Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

mac για φοιτητη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/09/2012 - 14:10

Το λεω απο την αποψη οτι αν παραγγειλω τον συγκεκριμενω απο ebay θα μου ερθει οσο ο 13αρης ο air απο εδω. 1450 με μεταφορικα βγαινει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/09/2012 - 14:14

Ολα οσα ειδα 4gb ραμ εχουν εκτος απο ενα 13 macbook pro με 8.Εχει πολλα μοντελα με μικρεοδιαφορες απ οτι βλεπω η διαφορα των dualcore ιi5 και i7 ειναι δραματικη?Σχετικα με την καρτα γραφικων δε θα ηταν προτιμοτερο να παω στο 15αρι macbook pro που εχει οσο εχει το 13αρι το air Ελλαδα? ΓΙ αυτο λεω http://www.ebay.com/...=item5ae909cf01
εντιτ: το 13αρι που ελεγα http://www.ebay.com/...=item5ae9641348

δεν εχει πολλα μοντελα, τα μοντελα ειναι 2 για καθε κατηγορια (air, pro, retina). Το συγκεκριμενο που βλεπεις ειναι το περσινο μοντελο, οχι αυτο που ανακοινωθηκε το καλοκαιρι. Εννοειται πως θα ηταν προτιμοτερο να πας στο 15αρι, γιατι και περισσοτερα χαρακτηριστικα εχει, θα μπορεσεις να παιζεις τα παιχνιδια που θες και δε θα σε κουραζει η μικρη οθονη. Θα μπορεσεις να αντικαταστησεις σε μεγαλο βαθμο το desktop σου με ενα τετοιο.

#18   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/09/2012 - 14:20

Δε προσεξα οτι ειναι περσινο μοντελο :blush: Δε ξερω πολυ μπερδεμα ρε παιδι μου η επιλογη χαχα

Τελευταία επεξεργασία από: Badass, 15/09/2012 - 14:20


#19   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/09/2012 - 14:25

το φετινο μοντελο, στην περιγραφη θα λεει: release year 2012, release month june ή july (δε θυμαμαι καλα)

αλλα και το περσινο μια χαρα ειναι και τη δουλεια σου θα κανεις με λιγοτερα λεφτα.

#20   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/09/2012 - 14:29

Κάτι που πρέπει να ξέρεις για τον συγκεκριμένο είναι ότι δέχεται και παζάρι. Αν του κανείς προσφορά καμμια 100$ κάτω θα δεχτεί λογικά...

Αναρτημένη εικόνα


#21   ilpap

ilpap

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@ilpappas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:ilpap

Δημοσίευση 15/09/2012 - 14:36

μιας και είπες για wow, να σου πω ότι το air όταν παίζω diablo απογειώνεται... Παίζεις μεν αλλά απογειώνεται.

#22   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/09/2012 - 15:11

σηκωνει το air το diablo; μπραβο....

#23   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/09/2012 - 18:45

Κάτι που πρέπει να ξέρεις για τον συγκεκριμένο είναι ότι δέχεται και παζάρι. Αν του κανείς προσφορά καμμια 100$ κάτω θα δεχτεί λογικά...


Ευχαριστω αυτο δε το ξερα αυτο το κανει ακομα πιο ενδιαφερον και δελεαστικο γιατι ηδη η διαφορα με Ελλαδα ειναι μεγαλη -_-
Αν καποιος εχει παρει απο εκει, η συσκευασια δε θα εχει θεμα στη μεταφορα ετσι?

μιας και είπες για wow, να σου πω ότι το air όταν παίζω diablo απογειώνεται... Παίζεις μεν αλλά απογειώνεται.


Ποιο air εχεις?
Ενταξει δε περιμενω να εχεις τις τοπ επιδοσεις απλα να περναει λιγο η ωρα

#24   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/09/2012 - 19:56

Έχω πάρει φίλε εγώ πριν κανά δίμηνο και πιο ακριβό μηχάνημα από αυτό που θα πάρεις.

Κανένα πρόβλημα,όλα καλά με τη μεταφορά..

Πάντως αν θες τη γνώμη μου πάρε φετινό μοντέλο,δεν έχει νόημα να πάρεις περσινό.

Αναρτημένη εικόνα


#25   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 15/09/2012 - 22:50

Ναι για φετινο λεω απλα δε ξερω μπερδευομαι γιατι στου αιρ 13 τα λεφτα παιζει και macbook pro.θα κανω δημοσκοπηση στο τελος χαχα

#26   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/09/2012 - 22:54

Πάρε air φετινό με ssd 8GB και δεν θα αγχώνεσαι και για αναβαθμίσεις...Αν τον παζαρέψεις λίγο θα πέσει και στην τιμή και μια χαρά..

Αναρτημένη εικόνα


#27   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 16/09/2012 - 12:28

To 13αρι λες? Θα του στειλω μηνυμα.Ασχετο, paypal δεν εχω,αλλα ειναι το πιο ασφαλες στην συγκεκριμενη διαδικασια ετσι?

#28   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/09/2012 - 12:31

To 13αρι λες? Θα του στειλω μηνυμα.Ασχετο, paypal δεν εχω,αλλα ειναι το πιο ασφαλες στην συγκεκριμενη διαδικασια ετσι?


Καλό θα ήταν να κάνεις έναν λογαριασμό paypal και να συνδέσεις την πιστωτική σου. Είναι ο πιο ασφαλής τρόπος κατ'εμέ για αγορές από το internet.
Once You Go Mac You Never Go Back

#29   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 16/09/2012 - 12:35

Πέρισυ τέτοιο καιρό είχα το ίδιο πρόβλημα.. δεν ήξερα τι να διαλέξω για την σχολή μου καθώς είμαι κ σε σχολή πληροφορικής.. από τα πολλά πήρα το Macbook pro 13... Το έβαλα κ 8gb Ram και πάω κ για ssd μόλις βρω λίγα χρήματα γιατί θέλω 256gb.. θέλω να καταλήξω ότι ούτε σε θέμα φορητότητας με κούρασε, ούτε κ η μικρή του οθόνη κ κάνω τα πάντα.. το desktop απλά έκλεισε από τότε κ δεν ξανά άνοιξε.. το συνδέω κ στην 24άρα τηλεόραση κ είμαι άρχοντας.. εγώ πάντως ευχαριστήθηκα πολύ την επιλογή μου..

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#30   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 16/09/2012 - 12:40

Πέρισυ τέτοιο καιρό είχα το ίδιο πρόβλημα.. δεν ήξερα τι να διαλέξω για την σχολή μου καθώς είμαι κ σε σχολή πληροφορικής.. από τα πολλά πήρα το Macbook pro 13... Το έβαλα κ 8gb Ram και πάω κ για ssd μόλις βρω λίγα χρήματα γιατί θέλω 256gb.. θέλω να καταλήξω ότι ούτε σε θέμα φορητότητας με κούρασε, ούτε κ η μικρή του οθόνη κ κάνω τα πάντα.. το desktop απλά έκλεισε από τότε κ δεν ξανά άνοιξε.. το συνδέω κ στην 24άρα τηλεόραση κ είμαι άρχοντας.. εγώ πάντως ευχαριστήθηκα πολύ την επιλογή μου..


Αυτο με την τηλεοραση σκεφτομουν και εγω ωστε να μην ανεβω σε ιντσες και τιμη και οταν ειμαι σπιτι να το δουλευω ανετα σε εργασιες και τετοια.Αν και χθες που τα ειδα και τα δυο,εννοω pro και air, εχουν διαφρα στο βαρος αλλα παλευεται. Ωραιος o αιρ αλλα λογω επεξεργαστη γλυκοκοιταζω και το προ. Οπως ειπα θα του στειλω μηνυμα και θα το παζαρεψω στο pro για μνημες γιατι για ssd δυκολο το κοβω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες