Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iRadio GR 4: Η νέα αναβάθμιση της πιό δημοφιλής ραδιοφωνικής εφαρμογής!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
237 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/09/2012 - 18:41

Λυπάμαι που στην αρχή εκφράστηκα,όπως εκφράστηκα υπέρ σας.

Το πιο σημαντικό είναι η ηθική.Η εφαρμογή κάνει αυτό που λέει αλλά όταν ο άλλος είναι ανήθικος όταν χρειαστείς feedback μάλλον θα έχεις πρόβλημα.

Και που ξέρω εγώ ότι του χρόνου δεν θα βγάλετε το iRadiophono και το iRadio θα σταματήσει να υπάρχει;

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 22/09/2012 - 18:42

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/09/2012 - 18:41

Alex ευχαριστώ πολύ καλό το tunein radio pro αξίζει τα λεφτά του :)

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 22/09/2012 - 18:41


#93   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/09/2012 - 18:44

Είναι απίστευτος... Επειδη δεν τον έπαιρνε το γύρισε στα εθνικιστικά και στην Ελλάδα και την κρίση...

Σαν να μας λέει να στηρίξουμε έναν Έλληνα κλέφτη.. Δηλαδή να στηρίξουμε και τον Τσοχατζόπουλο τότε που μας έκλεψε.. Τη σημασία έχει που είναι κλέφτης;; Σημασία έχει που είναι Έλληνας

#94   magnett

magnett

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/09/2012 - 19:14

Ρε παιδιά γιατι σε κάθε παρουσιαση Ελληνικής εφαρμογής γίνεται τόσο αυστηρη κριτική?! Ακόμα και αν η εφαρμογή είναι πολύ καλή, όπως η συγκεκριμμένη (και μη μου πείτε οτι δεν είναι καλή), γιατι ψάχνετε να βρείτε αιτίες να την πείτε στο δημιουργό της?! Ειλικρινά βλέπω οτι κάποιοι δεν είναι με τίποτα ικανοποιημένοι! Με ΤΙΠΟΤΑ όμως! Δείτε όλες τις εφαρμογές στην συγκεκριμένη κατηγορία του φόρουμ και θα δείτε ότι σε όλες μα ΟΛΕΣ, κατακρίνουν το έργο του δημιουργου. Και στην τελική ρε παιδια όσοι απο εσάς είναι πεπισμένοι οτι δεν υπάρχει περίπτωση μια Ελληνικη εφαρμογή να αξίζει το εξωπραγματικό της κόστος, μην ισοπεδώνετε και δυσφιμίζετε τον κόπο των άλλων...

Υ.Γ. ...και να μένουμε στο θέμα της εφαρμογής...οχι αν δεν μπορούμε να βρούμε κάτι, να αρχίζουμε τα "...η άλλη σου εφαρμογή όμως δεν ήταν καλή...". Μπείτε στην παρουσίαση της άλλης και γράψτε τα εκει...

Τελευταία επεξεργασία από: magnett, 22/09/2012 - 19:16


#95   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/09/2012 - 19:21

H εφαρμογή είναι πολύ καλή και το είπα από την αρχή ΑΛΛΑ περιμένω μια απάντηση γιατί σταμάτησε η υποστήριξη των παλιών εφαρμογών, και βγήκαν ίδιες με αλλαγμένα ονόματα. Αυτό εσένα σου φαίνεται λογικό; Κάποιοι τις είχαν πληρώσει τις παλιές εφαρμογές..

Ότι κάποιοι κάνουν σκληρή κριτική μόνο στις Ελληνικές εφαρμογές είναι σωστό και δεν μ αρέσει και μένα.

Αναρτημένη εικόνα


#96   SmartApps

SmartApps

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2012 - 19:33

H εφαρμογή είναι πολύ καλή και το είπα από την αρχή ΑΛΛΑ περιμένω μια απάντηση γιατί σταμάτησε η υποστήριξη των παλιών εφαρμογών, και βγήκαν ίδιες με αλλαγμένα ονόματα. Αυτό εσένα σου φαίνεται λογικό; Κάποιοι τις είχαν πληρώσει τις παλιές εφαρμογές..

Ότι κάποιοι κάνουν σκληρή κριτική μόνο στις Ελληνικές εφαρμογές είναι σωστό και δεν μ αρέσει και μένα.

H εφαρμογή RadioPhone που έχει αποσυρθεί απο το store ήταν η αντίστοιχη της Ραδιόφωνο στο εξωτερικό, δεν πωλούταν στη Ελλάδα... κατά λάθος πατήθηκε η χώρα μας στη σελίδα Rights and Pricing του iTunesConnect και μέχρι να το καταλάβουμε την είχαν αγοράσει μερικοί! Αμέσως την αποσύραμε απο το Ελληνικό Store. Αν στέλναμε update σε αυτούς τους λίγους θα τη αγ'οραζαν κι άλλοι και μετά θα είχαμε ακόμα μια εφαρμογή που θα έπρεπε να κάνουμε update άρα και να πουλάμε στη Ελλάδα.
Αυτή είναι η ιστορία την οποία έγραψα στον @Alex0077 και στέλνοντάς του ένα promo τουiRadio GR που δεν είχε.
Τη συνέχεια τη διαβάσατε....

#97   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/09/2012 - 20:00

Απο δικαιολογιες χορτασαμε.
Επισης ειναι αδικαιολογητο που αυτη τη στιγμη εχεις στο appstore την iRadioGR kαι Ραδιόφωνο που ουσιαστικα iRadioGR εχει ολοιδιο περιβαλλον .
Και η μονη διαφορα ειναι οτι η iRadioGR ειναι η εφαρμογη "ραδιόφωνο" απλά αφαιρεσες τους σταθμους αλλων χωρων και αφησες μονο την Ελλαδα.
Τα λεω σωστα;

#98   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/09/2012 - 20:22

Τελικά την απάντηση την πήρα και τότε και την βάζω και εδώ για να την δουν οι υποψήφιοι αγοραστές απλά για να ξέρουν

(τα bold γράμματα είναι τα δικά μου)

Η απάντηση που πήρα με pm στο παραπάνω είναι ότι η εφαρμογή Ραδιόφωνο περιλαμβάνει και ελληνικούς και ξένουσ σταθμούς , ενώ η εφαρμογή iRadioGR έχει μόνο ελληνικούς .. (και εδώ μου δημιουργείται η απορία. γιατί και οι 2 να κάνουν 79 λεπτά και η μία ουσιαστικά να είναι ακριβώς η ίδια με την άλλη με μόνη διαφορά ότι έχει και ξένους σταθμούς... Δηλαδή δεν νομίζω ότι υπάρχει νόημα όπως το καταλαβαίνετε κι εσείς) Ο developer μου είπε επίσης ότι έχει τα διπλά μου χρόνια και άλλα τέτοια (δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει η ηλικία μου.. Είμαι 22 χρονων και ειμαι τελειόφοιτος φοιτητής.. - Αυτό μου απαγορευει στο να κρινω? ή εγώ δεν το κατάλαβα καλά?)
Όσο για την 3η εφαρμογή Radiophone που αποσυρθηκε από το appstore απάντηση δεν πήρα καμία. Δεν μπόρεσα να απαντήσω στον συγκεκριμένο developer ξανά γιατί ήταν γεμάτος



Καλημέρα σε όλους...
Ειλικρινά έχει εξαντληθεί το θέμα κι έχουν γραφτεί πάρα πολλά όσο αφορά τις εφαρμογές μας iRadio GR και Ραδιόφωνο και οι λόγοι που υπάρχουν και οι δυο στο Store.
Αν δεν υπήρχαν και οι δύο, θα μας έβριζαν οι χρήστες της πρώτης (iRadio GR γιατι δεν θα ξαναέπερναν αναβάθμιση). Τώρα μας βρίζουν όλοι! Οπότε είμαστε γεμάτοι!!!

(Η εφαρμογη Ραδιόφωνο κόστιζε περισσότερο απο το iRadio GR, αλλά κατεβάσαμε την τιμή λόγο ανταγωνισμού απο το εξωτερικό!!! Θέλεις να τη ξανανεβάσουμε?!)

Το μόνο που θέλω να πω είναι πως αναγκαστήκαμε να ξαναγράψουμε απο την αρχή και τις δύο αυτές εφαρμογές οπότε σε δυο εβδομάδες το πολύ θα έχετε αναβαθμίσεις που δεν θα έχουν κάποια απο τα παλιά προβλήματα και φυσικά θα έχουν νέες δυνατότητες και περισσότερους σταθμούς.




Με λίγα λόγια πέρα από τις άλλες αρπαχ΄τες... Αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν στο appstore από τον ίδιο developer:

Ραδιόφωνο http://itunes.apple....d347365225?mt=8
iRadioGR http://itunes.apple....d325934485?mt=8



Όπως βλέπετε οι εφαρμογές είναι ολόιδιες. Κοστίζουν ακριβώς το ίδιο 0,79 ευρώ. Και η μόνη διαφορά όπως τα είπαμε είναι ότι η iRadioGR είναι μια πετσοκομμένη έκδοση της ραδιόφωνο.. Έτσι απλά κόψανε τα παγκόσμια ραδιόφωνα και άφησαν μόνο τα ελληνικά. Τη μία την έχει παρατήσει από υποστήριξη και μέσα στο χρόνο έχει αναβαθμίσει μόνο την εφαρμογή iRadioGR..


Δεν ε΄χω να πω κάτι άλλο εγώ.. Όποιος διαβάσει όλο το τοπικ θα τα καταλάβει όλα.

Αν λαβετε υποψιν σας και την αρπαχτη με την radiophone, την αλλαγή username στο forum με αλλο account..

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 22/09/2012 - 20:28


#99   MIKETHESSALONIKI

MIKETHESSALONIKI

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2012 - 20:33

ΦΟΒΕΡΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ

#100   ikariofil

ikariofil

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2012 - 20:45

ΦΟΒΕΡΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ

φοβερή εφαρμογή;
από κάποιον με 5 μηνύματα;
Εδώ γελάμε!

Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουνα να την αγοράσω αλλά ύστερα από όλο το παρασκήνιο, ΟΧΙ
δεν θα πάρω
Τι να πάρω version 4 και για να αναβαθμίσω στη 5 να πληρώνω ξανά!

#101   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 22/09/2012 - 21:09

Ελεος με τους αρπακολες εδω..... Δηλαδη κοροιδεψε τοσο κοσμο εχει ενα σωρο χαλια reviews και μιλαει κιολλας? και ποιος ειναι αραγε αυτος με 5ποστς που ξαφνικα εμφανιζετε και λεει ποσο φοβερη εφαρμογη ειναι?

#102   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/09/2012 - 21:34

5 Promo Codes της εφαρμογής iRadio GR

Y7RMNH9L7HMH
MAHFETFHARRR
XFAKEWWTXHYR
FY96YERW6NAA
HPNYRLFWJJME



#103   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 22/09/2012 - 21:43

Παρατηρώ οτι ραδιοφωνα απο Κρήτη έχει λίγα, πχ Ιεραπετρα 1 και Ηρακλειο 7... Βαλτε περισσότερα αν θέλετε ... thanks

#104   xariskapa

xariskapa

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Twitter:@Samsung GT-7100 Note2
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:macbook pro

Δημοσίευση 22/09/2012 - 22:58

Η γνώμη μου είναι:
Το Tunein Radio Pro αν δεν είναι η καλύτερη εφαρμογή σε ραδιόφωνο, τότε σίγουρα είναι από τις καλύτερες. Την έχω πολύ καιρό και αυτή χρησιμοποιώ συνέχεια.
Όσο για τον smartapps, είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα της Ελληνικής (κακής) νοοτροπίας-αρπαχτής που υπάρχει στην ελλαδά τα τελευταία χρόνια!!!

#105   tasulm

tasulm

    iPH Addict

  • 673 μηνύματα
  • Twitter:@tasulm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:tasulm

Δημοσίευση 22/09/2012 - 23:22

Ξέχασα να σου πω οτι τώρα που την αγόρασες, δεν στέλνει με email τις ηχογραφήσεις ή δεν τις ανεβάζει στο Dropbox για να τις ακους όπου εσύ θέλεις , όπως κάνει το iRadio GR, ούτε έχει όλες τις πόλεις της ελλάδας αναλυτικά, ούτε το χάρτη της ελλάδας που σε πάει κατευθείαν στο μέρος που είσαι και σου δείχνει τα ραδι'οφωνα της πόλης σου και δεν έιναι γαλάζια, αλλά μαύρη και ούτε θα βρεις πουθενά τη σημαία της Ελλάδας μας γιατί κάποιοι σαν εσένα προσπαθούν καθημερινά ώστε να σβηστεί απο το χάρτη αγοράζοντας προιόντα απο το εξωτερικό.

Συγγνώμη αλλά δεν άντεξα!!!

Σεμινάρια αντιεπαγγελματισμού -και στο είπα και στην απάντηση του pm που μου έστειλες οτι σου χρειάζεται ειλικρίνεια και επαγγελματισμός.
Επίθεση του πωλητή στον υποψήφιο πελάτη? Δεν μπορείς να καταλάβεις οτι αυτό ξενερώνει και όλους τους υπόλοιπους που παρακολουθούν το θέμα?

Η εφαρμογή σου καλώς η κακώς θα είναι πάντα καποια βήματα πίσω απο το μεγαθήριο tune in. Το δέχεσαι as is και πηγαίνεις παρακάτω.

Εστίασε στα πλεονεκτήματα της εφαρμογής σου και όχι στην εθνικότητα σου, αυτή θα εκτιμηθεί απο τη γλώσσα και μόνο στο description!
Το 500αρακι σου δεν θα γίνει ποτέ φεράρι, μην κράζεις τη φεράρι επειδή δεν έχει φινιστρίνι!
Το 500αράκι σου όμως μπορεί να είναι γλυκούλι, έξυπνο, βολικό, μπορεί να έχει πλεονεκτήματα και οφέλη...μπορεί με λίγα λόγια να έχει όλα αυτά που κάποιος χρειάζεται και τίποτα παραπάνω!
Σε ένα πόστ είπες να παρουσιάσεις τα πραγματικά οφέλη της εφαρμογής σου (που δεν τα γνώριζα πριν ομολογώ) αλλά και πάλι το ύφος σου είναι τελείως λάθος!

Με λίγα λόγια, χρειάζεσαι έναν άνθρωπο να σε συμβουλεύει ως προς την επικοινωνία σου.

Τελευταία επεξεργασία από: tasulm, 22/09/2012 - 23:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες