Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iRadio GR 4: Η νέα αναβάθμιση της πιό δημοφιλής ραδιοφωνικής εφαρμογής!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
237 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2012 - 16:41

Την ξανά κατέβασα και τωρα ανοίγει !

Τελευταία επεξεργασία από: mpatakis, 22/09/2012 - 16:51


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   SmartApps

SmartApps

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2012 - 16:51

Και γιατί έχετε αφού είστε 1 ομάδα 2 ίδιες εφαρμογές; Για πες μας κι αυτό.

Αγαπητέ, έχει συζητηθεί και νομίζω εξαντληθεί αυτό το θέμα στο παρελθόν.
Η βασική τους διαφορά είναι πως η μια εφαρμογή έχει λίστα με ραδιόφωνα απο την ελλάδα και η άλλη έχει ραδιόφωνα απο 80 χώρες συν την Ελλάδα.
Συμφωνούμε πως μόνο το Ραδιόφωνο θα έπρεπε να υπάρχει αλλά οι χιλιάδες χρήστες που είχαν αγοράσει το iRadio GR γιατί να μην το βλέπουν να αναβαθμίζεται?
Το iRadio GR ξεκίνησε σαν μια πολύ απλή εφαρμογή το 2009( τότε υπήρχαν ελάχιστες ελληνικές εφαρμογές) με έναν πολύ λάθος κώδικα που ήταν αδύνατον να διορθώσουμε με τα τότε δεδομένα. Έτσι αποφασίσαμε να φτιάξουμε μια νέα πολύ πιό σύνθετη εφαρμογή με ραδιόφωνα απο όλο τον κόσμο, αλλά μετά σκεφτήκαμε πως δεν θα ήταν δίκαιο να αναγκάσουμε τους χιλιάδες χρήστες που είχαν το iRadio GR να αγοράσουν και το Ραδιόφωνο κι έτσι εξελήξαμε το iRadio GR επίσης. Το κάναμε για καλό κι όχι για να μας πούνε κλέφτες κι απατεώνες!
Δεν αναγκάσαμε κανένα να αγοράσει καμμία εφαρμογή μας. Εμείς πουλάμε ένα προιόν και δύο και τρία και χίλια αν μας επιτρέπει η apple,ο χρήστης αποφασ'ιζει αν θα τα αγοράσει.
Oλοι αυτοί που λένε ότι λένε ('εχουμε ακούσει τα άπειρα), δενμας ξέρουν και φυσικά δεν τους αναγκάσαμε να αγοράσουν κάτι απο το Store.
Κοιτάμε να βελτιώνουμε το προιόν μας και να το προωθούμε όσο καλύτερα μπορούμε κι αυτό θα συνεχισουμε να κάνουμε!

( Να θυμήσω επίσης πως το iRadio GR έχει δωθεί σε περισσότερους απο 20.000 χρήστες δωρεάν, όχι η FREE έκδοση αλλά η Paid και μερικοί απο αυτούς που γκρινιάζουν ίσως το έχουν κατεβάσει δωρεάν κάποτε, επίσηςς πάντα σε κάθε αναβάθμιση εξαντλούμε ΄'ολα τα Promo Codes και τα 50 που μας δίνει η apple σε χρήστες απο διάφορα forum)!

Υ.Γ. Αν αναλογιστούμε τις ώρες που έχουμε δουλέψει, το άγχος, τη στενοχώρια και τα έσοδα των εφαρμογών είμαστε πάρα πολύ μέσα.. αλλά γουστάρουμε τρελά, έχουμε παθιαστεί και να έιμαστε καλά θα συνεχίσουμε!!!
Νομίζω πως κι άλλοι έλληνες developers θα σας πουν το πόσο μικρό χαρτζηλίκη βγαίνει απο μια τέτοια προσπάθεια, πιστέψτε μας δεν αξίζει τον κόπο!

Εγω αγόρασα πριν λίγους μήνες την εφαρμογή 'Ραδιόφωνο'.
Μία παρατήρηση: Άκουγα έναν ελληνικό σταθμό ΜΕ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΗΧΟΥ και τον ίδιο σταθμό τον άκουγα με το TuneIn Radio ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΗΧΟΥ.
Από όταν το διαπίστωσα δεν ξανα χρησιμοποίησα το 'Ραδιόφωνο' και αγόρασα το TuneIn Radio.

Να περιμένουμε ενημέρωση και για την εφαρμογή 'Ραδιόφωνο' :huh:? :huh:? :huh: :huh:

Ναι, σε περίπου δύο εβδομάδες θα αναβαθμίσουμε και το Ραδιόφωνο!

#33   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/09/2012 - 16:52

Δεν ήξερα αυτό που λες, εμένα με κάλυψες και με έπεισες και το θεωρώ δίκαιο αν έγινε έτσι.

Αναρτημένη εικόνα


#34   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/09/2012 - 16:53

αγόρασα το TuneIn Radio.


Η βάση δεδομένων εχει ελληνικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς;
Με ενδιαφέρει Real fm-Best radio και Red.

#35   SmartApps

SmartApps

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2012 - 16:56

Ναι αλλά όταν γράφατε σαν bluradio, υπογράφατε σαν Smart Apps!

Δηλαδή σαν εταιρεία!

Και τώρα το ίδιο!

Δεν γράφετε ως Νίκος Γιώργος κλπ, αλλά σαν εταιρεία και από τους δύο λογαριασμούς!

Δεν θέλω να είμαι καχύποπτος, αλλά μήπως όλο αυτό έγινε γιατί παλιότερα σαν bluradio είχατε φάει πολύ έντονο κράξιμο και αναγκαστήκατε τον Ιούνιο να αλλάξετε username?

...δεν γράφουμε κι απο τους δύο λογαριασμούς αλλά μονο απο αυτόν πιά! Μπορείτε φυσικά να διαβάσετε κι ότι έχει υποθεί και στον άλλο λογαριασμό.
Η αλήθεια έιναι πως θα προτιμούσαμε να μιλάμε για τη λειτουργικότητα της εφαρμογής, γιατί είμαστε σίγουροι πως ένα μεγάλο ποσοστό των χρηστών δεν ξέρουν να δουλεύουν σωστα την εφαρμογή και να απαντάμε σε απορίες, αλλά στην Ελλάδα το κουτσομπολιό είναι πιό δημοφιλή απο την ουσία του πράγματος!

#36   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 22/09/2012 - 16:56

...δεν γράφουμε κι απο τους δύο λογαριασμούς αλλά μονο απο αυτόν πιά! Μπορείτε φυσικά να διαβάσετε κι ότι έχει υποθεί και στον άλλο λογαριασμό.
Η αλήθεια έιναι πως θα προτιμούσαμε να μιλάμε για τη λειτουργικότητα της εφαρμογής, γιατί είμαστε σίγουροι πως ένα μεγάλο ποσοστό των χρηστών δεν ξέρουν να δουλεύουν σωστα την εφαρμογή και να απαντάμε σε απορίες, αλλά στην Ελλάδα το κουτσομπολιό είναι πιό δημοφιλή απο την ουσία του πράγματος!


Δεν απαντήσατε στο γιατί ανοίξατε και δεύτερο λογαριασμό.

Και εφόσον λέτε ότι δεν ποστάρετε πλέον από τον παλιό, παραδέχεστε ότι πρόκειται για το ίδιο άτομο.

Για εμένα αυτό πρόκειται για παράβαση των κανόνων του φόρουμ.

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 22/09/2012 - 16:58


#37   SmartApps

SmartApps

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2012 - 17:06

Δεν ήξερα αυτό που λες, εμένα με κάλυψες και με έπεισες και το θεωρώ δίκαιο αν έγινε έτσι.

Η απόδειξη πως έγινε έτσι είναι το οτι είμαστε εδώ και κυκλοφορούμε αναβαθμίσεις!
Αν είμασταν απατεώνες θα την είχαμε κάνει και δεν θα ασχολούμασταν ξανά.
Είμαστε εδώ όμως και το παλεύουμε όπως όλοι οι Έλληνες.
Θέλω να σας πω πως την προηγούμενη εβδομάδα η Αγγλική έκδοση της εφαρμογής iRadio UK πήγε στο No 11 στην κατηγορία της μουσικής στην Αμερική και έχει τέσσερα αστέρια όπως και στην Αγγλία και πάρα πολύ καλές κριτικές. όλα αυτά πριν την αναβάθμιση που έχετε στα χέρια σας. Ίσως αυτό να λέει κάτι για την ποιότητα των εφαρμογών μας.

Δεν απαντήσατε στο γιατί ανοίξατε και δεύτερο λογαριασμό.

Και εφόσον λέτε ότι δεν ποστάρετε πλέον από τον παλιό, παραδέχεστε ότι πρόκειται για το ίδιο άτομο.

Για εμένα αυτό πρόκειται για παράβαση των κανόνων του φόρουμ.

Ο ένας λογαριασμός ανήκει σε έναν απο εμάς και είναι πολύ παλιός πριν ακόμα φτιάξουμε εφαρμογές, στον άλλο έχουμε πρόσβαση όλοι.
Αν κρίνει ο διαχειριστής του site πως πρέπει να διαγράψει έναν απο τους δύο δεν μας ενοχλεί καθόλου!

Η βάση δεδομένων εχει ελληνικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς;
Με ενδιαφέρει Real fm-Best radio και Red.

όλα μέσα ειναι! Νομίζω πως μόνο ο Red δεν υπάρχει αλλά στην επόμενη αναβάθμιση θα είναι!

#38   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/09/2012 - 17:07

Αυτα είναι! Σε κράζουν (γενικα μιλάω) επειδή εχεις καιρο να βγαλεις αναβάθμιση...και οταν την βγαζεις σε κράζουν για το θράσος σου να βγάλεις αναβάθμιση!


To kράξιμο που τρώνε πάντως είναι γιατί έχουν βγάλει πολλές εφαρμογές που είναι ολόιδιες (ραδιόφωνο, radiophone, iRadioGR)

Το radiophone το έχουν αποσύρει τελειως από το appstore (οπότε όσοι το αγόρασαν την πάτησαν απλά)
Το ραδιόφωνο υπάρχει ακόμα , αλλά πλέον δεν το υποστηρίζουν και ασχολούνται με το iRadioGR
Επίσης το iRadioGR ουσιαστικά υπάρχει ήδη μέσα στο "ραδιόφωνο". Είναι ένα κομμάτι απλά έχουν μόνο τα ελληνικά ραδιόφωνα, οπότε δεν υπήρχε νόημα υπαρξης.
Το περιβάλλον είναι ίδιο σε όλα.

Εγώ αγόρασα στην αρχή το radiophone και την πάτησα. Μετά αγόρασα το ραδιόφωνο και πάλι την πάτησα. Ε όχι δεν ξαναγοράσω το iRadioGR

κατέληξα στο TuneInPRO που καλύτερη υποστήριξη δεν υπάρχει

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 22/09/2012 - 17:08


#39   SmartApps

SmartApps

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2012 - 17:07

5 Promo Codes της εφαρμογής σε πολύ λίγο θα ανέβουν εδώ!!!

#40   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 22/09/2012 - 17:12

Πριν ακόμα φτιάξετε εφαρμογές?

Αφού από εκεί παρουσιάζατε τις εφαρμογές σας!!!

#41   pantelisvl

pantelisvl

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:pvlassis

Δημοσίευση 22/09/2012 - 17:12

αυτο ειναι θρασσος

#42   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/09/2012 - 17:16

Αλλάζουν πάλι τα δεδομένα...3 εφαρμογές ακούω η μια σταμάτησε ενώ ήταν επί πληρωμή και αντικαταστάθηκε με άλλη και η άλλη πάλι με άλλη.
Συγγνώμη αλλά δεν ξέρω τι να πιστέψω.

Αναρτημένη εικόνα


#43   SmartApps

SmartApps

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2012 - 17:16

5 Promo Codes της εφαρμογής iRadio GR

Y7RMNH9L7HMH
MAHFETFHARRR
XFAKEWWTXHYR
FY96YERW6NAA
HPNYRLFWJJME

#44   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 22/09/2012 - 17:17

πηρα αυτον HPNYRLFWJJME

#45   SmartApps

SmartApps

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2012 - 17:17

Πριν ακόμα φτιάξετε εφαρμογές?

Αφού από εκεί παρουσιάζατε τις εφαρμογές σας!!!

Το iphonehellas.gr υπήρχε πριν αρχίσουμε εμεις να φτιάχνουμε εφαρμογές!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες