindle fire και στην Ευρώπη όπως λένε οι φήμες, δύσκολα η apple να την αφήσει να παίξει "μόνη" της σε μια τόσο μεγάλη αγορά.
'Οσο για το μέγεθος είναι όπως έχουμε πει πολλές φορές σχετικό. Π.χ. πολλοί θα το θέλανε το 7άρι για πλοήγηση, άλλοι για παιχνίδια. Άλλοι πάλι για να κάνουν το κομμάτι τους!!

#59   spurakos

spurakos

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/07/2012 - 19:26

μακαρι να βγει ενα μικρο ipad στα 200-300$.σκεφτομαι να παρω το nexus 7 αλλα θελω να δω και λιγο το iOS.

#60   Mikest

Mikest

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Twitter:@MichaelSt13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/08/2012 - 18:43

Παιδιά είναι καθαρά οικονομικό το θέμα ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες