Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

mac για φοιτητη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 16/09/2012 - 13:22

Οκ το air είναι ένα κιλό και το pro δύο αλλά δεν είναι κ μια τεράστια διάφορα, ανάλογα την δουλειά που τον θες πάντα.. ξεκινά με μνήμες κ ssd βάζεις όταν μπορείς..! Πω πω ζηλεύω που όλοι πάτε για late 2012 και εγώ έχω το 2011...!

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/09/2012 - 13:34

Πάρε το προ και δώσε και κάτι παραπάνω,θα σε βγάλει πολύ περισσότερο καιρό σίγουρα και θα αναβαθμίσεις σε ότι θες...

Αναρτημένη εικόνα


#33   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 16/09/2012 - 13:37

Του ετσειλα για το προ το 13αρι και του ζητησα αν μπορει μεσα στην τιμη να κανει ΄΄δωρο΄΄ αναβαθμιση μνημης.Αλλα και να μην θα το παραγγειλω και τα κανω σιγα σιγα σχετικα με τον ssd γινεται να διατηρησω τον υπαρχον ή παω για εξωτερικο αναγκαστηκα ή υβριδικο?Σορρυ ψιλοσχτος με μακ τωρα καθομαι και μαθαινω :blush:

#34   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 16/09/2012 - 13:43

Αν θες να βάλεις ssd,όταν με το καλό βάλεις, θα βγάλεις τον υπάρχων κ θα τον κανείς εξωτερικό με μια θήκη με δέκα ευρώ..! Αλλά μέχρι εκείνη την στιγμή θα μάθεις πολλά κ θα δεις ότι είναι εύκολο...!

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#35   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/09/2012 - 13:45

Κάνε του παζάρι στην τιμή και κάνεις εσύ μετά ότι αναβάθμιση θέλεις.Πιο φθηνά θα σου έρθει...Αν σου κόψει κανά 100άρι με 60 βάζεις 8Gb αν θυμάμαι καλά...

Για να βάλεις SSD πρέπει η να τον βγάλεις ή να βγάλεις το superdrive νομίζω αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ότι χωράνε στο δικό σου.Ας απαντήσει κάποιος πιο σχετικός.

Αναρτημένη εικόνα


#36   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 16/09/2012 - 14:05

Οκ σας ευχαριστω και τους δυο και θα σας ενημερωσω.

#37   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 10/01/2013 - 15:28

Λοιπον ηρθε η ωρα να σας πρηξω και παλι :blush: Μετα απο πολλες αναβολλες λογω του οικονομικου ηρθε η ωρα του macbook. Η ερωτηση ειναι η εξης: 16gb ram ή 2,6 Ghz επεξεργαστη?Οικονομικα δε βγαινω και για τα δυο για κανεναν λογο. Η χρηση οπως ειπα θα ειναι ελαφρια τυπου surfing, ερασιτεχνικη επεξεργασια φωτογραφια βασικα και οχι video,λιγο gaming (wow αμα ξαναρχισω B) και cod4) και φυσικα διαφορα projects σχετικα με την σχολη που περιλαμβανουν παρουσιασεις με διαγραμματα κτλ κτλ.Φυσικα η προοπτικη ειναι να τον κρατησω τουλαχιστον 3 χρονια γιατι ειναι ακριβη επενδυση.Τελος αν παρω το apple care, που νομιζω οτι ειναι απαραιτητο, πειραζει αν το κανω λιγο πριν το τελος της μονοετους εγγυησης?Ευχαριστω προκαταβολικα


Αααα(ηλιθια ερωτηση αλλα εχω μπερδευτει) τωρα που το θυμηθηκα οταν θελω να το χρησιμοποιω σπιτι το εχω συνδεδεμενο στη πριζα συνεχεια ή το συνδεω σε καποιο ποσοστο και ξανα οταν πεσει παλι ?

#38   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 10/01/2013 - 16:07

To apple care μπορεις να το παρεις μεχρι 1 μερα πριν ληξει η εγγυηση (δηλαδη πριν περασει ο 1 χρονος). Καλό ειναι τουλαχιστον 1-2 φορες το μηνα να το αφηνεις λιγο χωρις τον φορτιστή

Απο εξωτερικο θα το παρεις;

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 10/01/2013 - 16:08


#39   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 10/01/2013 - 16:25

Απο electronic king. Για το θεμα ραμ ή επεξεργαστης? Εγω λεω ραμ

#40   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 10/01/2013 - 16:39

εγω θα σου ελεγα μονο οσον αφορα το θεμα αναβαθμησης παρε με καλυτερο επεξεργαστη κ μετα οταν θες ανεβαζεις την ραμ και εισαι τούμπανο..αλλα κ για την αγορα απο E.King απλα να εισαι υπομονετικός κ πιεζε τον κ λιγο για να το πάρεις όσο ποιο νωρις μπορεισ το λάπτοπ γιατι θα σου βγαλει λιγο την πιστη

#41   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 10/01/2013 - 16:40

Ξεχασα,να σημειωσω τελικα πως παω για το 15αρι το pro γιατι δανειζομενος ενα 13αρι απο τον κολλητο μου για να βγαλω συμπερασματα κατεληξα στο οτι η οθονη ειναι μικρη απ την στιγμη που desktop δε θα υπαρχει προς το παρον στο σπιτι

#42   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 10/01/2013 - 16:44

το 13αρι οσον αφορα μεταφορά ειναι απιστευτο αλλα αν ειναι να αφησεις στο σταθερο 15αρι χαλαρα κ εγω αυτο πηρα κ ο υπολογιστης μου ο σταθερος ειναι πλεον μονο για downloading...εχει κ το θετικο τις 2 καρτες οποτε παιζεις κ τα παιχνιδακια σου ποιο άνετα

#43   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 10/01/2013 - 18:15

Αν ειναι στο ρετινα που αν δεν κανω λαθος δεν αναβαθμιζεται μετα προτιμησε ραμ. Διαφορετικα συμφωνω με τον απο πανω.. Και αργοτερα αν δεις οτι δεν τραβαει κτλ κανεις μια αναβαθμιση ραμ.. Και δεν σου στοιχιζει πολλα

#44   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 10/01/2013 - 19:56

Κατι αλλο απο electromic king μια μεση αναμονη για παραδοση με πιεσεις κτλ αν το καθυστερει υπερβολικα ποσο ειναι? Αν και η αναμονη αξιζει αναλογικα με την διαφορα κοστους αγορας απο Ελλαδα

#45   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 10/01/2013 - 20:12

εμενα μου πήγε 2 εβδομάδες...λεει πως το στελνει 3μερες μετα την πληρωμή.κατι τετοιο δεν το κανει εμενα πχ ειχε παρει τα λεφτά απο σαββατο(πες δευτερα) κ μου το εστειλε την επομενη δευτερα κ ηρθε πεμπτη κ μου ελεγε πως το ειχε στείλει απλα δεν ειχε το tacking number λογω προβληματος στην αγγλια κτλ κτλ...Μαλακίες αλλα...τι να κάνουμε...σημασια ειναι πως αν έχεις λιγο υπομονη κ δεις κ εδω στο φορουμ που εχει γραψει ενα παιδι για τον Electronic king και του πεις διαφορα μολις πιάσεις εβδομαδα που περιμένεις θα εισαι ΟΚ σχετικά!ΒΑΣΙΚΟ δες να ειναι το λαπτοπ απο uk για να μην αργησει κ μην εχεις κ κανενα προβλημα με τελωνείο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες