Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Εντυπώσεις απο το Galaxy S3 και σύγκριση με Iphone.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
343 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   gavroulis

gavroulis

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2012 - 14:30

λοιπον θα σας πω κατι που μαλλον δεν γνωριζεται.
οτν πρωτο βγηκε το playstation η γυναικα ενος τοτε συνεργατη δουλευε υπευθυνη στο τμημα service της εταιριας.
η μαμα σονυ εστειλε ενα κοματι για να το δουνε απο κοντα, και μεσα υπηρχε σχεδιαγραμα που θα βαλεις το τσιπακι για να παιζει αντιγραφα!
μαγεια ε ;
το εβγαλαν ολοι απο μια φωτοτυποια και χεστικαν στο χρημα!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   flat

flat

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2012 - 14:31

ειμαι κατοχος του iphone 4 κ εχω πολλα προβληματα με το ios 6. σκεφτομαι για πρωτη φορα να παω στο s3. τη παραπανω προσφερει το ios 6 σε σχεση με το android? φιλικη ερωτηση ειναι για να με βοηθησει να καταληξω σε σωστη επιλογη κ να μη μετανιωσω στην κινηση που θα κανω.


φιλε δεσ τι γινεται και κρινε μονος σου,και οι δυο συσκευες ειναι κορυφαιες,αλλα ακουω πολλα προβληματα με τα iphone,και δεν μαρεσει!

#318   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/10/2012 - 14:32

λοιπον θα σας πω κατι που μαλλον δεν γνωριζεται.
οτν πρωτο βγηκε το playstation η γυναικα ενος τοτε συνεργατη δουλευε υπευθυνη στο τμημα service της εταιριας.
η μαμα σονυ εστειλε ενα κοματι για να το δουνε απο κοντα, και μεσα υπηρχε σχεδιαγραμα που θα βαλεις το τσιπακι για να παιζει αντιγραφα!
μαγεια ε ;
το εβγαλαν ολοι απο μια φωτοτυποια και χεστικαν στο χρημα!!!


Αυτό λέγεται Marketing...
Once You Go Mac You Never Go Back

#319   gavroulis

gavroulis

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2012 - 14:39

παω για ποδηλατο μαγκες γιατι μπουχτησα μεσα.... :)
τα λεμε ποιο μετα...

#320   Maal

Maal

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2012 - 14:42

Μαλώνετε πάνω από χυμένο γάλα. Αν δεν υπήρχε το iPhone, δεν θα υπήρχε το Galaxy και το κάθε Galaxy απομίμηση/wannabe/ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Η Apple άνοιξε το δρόμο με το iPhone, και απλώς η Samsung και όλες οι υπόλοιπες εταιρείες προσπαθούν να βγάλουν κάτι "καλύτερο" χρησιμοποιώντας τη φόρμα που πρώτη η Apple εισήγαγε στην αγορά. Τόσο απλό.
P.S: έχω το 3GS, δεν έχω πάρει ποτέ Galaxy ή κάποιο άλλο τέτοιο προϊόν, γιατί από τη στιγμή που πρωτοέπιασα το iPhone στα χέρια μου, όλα τα υπόλοιπα είναι απλώς κινητάκια. Ανυπομονώ να δω και από κοντά το 5αράκι και κάπου στα Χριστούγεννα να το έχω και δικό μου. Συγχαρητήρια σε όσους έχουν το S3 και τους αρέσει, καλορίζικο κλπ, αλλά όπως και να το κάνουμε iPhone ΔΕΝ είναι, και δεν πρόκειται να γίνει.

#321   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2012 - 14:59

Μαλώνετε πάνω από χυμένο γάλα. Αν δεν υπήρχε το iPhone, δεν θα υπήρχε το Galaxy και το κάθε Galaxy απομίμηση/wannabe/ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Η Apple άνοιξε το δρόμο με το iPhone, και απλώς η Samsung και όλες οι υπόλοιπες εταιρείες προσπαθούν να βγάλουν κάτι "καλύτερο" χρησιμοποιώντας τη φόρμα που πρώτη η Apple εισήγαγε στην αγορά. Τόσο απλό.
P.S: έχω το 3GS, δεν έχω πάρει ποτέ Galaxy ή κάποιο άλλο τέτοιο προϊόν, γιατί από τη στιγμή που πρωτοέπιασα το iPhone στα χέρια μου, όλα τα υπόλοιπα είναι απλώς κινητάκια. Ανυπομονώ να δω και από κοντά το 5αράκι και κάπου στα Χριστούγεννα να το έχω και δικό μου. Συγχαρητήρια σε όσους έχουν το S3 και τους αρέσει, καλορίζικο κλπ, αλλά όπως και να το κάνουμε iPhone ΔΕΝ είναι, και δεν πρόκειται να γίνει.

μακαρι να μην γινει iphone! να τρεχω με refurbished να παω στα Λαγκαδικια αντι για το κεντρο της Θεσ/νικης με τους πρωτοποριακους χαρτες να μου χαλαει το τσιπακι ηχου να μη μου δουλευει το ακουστικο και κυριως για να μη βγαινει καθε 10 μερες καποιος απο την samsung να με κατηγορει οτι δεν ξερω να ακουω καλα οτι δεν ξερω να βγαζω photos οτι δεν ξερω να διαβαζω χαρτες και οτι δεν ξερω να κραταω σωστα το τηλεφωνο και το κορυφαιο μετα απο ολα αυτα να λεω οτι η samsung ειναι η πιο αξιοπιστη εταιρια!ευχαριστουμε δεν θα παρουμε.τα εζησα τα επαθα αλλα προβατακι δεν ειμαι να πληρωνω αυτους που δεν με σεβοντε και που δν εχουν τα καρυδια να παραδεχοντε τα λαθη τους και ανταυτου να με κατηγορουν και απο πανω. Πατε και σκατε 700 800 ευρω σας λενε οτι δεν ξερετε να βγαζετε φωτογραφιες και τους υποστιριζετε κιολας!Δηλαδη ελεος!Γιαυτο περναμε αυτα που περναμε σαν λαος παμε ψηφιζουμε τα ιδια και τα ιδια και φτασαμε εδω που φτασαμε!Ιδια νοοτροπια και με την apple οι κολλημενοι μαζι της!

#322   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 07/10/2012 - 15:01

Μαλώνετε πάνω από χυμένο γάλα. Αν δεν υπήρχε το iPhone, δεν θα υπήρχε το Galaxy και το κάθε Galaxy απομίμηση/wannabe/ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Η Apple άνοιξε το δρόμο με το iPhone, και απλώς η Samsung και όλες οι υπόλοιπες εταιρείες προσπαθούν να βγάλουν κάτι "καλύτερο" χρησιμοποιώντας τη φόρμα που πρώτη η Apple εισήγαγε στην αγορά. Τόσο απλό.
P.S: έχω το 3GS, δεν έχω πάρει ποτέ Galaxy ή κάποιο άλλο τέτοιο προϊόν, γιατί από τη στιγμή που πρωτοέπιασα το iPhone στα χέρια μου, όλα τα υπόλοιπα είναι απλώς κινητάκια. Ανυπομονώ να δω και από κοντά το 5αράκι και κάπου στα Χριστούγεννα να το έχω και δικό μου. Συγχαρητήρια σε όσους έχουν το S3 και τους αρέσει, καλορίζικο κλπ, αλλά όπως και να το κάνουμε iPhone ΔΕΝ είναι, και δεν πρόκειται να γίνει.


ειναι σαν να λες ο γυρος στην αθηνα ειναι ο καλυτερος αλλα δεν εχω δοκιμασει γυρο στη θεσσαλονικη....καλο ειναι να δοκιμαζουμε πρωτα και μετα να κρινουμε...

και για να προλαβω τους μετοχους δεν λεω οτι τα galaxy ειναι καλυτερα....

#323   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/10/2012 - 15:03

Και κάτι τελευταίο... Όλοι οι φίλοι και γνωστοί που έχουν iPhone, με έχουν ζαλίσει για να τους τα κάνω jailbreak..... Αυτό κάτι σημαίνει...

Σημαινει οτι θελουν cracked εφαρμογες και τιποτα αλλο.
Εαν τους ενδιεφερε η παραμετροποιηση του κινητου τους θα ηξεραν να κανουν JB μονοι τους

#324   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/10/2012 - 15:06

Μαλώνετε πάνω από χυμένο γάλα. Αν δεν υπήρχε το iPhone, δεν θα υπήρχε το Galaxy και το κάθε Galaxy απομίμηση/wannabe/ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Η Apple άνοιξε το δρόμο με το iPhone, και απλώς η Samsung και όλες οι υπόλοιπες εταιρείες προσπαθούν να βγάλουν κάτι "καλύτερο" χρησιμοποιώντας τη φόρμα που πρώτη η Apple εισήγαγε στην αγορά. Τόσο απλό.
P.S: έχω το 3GS, δεν έχω πάρει ποτέ Galaxy ή κάποιο άλλο τέτοιο προϊόν, γιατί από τη στιγμή που πρωτοέπιασα το iPhone στα χέρια μου, όλα τα υπόλοιπα είναι απλώς κινητάκια. Ανυπομονώ να δω και από κοντά το 5αράκι και κάπου στα Χριστούγεννα να το έχω και δικό μου. Συγχαρητήρια σε όσους έχουν το S3 και τους αρέσει, καλορίζικο κλπ, αλλά όπως και να το κάνουμε iPhone ΔΕΝ είναι, και δεν πρόκειται να γίνει.


Mε αυτή τη λογική δε θα έπρεπε να βγαίνει οτιδήποτε άλλο πλην του πρωτοπόρου. Και αναφέρομαι γενικά.. Στις "φόρμες"..

Η Apple όπως πολύ σωστά γράφτηκε πιο πίσω, ήθελε και θέλει να είναι πρωτοπόρος. Το έκανε με το iPhone το '07. Που άλλαξε το τρόπο αντίληψης ενός Smartphone. Αλλά παρέμεινε σε αυτό. Με μικρες πινελιές και βελτιώσεις με το σταγονόμετρο. Απο ΄κει και πέρα δεν έχει να επιδείξει κάτι άλλο.

Η τεχνολογία προχωράει και εξελίσσεται. Το τι είναι καλύτερο για τον καθένα είναι καθαρά υποκειμενικό. Και που ξέρεις, αυτο που προσπαθούν τόσα χρόνια οι "απέναντι", μπορεί να το έχουν καταφέρει ήδη. Και απο τη στιγμή που δεν έχεις δουλέψει, πιάσει στα χέρια σου κάτι απο αυτόυς, μην εκφράζεσαι με τόση σιγουριά..

Είχα την ευκαιρία να δουλέψω για 3-4 μέρες ένα Galaxy SIII. Εντυπώσεις? Οι καλύτερες και μόνο. Αν και μέχρι να συνηθίσεις την οθόνη και τη πλάτη απο πλαστικό, είναι κάπως..

Ανοίξτε τους ορίζοντες σας και μη τα βλέπετε όλα με παρωπίδες. Καλό για σας είναι αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 07/10/2012 - 15:15

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#325   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 07/10/2012 - 15:08

Mε αυτή τη λογική δε θα έπρεπε να βγαίνει οτιδήποτε άλλο πλην του πρωτοπόρου. Και αναφέρομαι γενικά.. Στις "φόρμες"..

Η Apple όπως πολύ σωστά γράφτηκε πιο πίσω ήθελε και θέλει να είναι πρωτοπόρος. Το έκανε με το iPhone το '07. Που άλλαξε το τρόπο αντίληψης ενός Smartphone. Αλλά παρέμεινε σε αυτό. Με μικρες πινελιές και βελτιώσεις με το σταγονόμετρο. Απο ΄κει και πέρα δεν έχει να επιδείξει κάτι άλλο.

Η τεχνολογία προχωράει και εξελίσσεται. Το τι είναι καλύτερο για τον καθένα είναι καθαρά υποκειμενικό. Και που ξέρεις, αυτο που προσπαθούν τόσα χρόνια οι "απέναντι", μπορεί να το έχουν καταφέρει ήδη. Και απο τη στιγμή που δεν έχεις δουλέψει, πιάσει στα χέρια σου κάτι απο αυτόυς, μην εκφράζεσαι με τόση σιγουριά..

Είχα την ευκαιρία να δουλέψω για 3-4 μέρες ένα Galaxy SIII. Εντυπώσεις? Οι καλύτερες και μόνο. Αν και μέχρι να συνηθίσεις την οθόνη και τη πλάτη απο πλαστικό, είναι κάπως..

Ανοίξτε τους ορίζοντες σας και μη τα βλέπετε όλα με παρωπίδες. Καλό για σας είναι αυτό.


+1000

#326   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 07/10/2012 - 16:04

Δεν σας είδα να μένετε με τις παντοφλες της ΝΟΚΙΑ,SE των '90s επειδη ήταν πρωτοπόρες.
Δεν σας είδα να μένετε με DOS λειτουργικό επειδη ήταν το πρώτο "user friendly" os που βγήκε. Μερικοί κιόλας δεν θα ξέρουν καν τι σημαίνει DOS οπότε για αυτούς ας πούμε Windows 95.
Η επιστήμη-τεχνολογία προχωράει και εξελίσσεται και σπάνια ο πρωτοπόρος είναι για πάντα πρώτος.
Και όλοι εσείς που λέτε έκλεψαν της ιδέες του iPhone κτλ κτλ και μιλάτε ως ένας άλλος Cook θα σας πω το εξής " good engineers create, great engineers steal".
Ξεπεραστε το γιατι θα σας ξεπεράσει. Δεν εννοώ το iPhone αλλα το fanboyism..

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 07/10/2012 - 16:07

Αναρτημένη εικόνα


#327   gatakos

gatakos

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2012 - 16:23

Διάβασα όλο το ποστ παίδες και λέω να πω και εγώ την εμπειρία μου! Από τότε που πήρα iphone το 3gs συγκεκριμένα δεν άλλαξα άλλο κινητό! Δλδ πήρα το 4 κ μετά το 4ς! Αλλά και το iPad! Ειμουν φανατικός κ γενικά εκραζα τα android!! Το 5 όμως ήταν μεγάλη απογοήτευση και αποφάσισα να πάω στο galaxy s3 το οποίο και με εντυπωσιάζει μέχρι τώρα! Πιο πολύ βέβαια σαν συσκευή παρά ως λογισμικό! Το λογισμικό είναι καλό και παραμετροποίησιμο αλλά έχει ένα θέμα με την ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ της ram! Όταν ανοίγω τον browser και τον δουλεύω για ώρα όταν πατάω το home button για να επιστρέψω στην αρχική οθόνη το κινητό lagαρει και αργεί να μου φόρτωσει τα εικονίδια πράγμα αρκετά εκνευριστικό και πράγμα το οποίο ποτέ δεν έκανε το ios! Βασικά αυτό είναι και το μοναδικό παράπονο μου έως τώρα! Κατα τα αλλά θα πρέπει να βγάλει κάτι εξαιρετικο πάλι η αππλε για να με ξανακερδίσει!!

Τελευταία επεξεργασία από: gatakos, 07/10/2012 - 16:24


#328   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2012 - 16:28

Σήμερα έπιασα το 4S ξανά. Μου φαίνεται αισθητά πιο βαρύ και τετραγωνισμένο. Θεωρώ πως η 16:9 οθόνη είναι πιο βολική. Βασικά μου φάνηκε σαν ένα "παλιό κινητό".

Αυτά με 10 μέρες χρήσης.

#329   Hatemost

Hatemost

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/10/2012 - 17:46

Ε ρε προβληματα που εχει ο κοσμος. Και δεν ειναι θεμα προβληματος , ειναι θεμα .... ασε μη το πω γτ θα προσβαλλω και δεν υπαρχει λογος. Προσωπικα εχω iphone 4s και με ικανοποιει μεχρι τωρα. Γτ πηρα αυτο; Γτ μ αρεσε περισσοτερο εμφανησιακα. Και αφου με καλυπτει δεν υπαρχει λογος να δωσω ΑΛΛΑ 700 ευρω για αλλο κινητο. Τωρα αν εχει καλη οθονη αν αν αν αν αν αν αν αν αν χεστηκε η φοραδα. Το θεμα ειναι να μας αρεσει και να μην μας νευριαζει οπως το satio που ειχα και με ειχε φρικαρει. Πραγματικα γτ θελετε να τσακωνεστε; Ο καθενας εχει αποψη και αναγκες για τον ιδιο. Τι προσπαθειτε να πεισετε οτι το δικο σας ειναι καλυτερο η μεγαλυτερο η ξερω γω τι. Get a life. Τσακωθειτε για σημαντικοτερα θεματα. Και αν δεν εχετε τετοια καντε κατι ωφελιμο το χρονο ππυ χαλατε σε κατι τετοια threads. Δεν υποστηριζω καποιον η κατι ( κινητο ) αλλα ελεος ρε μαγκες.τωρα πεστε να με φατε

#330   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/10/2012 - 21:05

Αυτη η φωτο για καποιους που ειπαν οτι στην αναμονη το iphone εχανε 30% μπαταρια απο τις 8 μεχρι τις 10

Καλα πλακα κανετε ε

Ενα απλο photoshop χρειαζεται

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: tamtakos, 07/10/2012 - 21:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)