Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

εχει αγορασει κανει iphone apo to ricardo.gr;;;;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
88 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2012 - 10:15

Εμένα το ricardo αφού με ενημέρωσε με mail να μήν κάνω κατάθεση, και φυσικά δεν έκανα, μετά μου έβαλε ο πωλητής αρνητική. Εγώ σχολίασα την αρνητική του και κλειδώσανε το δικό μου λογαριασμό! Δε ξανασχολούμαι με το ricardo.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   KAVATZAS

KAVATZAS

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 13/11/2012 - 10:15

Καλημέρα , ο georgelsa (νικολός γεώργιος) δάγκωσε και μένα. Ασχολήθηκα λίγο και έχω αρκετά στοιχεία του. Αύριο πάω για μήνυση . Προτρέπω όποιος την πατάει να μην το αφήνει έτσι. Ζούμε σε κράτος με νόμους. Πρέπει να μπαίνει φρένο. Στην τελική το κόστος της δίωξης θα το φάει στο κεφάλι ο ίδιος. Ξέρω ότι είναι αργή η διαδικασία αλλά από το να περιφέρετε 3 χρόνια και να κοροϊδεύει κόσμο αξίζει να ασχοληθώ.

Αν υπάρχει άλλος στην Αθήνα που να έχει ίδιο σκοπό ας επικοινωνήσει μαζί μου αν θέλει. Απλά να ξέρετε ότι για τη μήνυση καταρχάς χρειάζονται 100 ευρώ , και να μην έχουν περάσει 3 μήνες από τη στιγμή που θεωρείτε ότι σας εξαπάτησε. Αυτό μπορεί να σημαίνει την ημερομηνία κατάθεσης αλλά και την ημερομηνία πιθανής παράδοσης η οτιδήποτε. Είναι υποκειμενικό και υπέρ του καταγγέλλων. Αρκεί να έχετε κάποια στοιχεία, πχ αποδεικτικό κατάθεσης….

Όποιος απλά το σκέφτεται , μπορείτε να συνεννοηθείτε περισσότεροι μαζί και να μοιράσετε το κόστος. Εγώ αύριο πάω.

τελικα πηρα τα λεφτα μου πισω μετα απο 3,5 μηνεσ....και με πολλεσ απειλεσ...μεχρι που την θεια μ πυ ειναι δικηγορος εβαλα να τον παρει τηλ....ο τυποσ μπορει να μν ειναι απατεωνασ αλλα δν με νοιαζει...εγω 26/6 αγορασα...28/6 πληρωσα...αν δν μπορουσε να μ το ελεγε...οχι να με πεδευει 3 μηνεσ....φιλε τελευταια φορα π μιλησα με την ρικαρντο..ετοιμαζε ομαδικη μυνηση με τα εξοδα δικα τησ....επικοινωνησε μαζι τησ να δεισ τι γινετε.....ο τυποσ ειναι πραγματικα μεγαλος ψευτησ και τρομερα εκνευριστικοσ.....τηλεφωνα δεν σηκωνει...pseftika tracking numbers μια στελνει με κουριερ μια ταχυδρομειο μια με κοκινο ελτα.....δεν ερχετε τιποτα....μετα σ λεω ωπ λαθος το εστειλα στο ονομα σου στις σερρες εκανα λαθος....μαμακιες παιδια...οπου το βρειτε και εχετε λογαριασμο πραγματικα καντε του αναφορα να σωθει κοσμακης......μπορω να κατσω να γραψω εκθεση...αλλα αυτα απλα ξεφτιλα τοση κοροιδεια

#63   Yorgos

Yorgos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/11/2012 - 10:17

Ποτέ μα ποτέ δεν δίνουμε € μπροστά...

#64   KAVATZAS

KAVATZAS

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 13/11/2012 - 10:18

Εμένα το ricardo αφού με ενημέρωσε με mail να μήν κάνω κατάθεση, και φυσικά δεν έκανα, μετά μου έβαλε ο πωλητής αρνητική. Εγώ σχολίασα την αρνητική του και κλειδώσανε το δικό μου λογαριασμό! Δε ξανασχολούμαι με το ricardo.

αααα και κατι ακομα..ι ρικαρντο σαν site ειναι καλο παιδια ...εγω εχω και αγορασει και πουλησει πραγματα ...και δεν ειχα ποτε κανενα απολυτως προβλημα μεχρι την περιπτωση του "κυριου" μν το αποπερνετε...σασ ενημερωνω οτι συνεχιζω ακομη και σημερα να πουλαω και αν αγοραζω.....απλα πλεον ειμαι πιο προσεκτικος δεν καταθετω ποτε λεφτα...εκτοσ απο 1-2 πωλητες που εχω αγορασει και εμπιστευομαι...και εωσ ενα συγκεκριμενο ποσο ..σε καμια περιπτωση παλι 410 ε.....το καλο στην ολη υποθεση ειναι οτι κρατησα τα λεφτα....και με την αναμονη και πηρα ενα ομορφοτατο αρι......

#65   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 13/11/2012 - 12:14

Μάλλον είσαι πολύ τυχερός

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 13/11/2012 - 12:16


#66   giannis74

giannis74

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/11/2012 - 18:54

Το ricardo το πρόβλημα που έχει είναι ότι δεν συνεργάζεται με το paypal με αποτέλεσμα να μη υπάρχει εξασφάλιση στον αγοραστή για τα χρήματα του σε περίπτωση απάτης . Είμαι και εγώ ένας από τους εξαπατημένους χρήστες του ricardo αν και έχω κάνει 3 πωλήσεις από εκεί.

#67   swthrakis

swthrakis

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 18/11/2013 - 03:33

καλησπερα σας εγω αγορασα 2 φορες απο τον georgelsa
μεσα απο το ricardo.gr την πρωτη φορα
τον εχω γνωρισει γιατι μενω θεσσαλονικη ειχε οντως προβλημα σοβαρο
δεν ειναι απατεωνας και θα ξαναπαρω εμενα μαιμου δεν ηταν και με κανονικη αποδειξη

εχει δικιο ο φιλος ειχε προβλημα και εγω πηρα πανω απο 6



#68   dganna

dganna

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2013 - 19:18

η λεξη απατεωνας ειναι πολυ μικρη για τον συγκεκριμενο εδω και 5 μηνες περιπου ζητιανεύουμε τα λεφτα μας το τί δικαιολογίες και ψεμματα λεει ουτε στο σινεμα δεν τα ακους μεχρι οτι εδωσα τα λεφτα στον ταχυδρομο να μας τα δωσει ειπε και ορκιζεται και στα παιδια του ο αθεοφοβος οποιος ξερει πληροφοριες για αυτον και μπορει να μου στειλει, να μου στειλει



#69   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2013 - 20:31

Μακριά απο το Ricardo !!! Σε περίπτωση οποιασδήποτε διαφοράς με τον πωλητή το ricardo άπαντα παίρνει το μέρος του, μέχρι και τις αρνητικές αξιολογήσεις σβήνουν σε "καλούς" πωλητές. Είχα φτάσει σε σημείο να τους ρωτάω απευθείας τι έγινε με την αξιολόγηση που έχω βαλει και πωλούσαν τρελιτσα κανονικά.



#70   dganna

dganna

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2013 - 20:36

δεν τα παρηγγειλα μεσω ricardo εχω ξαναπαρει πραγματα και τον εχω γνωρισει και απο κοντα τα τελευταια 2 χρονια το παιζει τρελιτσα δεν απανταει στα τηλεφωνα κιολας και εκνευριζεται και οταν τον ενοχλεις για του ζητησεις τα λεφτα που σου εφαγε 



#71   igoods

igoods

    iPH newbie

  • Pip
  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/12/2013 - 20:49

Ενα σας λεω.Ολα καλα στο ricardo αλλα μαλλον οι υπαλληλοι που εχουν νομιζουν οτι γ@@αν τους παντες...ΕΙχα λογαριασμο που πωλουσα διαφορα αντικειμενα και ειχα γυρω στις 110 αξιολογησεις θετικες ...Που σημαινει οτι ειχα πουλησει τουλαχιστον 110 αντικειμενα και εννοειται πληρωνα και το ricardo το 3%...Και μου εκλεισαν τον λογαριασμο οι ΑΘΕΟΦΟΒΟΙ γιατι λετε?..Γιατι ξεχαστηκα και 2 φορες εδωσα email σε απαντηση κατω απο αντικειμενο ενω απαγορευεται και θεωρησαν οτι παρακινουσα τον αγοραστη να παρει το αντικειμενο χωρις να το χρεωθω εγω αυτο το 3%..ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ..τους πηρα τηλεφωνο και μιλησα με μια γκομενα και τους τα εχωσα λιγο και μου λεει δεν μπορουμε δυστυχως να τον ξανανοιξουμε τον λογαριασμο σας.Τους αφησα και εγω φεσι 10€ που ειχαν μεινει τις τελευταιες μερες να τους δωσω και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.



#72   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/12/2013 - 21:28

Παιδιά, συγγνώμη αλλα όταν δίνουμε προκαταβολή για να αγοράσουμε κάτι, ''τα θέλει ο κώλος μας'' δηλαδή με ποια λογική να το ζητήσει αυτό κάποιος? Να πάρει τα ωραία μου λεφτά για να το παραγγείλει απο το ebay? Έτσι και εγώ το κάνω, πάντα ζητάμε αντικαταβολή αφού πραγματοποιηθεί έλεγχος στην παραλαβή, και αν δε το έχει ο πωλητής τότε να μη το πουλάει.



#73   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/12/2013 - 21:40

εχει δικιο ο φιλος ειχε προβλημα και εγω πηρα πανω απο 6

Πες μου γιατί ζητάει τα λεφτά προκαταβολικά ο "φίλος" σου....3 χρόνια το κάνει το επάγγελμα δεν μάζεψε απόθεμα να μπορεί να αγοράζει;;από αυτό και μόνο καταλαβαίνεις τι απατεωνας είναι...αλήθεια σαπιζει σε καμία φυλακή ή ακόμη κοροϊδεύει τους πάντες;

#74   dganna

dganna

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/12/2013 - 18:19

ακομή δουλεύει τους πάντες αλλά όχι για πολύ ακόμα όπως φαίνεται έχει κριθεί ήδη ένοχος στο στρατοδικείο και θα περάσει και από δευτέρου βαθμού που είναι πολύ σοβαρό την γλυτώνει μόνο αν έχει ξεπληρώσει όσουσ χρωστάει…σήμερα και καλά για χιλιοστή φορά θα μας επέστρεφε τα χρήματα…δεν έχει ούτε ιερό ούτε όσειο…σε όποιον χρωστάει μην τον αφήνετε καλέστε στο γ σώμα στρατού και να τον κράζετε τέτοια θέλει ο άνανδρος



#75   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 12/12/2013 - 18:26

ακομή δουλεύει τους πάντες αλλά όχι για πολύ ακόμα όπως φαίνεται έχει κριθεί ήδη ένοχος στο στρατοδικείο και θα περάσει και από δευτέρου βαθμού που είναι πολύ σοβαρό την γλυτώνει μόνο αν έχει ξεπληρώσει όσουσ χρωστάει…σήμερα και καλά για χιλιοστή φορά θα μας επέστρεφε τα χρήματα…δεν έχει ούτε ιερό ούτε όσειο…σε όποιον χρωστάει μην τον αφήνετε καλέστε στο γ σώμα στρατού και να τον κράζετε τέτοια θέλει ο άνανδρος

Εχω πάρει κι εγώ παλιότερα ένα 4s από αυτόν...όντως είναι στρατιωτικός και μένει στο ωραιοκαστρο Θεσσαλονίκης ....ήμουν από τους τυχερούς που μου παρέδωσε το κινητό σε 20 μέρες ευτυχώς...αλλά μετά διάβασα στο ρικαρντο και αναρωτήθηκα αν ακόμη συνεχίζει ή αν τον χωσαν μέσα...από Θεσσαλονίκη είσαι κι εσυ;;τον έχεις συναντήσει ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)