Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

εχει αγορασει κανει iphone apo to ricardo.gr;;;;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
88 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   KAVATZAS

KAVATZAS

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/07/2012 - 18:27

κανε αναφορά στην ricardo και θα σε βοηθήσουνε


εχω κανει μακαρι...κινητο δεν βλεπω να περνω...ασ παρω τα λεφτα μου τουλαιστον

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   s1phone

s1phone

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2012 - 18:31

κανε αναφορά στην ricardo και θα σε βοηθήσουνε

Ετσι.. Σιγουρα θα σε βοηθησουν.. Επισης εγω πηρα 700 το μηλαρακι μου απο κει.. Μια χαρα ολα.. 2 μηλα εχω παρει απο κει, και ηταν ενταξει στα ολα τους..

#48   kfedouris

kfedouris

    iPH Member

  • 303 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2012 - 18:32

πιστεύω κινητό θα πάρεις λεφτά όχι

#49   KAVATZAS

KAVATZAS

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/07/2012 - 18:34

Ετσι.. Σιγουρα θα σε βοηθησουν.. Επισης εγω πηρα 700 το μηλαρακι μου απο κει.. Μια χαρα ολα.. 2 μηλα εχω παρει απο κει, και ηταν ενταξει στα ολα τους..


μακαρι αν πανε και εμ εμενα ολα καλα.....και να εχουμε ευτυχες τελος.....οπωσ και να ειναι αυτο......ειτε κινητο ειτε λεφτα...

πιστεύω κινητό θα πάρεις λεφτά όχι


ασ ειναι και ετσι........βασικα καλυτερα να ειναι και ετσι.......αρκει να μν την κλασουμε εντελωσ και τρεχουμε με δικηγορουσ χωρισ λογο στο τελος

#50   dkapetan

dkapetan

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2012 - 18:45

απο τι ειχα καταλαβει για τον geogeselas αυτος πρεπει να τα εφερνε απο το ebay τα κινητα που πουλαγε...ηθελα να αγορασω και εγω απο αυτον γτ ειχα δει οτι ειναι αξιοπιστος..αλλα τελικα δεν αγορασα γτ περιμενα να πεσουν οι τιμες...παντος ειδα πολλες αρνητικες αξιολογησεις τωρα τελευταια για αυτον..τωραα τι εχει πεχτει δεν ξερω..μακαρι να παρεις τα λεφτα και τηλεφ βρησκεις με λιγη υπομονη

#51   KAVATZAS

KAVATZAS

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 22/07/2012 - 18:47

απο τι ειχα καταλαβει για τον geogeselas αυτος πρεπει να τα εφερνε απο το ebay τα κινητα που πουλαγε...ηθελα να αγορασω και εγω απο αυτον γτ ειχα δει οτι ειναι αξιοπιστος..αλλα τελικα δεν αγορασα γτ περιμενα να πεσουν οι τιμες...παντος ειδα πολλες αρνητικες αξιολογησεις τωρα τελευταια για αυτον..τωραα τι εχει πεχτει δεν ξερω..μακαρι να παρεις τα λεφτα και τηλεφ βρησκεις με λιγη υπομονη

και τωρα ξαφνικα κανονι....τι να πω....

#52   gavros81001

gavros81001

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/07/2012 - 22:35

-δεν νομιζω πως φταιει το site για τους πωλητες που φιλοξενει.....ο καθενας μπαινει και πουλαει τα παντα.....αυτος που φταιει ειναι ο αφελης που στελνει προκαταβολες!!!!στην ελλαδα ζουμε και (δουλευουμε) με αντικαταβολες :)

#53   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 23/07/2012 - 11:05

ναι αυτο ειναι αληθεια....απλα δεν μπορει ο τυπος να δινει μουφα ιφον.....γιατι δεν υπαρχει μουφα ιφον.....η εδινε και τελειωσαν και τωρα βαραει κανονι...η οντωσ εχει προβλημα......τι να πω......θα περιμενω μεχρι την τριτη...οπωσ και αν λειξει το θεμα θα ενημερωσω εκτενεστερα μετα


Το δεν υπάρχει?...........


#54   Ihoria

Ihoria

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/07/2012 - 23:26

Φιλε Kavatza

Ετυχε καποτε να προσπαθησω και εγω να παρω Iphone 4 οχι απο το ricardo αλλα απο το emarket.gr...εκανα και εγω το λαθος να καταθεσω χρηματα χωρις να εχω το τηλεφωνο στα χερια μου και η κοροιδια μετα πηγε συννεφο...φυσικα δεν ειδα τηλ ποτε και τα χρηματα μου πηρα ενα μερος πισω...ο πωλητης ειχε codename gplatritis και οπως εμαθα και απο φιλο, τελειως τυχαια, προκειται περι πολυ μεγαλου αλητη που εχει "φαει" 8.000.000€ απο την αγορα καθοτι ειχε εμπλακει σε αγορες αυτοκινητων και αλλων υπηρεσιων με την ΑΕ εισαγωγικη εταιρια που όντως είχε και την οποια είχε δημιουργησει συνεργαζομενος με καποια κυρια...επειδη λοιπον προκειται για μεγαλο λαμογιο και επειδη ανεφερες ενα χρηστη georgeselas και Γιωργος λεγοταν και ο δικος μου,ευχομαι να μην ειναι το ιδιο ατομο..γιατι αν ειναι, καλο θα ειναι να ενημερωσεις..εχι ηδη δωθει σημα στην Διωξη Ηλεκτρονικου Εγκληματος...

Να σημειωσω εδω οτι η περιπτωση σου μοιαζει εκπληκτικα με την δικη μου ακοπμα και στην τιμη,...ειχε 10 αξιολογησεις καλες , κανα 2 αρνητικες και ολο και ενβαλε εημερομηνιες παραδοσης τηλεφωνου βρισκοντας διαφορες δικαιολογιες..φυσικα απο το emmarket τον διεγραψαν ως χρηστη μετα την αναφορα καταγγελιων αλλα δεν αποκλειεται να ανοιξε αλλο username στο ricardo...

Φιλε Kavatza

Ετυχε καποτε να προσπαθησω και εγω να παρω Iphone 4 οχι απο το ricardo αλλα απο το emarket.gr...εκανα και εγω το λαθος να καταθεσω χρηματα χωρις να εχω το τηλεφωνο στα χερια μου και η κοροιδια μετα πηγε συννεφο...φυσικα δεν ειδα τηλ ποτε και τα χρηματα μου πηρα ενα μερος πισω...ο πωλητης ειχε codename gplatritis και οπως εμαθα και απο φιλο, τελειως τυχαια, προκειται περι πολυ μεγαλου αλητη που εχει "φαει" 8.000.000€ απο την αγορα καθοτι ειχε εμπλακει σε αγορες αυτοκινητων και αλλων υπηρεσιων με την ΑΕ εισαγωγικη εταιρια που όντως είχε και την οποια είχε δημιουργησει συνεργαζομενος με καποια κυρια...επειδη λοιπον προκειται για μεγαλο λαμογιο και επειδη ανεφερες ενα χρηστη georgeselas και Γιωργος λεγοταν και ο δικος μου,ευχομαι να μην ειναι το ιδιο ατομο..γιατι αν ειναι, καλο θα ειναι να ενημερωσεις..εχι ηδη δωθει σημα στην Διωξη Ηλεκτρονικου Εγκληματος...



#55   maniasg

maniasg

    iPH Addict

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/07/2012 - 00:19

Αυτός ο georgelsa έχει μαμησει πολυ κόσμο τελικα... Πήρα και εγω απο αυτόν ενα 4s το οποίο μου ηρθε σε δέκα ακριβώς εργάσιμες ... Βέβαια το μήλο ήταν απο το αγγλικό store και factory unlocked οπότε δεν έδωσα σημασία (είχε μάλιστα και ελληνικό φορτιστή δώρο) ,όσο για την απόδειξη μαϊμού αλλα και πάλι δεν έδωσα σημασία καθώς δεν παίζει ρόλο η απόδειξη...
Όλα καλα λοιπόν ας πούμε,εώς τη μέρα που του παταγγειλα και δεύτερο τηλέφωνο , με κοροϊδεύε 45 μέρες ...σήμερα έρχεται αύριο έρχεται όχι δεν έχω λευκό και αν θες μαύρο και επίσης έθαψε και το μισο του σόι και το υπόλοιπο στα νοσοκομεία ....τέλος πάντων μου λέει θα σου επιστρέψω τα χρήματα αλλα @@@@,η λύση βρέθηκε μια Παρασκευή που του έστειλα ένα ομορφοτατο μηνυματακι όπου τον απειλούσα ότι τη Δευτέρα θα πάω στην αστυνομία ... Σάββατο πρωι με πήραν απο acs ότι έχω δέμα (φαντάστειτε το έστειλε με παράδοση Σάββατο ...) το δεύτερο τηλ ήταν ελληνικο με απόδειξη μαϊμού πάλι ...με έπαιρνε και τηλ να δει αν το παρέλαβα η μαϊμού !!!
Το κορυφαίο όλων πριν 15 μέρες μου έστειλε προσφορά , αν θέλω 3 τηλ θα μου τα αφήσει 380€ το ένα και δώρο ένα iPad το καινούριο ...

Τελευταία επεξεργασία από: manias261277, 30/07/2012 - 00:21


#56   sofser

sofser

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 25/09/2012 - 20:43

γεια σας ξανα χτυπησε ο georgelsa
με iphone5 sta 530 σε αλλο σιτε
μου ειπε πως ειναι εμπορος να του δωσω τα λεφτα και να
μου το φερει σε 10 μερες
του ειπα μονο χερι με χερι αν θελει
και με αποδειξη
θα μου απαντηση αυριο

#57   paidiamou

paidiamou

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2012 - 17:14

καλησπερα σας εγω αγορασα 2 φορες απο τον georgelsa
μεσα απο το ricardo.gr την πρωτη φορα
τον εχω γνωρισει γιατι μενω θεσσαλονικη ειχε οντως προβλημα σοβαρο
δεν ειναι απατεωνας και θα ξαναπαρω εμενα μαιμου δεν ηταν και με κανονικη αποδειξη

#58   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2012 - 17:20

Μακριά από RICARDO. Σε οποιαδήποτε διαφορά που θα έχετε με τον πωλητή το ricardo παίρνει το μέρος του. Και επίσης σβήνει και την αρνητική σας αξιολόγησή εαν ο πωλητής είναι μαγαζάκι κτλ.

#59   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 26/10/2012 - 17:46

Ίσως καλο θα ήταν να μην αναφερόμαστε σε ονόματα εδω για το λόγο ότι μπορει ήδη ο τύπος να είναι μέλος του φόρουμ....

#60   nuclear01

nuclear01

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2012 - 09:38

Καλημέρα , ο georgelsa (νικολός γεώργιος) δάγκωσε και μένα. Ασχολήθηκα λίγο και έχω αρκετά στοιχεία του. Αύριο πάω για μήνυση . Προτρέπω όποιος την πατάει να μην το αφήνει έτσι. Ζούμε σε κράτος με νόμους. Πρέπει να μπαίνει φρένο. Στην τελική το κόστος της δίωξης θα το φάει στο κεφάλι ο ίδιος. Ξέρω ότι είναι αργή η διαδικασία αλλά από το να περιφέρετε 3 χρόνια και να κοροϊδεύει κόσμο αξίζει να ασχοληθώ.

Αν υπάρχει άλλος στην Αθήνα που να έχει ίδιο σκοπό ας επικοινωνήσει μαζί μου αν θέλει. Απλά να ξέρετε ότι για τη μήνυση καταρχάς χρειάζονται 100 ευρώ , και να μην έχουν περάσει 3 μήνες από τη στιγμή που θεωρείτε ότι σας εξαπάτησε. Αυτό μπορεί να σημαίνει την ημερομηνία κατάθεσης αλλά και την ημερομηνία πιθανής παράδοσης η οτιδήποτε. Είναι υποκειμενικό και υπέρ του καταγγέλλων. Αρκεί να έχετε κάποια στοιχεία, πχ αποδεικτικό κατάθεσης….

Όποιος απλά το σκέφτεται , μπορείτε να συνεννοηθείτε περισσότεροι μαζί και να μοιράσετε το κόστος. Εγώ αύριο πάω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες