Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Νέα φωτογραφία από το λευκό πλαίσιο του νέου iPhone (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/07/2012 - 17:08

Εννοειται ειναι προσωπικη μου αποψη περι κουτςουλιας.διοτι χρησιμοποιω τι ipad και δε με καλυπτει η οθονη οθονη του iphone.γι αυτο για εκεινους που χρησιμοποιουν περισσοτερο το smartphone για..περιηγηση νομιζω πως το galaxy ειναι μονοδρομος.παντα προσωπικη αποψη εκφερω με βαση τις δικες μου αναγκες

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   dj_akis

dj_akis

    iPH Addict

  • 629 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:dj_akis

Δημοσίευση 16/07/2012 - 17:36

Και για τον τύπο που λέει ότι οτιδήποτε μικρότερο του galaxy s3 φαντάζει κουτσουλια είναι καθαρά προσωπική του άποψη! Αυτό ισχύει μόνο για κάποιον που δεν έχει pc και θέλει να κάνει τα πάντα απο το κινητό εγω σερφάρω καθημερινά με το 4ς άνετα και με την βοήθεια της ρετινα διαβάζω της γραματοσειρες και χωρίς να ζούμαρω πολυ και χίλιες φορές το μέγεθος του iPhone και ας έχει αυτήν την οθόνη παρά να κουβαλαω μαζί μου ένα μίνι tablet βαφτισμενο κινητό..

Ελπίζω το καινούριο iPhone να κρατήσει της ίδιες διαστάσεις και αν όχι λόγο μεγαλύτερης οθόνης ελπίζω το εξωτερικό μέγεθος να μεγαλώσει όσο το δυνατόν λιγότερο και να μαζέψουν τα περιθώρια πάνω κάτω!

Ευτυχώς η apple είναι εταιρία που δεν αντιγράφει τον ανταγωνισμό
για να βάλει 4+ ιντσες για να εντυπωσιάσει ! Θα βάλει αυτό που πιστεύει ότι είναι καλύτερο για τον χρήστη!


Φιλε συμφωνω απολυτα μαζι σου!

Ειναι ετσι οπως τα λες... Θεωρω υπερβολικο το S3 γιατι πλεον γινεται κανονικη παντοφλα το κινητο. Μια χαρα θα ειναι και το New iPhone!

Απλα μερικοι πρεπει να καταλαβουν οτι πλεον η Apple δε μπορει να κανει και πολλα στα smartphones. Τεχνολογικα δε μπορει να προχωρησει παραπανω, εχει κορεστη αυτη η κατηγορια.

Μη περιμενετε και κατι "WoW!" απο την Apple στο iPhone. Εβγαλε κατι που την ακολουθησαν μετα απο χρονια οι υπολοιπες εταιριες και εφερε επανασταση στα smartphones αλλα μεχρι εκει....
Τι αλλο περιμενε να κανει ενα smartphone??? να εχει καμερα 50 megapixel οπως Nokia απλα ετσι για ανταγωνισμο? Δεν ειναι τετοια εταιρια η Apple!

Να περιμενετε την Apple σε καποια αλλη κατηγορια να κανει το Μπαμ και να μεινουν ολοι με το στομα ανοιχτο αλλα οχι στο iPhone

Τελευταία επεξεργασία από: dj_akis, 16/07/2012 - 17:40


#33   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/07/2012 - 18:00

Δε θα κανει το μπαμ στο επομενο iphone συμφωνω.δε μενουν και πολλα μαλλον να μας εκπληξουν.αν και καθε καινοτομια ευπροσδεκτη.εγω λεω κ ξαναλεω σε οσους θελουν ενα κινητο για ιντερνετ κ οχι για χαζοεφαρμογουλες,η εμπειρια μιας μεγαλυτερης οθονης ειναι απολαυστικη.κ τα προσωπικα..δημοσκοπικα κριτηρια δειχνουν οτι οι περισσοτεροι χρησιμοποιουν το σμαρτ τηλ τους περισσοτερο για ιντερνετ.μερικοι μαλιστα,συμπεριλαμβανομενου και εμου του αιδιου δεν ανοιγουν πολλες φορες καν το λαπτοπ ή το pc τους

#34   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/07/2012 - 18:48

θυμαται κανεις το tear-drop σχήμα που κυκλοφορούσε τέτοιο καιρό πέρσι? :)

#35   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 16/07/2012 - 19:32

Η αληθεια ειναι πως οι περισσοτεροι θα τρεξουν να το παρουν..οπως εκραζε πολυς κοσμος οταν βγηκε το iPad και ελεγε δεν θα το παρω και τελικα εχει γινει παρα πολυ επιτιχυμενο ετσι και το νεο iPhone θα τρεξουν ολοι να το παρουν..απο αποψη revolutionary οπως λει και η apple δεν θεωρω οτι οτι θα δουμε κατι το τρομερο οπως και στα υπολοιπα smartphones μεχρι να βγουν τα flexible screen smartphone(η ρετινα display η το μεγαλυτερο μεγεθος οθονης δεν ειναι κατι το επαναστατικο)

#36   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/07/2012 - 20:04

Δε θα κανει το μπαμ στο επομενο iphone συμφωνω.δε μενουν και πολλα μαλλον να μας εκπληξουν.αν και καθε καινοτομια ευπροσδεκτη.εγω λεω κ ξαναλεω σε οσους θελουν ενα κινητο για ιντερνετ κ οχι για χαζοεφαρμογουλες,η εμπειρια μιας μεγαλυτερης οθονης ειναι απολαυστικη.κ τα προσωπικα..δημοσκοπικα κριτηρια δειχνουν οτι οι περισσοτεροι χρησιμοποιουν το σμαρτ τηλ τους περισσοτερο για ιντερνετ.μερικοι μαλιστα,συμπεριλαμβανομενου και εμου του αιδιου δεν ανοιγουν πολλες φορες καν το λαπτοπ ή το pc τους


:P
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#37   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/07/2012 - 23:24

Συνεχίζω να πιστεύω ότι το πιο όμορφο design το είχε το 3G/3Gs. (επειδή εδώ μιλάμε για design και όχι για τα τεχνικά χαρακτηριστικά)

#38   socratis84

socratis84

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2012 - 00:21

γουστα ειναι αυτα! εμενα το 4/4ς μου αρεσει περισοτερο!! δεν εχει την πλαστικουρα και το χοντροκομενο νικελ bezel αλλα κατα την γνωμη μου το καλητερο iphone θα ηταν ενα iphone στο σχημα του ipod touch καμπυλωτο μεν αλλα πολυ ποιο λεπτο απο το 3gs και χωρις το bezel με ματ αλουμινιο πλατη σαν τα μακβοοκ και λιγο μεγαλητερη οθονη οσο τους παιρνει χωρις να μεγαλωσουν της διαστασεις της συσκευης!!! για μενα αυτο θα ηταν οτι καλητερο και κατι που θα εκανε το μπαμ! μια απιστευτα λεπτη συσκευη σαν το ipod touch με τοσο μεγαλες δηνατοτητες και μια μεγαλουτσικη οθονη χωρις να ειναι παντοφλα!! τι αλλο να θελει κανεις??

Τελευταία επεξεργασία από: socratis84, 17/07/2012 - 00:26


#39   BSB

BSB

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 17/07/2012 - 00:46

χμμμ... Α5Χ δλδ ... Όσω για το 5,5ς κλπ δεν νομίζω Γιατί η Πέμπτη γενιά είναι το 4ς ,μάλλον The New iPhone


Δηλαδή παίζει να βγει (το νεο iphone) με επεξεργαστη dual core (οπως ο A5X του new ipad) ??


Είναι πολύ εύκολο, τα iphone ακολουθούν την τεχνολογία των Ipad, (Το iphone 4 ακολούθησε το Ipad1, Το iphone 4s ακολούθησε τ iPad 2, τώρα είναι η σειρά του iPhone 5 ή New iPhone να ακολουθήσει το New iPad) γιατί καλώς ή κακώς θα υπήρχε μεγάλη
ανισότητα εφαρμογών αν βγεί ενα τετραπύρινο iphone ενώ οι maximum δυνατότητες του App Store βασίζονται σε 2 πυρήνες (fragmentation).

Άρα, με τίποτα το iphone να βγεί απλά ώς ένα "μακρόστενο" iphone γιατί επίσημες αναφορές λένε για έναν νέο σχεδιασμό (καλά λένε και ότι θα κάνει το Galaxy S3 να ντρέπεται αλλά δεν υπάρχει σύγκριση σε ποιότητα και αισθητική με το S3 γιατί ήδη είναι ήδη στον πάτο με τα ψευτο-γυαλιστερά πλαστικά του και την όψη κινητού απο το παζάρι) αυτό είναι 100%.
Επίσης σίγουρα Dual Core γιατί η apple θα βγάλει το Ιphone απλά ώς το "New iPhone) για να ξεγλιστρίσει απο την αριθμολαγνεία πολλών που ενώ το iphone 4s βγήκε με τοοοόσες βελτιώσεις σε κάμερα, επεγεργαστική δύναμη και τσίπ γραφικών όλοι κόλησαν ότι δεν λεγόταν 5... αλλά αν σκεφτούμε 3g-3gs άρα 4-4s θα έπρεπε να το περιμένουμε όλοι αλλά πέσαμε θύματα όλων αυτών των ψευτοπροφητών και ειδικών που μας γέμισαν το κεφάλι με ότι μπούρδα τους ερχόταν μπας και πουλήσουν.

Τελευταία επεξεργασία από: BSB, 17/07/2012 - 00:47


#40   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/07/2012 - 08:26

Εγω αν ειναι ετσι μαλλον θα αλλάξω στρατοπεδο!

#41   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 17/07/2012 - 08:42

Εγω αν ειναι ετσι μαλλον θα αλλάξω στρατοπεδο!


Χαχαχαχα :D
Οπως ειπαμε κ πριν μην βιαζεστε
Ρε παιδια το digitizer ειναι!!
Και σχεδιασμο δακρυ οπως ειπαν πολλοι να εχει παντα το digitizer ετσι θα ειναι...επιπεδο και ορθογωνιο...με μεγαφωνο καμερα και home button...επισης μεχρι να βγει κανενας δεν ξερει :)

#42   margarita1990

margarita1990

    iPH newbie

  • 96 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/07/2012 - 14:12

δεν ξερω τι λετε παντως οπως και αν ειναι θα ειμαι η πρωτη που θα το παρει οπως εκανα και με το 4 αρι μου! Αλλο που εχω αλλαξει 500 Iphone μετα !!! Παντως εμενα οπως και αν ειναι θα μαρεσει γτ και το 4Σ το εκραζα... αλλα οτι κοροιδευεις το λουζεσαι!!!

#43   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 17/07/2012 - 22:15

o johny ive ειχε πει οτι το καλυτερο προιον που εχουν φτιαξει ειναι αυτο που δουλεουν τωρα..φανταζετε κανεις να βγει κανα iphone με ευκαμπτη οθονη ολογραμματα και τετοια να μας τρελανουν ολους;βεβαια το οτι δουλεουν κατι τωρα δεν σημαινει οτι ειναι το iphone 5 οπως και δεν νομιζω να θεωρουσε καλυτερο προιον που εχουν φτιαξει το 5αρι...βαση των rumors εως τωρα εκτος απο την οθονη δεν ειναι κατι το εντυπωσιακο για να πεις οτι ειναι το καλυτερο προιον τους

#44   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/07/2012 - 02:28

μπά χλωμό για 5άρι.οπωσδήποτε νέο design.παλαίωσε το γκοφρετέ.

#45   BSB

BSB

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 18/07/2012 - 13:58

o johny ive ειχε πει οτι το καλυτερο προιον που εχουν φτιαξει ειναι αυτο που δουλεουν τωρα..φανταζετε κανεις να βγει κανα iphone με ευκαμπτη οθονη ολογραμματα και τετοια να μας τρελανουν ολους;βεβαια το οτι δουλεουν κατι τωρα δεν σημαινει οτι ειναι το iphone 5 οπως και δεν νομιζω να θεωρουσε καλυτερο προιον που εχουν φτιαξει το 5αρι...βαση των rumors εως τωρα εκτος απο την οθονη δεν ειναι κατι το εντυπωσιακο για να πεις οτι ειναι το καλυτερο προιον τους


Να σου θυμίσω ότι η Apple βαφτίζει κάθε επόμενο προϊόν της ώς το καλύτερο που έχουν κάνει ώς τώρα δεν είναι κάτι που το λένε πρώτη φορά δηλ. Άρα μην περιμένεις τίποτα διαστιμικά, ένα κινητό θα είναι.
Πάντως και γώ συμφωνώ με την margarita1990 ότι θα το αγοράσω σίγουρα αυτό το κινητό όπως και όλος ο κόσμος εξάλου γιατί πολύ απλά θα είναι το ποιο καινούριο κινητό της γνωστότερης μάρκας στον κόσμο. Ε, όσο να 'ναι κάτι λέει αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από: BSB, 18/07/2012 - 13:59


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες