Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPad mini: Παρουσίαση στις 17 Οκτωβρίου;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
224 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   Iakovos80

Iakovos80

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2012 - 19:04

Εγω αν και μανιακος με την apple, χρονια τωρα... πηρα το nexus 7 και μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ βολικες οι inches του. Και ειχα τα προηγουμενα ipad κιολας. Και επισης...εκπληκτικο μηχανημα το nexus 7...λιγο off topic, αλλα το εφερε η κουβεντα

Τελευταία επεξεργασία από: Iakovos80, 16/10/2012 - 19:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   NitromanseR

NitromanseR

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2012 - 19:15

Τα χρώματα δείχνουν πως μάλλον πάμε για iPads σε διάφορα χρώματα όπως το iPod. Βέβαια τα leaks δε το επιβεβαιώνουν αυτό αλλά το να το κάνουν μόνο και μόνο επειδή θα περάσουν retina στο 13άρι MacBook Pro και το iMac δε κολλάει αφού το κεντρικό προϊόν θα είναι το iPad mini...

Τώρα εφόσον ξεκινάει από $249 και έχει 16GB και retina είναι must-buy.

Τελευταία επεξεργασία από: NitromanseR, 16/10/2012 - 19:16


#168   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 16/10/2012 - 19:19

ipad mini ειναι αυτο που καποιοι λεγανε οτι ΠΟΤΕ δεν προκειται να βγαλει η apple??

επισης βλεπω οτι υπολογιζουν παρα πολυ τον jobs ασχετα αν εχει πεθανει....

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 16/10/2012 - 19:20


#169   RsRoyal

RsRoyal

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2012 - 19:21

Όχιιιιιι... μην μου πείτε ότι θα βγει 13'' MacBook Pro Retina!!!

Γνωστός μου είναι ήδη America και αύριο θα πάει να μου πάρει το 13'' MacBook Pro [Without-Retina] MD102LL/A και επιστρέφει Athens την Πέμπτη :(

Τι να κάνω; Να του πω άκυρο και όταν ξαναπάει (τον Μάιο) να πάρει το NEW; Αξίζει να περιμένω 7 μήνες, ενώ θα το έχω σε 2 μέρες;

#170   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2012 - 19:26

Τα χρώματα δείχνουν πως μάλλον πάμε για iPads σε διάφορα χρώματα όπως το iPod. Βέβαια τα leaks δε το επιβεβαιώνουν αυτό αλλά το να το κάνουν μόνο και μόνο επειδή θα περάσουν retina στο 13άρι MacBook Pro και το iMac δε κολλάει αφού το κεντρικό προϊόν θα είναι το iPad mini...

Τώρα εφόσον ξεκινάει από $249 και έχει 16GB και retina είναι must-buy.

249€ τo 8GB


Όχιιιιιι... μην μου πείτε ότι θα βγει 13'' MacBook Pro Retina!!!

Γνωστός μου είναι ήδη America και αύριο θα πάει να μου πάρει το 13'' MacBook Pro [Without-Retina] MD102LL/A και επιστρέφει Athens την Πέμπτη :(

Τι να κάνω; Να του πω άκυρο και όταν ξαναπάει (τον Μάιο) να πάρει το NEW; Αξίζει να περιμένω 7 μήνες, ενώ θα το έχω σε 2 μέρες;

Απλα τα πραγματα!
θα το παρεις τωρα και σε 7 μηνες θα το πουλησεις εδω, που κοστιζει πιο ακριβα και θα του πεις να σου φερει και το retina τοτε ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Mik3Q, 16/10/2012 - 19:30


#171   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/10/2012 - 19:30

Εγώ μια χαρά πιστεύω θα εντυπωσιάσει και θα πουλήσει όπως κάθε iOS device....


Αυτό είναι καλό ή κακό; Γιατί εγώ αν το βγάλει χωρίς retina και 300Ε να έχει το θεωρώ πεταμένα λεφτά. Γιατί να μην πάρει κάποιος το new ipad και να συμβιβαστεί με μια μέτρια οθόνη;
Το ότι ΟΛΑ πάνε καλά είναι δείγμα της μαζοποίησης και του υπερκαταναλωτισμού.

Αναρτημένη εικόνα


#172   RsRoyal

RsRoyal

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2012 - 19:35

Απλα τα πραγματα!
θα το παρεις τωρα και σε 7 μηνες θα το πουλησεις εδω, που κοστιζει πιο ακριβα και θα του πεις να σου φερει και το retina τοτε ;)


Ακομά δεν το ακουμπήσαμε.... το πουλήσαμε κιόλας! Respect!

#173   NitromanseR

NitromanseR

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2012 - 19:35

249€ τo 8GB


Αυτό εννοώ, ότι με 8GB και χωρίς retina δεν αξίζει

#174   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 16/10/2012 - 22:15

Εδώ και καιρο έχω ενα nexus7. Δε λέω καλο και γρήγορο ταμπλετακι για κάποιον που δε θέλει να δώσει πολλα λεφτα. Αλλα ρε παιδιά όρθιο δίπλα στο iPad εχει σχεδόν το ίδιο ύψος και ειναι το μισό στο πλάτος! Απλα η οθόνη ειναι υπερβολικά μικρή για οτιδήποτε. Το σερφάρισμα μοιάζει με σερφάρισμα κινητού με μεγάλη οθόνη, τύπου hox, τύπου νοτε, αλλα δεν εχει καμία σχεση με την εμπειρία του κανονικού iPad στις 10 ιντσες. Οτι αλλο και να πω ειναι ...επίσης λίγο. Η αναγνωση βιβλιων ειναι για να σου φερνει αναμνησεις απο kindle, όχι fire, όχι hd, αλλα του παλιού και κλασικού....για όποιον καταλαβαίνει και θυμάται.

Χώθηκε η apple σε μια κατηγορία για να βγάλει λεφτα μαζί με τους άλλους και καλα κάνει, δεν αντιλέγω. Δε νομίζω ομως οποιος ειχε iPad να παει σε mini και να γουστάρει. Δε παιζει στην καμία, δε μπορω να συνηθίσω το nexus7, ειναι μικρο για ταμπλετα. Υπερβολικα. Αν ειναι να παίζεις μόνο παιχνίδια ειναι οκ, για οτιδήποτε αλλο, απλα ξέχασε το... Προσωπική μου γνώμη μιας και έχω iPad απο την αρχη και τελευταία έχω σθεναρή προτίμηση στις παντόφλες όπως τις λένε μερικοι. Μου φαίνονται μικρές οι 7 ιντσες απίστευτα. Αν δεν είχα πάρει ποτε iPad δε θα το έλεγα, αλλα τώρα με το nexus7 δε μπορω να μην το πω.

Ειναι μια κατηγορια πολυ ειδική και πραγματικα εκεί ή δίνεις περισσοτερα να πάρεις κινητο τύπου νοτε με τεράστια οθόνη που το χρησιμοποιεις σε περισσοτερα ή απλα παίρνεις κανονικό iPad που ειναι άνετο και θα κανείς με "άνεση" εργασία ή σερφάρισμα. Το mini θα ειναι για την κατηγορία που πανε να πουλήσουν -με βάση οτι έβγαλα απο τη εμπειρία αυτη την σύντομη- όλοι με λίγα χρήματα. Αυτοι που δεν ενδιαφέρονται για πολλα και δεν εχουν ταμπλετα ακόμα ή θεωρούν το iPad άχρηστο ακόμα θα προτιμήσουν τέτοιες αγορές μιας και κάνει τα μισά χρήματα. Δε θα το σκεφτούν αφού δεν θελουν να δώσουν στην καμία παραπάνω.

Σορρυ που είπα πολλα, αλλα κατέθεσα τις απόψεις μου μιας και τώρα απέκτησα και άλλη ταμπλετα μικρότερη πέραν του iPad και δε μπορω να συνηθίσω στην καμία την μικρότερη επιφάνεια.

#175   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 16/10/2012 - 22:23

249€ τo 8GB

Να δώ στην Ελλάδα προϊόν της apple τύπου iPad σε αυτή την τιμή και μετά δεν θέλω τίποτε άλλο

Τελευταία επεξεργασία από: Antiresias, 16/10/2012 - 22:27


#176   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 16/10/2012 - 22:32

Εδώ και καιρο έχω ενα nexus7. Δε λέω καλο και γρήγορο ταμπλετακι για κάποιον που δε θέλει να δώσει πολλα λεφτα. Αλλα ρε παιδιά όρθιο δίπλα στο iPad εχει σχεδόν το ίδιο ύψος και ειναι το μισό στο πλάτος! Απλα η οθόνη ειναι υπερβολικά μικρή για οτιδήποτε. Το σερφάρισμα μοιάζει με σερφάρισμα κινητού με μεγάλη οθόνη, τύπου hox, τύπου νοτε, αλλα δεν εχει καμία σχεση με την εμπειρία του κανονικού iPad στις 10 ιντσες. Οτι αλλο και να πω ειναι ...επίσης λίγο. Η αναγνωση βιβλιων ειναι για να σου φερνει αναμνησεις απο kindle, όχι fire, όχι hd, αλλα του παλιού και κλασικού....για όποιον καταλαβαίνει και θυμάται.

Χώθηκε η apple σε μια κατηγορία για να βγάλει λεφτα μαζί με τους άλλους και καλα κάνει, δεν αντιλέγω. Δε νομίζω ομως οποιος ειχε iPad να παει σε mini και να γουστάρει. Δε παιζει στην καμία, δε μπορω να συνηθίσω το nexus7, ειναι μικρο για ταμπλετα. Υπερβολικα. Αν ειναι να παίζεις μόνο παιχνίδια ειναι οκ, για οτιδήποτε αλλο, απλα ξέχασε το... Προσωπική μου γνώμη μιας και έχω iPad απο την αρχη και τελευταία έχω σθεναρή προτίμηση στις παντόφλες όπως τις λένε μερικοι. Μου φαίνονται μικρές οι 7 ιντσες απίστευτα. Αν δεν είχα πάρει ποτε iPad δε θα το έλεγα, αλλα τώρα με το nexus7 δε μπορω να μην το πω.

Ειναι μια κατηγορια πολυ ειδική και πραγματικα εκεί ή δίνεις περισσοτερα να πάρεις κινητο τύπου νοτε με τεράστια οθόνη που το χρησιμοποιεις σε περισσοτερα ή απλα παίρνεις κανονικό iPad που ειναι άνετο και θα κανείς με "άνεση" εργασία ή σερφάρισμα. Το mini θα ειναι για την κατηγορία που πανε να πουλήσουν -με βάση οτι έβγαλα απο τη εμπειρία αυτη την σύντομη- όλοι με λίγα χρήματα. Αυτοι που δεν ενδιαφέρονται για πολλα και δεν εχουν ταμπλετα ακόμα ή θεωρούν το iPad άχρηστο ακόμα θα προτιμήσουν τέτοιες αγορές μιας και κάνει τα μισά χρήματα. Δε θα το σκεφτούν αφού δεν θελουν να δώσουν στην καμία παραπάνω.

Σορρυ που είπα πολλα, αλλα κατέθεσα τις απόψεις μου μιας και τώρα απέκτησα και άλλη ταμπλετα μικρότερη πέραν του iPad και δε μπορω να συνηθίσω στην καμία την μικρότερη επιφάνεια.

Ε είναι φυσικό φίλε από 10 σε 7 ιντσες να σου φαίνεται κάπως. Το ίδιο είναι όμως και απο 3,5 η 4 να πας σε 7. Το μίνι απευθύνεται σε άτομα που δεν είχαν ταμπλετα και θέλουν σώνει και καλά να αποκτήσουν μια. Διαφορετικά κανένας δεν αφήνει το κλασικό iPad για το μίνι.
Εγώ πάντως με iPhone 4 και αγοράζοντας ένα galaxy tab 2 7' είναι πολύ ευχαριστημένος απο οθόνη. Μια χαρά όλα και φορητοτητα στο full. Φαντάζομαι πως το μίνι θα μου αρεσει περισοτερο έχοντας δουλέψει και λίγο με το κλασικό iPad.

Τελευταία επεξεργασία από: Antiresias, 16/10/2012 - 22:39


#177   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 16/10/2012 - 22:34

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω πώς μπήκε στο στόχαστρο της apple αυτό το target group που απευθύνεται το ipad mini..

#178   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 16/10/2012 - 22:41

16:9 θα είναι η οθόνη ή 4:3; Τι λέτε;

#179   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 16/10/2012 - 22:44

Ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω πώς μπήκε στο στόχαστρο της apple αυτό το target group που απευθύνεται το ipad mini..

Εγώ πάλι δεν μπορώ να πιστέψω πως δεν μπηκε πρώτη η apple σε αυτή την κατηγορία και να το πατενταρει κιόλας.

Τελευταία επεξεργασία από: Antiresias, 16/10/2012 - 22:47


#180   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 16/10/2012 - 22:47

Εγώ πάλι δεν μπορώ να πιστέψω πως δεν μπείτε πρώτη η apple σε αυτή την κατηγορία και να το πατενταρει κιόλας.


Απλά το λέω γιατί με αυτόν τον τρόπο ίσως κανιβαλίσει λίγο το ipod touch

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)