Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 15 ψήφοι

Γιατί το iOS θα συνεχίσει να γιγαντώνεται!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/12/2012 - 13:00

Booming demand for Android-based smartphones is helping Google add share at the expense of other software providers, Schmidt said yesterday in an interview at Bloomberg’s headquarters in New York. Android snared 72 percent of the market in the third quarter, while Apple had 14 percent, according to Gartner Inc. Customers are activating more than 1.3 million Android devices a day, Schmidt said.


Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 13/12/2012 - 15:21

"This is a huge platform change; this is of the scale of 20 years ago -- Microsoft versus Apple,”

“We’re winning that war pretty clearly now.”

http://www.bloomberg...apple-tech.html


Μιλάει και ο ο κλέψας του κλέψαντος αλλά μάλλον απευθύνεται στα γνωστά/άγνωστα Eλληνικά forum :P με τα κομπλεξικά cowboys που μήνες τώρα προβλέπουν αφανισμό της Apple και προάγουν την προβατοσύνη...... ας μελετήσει καλύτερα τα καθαρά κέρδη της Apple για το 2012 καθώς και το περί 70% της Apple στα smartphones profit share. Τα στοιχεία δεν δείχνουν κανέναν War όπως αναφέρει.... μάλλον για ΤΣ%ΝΤΑ μου κάνει περισσότερο και μάλιστα από 1 και μόνο συσκευή! Ασε που επι του πρακτέου πόλεμο έχουμε μεταξύ Apple/Samsung και όχι με την Google (Android). Το προηγούμενο τρίμηνο (αγορά της αμερικής) το iPhone 5 πούλησε περισσότερα κομμάτια απ΄όλα τα android μαζι (από τα πιο φθηνά μεχρι τις ακριβές παντόφλες). Λοιπόν ας πάει να ψήσει κανά καφέ στο Nexus Q που αγνοείται στα Labs και ας ανοίξει κανένα λεξικό για το τι πραγματικά σημαίνει πόλεμος και κερδισμένοι :P

Αναρτημένη εικόνα

http://www.statista....fit-in-context/

Τελευταία επεξεργασία από: DJTaurus, 13/12/2012 - 15:31


#108   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/12/2012 - 15:25

Μιλάει και ο ο κλέψας του κλέψαντος αλλά μάλλον απευθύνεται στα γνωστά/άγνωστα Eλληνικά forum με τα κομπλεξικά cowboys που προβλέπουν μήνες τώρα αφανισμό της Apple και προάγουν την προβατοσύνη...... ας μελετήσει καλύτερα τα καθαρά κέρδη της Apple για το 2012 καθώς και το περί 70% της Apple στα smartphones profit share. Τα στοιχεία δεν δείχνουν κανέναν War όπως αναφέρει.... μάλλον για ΤΣ%ΝΤΑ μου κάνει περισσότερο και μάλιστα από 1 και μόνο συσκευή! Ασε που επι του πρακτέου πόλεμο έχουμε μεταξύ Apple/Samsung και όχι με την Apple/Google (Android). Το προηγούμενο τρίμηνο (αγορά της αμερικής) το iPhone 5 πούλησε περισσότερα κομμάτια απ΄όλα τα android μαζι (από τα πιο φθηνά μεχρι τις ακριβές παντόφλες).


http://www.statista....fit-in-context/


WOW..

Γιατί όμως όλο αυτο το κατεβατό και να νιώθεις πως πρέπει να αποδείξεις διάφορα πράγματα..?

Τα κέρδη και μπλα μπλα... Δεν είμαστε στο χρηματιστήριο.. Αν και κάποιοι έχουν μετοχές..

Αυτό δε μπορω να καταλάβω.. Σε αγχώνει?

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 13/12/2012 - 15:28

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#109   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/12/2012 - 15:26

Μιλάει και ο ο κλέψας του κλέψαντος αλλά μάλλον απευθύνεται στα γνωστά/άγνωστα Eλληνικά forum :P με τα κομπλεξικά cowboys που προβλέπουν μήνες τώρα αφανισμό της Apple και προάγουν την προβατοσύνη...... ας μελετήσει καλύτερα τα καθαρά κέρδη της Apple για το 2012 καθώς και το περί 70% της Apple στα smartphones profit share. Τα στοιχεία δεν δείχνουν κανέναν War όπως αναφέρει.... μάλλον για ΤΣ%ΝΤΑ μου κάνει περισσότερο και μάλιστα από 1 και μόνο συσκευή! Ασε που επι του πρακτέου πόλεμο έχουμε μεταξύ Apple/Samsung και όχι με την Google (Android). Το προηγούμενο τρίμηνο (αγορά της αμερικής) το iPhone 5 πούλησε περισσότερα κομμάτια απ΄όλα τα android μαζι (από τα πιο φθηνά μεχρι τις ακριβές παντόφλες).

Αναρτημένη εικόνα

http://www.statista....fit-in-context/


Να φανταστώ ότι κομπλεξικός είναι ο οποιοσδήποτε που δεν εναρμονίζεται στις παρωπίδες που προσφέρουν τα post που κάνεις; Χ@στήκαμε για τα κέρδη της Apple και της Google και της Microsoft.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 13/12/2012 - 15:27

Αναρτημένη εικόνα


#110   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/12/2012 - 15:28

ο Schmidt ειναι κοκκινο πανι για μάς τους Apple fans (στογγυλοκάθονταν στα διοικητικα συμβουλια και της Apple και της Google οταν το iphone σχεδιάζονταν και αναγκαστηκε να φύγει απο την Apple οταν ο ρόλος του ξεκαθαριστηκε).

#111   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/12/2012 - 15:32

<br /><br /> ο Schmidt ειναι κοκκινο πανι για μάς τους Apple fans (στογγυλοκάθονταν στα διοικητικα συμβουλια και της Apple και της Google οταν το iphone σχεδιάζονταν και αναγκαστηκε να φύγει απο την Apple οταν ο ρόλος του ξεκαθαριστηκε).<br />

<br /><br />Αντίστοιχα λοιπόν τα λόγια του Cook χουν αντίστοιχη βαρύτητα με τον Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα


#112   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/12/2012 - 15:36

Αντίστοιχα λοιπόν τα λόγια του Cook έχουν αντίστοιχη βαρύτητα με τον Αναρτημένη εικόνα ?

Αλλά ντάξει τι βαρύτητα να έχουν τα λόγια κάποιου που ήταν 10 χρόνια επικεφαλής της Google, είναι μηχανικός και άρα έχει τεχνική γνώση...Λογικά όλα αυτά ναι.


Ειναι στο διοικητικο συμβουλιο της Google. Tι περίμενες να πει ? Οτι μας πηδάει η Apple ?? Οτι το Android ειναι βαρέλι απατο και οσα λεφτα και αν εχουμε ρίξει δεν τα εχουμε πάρει πίσω ακόμη ?? Οτι ο μόνος που κερδίζει απο τo Android ειναι η Samsung ???


Σε αλλο κλίμα τωρα. Γραφει κατι ο MarkKnopfer, like o nikosgnr. Γραφει ο nikosgnr, like o MarkKnopfler.... Σαν τα 12αρια μεταξυ ελλαδας κυπρου στην Eurovision :P

#113   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/12/2012 - 15:44

Ειναι στο διοικητικο συμβουλιο της Google. Tι περίμενες να πει ? Οτι μας πηδάει η Apple ?? Οτι το Android ειναι βαρέλι απατο και οσα λεφτα και αν εχουμε ρίξει δεν τα εχουμε πάρει πίσω ακόμη ?? Οτι ο μόνος που κερδίζει απο τo Android ειναι η Samsung :huh:


Ωραία οπότε να μην ακούμε και τον Cook και λοιπούς. Δηλαδή εσύ δεν έκανες ευαγγέλιο τις φράσεις του μεγάλου Steve και δεν κάνεις ευαγγέλιο τα λόγια του μεγάλου μάγειρα ή του Ive? 2 μέτρα και 2 σταθμά λοιπόν. Αλλά το έχεις δηλώσει ότι είσαι fan οπότε δεν είσαι και αντικειμενικός.
Η διαφορά μας είναι ότι κάποιοι άνθρωποι (including me) δεν καπελώνονται από καμμία μεγαλοκομπανία γιατί πολύ απλά παίρνουν ότι τους εκφράζει ανά καιρούς. Θεωρώ την Apple αναλώσιμη όπως και την Google αναλώσιμη.
Αν η έλλειψη επιτυχιών της Αεκάρας σε ωθεί στο να οπαδοποιείσαι στην Apple καλά κάνεις, αλλά είσαι οπαδός όπως είμαι κι εγώ με την ΑΕΚ. Δεν πα να είναι ο γαύρος κι ο βάζελος 100 βαθμούς παραπάνω καλό λόγο δε λέω.. :P


Σε αλλο κλίμα τωρα. Γραφει κατι ο MarkKnopfer, like o nikosgnr. Γραφει ο nikosgnr, like o MarkKnopfler.... Σαν τα 12αρια μεταξυ ελλαδας κυπρου στην Eurovision :P



Κάτι μου θυμίζει αυτό όμως. Έχεις κι εσύ το συναγωνιστή σου. :P
Spoiler

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 13/12/2012 - 15:44

Αναρτημένη εικόνα


#114   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/12/2012 - 15:51

Χρησιμοποίησα εγω ποτε λογια του Cook η του Steve για να αποδειξω ποσο dominant ειναι η Apple στην αγορα... Για αλλους λογους μπορει να τα χρησιμοποιησα αλλα οχι για αυτο. Θα ηταν ατόπημα απο αυτα που κάνουν μικρά παιδιά (or, for that matter, εσυ λίγο πιο πάνω)

Εξαλλου δεν λείπουν οι μετρήσεις τρίτων που αποδυκνείουν την θεση της Apple στην αγορα

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 13/12/2012 - 15:52


#115   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/12/2012 - 15:58

Χρησιμοποίησα εγω ποτε λογια του Cook η του Steve για να αποδειξω ποσο dominant ειναι η Apple στην αγορα... Για αλλους λογους μπορει να τα χρησιμοποιησα αλλα οχι για αυτο. Θα ηταν ατόπημα απο αυτα που κάνουν μικρά παιδιά (or, for that matter, εσυ λίγο πιο πάνω)

Εξαλλου δεν λείπουν οι μετρήσεις τρίτων που αποδυκνείουν την θεση της Apple στην αγορα


Γιατί ποιος σου είπε ότι εγώ ενστερνίζομαι τη στάση του Schmidt?Σχολίασα και είπε ότι τα λέει καλά; Η φράση που έκανα quote είχε κάποια στατιστικά στοιχεία. Το ποια εταιρία βγάζει περισσότερα ποσώς με ενδιαφέρει εμένα σα χρήστη. Αν ήμουν επενδυτής στη Wall Street θα με ενδιέφερε ,τώρα όχι. Επίσης σαν άνθρωπος με πιο τεχνικές γνώσεις πάντα θα πω ότι θεωρώ ότι είναι καινοτόμο και πρωτοπόρο (κατά τη γνώμη μου) και όχι πιο προσοδοφόρο.
Η Apple στο marketing ,είναι άπιαστη. Αν ήμουν διαφημιστής θα την είχα άγαλμα και θα κοίταγα να αντιγράψω τις πρακτικές της και να τις εξελίξω. Δεν είμαι όμως.

Αναρτημένη εικόνα


#116   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/12/2012 - 16:01

Γιατί ποιος σου είπε ότι εγώ ενστερνίζομαι τη στάση του Schmidt?Σχολίασα και είπε ότι τα λέει καλά; Η φράση που έκανα quote είχε κάποια στατιστικά στοιχεία. Το ποια εταιρία βγάζει περισσότερα ποσώς με ενδιαφέρει εμένα σα χρήστη. Αν ήμουν επενδυτής στη Wall Street θα με ενδιέφερε ,τώρα όχι. Επίσης σαν άνθρωπος με πιο τεχνικές γνώσεις πάντα θα πω ότι θεωρώ ότι είναι καινοτόμο και πρωτοπόρο (κατά τη γνώμη μου) και όχι πιο προσοδοφόρο.
Η Apple στο marketing ,είναι άπιαστη. Αν ήμουν διαφημιστής θα την είχα άγαλμα και θα κοίταγα να αντιγράψω τις πρακτικές της και να τις εξελίξω. Δεν είμαι όμως.


Θα πάθεις πλάκα αν δεις πόσα ξόδεψε φέτος η Apple για promotion (φανταζομαι λες marketing και εννοεις αυτο αφου το συνεδεσες και με την διαφημιση) και ποσα ξόδεψε η Samsung. Θα εκπλαγείς !. Κοιταξε το στα δημοσιευμένα στοιχεία τους ...

#117   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/12/2012 - 16:06

Θα πάθεις πλάκα αν δεις πόσα ξόδεψε φέτος η Apple για promotion (φανταζομαι λες marketing και εννοεις αυτο αφου το συνεδεσες και με την διαφημιση) και ποσα ξόδεψε η Samsung. Θα εκπλαγείς !. Κοιταξε το στα δημοσιευμένα στοιχεία τους ...

Προφανώς marketing εννοώ τα πάντα σε προώθηση των προϊόντων ναι.. Η Samsung στο κομμάτι αυτό είναι στο 1900 και η Apple στο 2100. Εκεί δεν υπάρχει διαφωνία καμμία. Δε σημαίνει τίποτα ότι όποιος ξοδεύει περισσότερο/λιγότερο
έχει και καλύτερο αποτέλεσμα στο marketing.Το marketing και η προώθηση είναι θέμα ικανότητας και ιδέας, βέβαια θέλεις και ένα καλό προϊόν από πίσω αλλά ειδικά στην Αμερική φαντάζομαι ξέρεις πως επηρεάζονται από διαφημίσεις.
Ποιος ξόδεψε περισσότερα αλήθεια; (βαριέμαι να δω τα κατεβατά τώρα).

Τέλος σου αφιερώνω αυτό:

Αναρτημένη εικόνα

Βρες τον καλλιτέχνη να σου φτιάξει ένα μινιόν..

Αναρτημένη εικόνα


#118   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 13/12/2012 - 16:15

Τελευταίο γραφημα εδω: http://www.asymco.co...lling-galaxies/
Impressive !!

Δεν χρειαζομαι ενθυμια ! Εχω την Apple στην καρδιά μου ! ;)

#119   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/12/2012 - 16:19

Είναι τρελή η διαφορά αλλά υπάρχει εξήγηση θεωρώ.
Όταν έχεις δυναμική με μια έξυπνη ιδέα τον πείθεις τον κόσμο.
Όταν είσαι πίσω(σε market share) πρέπει να ανακάμψεις και ξοδεύεις και λανθασμένα όπως κάνει η Samsung.Η διαφήμιση πχ στην Αυστραλία ήταν troll ad.
Σίγουρα κι η Apple στο παρελθόν έχει κάνει υπερβολές με διαφημιστικά έξοδα μέχρι να αποκτήσει μερίδιο αγοράς.

Αναρτημένη εικόνα


#120   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 13/12/2012 - 17:19

Xaxaxaxaxa έχουν σκάσει τα cowboys του theverge :P


Samsung’s chief strategy officer says he’s a Mac, iPhone, & iPad user, prefers Apple’s ecosystem at home



I use a Mac, actually, at home. I’ve always used Mac, an iPhone, and an iPad. I also have the Galaxy… If you look at the strengths of Apple, in a way it’s not the product per se. It’s that consumers like their ecosystem such as iCloud. I like that my family 6,000 miles away in Korea is able to see my schedule and see all of my contacts and photos… At work I’m using Samsung devices; Apple at home, mainly because all of my systems and files are done that way. That’s sticky, you know? However, I did figure out how to sync all of my contacts and all of my schedules between the two different systems. You can do it. It’s a bit of work, but it is possible.



http://www.theverge....-valley-startup

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (4)