Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Πήλινο σκεύος... αντί για iphone 5 (από ebay)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
322 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 01/10/2012 - 20:06

Πω πω πω με στεναχωρεσες ρε φιλε με την ατυχια σου, αν χρειαστεις κτι δηποτε και εγω εδω ειμαι!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   magnett

magnett

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/10/2012 - 20:07

Το οτι έχει 1€ αξία και 699€ μεταφορικά, ισως τελικά να βοηθήσει γιατι κατα τα άλλα, από τη στιγμη που το δέμα ειχε περίπου το ίδιο βάρος, ο αποστολέας μπορει να ισχυριστεί ότι εκείνος iPhone έστειλε και οτι η απάτη είναι απο μέρους του παραλήπτη. Πως θα το αντικρούσει κάποιος αυτο σαν επιχείρημα???

#123   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/10/2012 - 20:12

Εσύ θεωρείς ότι σοβαρός πωλητης θα έβαζε τιμη 1€ και 699 μεταφορικά;; Μόνο απο κει βρωμάει η δουλεια.
Το eBay ΠΆΝΤΑ Εχει πολιτική υπέρ του πελάτη και πάντα υποστηρίζει πολιτική επιστροφων. Ας ταχυδρομησει αυτο που πήρε ο φίλος και αν δείξει το αποκομμα στο eBay θα τα δώσει πίσω τα χρήματα..
Έτσι είχε γίνει και με ένα case που είχα ανοίξει εγώ για προβληματική μπαταρία σε iPhone. Το επέστρεψα και μου έδωσε πίσω τα χρήματα μαζι με έξοδα αποστολής...γιατι αποδείχτηκε ότι ήταν σκαρτο εμπόρευμα.. Τα έξοδα αποστολής πάντως τον προδίδουν εύκολα παντού.. Αυτη θα είναι η Αχιλλειος πτέρνα του..:

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 01/10/2012 - 20:13

Αναρτημένη εικόνα


#124   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 01/10/2012 - 20:13

Εσύ θεωρείς ότι σοβαρός πωλητης θα έβαζε τιμη 1€ και 699 μεταφορικά;; Μόνο απο κει βρωμάει η δουλεια.
Το eBay ΠΆΝΤΑ Εχει πολιτική υπέρ του πελάτη και πάντα υποστηρίζει πολιτική επιστροφων. Ας ταχυδρομησει αυτο που πήρε ο φίλος και αν δείξει το αποκομμα στο eBay θα τα δώσει πίσω τα χρήματα..
Έτσι είχε γίνει και με ένα case που είχα ανοίξει εγώ για προβληματική μπαταρία σε iPhone. Το επέστρεψα και μου έδωσε πίσω τα χρήματα μαζι με έξοδα αποστολής...γιατι αποδείχτηκε ότι ήταν σκαρτο εμπόρευμα.. Τα έξοδα αποστολής πάντως τον προδίδουν εύκολα παντού.. Αυτη θα είναι η Αχιλλειος πτέρνα του..:

+1

#125   magnett

magnett

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/10/2012 - 20:18

Εσύ θεωρείς ότι σοβαρός πωλητης θα έβαζε τιμη 1€ και 699 μεταφορικά;; Μόνο απο κει βρωμάει η δουλεια.
...
Τα έξοδα αποστολής πάντως τον προδίδουν εύκολα παντού.. Αυτη θα είναι η Αχιλλειος πτέρνα του..:

Το ίδιο πράγμα λέμε. Απλά είμαι περίεργος στο τι γίνεται σε περίπτωση που η απάτη είναι οντως του παραλήπτη, δηλαδή, παραγγέλνω το iPhone, το παραλαμβάνω κανονικά και μετά ζητάω τα λεφτα μου πίσω επειδη είχε μέσα ενα τούβλο. :unsure:

#126   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/10/2012 - 20:27

Αν έχει στείλει iPhone έχει και serial και IMEI οπότε εύκολα μπορεί να δει αν έχει ενεργοποιηθεί κάποιος. Βέβαια μπορεί και να μην το ενεργοποιήσει αλλά σε τέτοια περίπτωση που ο πωλητής είναι εντάξει δεν θα έχει και πρόβλημα να ελεγχθεί κάπως.

Αναρτημένη εικόνα


#127   boukoto

boukoto

    iPH Contributor

  • 1.263 μηνύματα
  • Twitter:@vent0uza
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ventouza

Δημοσίευση 01/10/2012 - 21:08

Άχχχ ρε φίλε κρίμα αλλα χρειάζεται και προσοχή εγω για να παραγγειλω κάτι απο e-bay και μικρότερης αξίας κάθομαι και διαβάζω τα feedback με τις ώρες και αυτο με το τρικ στα μεταφορικά μυρίζει απο μακριά ... Εύχομαι να βγάλεις άκρη και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω ....

#128   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/10/2012 - 21:10

Paypal Αμερικης 001-888-221-1161 θα σου προτεινα να τους παρεις οσο πιο συντομα γινεται, αμα χρειαστεις καποια βοηθεια στειλε μου πμ

Φίλε μου γιατι να πάρει Αμερική, στην Ευρώπη έγινε η συναλλαγή!

#129   mac78

mac78

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Alana...

Δημοσίευση 01/10/2012 - 21:10

ανεβασε καμια φωτο απο το δεματακι φιλε.

#130   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/10/2012 - 21:24

κανένα νέο έχουμε ?

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#131   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/10/2012 - 21:26

7 σελιδες τοπικ και το θυμα εχει σταματησει στην 3η χμμ.....

#132   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 21:44

Αστυνόμος μπέκας strkes again

#133   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2012 - 21:58

Και εγώ θα ήθελα να μάθω πάντως αν ήταν όντως iPhone και έλεγα εγω ότι μου έστειλε τούβλο! Τι θα έκανε το eBay/PayPal σε αυτήν την περίπτωση... :-/

#134   nikoskas

nikoskas

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2012 - 22:21

Καλησπέρα παιδιά,
τώρα γύρισα σπίτι απο το πρωί. Θέλω να σας ευχαριστήσω καταρχάς για την συμπαράσταση και για τη βοήθεια που προσφέρατε/θέλετε να προσφέρετε.
Τα βήματα που έκανα ηταν οπως είπα κ το πρωί να ανοίξω case στο ebay που με παρέπεμψε κατευθείαν σε opening case στο paypal. Δεν άφησα καθόλου περιθώρια στο να ξεκινήσω κουβέντα με την πωλήτρια, δηλώνοντας την επιλογή οτι έχω υποψία για απάτη και να πάει κατευθείαν για ερευνα στο paypal και να παρει απόφαση. εκει έγραψα αυτό για το βάρος όπως σας είπα γιατι πάνω το κουτί έχει τυπωμένο χαρτι απο το γαλλικο ταχυδρομείο που λέει οτι το βάρος είναι 395 γραμμάρια ολου του πακέτου με το περιεχόμενο. και δεύτερο επικαλέστηκα οτι είναι ύποπτο αυτό που έκανε με την αξία 1 ευρώ και εξοδα αποστολής 749 ευρώ. που και πάλι το ιδιο χαρτί λέει έξοδα αποστολής 20 ευρώ. οπότε λέει και πόσα πλήρωσε για όσους λένε οτι μπορεί να πατήσει εκεί.

Επίσης μιλησα και με τη τράπεζα μου οπως με συμβουλέψατε και περιμένω αυριο να μου στείλουν με mail να συμπληρώσω τη φόρμα αμφισβήτισης συναλλαγής.

Σας παραθέτω και φωτογραφίες με το πιο ακριβό ταψάκι που φτιάχτηκε ποτέ.

Συνημμένα αρχεία



#135   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/10/2012 - 22:24

πο πο εγκεφαλικοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 35

0 μέλη, 35 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες