Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Εντυπώσεις απο το Galaxy S3 και σύγκριση με Iphone.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
343 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/10/2012 - 17:04

χαχαχαχαχα, Aγάπη vs μίσος

ps
Μη προσπαθήσεις να μισήσεις αυτόν που σε πλήγωσε, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να τον αγαπήσεις περισσότερο ;)

Εδω μπορει καποιος να ισχυριστει οτι "κανουνε για τα κινητα λες και ειναι γκομενες" LOL

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 17:05

Συμφωνώ μαζί σου. Αλλα πρόσωπικά οι απαιτήσεις μου ως χρήστης είναι να οργανώνω τη μουσική μου στο iTunes, να συγχρονίζονται όλα στο icloud χωρίς να κάνω κάτι, το Bluetooth θα μπορούσε να το έχει, αλλά δε με ενοχλεί καθόλου. wifi direct είναι τεχνολογία που πλασάρουν οι άλλες εταιρείες και πραγματικά ούτε που με νοιάζει. Κάνω streaming στο apple tv και τελειώνει το θέμα εκεί. Εξ' άλλου τηλεόραση με wifi direct θέλει τον έξτρα τον αντάπτορα όπως βλέπω και στο site της Samsung. Προτίμησα το iPhone 5 διότι η οθόνη όλων των προηγούμενων iphone ήταν επαρκής (μεγάλη, αλλά όχι τεράσια σαν του Σ3- εξ΄αλλου έχω και ipad...) και τώρα που είναι μεγαλύτερη χωρίς να μεγαλώνει σχεδόν καθόλου το μέγεθος του κινητού είναι ακόμη καλύτερη. Μέσω email στέλνω τα πάντα. Δε θέλω ένα τεράστιο κινητό, θέλω ένα όμορφο κινητό που απλά είναι το πιο smart. Δε θέλω tabletoειδή...θέλω τηλέφωνο. Ευχαριστώ, δε θα πάρα απομίμες...θα παραμείνω προς το παρόν στο iPhone 5, μέχρι να αποφασίσει κάποια άλλη εταιρεία να βγάλει ένα αμιγές αυθεντικό σμαρτ τηλέφωνο που να είναι γαμάτο σε όλα, και όχι κάτι ανάμικτο που θα προσπαθεί να έχει κάτι απ΄όλα, ίσα ίσα για να γίνει αρεστό σε ευρύ κοινό...

Ας νομίζουν όλοι πως ό,τι έχουν είναι το καλύτερο. Αρκεί να είναι ευχαριστημένοι. Δε θέλω το κινητό μου να κάνει 1000 άχρηστους γιαλατζί παπάδες. Θέλω να κάνει 10 πράγματα αλλά να τα κάνει τέλεια. Και όντας χρήστης Mac OS X, ξέρω πως έχω τον καλύτερο δυνατό συνδυασμό που υπάρχει.

Έξω από το χορό, πολλά τραγούδια λέγονται...

#93   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 17:07

Εδω μπορει καποιος να ισχυριστει οτι "κανουνε για τα κινητα λες και ειναι γκομενες" LOL

Eτσι ακριβως! Πολυ καλη η συμπληρωση!!!

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#94   giannako

giannako

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 17:18

ρε παιδια εδω μιλαμε για apple vs samsung iphone vs galaxy s2-3 κτλ..Ειχα μπει σε αυτο το διλημμα πριν αγορασω smartphone.Αλλα στην τελικη η apple δεν λανσαρε τα smartphones?ε τοτε ειναι smartphone με ολη την εννοια της λεξης. με 4-5 και 6 ιντσες οθονη δεν ειναι smartphone . ειναι PDA. smartphone= βγαζω φωτογραφια την ανεβαζω στο facebook,twitter η σε οποιδηποτε κοινονικο δικτυο σε ελαχιστο χρονο και λειτουργικα. και αλλα τοσα παραδειγματα. αλλα τελος παντων ολα αυτα να ειναι σε ενα ομορφο μικρο και designto πακετο. Ε απλα το iphone το εχει.

Τελευταία επεξεργασία από: giannako, 06/10/2012 - 17:19


#95   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 06/10/2012 - 17:26

ρε παιδια εδω μιλαμε για apple vs samsung iphone vs galaxy s2-3 κτλ..Ειχα μπει σε αυτο το διλημμα πριν αγορασω smartphone.Αλλα στην τελικη η apple δεν λανσαρε τα smartphones?ε τοτε ειναι smartphone με ολη την εννοια της λεξης. με 4-5 και 6 ιντσες οθονη δεν ειναι smartphone . ειναι PDA. smartphone= βγαζω φωτογραφια την ανεβαζω στο facebook,twitter η σε οποιδηποτε κοινονικο δικτυο σε ελαχιστο χρονο και λειτουργικα. και αλλα τοσα παραδειγματα. αλλα τελος παντων ολα αυτα να ειναι σε ενα ομορφο μικρο και designto πακετο. Ε απλα το iphone το εχει.


η apple λανσαρε το ευκολο smartphone...smartphone ειχαμε και πριν το iphone...

και το πως αντιλαμβανεται ο καθενας την εννοια του ''smartphone'' ειναι αλλο θεμα...

#96   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/10/2012 - 17:32

εγω εχω καταλαβει πως πιο λογικα μιλανε αυτοι που εχουν ή ειχαν κ τα δυο κινητα στην κατοχη τους, απο αυτους που δεν εχουν χρησιμοποιησει τις high end android συσκευες,κ δεν τις εχουν κρατησει για 1 μηνα πανω τους. αυτο ισχυει εκτος απο λιγες εξαιρεσεις

#97   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 17:41

Δεν υπαρχει η λογικη σε αυτο που σου σε κανει πιο χαρουμενο και πιο παραγωγικο.
Ο καθε ενας εχει την δικη του λογικη

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#98   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/10/2012 - 17:44

Επιτελους καταλαβετε το : Δε μιλαμε απλα για μαρκες κινητων...μιλαμε για κατι πολυ σημαντικοτερο

#99   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 17:45

εγω εχω καταλαβει πως πιο λογικα μιλανε αυτοι που εχουν ή ειχαν κ τα δυο κινητα στην κατοχη τους, απο αυτους που δεν εχουν χρησιμοποιησει τις high end android συσκευες,κ δεν τις εχουν κρατησει για 1 μηνα πανω τους. αυτο ισχυει εκτος απο λιγες εξαιρεσεις


Δε μπορείς να κρατήσεις high end android για πάνω από ένα μήνα...τί ψάχνεις;

#100   vicbar

vicbar

    iPH newbie

  • Pip
  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 18:03

η apple λανσαρε το ευκολο smartphone...smartphone ειχαμε και πριν το iphone...

και το πως αντιλαμβανεται ο καθενας την εννοια του ''smartphone'' ειναι αλλο θεμα...


Συμφωνώ, ο συγχωρεμένος Steve Jobs έκανε το smartphone όπως πρέπει να είναι (θυμάμαι τα πρώτα HTC Windows Mobile που είχα και γελάω), και αυτό λέγεται επανάσταση, αν δεν υπήρχε ο Steve και η Apple ακόμα θα είχαμε πλήκτρα στα smartphones και ούτε θα ξέραμε για tablet (και μη μου πείτε ότι υπήρχαν σωστά tablet πριν το iPad), μη ξεχνάτε αυτά. Ίσως σε 10 χρόνια θα είναι καλύτερη η Samsung η καμία άλλη εταιρία στις δημιουργίες της και θα βγάλει ποιο έξυπνα προϊόντα, ίσως σε 20 χρόνια να χρεοκοπήσει η Apple, αλλά προς το παρόν ευχαριστώ θα παραμείνω στο original multi touch και καλύτερο smartphone που δημιουργήθηκε ποτέ, εφόσον με καλύπτει 100% στις ανάγκες μου χωρίς προβλήματα/κολλήματα κτλ.
Στον φίλο παραπάνω που πήρε S3 του εύχομαι να το ευχαριστηθεί χωρίς προβλήματα/κολλήματα το καινούργιο του τηλέφωνο, δεν γίνεται να έχουμε όλοι iPhone, πρέπει να υπάρχει ανταγωνισμός όπως και να το κάνουμε :)

#101   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 18:22

Δωσε μωρη καριο...α Apple το μπλε δοντι δωσε αναφορα ... δωσε μπαταρια να τα μαμησουμε ολαααααα :P
Ξεκλειδωσε και τις συσκευέςςςςςς μας αφου τις πληρώσαμεεεε grrrrrrrrr
Ax μονο για το IOS μπορουμε να μιλαμε στα αλλα δυστυχώς και είμαι φανατικός iphonenakias εχεις μείνει πίσω.
Καριο.....ααααα με αγαπη :P

#102   delapo

delapo

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Delapo

Δημοσίευση 06/10/2012 - 18:38

Λοιπόν, θα πω και εγώ την άποψή μου όντας κάτοχος iphone 4 και προσφάτως sg3.
1. Ποιότητα κατασκευής: το 4άρι είναι όντως καλύτερο, ποιότητα - υλικά. Το sg3 από την άλλη μπορεί να μην σου γεμίζει το μάτι αλλά αν το πιάσεις στα χέρια σου νιώθεις ποιότητα, όχι εφάμιλη του 4 αλλά σίγουρα όχι και πλαστικούρα.
2. Λογισμικό: Τα πράγματα για μένα είναι απλά, το IOS πολύ πιο απλό στη χρήση, το android λίγο πιο πολύπλοκο όμως εντελώς παραμετροποιήσιμο. Bluetooth, radio, αναφορά sms όλα έτοιμα χωρίς περιττές διαδικασίες. Προσωπικά το dropbox πολύ πιο εύκολο από itunes.
3. Εμπειρία χρήσης: εδώ δεν θα ήταν δίκαιο να αναφερθώ μιας και δεν μπορείς να συγκρίνεις το sg3 με το 4 αλλά με το 5 το οποίο και δεν έχω δουλέψει ακόμα. Πάντως το sg3 είναι σφαιράτο και αν μπεις σε διαδικασίες root και αλλαγής rom, δεν βλέπεις ίχνος lag ακόμα και αν το δουλέψεις στα τέρματα. Όμως όπως είπα και πιο πάνω προς το παρόν επιφυλάσσομαι.
4. Κάμερα: Θα αναφερθώ μιας και εμένα προσωπικά με ενδιαφέρει αρκετά το θέμα. Κακά τα ψέμματα η κάμερα του sg3 πολύ ανώτερη από το 4 και στα ίδια επίπεδα με το 4s (για όσους δεν το ξέρουν το 4s και 5 φοράνε ακριβώςτην ίδια κάμερα με το sg3!). Έχω την εντύπωση ότι το video με το 4s λίγο καλύτερο από 4s.
5. Applications: Πλέον δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά στον όγκο των εφαρμογών που μπορείς να βρείς. Το 90% των εφαρμογών που θα ψάξεις στο applestore θα τις βρείς και στο playstore.
6. Μέγεθος: Ναι, το sg3 είναι μεγάλο, στην αρχή θα σε χαλάσει, όμως όταν το συνηθίσεις δεν το αλλάζεις με τίποτα. Και όσα ακούγονται για την φορητότητά του, χαζομάρες. Μια χαρά μπαίνει σε κωλότσεπη και σε παντελονάκι γενικώς. Και για τη χρήση με το ένα χέρι? Αν μιλάμε για ένα αντρικό νορμάλ χέρι, τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα απολύτως.
Θέλω να τονίσω πως ήμουν αντικειμενικός, και σκοπός του post δεν ήταν να καταλήξω στο πιο είναι καλύτερο, ούτε να κράξω το άλλο. Απλά εκφέρω την άποψή μου μιας και μετά από 3 χρόνια άφησα την apple γιατι με το 5 με ξενέρωσε. Ο ανταγωνισμός είναι πλέον πολύ μα πάρα πολύ σκληρός και η apple, συνθισμένη στις δάφνες της, δεν παρουσίασε τίποτα το ιδιαίτερο για μένα. Και αυτό από μόνο του δείχνει έλλειψη σεβασμού απέναντι στον καταναλωτή - fun της, που κάθε χρόνο ακουμπούσε τα λεφτάκια του, αλλά φέτος είπε όχι. Είμαι εδώ, έτοιμος να ξαναεπιστρέψω μόλις η apple "μου το επιτρέψει".-

#103   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/10/2012 - 18:54

δεν παρουσίασε τίποτα το ιδιαίτερο για μένα. Και αυτό από μόνο του δείχνει έλλειψη σεβασμού απέναντι στον καταναλωτή - fun της, που κάθε χρόνο ακουμπούσε τα λεφτάκια του, αλλά φέτος είπε όχι. Είμαι εδώ, έτοιμος να ξαναεπιστρέψω μόλις η apple "μου το επιτρέψει".-


καλα αν το επιανες στα χερια σου φιλε μου ΔΕΝ θα τα εγραφες αυτα, 2 μερες τωρα δεν μπορω να ξεκολλησω απο πανω του, δυστυχως θα περιμενω ακομα μεχρι να ερθει στα χερια μου το δικο μου....το s3 το χω δουλεψει αρκετες φορες απο φιλους και ειναι πολυ αργο, κολλαει γενικα δεν δεν ειναι iphone ρε φιλε, δεν σου δινει την λεγομενη ικανοποιηση χρηστη οτι κ να λετε, τωρα οσον αφορα τα tweeks κ αλλα τετοια σαχλαμαρακια οκ, πασο δεν με ενδιαφερουν, θελω να κανω 5 δουλειες σωστα γρηγορα κ με ευχαριστηση...αυτο δινει κ εδινε το iphone κ ολα τ αλλα ειναι...επισης μην ξεχνας οτι το nadroid ειναι μια επιτυχημενη αντιγραφη του iOS kegv protimv sth zvh moy panta ta gnhsia kai ta prvtotypa, ola t alla einai aplew odontokremew.

#104   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/10/2012 - 18:59

Θα πω και εγω την αποψη μου...Πιστευω πως υπερενθουσιαστηκατε με τα android οπως και εγω τοτε οταν απο 3g->3gs->4->s2. μετα το s2 αρχισαν ολα...(βλεπε nikolai92 xda forum developers. custom rom/kernel expiria neo/neo v/mini pro/htc desire hd/htc evo 3d) εχω δουλεψει με αυτα τα κινητα και εχω ξοδεψει απειρες ωρες και ισως και αυτος να ηταν ο λογος που τα βαριομουν,ομως κανενα με κανενα android δεν μπορει να συγκριθει με Ios. Δεν ειμαι εδω για να σε κρινω που αγαπησες το android αντιθετως παιδια σεβομαι το παθος αυτο αλλα αν φιλε rocket αυτα που ηθελες απο ενα κινητο ηταν το bluetooth και η αναφορα μνματος τοτε προφανως και δεν σου ταιριαζε το iphone. Oμως μισο λεπτο,ησουνα σιγουρος οτι αξιοπιουσες το iphone καταλληλα? Αυτο που σε εκανε να αγαπησεις το android ειναι το γεγονος οτι ειναι ανοικτο βιβλιο σαν λογισμικο και για καθε ακομη μικρο επιλογη υπαρχει "On/off". Να ξερεις οτι και εμενα μου αρεσει το S3 και δεν το μειωσα ποτε οπως εσεις υποβιβαζετε το iphone. Tα εχουμε ξανα πει,δεν εχουμε ολοι τις ιδιες αναγκες-απαιτησεις απο ενα κινητο οποτε ειναι λογικο καποιο αλλο κινητο να μας ευχαριστει περισσοτερο. Kαι φιληκα σου λεω ετοιμασουθ να πεσεις απο τα συννεφα με το jely bean γτ δεν ειναι αυτο που νομιζεις

#105   wpgreece

wpgreece

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα

Δημοσίευση 06/10/2012 - 19:00

Με το One X θα έπρεπε να το συγκρίνετε :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες