Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Δείτε πώς θα φαίνεται στην πράξη η 4" οθόνη του νέου iPhone [Video]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
83 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/09/2012 - 17:45

Διερευσε πριν απο λιγο νεα εικονα για το new iphone 5 απο το macrumors. Μισο λεπτο την ανεβαζω


σαν το note είναι...μάλλον fake είναι..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   alexphys

alexphys

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Twitter:@Alex_phys
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/09/2012 - 17:46

Αυτο που ειδα παντως στο βιντεο, το συγκρητικο, εμενα μαρεσε πολυ :)
αντε να βγει...!!!

#78   xarislts

xarislts

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Twitter:@xarislts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:xaris_lts

Δημοσίευση 02/09/2012 - 18:35

Απ'οσο διάβασα στο τοπικ ο Haldol έχει δίκιο σε αρκετα πράγματα κ μιλάει με επιχειρήματα. Εξήγησε παρα πολλές φορές για ποιο λόγο ένα μακροστενο αντικείμενο είναι πιο βολικό στο χέρι απο ένα φαρδύ, ειτε αυτο είναι 5cm είτε 20cm. Κ το σημαντικο είναι ότι το είπε με επιχειρήματα, τα οποία στέκουν κ εξηγούν το λόγο της πιο μακροστενης οθόνης.
Προσωπικά εγω τώρα δεν θα άλλαζα λειτουργικό για το λόγο ότι έχω ήδη αγοράσει αρκετές εφαρμογές τις οποίες χρησιμοποιώ.
Θέλω να είμαι αισιόδοξος κ να βγει με αναβαθμισμένο Hardware, γιατι ο ανταγωνισμός έχει ήδη προχωρήσει αρκετα!

#79   mike1919

mike1919

    iPH Member

  • 253 μηνύματα
  • Twitter:@mikemarinos98
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:mike1919osfp

Δημοσίευση 02/09/2012 - 19:19

εμενα προσωπικα μου αρεσει πολυ :)

#80   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 02/09/2012 - 19:28

ποιο μαπα δε γινεται

#81   mike1919

mike1919

    iPH Member

  • 253 μηνύματα
  • Twitter:@mikemarinos98
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:mike1919osfp

Δημοσίευση 02/09/2012 - 19:30

Σορρυ φίλε μου...σήμερα δεν δουλεύει αυτο που έχω μέσα στο κεφάλι μου γρηγορα

χαχαχαχα :P

#82   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 02/09/2012 - 19:57

Τα πράγματα ειναι απλα και εδω συζηταμε περι ανεμων και υδατων, πρέπει να αυξήσει την οθονη να γινει wide αλλα το μεγεθος να μείνει το ίδιο. και πως θα γινει αυτο; να παρουν χώρο απο το home button και το ηχείο. τόσο μαύρο κενό κριμα να κάθεται

#83   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2012 - 20:51

Χαζομάρες...

Εγώ μόνο «ό,τι να 'ναι» δε λέω. Αιτιολόγησα πολύ λογικά το γιατί είναι καλύτερο να μη φαρδύνει αλλά να μακρύνει. Τα δικά σου επιχειρήματα για το αντίθετο που είναι; Γράφεις απλά ότι «έπρεπε» (γιατί?) και ότι «θα γινόταν χαμός από πωλήσεις» (ο λόγος?). Δεν αιτιολογείς τίποτα, δε στηρίζεις σε τίποτα όσα λες, οπότε συγγνώμη κιόλας, αλλά αν κάποιος λέει «ό,τι να 'ναι» αυτός είσαι εσύ.



Προφανώς και έχω ασχοληθεί με παντόφλα. Το να μη σου αρέσει σαν εικόνα ένα μακρύτερο iPhone είναι απόλυτα κατανοητό και δεκτό, το να το αφορίζεις όμως βάλλοντας κατά της χρηστικότητάς του, χωρίς καν να το έχεις πιάσει στα χέρια σου, δεν είναι. Να σου δώσω ένα hint. Τα τηλεχειριστήρια των τηλεοράσεών μας είναι μακριά. Της δικιάς μου τηλεόρασης πρέπει να πλησιάζει αρκετά τα 20cm. Και όμως, δε μας ενοχλούν στο χέρι, «κάθονται» πολύ καλά πάνω του. Γιατί; Διότι απλά το χέρι μας μπορεί πολύ εύκολα να κρατήσει τα μακριά αντικείμενα σε σχέση με τα φαρδιά. Γι αυτό όλος ο κόσμος μας είναι έτσι: ακόμα και τα μπουκάλια του νερού!

Το μόνο σίγουρο λοιπόν, είναι ότι μία "μακρουλή" συσκευή όπως το νέο iPhone (εάν τελικά είναι έτσι) θα είναι πολύ πιο βολική στο χέρι από ότι μια παρόμοια, πάλι στις 4" αλλά φαρδιά αντί για μακριά.

Και αυτό καθαρά από άποψη «πιασίματος», υπάρχουν πλεονεκτήματα στη χρήση και του ίδιου του κινητού (π.χ. surfing, texting, etc.) Τα έγραψα πιο πάνω.

Οι 3,5" δείχνουν πράγματι να είναι «λίγες». Ήταν υπερ-αρκετές την εποχή που παρουσιάστηκε το πρώτο iPhone, αλλά τώρα τα δεδομένα έχουν αλλάξει και το περιεχόμενο απαιτεί περισσότερο screen real estate. Αλλά κάθετα. Όχι οριζόντια. Το θέμα είναι εάν αυξηθεί το μέγεθος, να αυξηθεί όπως πρέπει και όχι όπως να'ναι- απλά για να αυξηθεί, δηλαδή όπως έκαναν... όλες οι άλλες εταιρείες.

ok φιλε μου μιλας σωστα αλλα τα επιχειρηματα σου δεν επαρκουν.Λες οτι οι απαιτησεις στο web απο οτι καταλαβα αυτο εννοεις,θελουν καθετο χωρο περισσοτερο και οχι οριζοντιο.οταν βλεπεις πχ μια ειδηση απο μια ιστοσελιδα και εχει και φωτογραφια το μεγαλυτερο ευρος σε καθετο χωρο πως θα σε βοηθησει??μη λεμε οτι μας βολευει.χρειαζετε μετρο στην οθονη.ανεβαζεις μιση ιντσα την καθετο αφηνοντας τον οριζοντιο αξωνα οπως ηταν σημαινει χανεις πολλες πληροφοριες σε μια σελιδα κανοντας το σκρολινγκ μια σπαστικη δουλεια την ωρα που πας να δεις και να διαβασεις κατι.και στο 4 και το 4ς το πιο σπαστικο πραγμα ειναι το σκρολαρισμα στις ιστοσελιδες.για να διαβασεις μια καταραμενη παραγραφο πρεπει να ζουμαρεις να ξεζουμαρεις και να παιζεις αριστερα δεξια.οσο και να θελετε αυτο να το παρουσιασετε σαν μια χαρα ή την υποτιθεμενη οθονη σαν πιο βολικη, με το στανιο αυτο δεν γινεται.αν εχεις πιασει στα χερια σου "παντοφλα" (Galaxy s2 και galaxy s3) τοτε δεν παιζει να τα πιστευεις αυτα που λες.εγω προσωπικα απο οταν αγορασα το s2 ειπα δεν ξανα γυρναω στην apple αν δεν μεγαλωσει οθονη.παιρνουμε ολοι μας πανακριβα κινητα για το ιντερνετ.αυτο δεν μπορει να το αρνηθει κανεις.δεν πιστευω να υπαρχει καποιος εδω μεσα που να εχει iphone και να εδωσε ενα σκασμο λεφτα μονο και μονο για να κανει κλησεις και να στελνει μηνυματα.αφου αγοραζουμε πανακριβα κινητα για να εχουμε ιντερνετ και να βλεπουμε ειδησεις και και και τοτε χρειαζομαστε ευαναγνωστη μεγαλη οθονη.οποτε η ουσια των ακριβων συσκευων ειναι να κανει σωστα τη δουλεια για τα οποια τα αγοραζουμε οποτε η εταιρια η οποια κατηγορειτε εδω μεσα η samsung καλυπτει τις αναγκες του μεγαλυτερου ποσοστου των χρηστων smartphones.σταματηστε λοιπον την γκρινια και τις κατηγοριες και αποδεχτειτε οτι και η apple θα βγαλει και αυτη "παντοφλα" οπως τα λετε πολλοι.τα πραγματα που θελουμε να κανουμε με τα κινητα μας και τα πληρωνουμε τοσο ακριβα απαιτουν μια οθονη τυπου "παντοφλα".τοσο απλα ειναι τα πραγματα.αν δεν θελετε μεγαλο κινητο και δεν θελετε να διαβαζετε σελιδες μεσω ιντερνετ τοτε υπαρχουν χιλια δυο αλλες συσκευες των 30 ευρω....

#84   neoaggelos

neoaggelos

    iPH Addict

  • 831 μηνύματα
  • Twitter:@neoaggelos
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:neoaggelos2

Δημοσίευση 03/09/2012 - 08:18

σαν το note είναι...μάλλον fake είναι..


μαλλον;;;;

καλα δεν το βλεπεις οτι ειναι stretch; και για ποιο λογο μοιαζει με το note στην τελικη, που εχει αλλα 10 εκατοστα πλατος




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες