Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 5 από USA


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
520 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 12/11/2012 - 22:27

Θα λειτουργεί αλλα δεν θα Εχει 4g πιθανώς...
Συμφέρει για αγορά απο εκει πάντως...

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   steliosret

steliosret

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/11/2012 - 22:30

@MarkKnopfler Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. (3G έστω θα "πιάνει? )

Τελευταία επεξεργασία από: steliosret, 12/11/2012 - 22:32


#48   NitromanseR

NitromanseR

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2012 - 01:07

3G πιάνει κανονικά (ακόμη και HSPA+). Απλά πρόσεχε να μην είναι κλειδωμένο σε κάποια εταιρία κινητής. Να είναι factory unlocked.

#49   kotsa9

kotsa9

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 16/11/2012 - 19:17

Καλησπερα,κανενα νεο για το αν το διαθετουν και επισημα τις ξεκλειδωτες συσκευες στην αμερικη και στο apple store εχουμε;Επειδη μεχρι τωρα δεν τις ειχαν...

#50   apopsi21

apopsi21

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Twitter:@afanas21
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 16/11/2012 - 22:20

Δλδ το Α1429 αν το αγορασεις απο applestore θα ειναι ξεκλείδωτο,σιγουρο ειναι αυτο??

#51   apopsi21

apopsi21

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Twitter:@afanas21
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/11/2012 - 14:27

Δλδ το Α1429 αν το αγορασεις απο applestore θα ειναι ξεκλείδωτο,σιγουρο ειναι αυτο??

παιδιά σας παρακαλω αν μπορείτε στο παραπάνω ερώτημα μου να μου απαντήσετε διότι πρέπει να ενημερώσω τον άνθρωπο μου στην αμερικα;

#52   23James

23James

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/11/2012 - 12:28

παιδια ΕΠΕΙΓΟΝ ! μολις μου αγορασανε iphone 5 !! yupi! απο apple store εκδοση : Α1428 , αλλα της ειπανε και καλα οτι ειναι κλειδωμενο απο AT&T και να μπει online να το ξεκλειδωσει ! Πρεπει να γιωει αυτο στην Αμερικη? Δηλαδη ειναι κελιδωμενο ? Ευχαριστω!!

#53   23James

23James

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/11/2012 - 12:48

μου πηρανε το α1428 απο apple store at&t locked. τι πρεπει να κανω? Το κινητο βρισκεται ακομα αμερικη, και της ειπανε να μπει online να το ξεκλειδωσει στο σιτε της AT&T , τι να κανω? να της μπω να μπει ονλινε να το ξεκλειδωσει ( ξερετε καποιο λινκ ? ) η να το γυρισει να μου βρει το Α1429 ?

#54   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/11/2012 - 13:24

Θα λειτουργεί αλλα δεν θα Εχει 4g πιθανώς...
Συμφέρει για αγορά απο εκει πάντως...


Επηδεί έχω την δυνάτοτητα να το αγοράσω και απο Verizon αλλά και απο Καναδά, απλά δεν ξέρω ακόμα αν αξίζει να δώσω ακόμα και τα 530€ (κάπου εκεί βγαίνει απο Verizon με τον φόρο για τα 16gb) για τον συνδυασμό iPhone 5/iOS 6.
Αλλά πάντα έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι αν το αποφασίσω θα το πάρω από εκει αλλά με την προυπόθεση να είναι συμβατό με το δικτυο 4g στην Ελλάδα από ότι είδα όμως και απο τις σελίδες ευρωπαϊκών και καναδικών apple stores το A1429 υποστηρίζει τα LTE bands 1,3,5 και στίς 2 περιπτώσεις άρα δεν νομίζω μα υπάρχει θέμα.

Αν μου έχει διαφύγει κάτι ας με ενημερώσει κάποιος που γνωρίζει.

#55   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 26/11/2012 - 13:29

αν το παρεις απο αμερικη, μονοδρομος ειναι η συσκευη της verizon.

#56   kostasx3

kostasx3

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 27/11/2012 - 09:12

ειναι δυνατον η apple να πουλαει μονο κλειδωμενες απο τη στιγμη που το διαφημιζει για επιχειρηματιες που ταξιδευουν σε ολο το κοσμο οτι θα εχουν μια ανοιχτη σε ολα

τα δικτυα συσκευη ,με το αναλογο κοστος βεβαια.

#57   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2012 - 09:32

μου πηρανε το α1428 απο apple store at&t locked. τι πρεπει να κανω? Το κινητο βρισκεται ακομα αμερικη, και της ειπανε να μπει online να το ξεκλειδωσει στο σιτε της AT&T , τι να κανω? να της μπω να μπει ονλινε να το ξεκλειδωσει ( ξερετε καποιο λινκ ? ) η να το γυρισει να μου βρει το Α1429 ?

Απ ότι κατάλαβα χωρίς να είμαι ειδήμων με το A1428 δεν θα έχεις πρόβλημα (αν όντως το ξεκλειδώσεις , δηλαδή το ενεργοποιήσεις στην Αμερική με at&tt κάρτα και επικοινωνήσεις με εταιρία) αλλά ξεχνάς το 4G στην Ευρώπη . Άρα και η μείωση της μεταπωλικής αξίας της συσκευής μελλοντικά , ξεπερνά το κέρδος που έχεις αυτή τη στιγμή από αγορά από Αμερική. Αν όμως βάλεις την υποχρέωση που έχεις στον συγγενή/φίλο που σε εξυπηρετεί και το ρίσκο-ταλαιπωρία για το επιπλέον βήμα που απαιτεί (ενεργοπίηση - ξεκλείδωμα) για ένα κουτσουρεμένο iphone(για χρήση στην Ευρώπη) μάλλον δεν αξίζει.

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 27/11/2012 - 09:33


#58   Pozjohn

Pozjohn

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2012 - 23:13

γεια σας κι απο μενα θε ηθελα μια μικρη βοηθεια αν γινετε απο εσας, εχω στην κατοχη μου ενα iphone4 το οποιο ειναι απενεργοποιημενο εντελως δεν ξερω τι βλακια εκανα και το κλειδωσα και τωρα μου ζηταει την αρχικη καρτα sim για να επαναλειτουργισει. ξερεις κανεις απο εσας κανενα τροπο να κανω ενεργοποιηση αλλιως? Ευχαριστω.

#59   spyipad

spyipad

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 02/12/2012 - 22:36

Παιδιά απο ότι είδα γίνεται να παραγγείλει online απο αμερικη unlocked στα 620$ .γινεται να κάνω αγορά με ελληνική πιστωτική και να το στείλουν εκει σε συγγενή και αυτός να μου το στείλει με απλό USPS για να αποφύγω τελωνειο ?

#60   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/12/2012 - 22:38

Παιδιά απο ότι είδα γίνεται να παραγγείλει online απο αμερικη unlocked στα 620$ .γινεται να κάνω αγορά με ελληνική πιστωτική και να το στείλουν εκει σε συγγενή και αυτός να μου το στείλει με απλό USPS για να αποφύγω τελωνειο ?


Γινεται...αλλα το τελωνειο δεν το γλιτωνεις ευκολα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες