Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

iMac 2012?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 16/07/2012 - 22:54

Αν το κάνουν αυτο δηλαδή να βγάλουν μοντέλο,με μηδενικές δυνατότητες αναβάθμισης τότε με βλέπω να αγοράζω ένα απο τα τελευταία σημερινά μοντέλα.

Λες....... :huh:? :huh:

Τελικα παρηγγειλα αυτον τον iMac: http://www.plaisio.g...C813GR-Z0M6.htm
Απο 1819€, 1670€... Μην ρωτατε πως και γιατι... long story! Ολοκαινουριο παρ' ολα αυτα!!!

Αφού δεν κρατιόσουν ( ως ένα σημείο πλέων το δικαιολογώ....πολύ αργούν οι μάγκες ).....καλοδούλευτο και με γεια....πάντως σου έκοψαν κατιτίς πως και έτσι...?? Μήπως πήρες κάνα demo που είχαν στο μαγαζί...ή ξε-στοκάρουν πλέων πως και πως τα περσινά μοντέλα , με δέλεαρ την χαμηλή τιμή...??

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 16/07/2012 - 22:55


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   samigostab

samigostab

    iPH Addict

  • 639 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:Samig0s

Δημοσίευση 17/07/2012 - 14:21

Λες....... :huh:? :huh:

Αφού δεν κρατιόσουν ( ως ένα σημείο πλέων το δικαιολογώ....πολύ αργούν οι μάγκες ).....καλοδούλευτο και με γεια....πάντως σου έκοψαν κατιτίς πως και έτσι...?? Μήπως πήρες κάνα demo που είχαν στο μαγαζί...ή ξε-στοκάρουν πλέων πως και πως τα περσινά μοντέλα , με δέλεαρ την χαμηλή τιμή...??


Κοιταξε, τους ειπα οτι το βρηκα σε αλλα καταστηματα φθηνοτερα... 1650€ περιπου.. μου λεει ο υπαλληλος πως θα το κοιταξει και θα ξανατηλεφωνησει.. πηρε 5 λεπτα μετα και μου ειπε οτι κατα τις 20 του μηνα ερχονται καμια 20αρια καινουρια κομματια και πως μου το αφηνει στα 1740€! Το παρηγγειλα φυσικα! Ωστοσο, μια εβδομαδα πριν, μου 'χε χαλασει το ποντικι μου, ενα razer, το πηγα για επισκευη και μου λεει ο υπαλληλος πως δεν κυκλοφωρει πια αυτο το μοντελο.. ετσι ζητησα μια δωροεπιταγη με την αξια του, (70€) την οποια τελικα θα χρησιμοποιησω για να μειωσω την τιμη του iMac!!! Επομενως, 80 απ' την εκπτωση + 70 απ' το ποντικι = 150€... Αρα, 1819 - 150 = 1670 ±!!!!

#33   LthIX

LthIX

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Twitter:@LthIX
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 17/07/2012 - 14:25

εν τω μεταξυ βλεπω οτι δεν περναει απο κανενος το μυαλο οτι και τα νεα imac ενδεχεται να εχουν και αυτα προβληματα...


Γιατί τι προβλήματα έχουν ?

#34   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 17/07/2012 - 14:33

Πάντως παιδιά αν λογικά δεν δούμε retina display ενώ και το design είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν θα αλλάξει δεν βλέπω λόγω για να κάνει κανεις το update επειδή θα έχουν μάλλον στάνταρ ssd και ivy bridge.

Για updates στα mac mini ακούγεται τίποτα?

Τελευταία επεξεργασία από: DJTaurus, 17/07/2012 - 14:37


#35   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/07/2012 - 14:52

Πάντως παιδιά αν λογικά δεν δούμε retina display ενώ και το design είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν θα αλλάξει δεν βλέπω λόγω για να κάνει κανεις το update επειδή θα έχουν μάλλον στάνταρ ssd και ivy bridge.

Για updates στα mac mini ακούγεται τίποτα?


Για τους παλαιότερους κατόχους εννοείται αυτό. Για κάποιον ο οποίος δεν έχει όμως και θέλει να πάρει iMac είναι ένα +

Γιατί τι προβλήματα έχουν ?


Εμφανίζουν μαύρα στίγματα στην οθόνη πάνω αριστερά κυρίως αλλά κατ' επέκταση μπορεί και σε όλη την οθόνη.
Once You Go Mac You Never Go Back

#36   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/07/2012 - 18:57

Στο 9to5mac τα νέα δεν ειναι ευχάριστα πάντως. Μιλάνε (φήμες πάντα βέβαια) ότι στις 25 που θα βγουν τα mountain lion δεν θα συνοδεύτουν απο hardware

Τελευταία επεξεργασία από: koumbouni, 17/07/2012 - 18:58


#37   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 17/07/2012 - 19:05

Παιδια ενα φιλος μου εχει iMac του 2011 και εβαλε Windows 7 με bootcamp για μερικα games (3-4 απο 7GB) και κολλαει λεει τωρα το mac του ! Εγω αν παρω το macbook pro Retina με 15.4' το πιο ακριβο σχεδον 3000 ευρω θα ειναι ok ?

Τελευταία επεξεργασία από: Alexthekiller1993, 17/07/2012 - 19:06


#38   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/07/2012 - 19:12

Αν και η απορία σου δεν είναι σωστή για πολλούς λόγους,αν περιμένεις λίγες μέρες θα σου πω εγώ προσωπική εμπειρία...

Το macbook retina δεν έχει superdrive να έχεις υπ όψιν σου..

Αναρτημένη εικόνα


#39   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2012 - 19:22

εσυ που θες να παρεις το retina εχεις δει τι αναλυση εχει και τι καρτα γραφικων ?
θα σε απογοητευσει λιγο στο gaming...

#40   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 17/07/2012 - 19:25

Εννοείται ότι αν θες hardcore gaming με high γραφικά κτλ δεν το παίρνεις αλλά η κάρτα που έχει δεν είναι κακή.

Αναρτημένη εικόνα


#41   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 17/07/2012 - 19:37

Εννοείται ότι αν θες hardcore gaming με high γραφικά κτλ δεν το παίρνεις αλλά η κάρτα που έχει δεν είναι κακή.

Ε οχι και hardcore αλλα κανα Pro , GTA μην φανταστεις κανα πολυ βαρυ . Σε κατι παλιατζουρες PC και παιζουν :P ... Aπλα ο φιλος μου ειπε πως απο τοτε που εβαλε τα windows αρχισε το κολλημα

#42   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/07/2012 - 19:40

Ε οχι και hardcore αλλα κανα Pro , GTA μην φανταστεις κανα πολυ βαρυ . Σε κατι παλιατζουρες PC και παιζουν :P ... Aπλα ο φιλος μου ειπε πως απο τοτε που εβαλε τα windows αρχισε το κολλημα


Δεν είναι λογικό πάντως. Δεν επηρεάζει το ένα το άλλο. Πες του φίλου σου να τρέξει κάποιο πρόγραμμα τύπου Onyx όταν είναι σε Mac os λειτουργικό.
Once You Go Mac You Never Go Back

#43   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 17/07/2012 - 19:45

Δεν είναι λογικό πάντως. Δεν επηρεάζει το ένα το άλλο. Πες του φίλου σου να τρέξει κάποιο πρόγραμμα τύπου Onyx όταν είναι σε Mac os λειτουργικό.

Θα του πω ! Παντως μου ειπε οτι η Apple δεν εβγαλε καλα τα drivers του iMac για τα windows.Δηλαδη λεει οτι εβγαλε πιο πολλα για 32 bit που κανεις δεν βαζει πλεον ! Επισης οτι τον πεταει απο το wifi,τον κανει μπλε οθονη και επανεκκινηση κ.α. που αφορουν τα drivers ... Eιπε μεσω bootcamp τα εβαλε ολα τα drivers παντως κανονικα

#44   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 17/07/2012 - 22:51

Στο 9to5mac τα νέα δεν ειναι ευχάριστα πάντως. Μιλάνε (φήμες πάντα βέβαια) ότι στις 25 που θα βγουν τα mountain lion δεν θα συνοδεύτουν απο hardware

Τις διάβασα τις φήμες , θα έχουν στης 24 του μηνός και καλά ολονυχτία εργασία για να είναι έτοιμοι για της 25 , ενδεχόμενος να μην υπάρχει νέο hardware μπορεί και να υπάρχει τελικά....κοντή γιορτή , θα δούμε , τι να πω.....το καθυστερούν πολύ και αν δεν βγει από εβδομάδα πάει πάρα πολύ και άντε να δούμε για την όλη αναμονή...τι καλάθι να διαλέξουμε....μικρο ή μεγάλο....?? :) Απορώ , αν δεν τα βγάλουν στης 25 και εφόσον έχουν όλα τα εξαρτήματα εδώ και καιρό , τι @$%&@ περιμένουν.....??

Παιδια ενα φιλος μου εχει iMac του 2011 και εβαλε Windows 7 με bootcamp για μερικα games (3-4 απο 7GB) και κολλαει λεει τωρα το mac του ! Εγω αν παρω το macbook pro Retina με 15.4' το πιο ακριβο σχεδον 3000 ευρω θα ειναι ok ?

Το συγκεκριμένο μηχάνημα είναι για επαγγελματική χρήση φτιαγμένο , αναφέρεται σε Pro users και όχι σε Gamers !! Η κάρτα γραφικών του , είναι μια νορμάλ σημερινή κάρτα γραφικών όχι τίποτα το ιδιαίτερο....υπάρχουν φυσικά καλύτερες ειδικά για παιχνίδια !! Εντάξει τώρα για ελαφρύ ή πάσης φύσεως gaming να δώσεις και 3000 ευρό και σε Mac.....μάλλον δεν εχεισ συνειδητοποιήσει τι ακριβός θέλεις , δεν ξέρεις τι θέλεις και ακόμα περισσότερο τι πρέπει να αγοράσεις για αυτό που θέλεις......οπότε φαντάζεσαι πως αν δώσεις 3000 ευρό θα είσαι καλά....ξανασκέψου !!

#45   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 17/07/2012 - 23:25

Τις διάβασα τις φήμες , θα έχουν στης 24 του μηνός και καλά ολονυχτία εργασία για να είναι έτοιμοι για της 25 , ενδεχόμενος να μην υπάρχει νέο hardware μπορεί και να υπάρχει τελικά....κοντή γιορτή , θα δούμε , τι να πω.....το καθυστερούν πολύ και αν δεν βγει από εβδομάδα πάει πάρα πολύ και άντε να δούμε για την όλη αναμονή...τι καλάθι να διαλέξουμε....μικρο ή μεγάλο....?? :) Απορώ , αν δεν τα βγάλουν στης 25 και εφόσον έχουν όλα τα εξαρτήματα εδώ και καιρό , τι @$%&@ περιμένουν.....??

Το συγκεκριμένο μηχάνημα είναι για επαγγελματική χρήση φτιαγμένο , αναφέρεται σε Pro users και όχι σε Gamers !! Η κάρτα γραφικών του , είναι μια νορμάλ σημερινή κάρτα γραφικών όχι τίποτα το ιδιαίτερο....υπάρχουν φυσικά καλύτερες ειδικά για παιχνίδια !! Εντάξει τώρα για ελαφρύ ή πάσης φύσεως gaming να δώσεις και 3000 ευρό και σε Mac.....μάλλον δεν εχεισ συνειδητοποιήσει τι ακριβός θέλεις , δεν ξέρεις τι θέλεις και ακόμα περισσότερο τι πρέπει να αγοράσεις για αυτό που θέλεις......οπότε φαντάζεσαι πως αν δώσεις 3000 ευρό θα είσαι καλά....ξανασκέψου !!


Mα οταν λεω gaming κανα fifa,pro,gta 4 οχι πολυ βαρια ! Τα σηκωνει με τα ζορια παλιο λαπτοπ του 2008 !! Δεν θα τα σηκωνει αυτο ?? GeForce 9600GT με Core 2 Duo ειχε !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες