Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποιά είναι η σημαντικότερη διαφορά android και ios


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
83 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/08/2012 - 22:08

Πως γίνεται κάθε vs topic να γίνεται νιανιά δεν μπορω να το καταλάβω!!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/08/2012 - 22:12

βασικα το μαμησες λιγο... σιγουρα ενα ποσοστο εχει το iphone για τηλεφωνα παιχνιδια και καποιοι απο αυτους δεν εχουν καν data plan...
αλλα πιστευω οτι το μεγαλυτερο ποσοστο το αγορασε με βαση τις δυνατότητες του και ξερει πως να τις αξιοποιησει...

Μπορεί αλλα απο την στιγμή που δεν υπάρχει flash player στο iphone και γενικα έχει 3000 περιορισμούς δεν μπορεί να συγκριθεί με κάποιο android του τύπου s2,note. Αναφέρω αυτά τα δύο κινητα γιατι αυτά είναι 2πύρηνα και σε συγκεκριμένες εκδόσεις διαθέτουν flash player.Τώρα όπως είπα το iphone εχει κλειδώματα που το καθιστούν πιο τηλέφωνο διότι δεν έχει usb, bluetooth,ραδιο κ.α.Aν μιλήσουμε τώρα για jailbroken iphone ο 2πυρηνος αρχίζει και lagarei και γίνεται τύπου android χωρις flash και widgets.Προτιμήσεις είναι αυτές και δεν αποκλείω αργότερα να ξαναγυρίσω σε iphone αν συμπεριλάβει μερικα features διότι το ios αν χρησιμοποιηθεί σωστά.....

Κατάλαβα.. χάλασε το τοπικ



Οι χρήστες android είμαι σίγουρος ότι είναι περισσότεροι αυτοί που δεν έχουν dataplan..

Οκ εκει που δεν υπάρχουν επιχειρήματα χαλάει το τοπίκ.

#18   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/08/2012 - 22:13

Μπορεί αλλα απο την στιγμή που δεν υπάρχει flash player στο iphone και γενικα έχει 3000 περιορισμούς δεν μπορεί να συγκριθεί με κάποιο android του τύπου s2,note. Αναφέρω αυτά τα δύο κινητα γιατι αυτά είναι 2πύρηνα και σε συγκεκριμένες εκδόσεις διαθέτουν flash player.Τώρα όπως είπα το iphone εχει κλειδώματα που το καθιστούν πιο τηλέφωνο διότι δεν έχει usb, bluetooth,ραδιο κ.α.Aν μιλήσουμε τώρα για jailbroken iphone ο 2πυρηνος αρχίζει και lagarei και γίνεται τύπου android χωρις flash και widgets.Προτιμήσεις είναι αυτές και δεν αποκλείω αργότερα να ξαναγυρίσω σε iphone αν συμπεριλάβει μερικα features διότι το ios αν χρησιμοποιηθεί σωστά.....


Οκ εκει που δεν υπάρχουν επιχειρήματα χαλάει το τοπίκ.


Μα σύμφωνα με σένα είμαι ένα 12 χρονο που αναζητάει games .. αφού έχω iphone.. θες και επιχειρήματα ? :P

#19   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/08/2012 - 22:15

Μα σύμφωνα με σένα είμαι ένα 12 χρονο που αναζητάει games .. αφού έχω iphone.. θες και επιχειρήματα ? :P

Yπάρχουν και 12χρονα που έχουν επιχείρηματα για τετοια θέματα αλλα υπάρχουν και 25χρονα που για τέτοια θέματα δεν έχουν ιδέα. :P

#20   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/08/2012 - 22:17

Yπάρχουν και 12χρονα που έχουν επιχείρηματα για τετοια θέματα αλλα υπάρχουν και 25χρονα που για τέτοια θέματα δεν έχουν ιδέα. :P


ε μην το αλλάζεις τωρα... πριν ειπεσ μονο για 12χρονα που εκει ανηκω κι εγω :P

#21   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/08/2012 - 22:23

ε μην το αλλάζεις τωρα... πριν ειπεσ μονο για 12χρονα που εκει ανηκω κι εγω :P

Δεν το αλλάζω..απλώς λέω ότι υπάρχουν 12χρονα που έχουν την" ικανότητα "να επιχειρηματολογούν σε τέτοια θέματα αλλα υπάρχουν και ενήλικες που δεν έχουν ιδέα απο τεχνολογία και συγκεκριμένα απο iphone. Ανήκεις σε 12χρονο που δεν έχει την ικανότητα να επιχειρηματολογήσει? :P οκ τοτε... :P

Τελευταία επεξεργασία από: nickolaou, 09/08/2012 - 22:24


#22   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/08/2012 - 22:28

Δεν το αλλάζω..απλώς λέω ότι υπάρχουν 12χρονα που έχουν την" ικανότητα "να επιχειρηματολογούν σε τέτοια θέματα αλλα υπάρχουν και ενήλικες που δεν έχουν ιδέα απο τεχνολογία και συγκεκριμένα απο iphone. Ανήκεις σε 12χρονο που δεν έχει την ικανότητα να επιχειρηματολογήσει? :P οκ τοτε... :P


Μα σοβαρά τώρα μπαίνεις και κάνεις ένα ποστ τόσο ακραίο και με τόσο φανατισμό λέγοντας τελείως άκυρα πράγματα, και θες ο άλλος να ασχοληθεί και να γράψει επιχειρήματα; Από τον τρόπο σου και μόνο φαίνεται ότι δεν θα έχει νόημα.. Έχουμε συζητήσει τόσες φορές και με άλλους android users που μπαίνουν εδώ μέσα και βρισκονταν μια κοινη γραμμή σε κάποια θεματα ή συζητούσαμε με λογικα επιχειρήματα.

Ντρέπομαι να συμμετάσχω σε μια συζήτηση με τόσους android users που είναι και "more complicated" :P

#23   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/08/2012 - 22:35

Δεν το αλλάζω..απλώς λέω ότι υπάρχουν 12χρονα που έχουν την" ικανότητα "να επιχειρηματολογούν σε τέτοια θέματα αλλα υπάρχουν και ενήλικες που δεν έχουν ιδέα απο τεχνολογία και συγκεκριμένα απο iphone. Ανήκεις σε 12χρονο που δεν έχει την ικανότητα να επιχειρηματολογήσει? :P οκ τοτε... :P


φιλε το να επιχειρηματολογεις δε λεει κατι... το να αναμασας κατι που ακους αριστερα δεξια δεν ειναι επιχειρημα... το θεμα ειναι να δοκιμασεις και τα δυο ωστε να εχεις αποψη και οχι απλα να λες κατι που ακουσες... δεν μπορεις να υποστηριζεις το android και να κραζεις το ios οταν δεν το εχεις δοκιμασει... και αντιστροφο.. δε μπορεις να κραζεις το android οταν δε το εχεις δοκιμασει απλα επειδη ακους οτι ειναι ετσι η γιουβετσι


δυστυχώς οι περισσοτεροι που κραζουν ειτε το android ειτε το ios δεν εχουν ιδεα και δεν εχουν δοκιμασει και τα δυο, απλα αναμασανε αυτα που ακουν αριστερα και δεξια...

δοκιμασει δεν εννοω απο καποιο φιλο για 10 λεπτα η στο πλαισιο για 5 λεπτα...

#24   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/08/2012 - 22:44

φιλε το να επιχειρηματολογεις δε λεει κατι... το να αναμασας κατι που ακους αριστερα δεξια δεν ειναι επιχειρημα... το θεμα ειναι να δοκιμασεις και τα δυο ωστε να εχεις αποψη και οχι απλα να λες κατι που ακουσες... δεν μπορεις να υποστηριζεις το android και να κραζεις το ios οταν δεν το εχεις δοκιμασει... και αντιστροφο.. δε μπορεις να κραζεις το android οταν δε το εχεις δοκιμασει απλα επειδη ακους οτι ειναι ετσι η γιουβετσι


δυστυχώς οι περισσοτεροι που κραζουν ειτε το android ειτε το ios δεν εχουν ιδεα και δεν εχουν δοκιμασει και τα δυο, απλα αναμασανε αυτα που ακουν αριστερα και δεξια...

δοκιμασει δεν εννοω απο καποιο φιλο για 10 λεπτα η στο πλαισιο για 5 λεπτα...

η απάντηση σου βρίσκεται στο πόστ20...

#25   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 09/08/2012 - 22:48

η απάντηση σου βρίσκεται στο πόστ20...


βασικα δεν αναφερόμουν σε εσενα... μιλουσα γενικα...

#26   TheNickanast

TheNickanast

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:joker21114

Δημοσίευση 10/08/2012 - 10:12

Πάντως βλέπω ότι έχουν μπουκαρει στο φόρουμ Android Users, και γράφουν πόστς μόνο και μόνο για τσιγκλισουν τους μηλαραδες.

Εγω το iPhone το πήρα για τηλέφωνο, δεν το πήρα για υπολογιστη, movie player κλπ.

Αν θέλω υπολογιστη έχω, άμα ήθελα να επεξεργαζομαι αρχεία κλπ στο γκατζετ μου έπαιρνα iPad.

#27   george343

george343

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2012 - 10:38

Επειδή έχουμε iphone δεν σημαίνει ότι είναι κορυφή..ναι μεν τα android έχουν τα κουσούρια τους αλλά μην ξεχνάμε ότι τα περισσότερα προβλήματα δημιουργούνται απ´ τον χρήστη..πόσα posts βλέπουμε κάθε μέρα με διαφορετικό πρόβλημα εδώ μέσα; Κανένας δεν μπορεί να αρνηθεί ότι το s3 για παράδειγμα αν όχι καλύτερο είναι τουλάχιστον ισάξιο του iphone σε χαρακτηριστικά και επιδόσεις.

#28   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 10:41

Επειδή έχουμε iphone δεν σημαίνει ότι είναι κορυφή..ναι μεν τα android έχουν τα κουσούρια τους αλλά μην ξεχνάμε ότι τα περισσότερα προβλήματα δημιουργούνται απ´ τον χρήστη..πόσα posts βλέπουμε κάθε μέρα με διαφορετικό πρόβλημα εδώ μέσα; Κανένας δεν μπορεί να αρνηθεί ότι το s3 για παράδειγμα αν όχι καλύτερο είναι τουλάχιστον ισάξιο του iphone σε χαρακτηριστικά και επιδόσεις.


Ακριβως αυτο
Μακαρι να το αντιλαμβανονταν ολοι ετσι και θα ειμασταν ΑΑΑ :)

Πάντως βλέπω ότι έχουν μπουκαρει στο φόρουμ Android Users, και γράφουν πόστς μόνο και μόνο για τσιγκλισουν τους μηλαραδες.

Εγω το iPhone το πήρα για τηλέφωνο, δεν το πήρα για υπολογιστη, movie player κλπ.

Αν θέλω υπολογιστη έχω, άμα ήθελα να επεξεργαζομαι αρχεία κλπ στο γκατζετ μου έπαιρνα iPad.


Ο αλλος μεχρι να το κανουμε galaxys3hellas θελει :D
Σωστος και εσυ

#29   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 10/08/2012 - 13:04

Η σημαντικότερη διαφορά είναι στους χρήστες.

Οι χρήστες iOS δεν είναι απελπισμένοι ώστε να μπαίνουν σε forums χρηστών Android και να διαλαλούν την ανωτερότητα του λειτουργικού που χρησιμοποιούνε.
Από την άλλη πλευρά, όπως παρατηρείτε καθημερινά στο forum του iPhoneHellas, οι χρήστες Android δεν έχουν πρόβλημα να trollαρουν και να διαφημίζουν την ανωτερότητα του Android σε iOS forums.
Behind the Scenes...

#30   george343

george343

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2012 - 13:26

Η σημαντικότερη διαφορά είναι στους χρήστες.

Οι χρήστες iOS δεν είναι απελπισμένοι ώστε να μπαίνουν σε forums χρηστών Android και να διαλαλούν την ανωτερότητα του λειτουργικού που χρησιμοποιούνε.
Από την άλλη πλευρά, όπως παρατηρείτε καθημερινά στο forum του iPhoneHellas, οι χρήστες Android δεν έχουν πρόβλημα να trollαρουν και να διαφημίζουν την ανωτερότητα του Android σε iOS forums.


Με κάτι τέτοια posts κρατιέται το επίπεδο ψηλά....
Μπαίνουν 10 αργόσχολοι κάνουν ένα post και τρώγεστε όλοι μαζί να το θάψετε ή να το αντικρούσετε. Δεν βλέπω καμιά ανωτερότητα σε αυτό.
Εγώ που έχω και android είμαι μισοαπελπισμένος;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες