Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εξετάζοντας το leaked glass panel του επερχόμενου iPhone (6th gen)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
55 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 05/08/2012 - 22:38

Μια χαρά θα μπορούσε να έχει ραδιάκι και μεταφορά φωτογραφιών μέσω Bt. Όλα τα άλλα είναι μαλακίες.

Και δεν κατάλαβα γιατί να φάω 1,5ΜΒ εγώ και ο άλλος από το Data. Εγώ μπορεί να έχω Data, ο άλλος είναι υποχρεωμένος να έχει; Και γιατί να τρώω τη μπαταρία μου με το Data;

Και γιατί για να ακούσω ράδιο πρέπει να τρώω Data? Και που ξέρω εγώ στην κατσικοπαραλία που θα πάω αν πιάνω σήμα για να παίξει το ράδιο;

Είπαμε να είμαστε στο 2010, αλλα μερικά πράγματα είναι διαχρονικά. Το ράδιο δεν πεθαίνει με την καμία.


Για τα δεδομένα και τα προγράμματα δεδομένων δεν σ φταίει οι apple....;) οι βλάκες οι έλληνες φταίμε...ή μάλλον φταίνε....τα χρεώνουν χρυσά όταν θα μπορουσαν να τα δίνουν πάνφθηνα....για να μη μιλήσω για μητροπολιτικά δικτυα κλπ κλπ....συγγνώμη αλλά εδώ είσαι λάθος....δεν σ φταίει καμια apple αν η χώρα μας είναι καθυστερημένη....
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 05/08/2012 - 23:18

Μια χαρά θα μπορούσε να έχει ραδιάκι και μεταφορά φωτογραφιών μέσω Bt. Όλα τα άλλα είναι μαλακίες.

Και δεν κατάλαβα γιατί να φάω 1,5ΜΒ εγώ και ο άλλος από το Data. Εγώ μπορεί να έχω Data, ο άλλος είναι υποχρεωμένος να έχει; Και γιατί να τρώω τη μπαταρία μου με το Data;

Και γιατί για να ακούσω ράδιο πρέπει να τρώω Data? Και που ξέρω εγώ στην κατσικοπαραλία που θα πάω αν πιάνω σήμα για να παίξει το ράδιο;

Είπαμε να είμαστε στο 2010, αλλα μερικά πράγματα είναι διαχρονικά. Το ράδιο δεν πεθαίνει με την καμία.


μη τη ψαχνεις... ολα θα μπορουσε να τα εχει απλα ειναι κολλημενοι εκει στο κουπερτινο...ειδικα η δικαιολογια της ελλειψης του bt λογο πειρατιας κτλ ειναι για γελια...
το θεμα ειναι οτι η μαθαινεις να ζεις με τις ελλειψεις η πας σε κατι αλλο....

#48   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/08/2012 - 23:37

μη τη ψαχνεις... ολα θα μπορουσε να τα εχει απλα ειναι κολλημενοι εκει στο κουπερτινο...ειδικα η δικαιολογια της ελλειψης του bt λογο πειρατιας κτλ ειναι για γελια...
το θεμα ειναι οτι η μαθαινεις να ζεις με τις ελλειψεις η πας σε κατι αλλο....


Μα όλα έχουν ελλείψεις.. Υπάρχει κάποιο που είναι άριστο; Διαλέγει ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες και τις προτιμίσεις του.

#49   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 05/08/2012 - 23:43

Μα όλα έχουν ελλείψεις.. Υπάρχει κάποιο που είναι άριστο; Διαλέγει ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες και τις προτιμίσεις του.


φυσικα και ολες εχουν ελλειψεις απλα της apple ειναι λιγο πιο τρανταχτες

#50   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 05/08/2012 - 23:47

φυσικα και ολες εχουν ελλειψεις απλα της apple ειναι λιγο πιο τρανταχτες


Εξαρτάται πάλι νομίζω με τις ανάγκες του καθενός. Πχ την έλειψη bt για μεταφορά αρχείων για μένα σαν χρήστη είναι τελείως άχρηστο γιατί δεν το χρησιμοποιούσα πριν ούτε και πρόκειται να το χρησιμοποιήσω. Θεωρώ όμως πιο σημαντική την έλλειψη ασφάλειας του android καθώς και το appstore του android. Άλλοι θέλουν πολύ το bt και όταν παίρνουν το iphone απογοητεύονται..

#51   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 05/08/2012 - 23:58

Εξαρτάται πάλι νομίζω με τις ανάγκες του καθενός. Πχ την έλειψη bt για μεταφορά αρχείων για μένα σαν χρήστη είναι τελείως άχρηστο γιατί δεν το χρησιμοποιούσα πριν ούτε και πρόκειται να το χρησιμοποιήσω. Θεωρώ όμως πιο σημαντική την έλλειψη ασφάλειας του android καθώς και το appstore του android. Άλλοι θέλουν πολύ το bt και όταν παίρνουν το iphone απογοητεύονται..


αν το παμε με βαση τις αναγκες του καθενος τοτε για καποιον που εχει το iphone μονο για τηλεφωνα και παιχνιδια σιγουρα δεν θα εχει καμια ελλειψη...
κατα γενικη ομολογια πιστευω ειναι περισσοτεροι(στην ελλαδα τουλαχιστον) αυτοι που θα ηθελαν το bt...εδω στο foroum θυμασαι τι χαμος γινοταν με το ibluenova και μετα με το celeste..

κ εγω το bt παρα πολυ σπανια το χρησιμοποιουσα....βεβαια πριν λιγες μερες εστειλα ενα μεγαλο σχετικα αρχειο απο το s3 σε ενα s2 με wifi direct και απλα πετουσε...θα ηθελα πολυ να το ενσωματωσει καποια στιγμη και η apple..

#52   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 06/08/2012 - 09:51

Ραδιόφωνο ή BT file-transfer στο iPhone δε πρόκειται να υπάρξουν ποτέ εξαιτίας του iTunes. Συμφέρει άραγε την Apple να μπορεί ο καθένας να στέλνει κομμάτια στους φίλους του; Ή να τα ακούει free στο ραδιόφωνο; Θα έκανε κακό στο iTunes εάν προσέφερε τέτοιες δυνατότητες- οπότε και δε θα το κάνει.

#53   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 06/08/2012 - 11:13

Ραδιόφωνο ή BT file-transfer στο iPhone δε πρόκειται να υπάρξουν ποτέ εξαιτίας του iTunes. Συμφέρει άραγε την Apple να μπορεί ο καθένας να στέλνει κομμάτια στους φίλους του; Ή να τα ακούει free στο ραδιόφωνο; Θα έκανε κακό στο iTunes εάν προσέφερε τέτοιες δυνατότητες- οπότε και δε θα το κάνει.

αυτο ειναι αλλο και αλλο ειναι να λες οτι ειναι απαρχαιωμένες τεχνολογίες απλα δεν το κανει οχι γιατι τις θεωρεί ξεπερασμενες απλα γιατί θελει να βγαλει χρηματα. και ενταξει μπορει σε ενα βαθμο να συμβιβαζόμαστε αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα θελαμε, ειδικα το ραδιο αντε πες το αλλο με το κλειδωμένο bluetooth δεν ειναι και κατι φοβερο απο την στιγμη που υπαρχει το dropbox η μέσω facebook η email την κανεις τι δουλεια σου και ανετα. αλλα παιδιά ευτηχως υπαρχουν και padcast τον ραδιοφωνικων σταθμων απλα εγώ το λεω αν βγαλει iphone 5 τωρα που θα το παρω σιγουρα και μετά βγαλει 5S και τo μαγικο νεο χαρακτηριστικό που θα εχει ειναι το ραδιο ειμαι σιγουρος θα το δωσω το 5 για 5S :)

#54   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 06/08/2012 - 13:29

Θα μπορούσε να έχει μεταφορά μόνο φωτογραφιών και ράδιο. Τεσπα, αν περιλάβω και τις άλλες εταιρείες θα φάω ban με την αθυροστομία μου. Οπότε βολευόμαστε με το iPhone.

#55   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 06/08/2012 - 15:41

αυτο ειναι αλλο και αλλο ειναι να λες οτι ειναι απαρχαιωμένες τεχνολογίες απλα δεν το κανει οχι γιατι τις θεωρεί ξεπερασμενες απλα γιατί θελει να βγαλει χρηματα. και ενταξει μπορει σε ενα βαθμο να συμβιβαζόμαστε αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα θελαμε


Το ότι είναι ξεπερασμένες τεχνολογίες, είναι. Δε ξέρω πολλούς που στο 2012 θα πουν «άνοιξε το BT να σου στείλω τη φωτογραφία». Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα μας έκανε κακό αν υπήρχαν. Άλλο το ένα και άλλο το άλλο- κανέναν δε θα χάλαγαν, ασχέτως του αν είναι άχρηστες.

#56   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 06/08/2012 - 23:00

Ξεπερασμένη τεχνολογιά όταν δεν έχει αντικατασταθεί με νεότερη δεν υπάρχει.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες