Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Iphone 5 απο Αμερική


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
156 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   aLienn46

aLienn46

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:01

Γειά σας! Λοιπόν ακουστε τον πονο μου! οταν εμαθα την τιμη του iphone 5 στη Αμερικη πραγματικα συγκλονιστηκα ! θα μπω στο κυριως θεμα,
Μια θεια μου εχει τον γιο της στην αμερικη! λεω να στειλω τα λεφτα και να μου το στειλει! και τωρα η ερωτηση! εκτος οτι θα ειναι κλειδωμενο(δεν ειμαι σιγουρος) αν το επισημανω σαν gift ή sample, θα πληρωσω το τελωνειο?
helppppppp!
ευχαριστω οποιον απαντησει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:06

Αν το κανει σε μικρη συσκευασια και οχι με κουριερ το πιο πιθανο ειναι να μην πληρωσεις...αλλα τι θα το κανεις αμα ειναι κλειδωμενο?

#3   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:07

Δεν είναι εκεί το πρόβλημα, γιατί ξεκλειδώνουν ήδη με κανά 30άρι.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν θα παίζει LTE αν ποτέ έρθει Ελλάδα.

Αναρτημένη εικόνα


#4   aLienn46

aLienn46

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:10

ο αδερφος μου ξερει να ξεκλειδωνει! και βγηκε και το jailbreak για το iphone 5! οποτε εγω αυτο θελω μονο ! το τελωνειο γιατι ο πατερασ μου μου ειπε οτι θα πληρωσω την τιμη του που θα ειναι στην Ελλαδα!

Αν το κανει σε μικρη συσκευασια και οχι με κουριερ το πιο πιθανο ειναι να μην πληρωσεις...αλλα τι θα το κανεις αμα ειναι κλειδωμενο?


Δεν είναι εκεί το πρόβλημα, γιατί ξεκλειδώνουν ήδη με κανά 30άρι.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν θα παίζει LTE αν ποτέ έρθει Ελλάδα.

LTE? εξηγησε περισσοτερα δεν γνωριζω!

#5   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:11

Να ξεκλειδώνει πόρτες; Γιατί για να το ξεκλειδώσει πρέπει να είναι Αμερικανός πολίτης.Είναι;
Δεν βγήκε jailbreak για το 5.

Αναρτημένη εικόνα


#6   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:11

Απο περιεργεια ρωταω.. Τι τιμη το βρηκες στην Αμερική; Δεν πιστευω να ειδες τα 199 δολλαρια και να υπεθεσες οτι αυτη ειναι η τιμη του.. Ετσι; :P

Κατα τα αλλα αν το παρεις σκετη συσκευή θα ειναι κλειδωμενο σιγουρα;

#7   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:12

Δεν είναι εκεί το πρόβλημα, γιατί ξεκλειδώνουν ήδη με κανά 30άρι.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν θα παίζει LTE αν ποτέ έρθει Ελλάδα.

κοιτα.για να το παρει κλειδωμενο σημαινει οτι θα το παρει με συμβολαιο αλλιως δινεις κανα 20αρι παραπανω και το παιρνεις ξεκλειδωτο.Η at&t ως γνωστων αν δεν τελειωσει το συμβολαιο δεν σε αφηνει να τα ξεκλειδωσεις.οποτε τι θα κανει?

#8   aLienn46

aLienn46

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:13

Να ξεκλειδώνει πόρτες; Γιατί για να το ξεκλειδώσει πρέπει να είναι Αμερικανός πολίτης.Είναι;
Δεν βγήκε jailbreak για το 5.

http://www.iphonehel...ailbreak-cydia/

#9   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:14

κοιτα.για να το παρει κλειδωμενο σημαινει οτι θα το παρει με συμβολαιο αλλιως δινεις κανα 20αρι παραπανω και το παιρνεις ξεκλειδωτο.Η at&t ως γνωστων αν δεν τελειωσει το συμβολαιο δεν σε αφηνει να τα ξεκλειδωσεις.οποτε τι θα κανει?


Ο chronic από την dev team λέει ότι ξεκλειδώνει iPhone 5.Επίσης κυκλοφορούν φήμες ότι δεν θα είναι καν κλειδωμένα με την παλιά έννοια.Της Verizon δεν είναι τουλάχιστον,έβγαλε δημοσίευμα το iclarified.

http://www.iphonehel...ailbreak-cydia/


Από αυτό μέχρι να δοθεί δημόσια θα περάσει πολύς καιρός και δε σημαίνει ότι θα το δεις κιόλας..

Αναρτημένη εικόνα


#10   aLienn46

aLienn46

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:14

κοιτα.για να το παρει κλειδωμενο σημαινει οτι θα το παρει με συμβολαιο αλλιως δινεις κανα 20αρι παραπανω και το παιρνεις ξεκλειδωτο.Η at&t ως γνωστων αν δεν τελειωσει το συμβολαιο δεν σε αφηνει να τα ξεκλειδωσεις.οποτε τι θα κανει?

ρωτησα τον συγγενη που εχω στην αμερικη και μου ειπε οτι δεν χρειαζεται συμβολαιο! δεν ξερω παιδια :/

#11   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:15

ρωτησα τον συγγενη που εχω στην αμερικη και μου ειπε οτι δεν χρειαζεται συμβολαιο! δεν ξερω παιδια :/


Πες μας την τιμη που το βρηκες ή σου ειπε και θα σου πουμε αν ειναι με συμβολαιο ή οχι.

#12   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:16

Ο chronic από την dev team λέει ότι ξεκλειδώνει iPhone 5.Επίσης κυκλοφορούν φήμες ότι δεν θα είναι καν κλειδωμένα με την παλιά έννοια.Της Verizon δεν είναι τουλάχιστον,έβγαλε δημοσίευμα το iclarified.



Από αυτό μέχρι να δοθεί δημόσια θα περάσει πολύς καιρός και δε σημαίνει ότι θα το δεις κιόλας..

Ανακοινωσε οτι τα ξεκλειδωνει οπως πολλοι αλλοι αλλα λογικα οσα ειναι εκτος συμβολαιου...γιατι αλλιως δεν σε αφηνει η εταρια..τοσα χρονια ετσι ηταν.τωρα αν αλλαξε πολιτικη η at&t δεν ξερω..Παντως καλυτερα να πεις εκει στους συγγενεις του να του αγορασουν unlock οταν θα ειναι διαθεσιμα αμα τον συμφερει..γιατι δεν νομιζω να εχει και μεγαλη διαφορα απο εδω

#13   aLienn46

aLienn46

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:19

Ανακοινωσε οτι τα ξεκλειδωνει οπως πολλοι αλλοι αλλα λογικα οσα ειναι εκτος συμβολαιου...γιατι αλλιως δεν σε αφηνει η εταρια..τοσα χρονια ετσι ηταν.τωρα αν αλλαξε πολιτικη η at&t δεν ξερω..Παντως καλυτερα να πεις εκει στους συγγενεις του να του αγορασουν unlock οταν θα ειναι διαθεσιμα αμα τον συμφερει..γιατι δεν νομιζω να εχει και μεγαλη διαφορα απο εδω

η τιμη ποσο διαφορετικη θα ειναι; γνωριζεις;

Πες μας την τιμη που το βρηκες ή σου ειπε και θα σου πουμε αν ειναι με συμβολαιο ή οχι.

200 δολλαρια ξερω οτι ειναι με συμβολαιο! εμενα μου ειπαν! γιατι εγω δεν εχω μιλησει με τον ξαδερφο και μου ειπαν 200 δολλαρια και χωρις συμβολαιο! τωρα τι παιζεται δεν εχω ιδεα!

#14   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:19

Ανακοινωσε οτι τα ξεκλειδωνει οπως πολλοι αλλοι αλλα λογικα οσα ειναι εκτος συμβολαιου...γιατι αλλιως δεν σε αφηνει η εταρια..τοσα χρονια ετσι ηταν.τωρα αν αλλαξε πολιτικη η at&t δεν ξερω..Παντως καλυτερα να πεις εκει στους συγγενεις του να του αγορασουν unlock οταν θα ειναι διαθεσιμα αμα τον συμφερει..γιατι δεν νομιζω να εχει και μεγαλη διαφορα απο εδω


Αυτό με τα συμβόλαια πλέον δεν ισχύει και θα σου πω γιατί.Έστω ότι ένας έχει ένα iphone 4s on contract με minimum συμβόλαιο 1 χρόνο.Υπάρχει και φθηνότερη τιμή με 2 χρόνια.
Αν το πήρε πρώτη μέρα πέρυσι δεν έχει λήξει ακόμα το συμβόλαιο.

Πόσα 4S έχουν γίνει official unlock από τύπους στο eBay? Κάτι παίζεται εκεί, αλλά πλέον δεν ισχύει το on contract στην ΑΤ &T τουλάχιστον.

Αναρτημένη εικόνα


#15   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/09/2012 - 01:20

η τιμη ποσο διαφορετικη θα ειναι; γνωριζεις;

200 δολλαρια ξερω οτι ειναι με συμβολαιο! εμενα μου ειπαν! γιατι εγω δεν εχω μιλησει με τον ξαδερφο και μου ειπαν 200 δολλαρια και χωρις συμβολαιο! τωρα τι παιζεται δεν εχω ιδεα!


200 δολλαρια ειναι 100% με συμβολαιο και μαλιστα 24μηνο με ελαχιστο παγιο 85 δολλαρια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες