Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποιά είναι η σημαντικότερη διαφορά android και ios


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
83 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 16:43

μα δεν καταλαβαινω γιατι να μην ειναι ετσι αυτα που λεμε, η να μην τα πιστευουμε. αφου με τα ιδια λεφτα θα μπορουσαμε να παρουμε iphone. εδω το ειχαμε και το στειλαμε αδιαβαστο. και ειμαι σιγουρος οτι το 90% των χρηστων iphone, εαν δοκιμαζαν μια καλη συσκευη android οπως π.χ s3, δεν υπηρχε περιπτωση να μην εφευγαν απο το ιος τα λουκετα του, και την κοροιδια της apple.! το 10% πουθα εμενε, θα ηταν οι εντελως κολλημενοι.! ειπαμε καποτε ηταν πολυ μπροστα. δεν λεω οχι. ομως τωρα ειναι ετη φωτος πισω το iphone. εαν δεν μπορειτε να το καταλαβετε καποιο αυτο.....".......".........


Θα σου δωσω ενα παραδειγμα
Με το που πηρα iPhone κολησα και απο τοτε ειμαι μελος στο iPhonehellas
Πηρα iPhone γιατι το θεωρω το καλυτερο και το ανωτερο(οχι τεχνικα)
Αρα στα δικα μου ματια και σε αυτα της πλειοψηφιας των μελων το iphonehellas ειναι το κορυφαιο οπως ειναι και για εσενα το s3 πχ
Ειμαστε στο iPhoneHellas επιδη αγαπαμε Apple και πιστεψε με δεν ψαχνουμε ουτε προφητες ουτε σωτηρες να μας ανοιξουν τα ματια
Εδω ειμαστε κολημενοι με το iphone για τους δικους μας λογους και δεν ξεκολαμε οπως αφηνεις να νοηθει οτι κολησες και εσυ με την αντροιντ συσκευη σου και την θεωρεις καλυτερη...γουστα ειναι βασικα
Αυτο που δεν καταλαμβαινω ειναι το εξης: Τα apple funboys/girls γιναμε μελη στο iPhonehellas και γραφουμε εδω γιατι γουσταρουμε την apple, τα android fanboys/girls γιατι αραγε?
Ισως εκμεταλλευονται τη δημοφιλωτητα του φορουμ επιδη δεν υπαρχει αντιστοιχο που ασχολειτε με android αποκλειστικα?
Αρα οτι θωρειτε εσεις σωστο δεν ειναι και για εμας και αντιστροφα
Επισης τα google fanboys κτλ τεινουν να επιμενουν στις αποψεις τους περι ανωτερωτητας σε σημεια οπου αρχιζουν οι προσβολες καιοι βρυσιες

Μεχρι που με εβρυσε μελος σε ΠΜ, γιατι?
Του ειπα οτι το s3 ειναι πλαστικουρα
ακουσων ακουσων! επρεπε στο iPhoneHellas να λεω ποσο μα ποσο μα ποσο τελειο ειναι το s3
Ελεος

Τελευταία επεξεργασία από: iManiac, 10/08/2012 - 16:40


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 10/08/2012 - 17:31

ελα ρε και συ με το αγγλικο σου , και με το τρολ. που μου μαθατε μερικοι τα τρολ, και το λετε σε καθε σας προταση. και δεν πορεις να με πεις android user σκετο αφου αν ανοιγες τα ματακια σου, θα εβλεπες οτι εχω και το ipad 3. ξυπνα πια κολλημενε.


Κακώς πήρες iPad 3. Από ότι διαβάζω από διάφορα μέλη το τελευταίο καιρό, τα Android tablets είναι ανώτερα. Δεν έχουν τους κολλημένους περιορισμούς της Apple και έχουν ανοιχτό λογισμικό (wow!). Επίσης παίζουν και Flash (όσο υπάρχει ακόμα) και δεν χρειάζονται και το iTunes που όλοι μισούμε.
Behind the Scenes...

#48   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 10/08/2012 - 17:35

Γιατί δε μιλάει κανείς για Windows Phone?Mango και τα συναφή...;

Όλοι android...ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ.

ΥΓ.Τουλάχιστον η MS βάζει το λογισμικό της σε συγκεκριμένα μοντέλα κι όχι σε όλα..Κινητά των 100Ε με ελάχιστες προδιαγραφές να έχουν το ίδιο OS με κινητά 600Ε.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 10/08/2012 - 17:39

Αναρτημένη εικόνα


#49   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/08/2012 - 17:43

Γιατί δε μιλάει κανείς για Windows Phone?Mango και τα συναφή...;

Όλοι android...ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ.

ΥΓ.Τουλάχιστον η MS βάζει το λογισμικό της σε συγκεκριμένα μοντέλα κι όχι σε όλα..Κινητά των 100Ε με ελάχιστες προδιαγραφές να έχουν το ίδιο OS με κινητά 600Ε.


η ms αφησε στην τυχη της κινητα των 600 ευρω χωρις update...απατα πηγανε τα lumia 800 900
και εννοειτε οτι μπορει να βρεις συσκευες με wp απο 200 μεχρι και 600 ευρω

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 10/08/2012 - 17:44


#50   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 10/08/2012 - 17:45

Δεν κανουμε merge αυτο το ποστ με το αλλο γ την ονομασια του φόρουμ μαζί με κάποια άλλα για να τσακώνονται στ ίδιο ο paliomagas o indiana κλπ κλπ;;; Έλα γεμίζει η αρχική του tapatalk!
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#51   DaKnOb

DaKnOb

    iPH Contributor

  • 1.336 μηνύματα
  • Twitter:@DaKnObCS
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:DaKnObCS

Δημοσίευση 10/08/2012 - 17:47

Πως γίνεται οι φανατικοί του Android να κοιτάνε τα λάθος πράγματα σε συγκρίσεις;
Το Galaxy S4 έχει 70000000πύρινο επεξεργαστή και 8 TB RAM? Χωράει 20,000 όλα τα τραγούδια του κόσμου η μνήμη του;
Σιγά. Βάλτο δίπλα σε ένα μονοπύρηνο Windows Phone 7 κινητό και θα καταλάβεις πως το Windows είναι σαφώς καλύτερο, πιο responsive, χρήσιμο κτλπ.

#52   polymagas

polymagas

    iPH newbie

  • Pip
  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 21:55

Πως γίνεται οι φανατικοί του Android να κοιτάνε τα λάθος πράγματα σε συγκρίσεις;
Το Galaxy S4 έχει 70000000πύρινο επεξεργαστή και 8 TB RAM? Χωράει 20,000 όλα τα τραγούδια του κόσμου η μνήμη του;
Σιγά. Βάλτο δίπλα σε ένα μονοπύρηνο Windows Phone 7 κινητό και θα καταλάβεις πως το Windows είναι σαφώς καλύτερο, πιο responsive, χρήσιμο κτλπ.


εσυ μανα μου, καληνυχτα.! υπνος φουλ...!

Κακώς πήρες iPad 3. Από ότι διαβάζω από διάφορα μέλη το τελευταίο καιρό, τα Android tablets είναι ανώτερα. Δεν έχουν τους κολλημένους περιορισμούς της Apple και έχουν ανοιχτό λογισμικό (wow!). Επίσης παίζουν και Flash (όσο υπάρχει ακόμα) και δεν χρειάζονται και το iTunes που όλοι μισούμε.


το ξερω. ψαχνω να το στειλω και αυτο. πιστευω σε καμια εβδομαδαα θα εχει φυγει. :)

#53   antR20

antR20

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/08/2012 - 22:05

το ξερω. ψαχνω να το στειλω και αυτο. πιστευω σε καμια εβδομαδαα θα εχει φυγει. :)


Κρατα την ταμπλετα

Τελευταία επεξεργασία από: antR20, 10/08/2012 - 22:06


#54   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 22:07

το ξερω. ψαχνω να το στειλω και αυτο. πιστευω σε καμια εβδομαδαα θα εχει φυγει. :)


Θα το χιλιωμετανιωσεις ειλικρινα!
Δεν ειναι θεμα φανμποϊσμου αλλα το iPad ειναι κατηγορια απο μονο του
Το galaxy πες μου οτι ειναι 10 φορες καλυτερο απο το iphone αλλα το ipad δεν εχει αξιο ανταγωνιστη ακομα
Φιλικα :)

#55   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/08/2012 - 22:09

εσυ μανα μου, καληνυχτα.! υπνος φουλ...!



το ξερω. ψαχνω να το στειλω και αυτο. πιστευω σε καμια εβδομαδαα θα εχει φυγει. :)

Φίλος εχω δοκιμάσει galaxy note,s3 και μπορώ να πώ οτι τα lags τα έχουν..To iphone χωρις widgets,flash και μονο με εφαρμογές ειναι νερο το ios ..οκ έχει λουκέτα αλλα δεν νομίζω να προβληματίζε :P ι.Mπορείς να μου πείς αν το s3 έχει flash?ειναι 4πυρηνο αλλά στην έκδοση που είναι ,4.0.4 ,δεν υποστηρίζει flash. Exei 1 gb ram αλλα δεν νομίζω ότι μπορούν να χρησιμοποιηθού και οι 4 πυρηνες με 1 gb ram όταν στο διπύρηνο τo note(1 gb ram) έχει μερικά lags λόγω flash..Αν ήταν τελικά να επιλέξω μεταξύ iphone 4 s και σ3 θα επέλεγα το iphone 4s γιατι jailbroken εχει τα ίδια features αλλα το ios +design ειναι καλύτερο..σε άλλη συγκριση με s2 ίσως θα διάλεγα σ2 γιατι και εγώ δεν είμαι fan boy ...

#56   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/08/2012 - 22:21

μια χαρα υποστιριζει flash το s3 στην 4.0.4 και τρεχει απροβληματιστα...

το 1gb ram βοηθαει περισσοτερο στο multitasking...

οι 4 πυρηνες ακομα δεν αξιοποιουντε πληρως παρα μονο στο ανοιγμα εφαρμογων στο browsing κτλ
εφαρμογες που θα αξιοποιησουν τον 4πυρηνο ακομα δεν υπαρχουν...

τωρα οσο για τα lags φυσικα και υπαρχουν...ελαχιστα μεν αλλα υπαρχουν...κατα 99% με την ελευση της jb θα εξαφανιστουν και αυτα...

παντως η ics ηταν ενα τεραστιο FAIL ...σε καμια συσκευη δεν εκατσε καλα...ολες οι συσκευες εχουν προβληματα,καμια σχεση με την gb που τα κινητα πετουσαν...

το καλο ειναι οτι τα πρωτα δειγματα της jb ειναι απιστευτα καλα....

#57   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/08/2012 - 22:29

μια χαρα υποστιριζει flash το s3 στην 4.0.4 και τρεχει απροβληματιστα...

το 1gb ram βοηθαει περισσοτερο στο multitasking...

οι 4 πυρηνες ακομα δεν αξιοποιουντε πληρως παρα μονο στο ανοιγμα εφαρμογων στο browsing κτλ
εφαρμογες που θα αξιοποιησουν τον 4πυρηνο ακομα δεν υπαρχουν...

τωρα οσο για τα lags φυσικα και υπαρχουν...ελαχιστα μεν αλλα υπαρχουν...κατα 99% με την ελευση της jb θα εξαφανιστουν και αυτα...

παντως η ics ηταν ενα τεραστιο FAIL ...σε καμια συσκευη δεν εκατσε καλα...ολες οι συσκευες εχουν προβληματα,καμια σχεση με την gb που τα κινητα πετουσαν...

το καλο ειναι οτι τα πρωτα δειγματα της jb ειναι απιστευτα καλα....

. Μπόρεις να κάνεις αναζήτηση στο google play.. flash player 11 δεν υποστηρίζεται απο την 4.0.4...Επίσημα απο 15 Αυγούστου στην 4.0.4-jelly bean δεν θα υπάρχει..

#58   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/08/2012 - 22:33

. Μπόρεις να κάνεις αναζήτηση στο google play.. flash player 11 δεν υποστηρίζεται απο την 4.0.4...Επίσημα απο 15 Αυγούστου στην 4.0.4-jelly bean δεν θα υπάρχει..



τα μπερδεψες...η 4.0.4 που φοραει το s3 ειναι ics και εχω κανει κανονικα εγκατασταση το flash...

η 4.1 ειναι η jb και δεν θα υποστιριζει επισημα το flash...αλλα τα παιδια στο xda δεν θα μας αφησουν ετσι.

Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 10/08/2012 - 22:34


#59   iManiac

iManiac

    iPH Contributor

  • 1.121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 10/08/2012 - 22:39

Εεε οκ ουτε το ios εχει flash αλλα ο puffin αγορασμενος(€2.39 νομιζω) μετα τα τελευταια updates πεταει
Παραφρον με το jb εννοεις τον νεο android ετσι?
Γιατι προ στιγμης μπερδευτικα με το JailBreak :P

#60   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/08/2012 - 22:41

ναι αδερφε.. JellyBean :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες