Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Εντυπώσεις απο το Galaxy S3 και σύγκριση με Iphone.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
343 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:36

Φιλε Jimmakos την ευκολια συνδεσης που εχεις μεταξυ itunes και iphone για εσενα και εμενα που ειμαστε χρηστες mac μπορεις να την εχεις ευκολα και με ενα κινητο android.Οποιος ενδιαφερεται να του στειλω πως λεγεται το προγραμμα να το δοκιμασει ας μου στειλει ενα πμ.Τωρα οσον αφορα το S3 ειναι για εμενα που εχω δοκιμασει αρκετα top androids(one x,s3,note,nexus) η καλυτερη συσκευη που υπαρχει.Εντωμεταξυ σαν πρωην φανατικος iponeακιας και πλεον ατομο που ειναι απλα φανατικος με την τεχνολογια και ανοιχτος σε ολες τις προτασεις εχω να σας πω πως δυστυχως δεν υπαρχει συγκριση.Για την μπαταρια μην το ξαναπειτε γιατι θα γελανε και οι πετρες.Απο προσωπικα τεστ οταν ειχα τις συσκευες στα χερια μου,η μπαταρια του s3 σε συγκριση με του 4s μου κραταγε 40% παραπανω χωρις να το εχω στην εξοικονομιση.Τωρα οποιος θελει να χαρει την jelly bean οπως τη γεννησε η μανουλα της δεν εχει παρα να παρει το galaxy nexus και θα καταλαβει πολλα.Εγω προσωπικα πλεον το εχω σαν κυρια συσκευη για να το δοκιμασω και ειναι απο αλλο πλανητη η ταχυτητα και οι επιλογες που σου προσφερει και ας μην ειναι τετραπυρηνο.Ξαναλεω πως εχω δοκιμασει ολες τις συσκευες με σκληρη χρηση τουλαχιστον για 4 μερες την καθεμια και αυτα ειναι τα δικα μου συμπερασματα.
Οσο αφορα το iphone 5 πραγματικα επιασα τον εαυτο μου να γελαει πολλες φορες κατα τη διαρκεια της παρουσιασης χωρις να λεω κιολας πως δεν θα το δοκιμασω και αυτο εστω απο περιεργεια.

Πολλα 4s στην αρχη τρωγανε τρελαα την μπαταρια στην 5.0.1..στην 5.1.1 δεν εχω δει τετοιο προβλημα..μου κραταει 2 μερες με κανονικα χρηση και ειμαι και jb με τις παναγιας τα ματια πανω...προκαλω οποιον θελει με την αστροσκονη του να ερθει να δουμε πιο κατεβαζει την μπαταρια πιο γργηορα ...χωρις οικολογικες παρεμβολες..χαχχαχα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   Minko

Minko

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:SmartPad Android 4.0.3

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:37

Εγω είχα google nexus s κ δούλεψα το SGS2 του ξαδερφου μ έχω να πω 1 σαν το 4S δεν υπάρχει αυτη τη στιγμή.εγω ασχολούμαι με το τηλ όλη μέρα κ συνιθως μετα απο 3-4 εβδομάδες τα βαριεμαι αλλα 4S είναι άλλη φαση κ δεν το αλλάζω ούτε για το 5 (λόγο οθόνης )

#48   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:38

εσυ μαλλον η δεν εχεις πιασει το galaxy στα χερια σου η δεν ξερεις απο τεχνολογια...

φιλικα.

Εχω πιασει το s3 στα χερια μου και απο οτι φαινεται ξερω πολυ περισσοτερα πραγματα για το κινητο σου και το τι κανει οταν ειναι σταν εξοικονομηση ενεργειας παρα εσυ που το εχεις :)
φιλικα

#49   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:39

το που θα γραφεις για το s3 ειναι δικο σου θεμα!
για το ipad εδω!
οταν ειχες το 4ς,δεν σε κουραζαν ολα τα συγκριτικα με το s3?ξερουμε τι μπορει να κανει καθε κινητο,γιατι πρεπει να τα διαβαζουμε καθε εβομαδα εδω μεσα,κρατησε τα για τα αντιστοιχα φορουμ για τα sumsung!


εκφερω αποψη σαν υγιης καταναλωτης που ειμαι και κοιταω τον ανταγωνισμο.

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#50   SPC

SPC

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:39

εσεισ ποΥ γραφετε εδω για

Το s3 έχει αρκετά καλύτερη μπαταρία απο το 4s φυσικά.
Αν δεν έχετε μια συσκευή μην βγάζετε συμπεράσματα.

Φιλικά

/
/
φιλε μοΥ εσΥ εχεισ πιασει στα χερια σοΥ το iphone 5 για να βγαλεισ σΥμπερασματα;

#51   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:39

Εγω είχα google nexus s κ δούλεψα το SGS2 του ξαδερφου μ έχω να πω 1 σαν το 4S δεν υπάρχει αυτη τη στιγμή.εγω ασχολούμαι με το τηλ όλη μέρα κ συνιθως μετα απο 3-4 εβδομάδες τα βαριεμαι αλλα 4S είναι άλλη φαση κ δεν το αλλάζω ούτε για το 5 (λόγο οθόνης )

Και τιποτα να μην εχεις να κανεις εκεινη την στιγμη μετα το λιωσιμο..αμα το αφησεις 10 λεπτα θες να το ξαναπιασεις :P...και ανοιγεις το galaxy και βλεπεις τα ιδια εικονιδια που εχει και το xperia mini...χαχααχαχα

#52   supergeorge

supergeorge

    iPH Member

  • 320 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:40

Ξεκινα το απο τωρα....σε 2-3 ωρες θα εχει ελειωσει...


Το δικό μου μόλις το βγάλω από το φορτιστή μου βγάζει μήνυμα χαμηλής μπαταρίας! Τι άλλο θα ακούσουμε!

Όταν κάποιος δε γνωρίζει κάτι καλό είναι να μη μιλάει. Δεν είναι κακό.

Προσωπικά αυτή τη στιγμή έχω στην κατοχή μου ένα Samsung Galaxy S3 και ένα iPad 3rd Gen. Και από τα δυο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και θεωρώ ότι είναι οι καλύτερες συσκευές στην κατηγορία τους.

Η εμπειρία χρήσης του S3 είναι εξαιρετική και δε θα την άλλαζα για κανένα κινητό που κυκλοφορεί ή θα κυκλοφορήσει σε λίγο.

#53   livegreat

livegreat

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:42

Πολλα 4s στην αρχη τρωγανε τρελαα την μπαταρια στην 5.0.1..στην 5.1.1 δεν εχω δει τετοιο προβλημα..μου κραταει 2 μερες με κανονικα χρηση και ειμαι και jb με τις παναγιας τα ματια πανω...προκαλω οποιον θελει με την αστροσκονη του να ερθει να δουμε πιο κατεβαζει την μπαταρια πιο γργηορα ...χωρις οικολογικες παρεμβολες..χαχχαχα

Μα γιατι συνεχιζεις και το βλεπεις οπαδικα το θεμα?Σου ξαναλεω πως ειχα τα κινητα στα χερια μου και τα συγκρινα ωστε να δω ποιο μου κανει καλυτερα για να κρατησω.4s εχουνε περασει περισοοτερα απο ενα και σε ολες τις εκδοσεις.Οπως και να το κανουμε ειναι καλυτερο το ρημαδι το s3 και ισως και μερικα ακομη android σε σχεση με το iphone.Τωρα πιο γουσταρει να αγορασει ο καθενας ειναι πραγματικα γουστο του και καπελο του και καλα κανει αλλα δε χρειαζεται ομως να προσπαθει ολη μερα να πεισει ολον τον υπολοιπο ντουνια οτι το κινητο του ειναι το καλυτερο των παντων.

#54   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:43

Το δικό μου μόλις το βγάλω από το φορτιστή μου βγάζει μήνυμα χαμηλής μπαταρίας! Τι άλλο θα ακούσουμε!

Όταν κάποιος δε γνωρίζει κάτι καλό είναι να μη μιλάει. Δεν είναι κακό.

Προσωπικά αυτή τη στιγμή έχω στην κατοχή μου ένα Samsung Galaxy S3 και ένα iPad 3rd Gen. Και από τα δυο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και θεωρώ ότι είναι οι καλύτερες συσκευές στην κατηγορία τους.

Η εμπειρία χρήσης του S3 είναι εξαιρετική και δε θα την άλλαζα για κανένα κινητό που κυκλοφορεί ή θα κυκλοφορήσει σε λίγο.

να το κοιταξεις αυτο το προβλημα που λες......
Μιλαω για 2-3 χρησης (παιχνιδιων κτλ) και φυσικα χωρις εξοικονομηση ενεργειας

#55   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:44

εκφερω αποψη σαν υγιης καταναλωτης που ειμαι και κοιταω τον ανταγωνισμο.

εχει τεραστια διαφορα ενα συγκριτικο μεταξυ των συσκευων(εχουμε δει παρα πολλα εδω μεσα και τα οποια τα θελουμε),αλλά οχι άλλα για τις προσωπικες σας προτιμησεις οταν δεν προσφερουν απολυτως τιποτα παρα μονο αψιμαχιες για το ποιος εχει το καλυτερο!και το δικο σου θεμα αυτο προκαλει μονο!

Τελευταία επεξεργασία από: kosnic, 06/10/2012 - 15:46


#56   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:45

Το s3 έχει αρκετά καλύτερη μπαταρία απο το 4s φυσικά.
Αν δεν έχετε μια συσκευή μην βγάζετε συμπεράσματα.

Φιλικά


Λοιπον, εδω κ 2 μερες εχει ερθει ενας κολλητος απο γερμανια κ οπως σας ειχα πει (γι αυτο εξαχνα με αγωνια κοσμοτε νανο) το εχω στα χερια μου μια κ ξερει την κ@υλα μου για το συγκεκριμενο (εχω ηδη βαλει μεσω αυτου παραγγελια στο γερμανικο στορ αλλα ...εχω να περιμενω..χ.εχε)

δεν λεω τιποτα, δειτε μονοι σας κ βγαλτε συμπερασματα μπαταριας, με τρελη χρηση(το χω σκισει κυριολεκτια, σε 3Γ, με facebook,photos,soundhound,shazam,maps...kpklp) ΠΑΝΤΑ ειτε σε 3G ειτε σε wifi...ειναι ακομα καλυτερο κ απο τα specs ths apple!!!

Συνημμένα αρχεία



#57   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:45

Ενταξει, ειναι και η διαφορα στην τιμη που εχει ενα SIII με ενα 5
Κατα τα αλλα αν εχεις πολλες συσκευες της Apple το iOS ειναι μονοδρομος
Εχω και το Note, δεν λεω πολυ καλη συσκευη αλλα αν εχεις οργανωσει την δουλεια σου πανω στο iOS δεν το αλλαζεις με τιποτα!

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#58   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:46

Μα γιατι συνεχιζεις και το βλεπεις οπαδικα το θεμα?Σου ξαναλεω πως ειχα τα κινητα στα χερια μου και τα συγκρινα ωστε να δω ποιο μου κανει καλυτερα για να κρατησω.4s εχουνε περασει περισοοτερα απο ενα και σε ολες τις εκδοσεις.Οπως και να το κανουμε ειναι καλυτερο το ρημαδι το s3 και ισως και μερικα ακομη android σε σχεση με το iphone.Τωρα πιο γουσταρει να αγορασει ο καθενας ειναι πραγματικα γουστο του και καπελο του και καλα κανει αλλα δε χρειαζεται ομως να προσπαθει ολη μερα να πεισει ολον τον υπολοιπο ντουνια οτι το κινητο του ειναι το καλυτερο των παντων.

μα και εμενα εχουν περασει 3 4s απο τα χερια μου και το πρωτο το αφηνα σε fly mode στισ 8 το πρωι και οταν στις 10 το κοιταζα ξανα ηταν στο 70%...θες να μου πεις οτι δουλευε σωστα?..οχι...προσωπικα αυτο που εχω τωρα δουλευει αψογα και σου ειπα με κανονικη χρηση κραταει 2 μερες....και αν το αφησω στο 100% τωρα..θα πεσει στο 99% μετα απο 5-6 ωρες τουλαχιστον

#59   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:46

να το κοιταξεις αυτο το προβλημα που λες......
Μιλαω για 2-3 χρησης (παιχνιδιων κτλ) και φυσικα χωρις εξοικονομηση ενεργειας


εσυ δεν εξηγειται εισαι μικρο παιδι και δεν γνωριζεις τα τεχνολογικης φυσεως..
το μονο που θελω ειναι να μην κλαψεις τα λεφτα σου..

φιλικα.

Τελευταία επεξεργασία από: Rockettt, 06/10/2012 - 15:48

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#60   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/10/2012 - 15:46

αντε γεια...:)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (4)