Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPad mini: Παρουσίαση στις 17 Οκτωβρίου;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
224 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 215 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 16/10/2012 - 22:58

Απλά το λέω γιατί με αυτόν τον τρόπο ίσως κανιβαλίσει λίγο το ipod touch

Τι να πω. Για μένα απο την στιγμή του βγήκε το iPhone με όλες τις λειτουργίες του τηλεφώνου συν iPod το θεωρώ κάτι εντελώς άχρηστο το iPod. Και να εκλείψει το iPod touch δεν θα με πειράξει καθόλου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 16/10/2012 - 23:04

Απλά το λέω γιατί με αυτόν τον τρόπο ίσως κανιβαλίσει λίγο το ipod touch


Αν ισχύσουν οι τιμές και οι φήμες απλα το iPod touch ειναι παρελθόν. Προσωπικα δε βλέπω λόγο αγοράς.


#183   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 16/10/2012 - 23:10

Αν ισχύσουν οι τιμές και οι φήμες απλα το iPod touch ειναι παρελθόν. Προσωπικα δε βλέπω λόγο αγοράς.


Ναι αυτό βλέπω κι εγώ. Αν έχει σκοπό να αποσύρει για πάντα το ipod touch οκ ναι. ΑΛλά να κυκλοφορούν και τα 2 προϊόντα μαζί είναι κάπως περίεργο..

#184   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 16/10/2012 - 23:27

Να δείτε που θα παρουσιάσει κανά σε στυλ galaxy note 2 και θα σηκωθεί ο συγχωρεμένος από κανά τάφο και θα χορεύει τσάμικο...χοχοχο!!!'

#185   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 16/10/2012 - 23:32

Ναι αυτό βλέπω κι εγώ. Αν έχει σκοπό να αποσύρει για πάντα το ipod touch οκ ναι. ΑΛλά να κυκλοφορούν και τα 2 προϊόντα μαζί είναι κάπως περίεργο..


μπορει να γινει οτι ειχε γινει με το ipod mini παλιοτερα που οταν εβγαλε το nano σταματησε να το κυκλοφορει. Παντως σε τετοια τιμη προφανως το ipod touch θα εχει προβλημα. λογικα το 99% των καταναλωτων θα δουνε οτι αγοραζουν το ιδιο με μεγαλυτερη οθονη.

Να δείτε που θα παρουσιάσει κανά σε στυλ galaxy note 2 και θα σηκωθεί ο συγχωρεμένος από κανά τάφο και θα χορεύει τσάμικο...χοχοχο!!!'


αυτο δεν προκειται να γινει ποτε

#186   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/10/2012 - 23:34

Ξεχνάτε κάτι όμως...Το ipod touch 5 έχει RETINA οθόνη.Το ipad mini μάλλον δεν θα έχει....
Μήπως γι αυτό δεν έβαλαν retina?

Αναρτημένη εικόνα


#187   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 16/10/2012 - 23:44

Ξεχνάτε κάτι όμως...Το ipod touch 5 έχει RETINA οθόνη.Το ipad mini μάλλον δεν θα έχει....
Μήπως γι αυτό δεν έβαλαν retina?


μα δε το βρισκω λογικο αφου θα εχει μεγαλυτερη οθονη. :-(
κριμα παντως να μην βαλουν retina ...δε ξερω αν θα τρελλαθουν οι υποτιθεμενοι αγοραστες για αυτο το μοντελο εμπειριας

#188   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 16/10/2012 - 23:46

τι να πω ρε μαρκ, εμενα γενικα η εμπειρία χρήσης μου με μικρότερη ταμπλέτα απο το ipad δεν ειναι και η καλυτερη (κοιτα μια σελιδα πισω). Αλλα δε νομίζω οι περισσότεροι καταναλωτές που θα ειναι ανάμεσα στο ipod touch και το ipad mini να πάρουν το πρωτο. ολοι θα πανε για την μεγαλυτερη οθονη. Πλεον ολοι πανε για μεγαλυτερες οθονες ετσι και αλλιως. Τα ππι τα κοιτανε, αλλα δεν τους νοιαζουν μερικους. Εξαλλου για αυτο εβγαλε και η apple σε τετοιες ινστες ταμπλετα, θελει να αποκτησει προσβαση σε μια μεριδα καταναλωτών διαφορετικη. Αυτοι δε θα εδιναν πολλα λεφτα για ταμπλετα, τις θεωρούν μη χρησιμες ακομα.

#189   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/10/2012 - 23:50

Με τις τιμές που ανακοινώθηκαν δύσκολο για Retina. Αν και τίποτα δεν είναι σίγουρο. Πλεόν η Apple κινείτε σε ρυθμούς Retina.

Αναβαθμίζει και παρουσιάζει συσκευές με βασικό χαρακτηριστικό τη Retina. Αυτό πουλάει. Βλέπε New iPad, Macbook Pro..

Οπότε θα κάτσει κάπως περίεργα να το δώσει χωρίς. Είναι και το Touch στη μέση..

Που πας να μπλέξεις ρε Apple..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#190   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 16/10/2012 - 23:51

Εμένα με βολεύει το μέγεθος αυτό του mini αλλά χωρίς retina οθόνη δεν το θεωρώ καλή επιλογή.. Αν είχε retina θα το έπαιρνα σίγουρα.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 16/10/2012 - 23:53

Αναρτημένη εικόνα


#191   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 17/10/2012 - 00:04

μα και να μη βγει με ρετινα τώρα, αυτό δε σημαίνει οτι θα μείνει πάντα ετσι. Το επόμενο mini θα έχει στάνταρ ρετινα αν το πάμε ετσι. Αρα να κρατήσει για φετος το touch και του χρονου να το στείλει στο κάδο?

και πάλι χλωμό να νοιάζει τη μάζα η ρετινα, οι ψαγμενοι το κοιτανε, οι αλλοι θα βλεπουν μονο την χαοτικη διαφορα οθονης απο το touch. Στη τελική ξέρω άτομα που θέλουν να πάρουν το mini αμέσως σε αυτή τη τιμή. Δεν τους νοιάζει αν θα εχει ρετινα ή όχι, τα άλλα που κοιτάνε στις ιδιες τιμες δεν εχουν αλλα δε θέλουν να δώσουν παραπάνω χρήματα και θέλουν apple. Αν ήθελαν θα είχαν πάρει το ipad, αλλά δεν το έκαναν...

#192   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 17/10/2012 - 16:36

και πάλι χλωμό να νοιάζει τη μάζα η ρετινα, οι ψαγμενοι το κοιτανε, οι αλλοι θα βλεπουν μονο την χαοτικη διαφορα οθονης απο το touch. Στη τελική ξέρω άτομα που θέλουν να πάρουν το mini αμέσως σε αυτή τη τιμή


Εννοείται την ενδιαφέρει η "μάζα"!!! Λεφτά θέλει όπως όλες οι εταιρείες.

Προσωπικά γουστάρω πολύ την ιδέα του 7ίντσου iPad :rolleyes: Είχα πάρει το iPad1 κ εγώ κ ο αδερφός μου κ γρήγορα το έδωσα γιατί δεν με βόλευε το μέγεθος, πολύ μεγάλο κατά τη γνώμη μου. Ο αδερφός μου που το έχει ακόμα κ δεν το πουλάει με τίποτα -έχει πορωθεί :lol: - τον βολεύει απίστευτα. Έχοντας δει άλλα 7ίνστα tablets πιστεύω πως θα είναι βολικό. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ RETINA B) Θα ήτανε γκάφα κατά τη γνώμη μου να βγάλεί η Apple μια συσκευή κατώτερης ποιότητας στην οθόνη. Ίσως αν έχει κ cellular να το σκεφτώ να το αγοράσω...

#193   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 17/10/2012 - 21:13

Δεν ξέρω αν βολέψει η μικρότερη οθόνη
Γούστα ειναι αυτά
Εγω αν έπαιρνα τώρα δεν θα το επερνα νομίζω

#194   thanwin

thanwin

    iPH Enthousiast

  • 380 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:thanostheracer

Δημοσίευση 17/10/2012 - 21:21

αν έχει χαρακτηριστικά του ipod touch 5g (δηλ. φωτογραφική και τέτοια)το πήρα και έφυγα

#195   gpjuniorgr

gpjuniorgr

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/10/2012 - 01:09

εγω παντως θεωρω οτι μετα την αυξηση του ογκου και του βαρους του νεου ipad χρειαζοταν να προσφερει η απλ μια πιο φορητη εκδοχη του.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες