Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα (Μέρος 2ο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3258 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1606   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:00

Παρεπιπτοντως στο Easy Bye World η τιμη αλλαξε και πηγε στα 730 ευρα απο 680... Για οσους ειχαμε χαρει αυτο......Αρα τιμολογιακα πλεον ολοι εχουν ευθυγραμιστει..αρα οπου το βρουμε το αρπαμε

Καλα το είπες έστω και άθελα σου.. Easy bye world...

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1607   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:06

Παρεπιπτοντως στο Easy Bye World η τιμη αλλαξε και πηγε στα 730 ευρα απο 680... Για οσους ειχαμε χαρει αυτο......Αρα τιμολογιακα πλεον ολοι εχουν ευθυγραμιστει..αρα οπου το βρουμε το αρπαμε

Λυπάμαι που θα το πω, αλλά ΤΑ ΛΕΓΑ!!!

Και να δείτε ότι και όσοι το είχαν παραγγείλει στα 679 πάλι θα τους πει μα μου....

Κάτι τέτοια μαγαζιά πρέπει να κατηγορείτε για αισχροκέρδεια!!!

Είδε ο τύπος ότι το τηλέφωνο θα βγει στα 739 και σου λέει μ@λ@κ@ς είμαι να το δίνω τόσο φθηνά?

Αφού μπορώ να βγάλω άλλα 60 ευρώ ας τα βγάλω!

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 30/10/2012 - 17:06


#1608   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:11

Πολλοί τα λέγαμε για το συγκεκριμένο. Κι εγώ πέρυσι είχα άσχημη εμπειρία.

Το θέμα είναι όσοι δεν έχουν ιδέα να μην κατηγορούν χωρίς να ξέρουν.

Αναρτημένη εικόνα


#1609   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:15

Λυπάμαι που θα το πω, αλλά ΤΑ ΛΕΓΑ!!!

Και να δείτε ότι και όσοι το είχαν παραγγείλει στα 679 πάλι θα τους πει μα μου....

Κάτι τέτοια μαγαζιά πρέπει να κατηγορείτε για αισχροκέρδεια!!!

Είδε ο τύπος ότι το τηλέφωνο θα βγει στα 739 και σου λέει μ@λ@κ@ς είμαι να το δίνω τόσο φθηνά?

Αφού μπορώ να βγάλω άλλα 60 ευρώ ας τα βγάλω!



Και το 679 που ελεγε ηταν τιμη που δεν θα την ειχε ποτε για τον πρωτο καιρο.Το ειχε κραχτη τοσο καιρο για να γινουν οι προπαραγγελιες και τωρα με τα 739 ως τιμη θα τους παρει εναν εναν τηλεφωνο η με μαιλ η με μηνυμα και οποιον πιασει.

Τελευταία επεξεργασία από: gsfakianakis2, 30/10/2012 - 17:16


#1610   irakleideas

irakleideas

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:20

ελα ρε τα τυπάκια διαφήμιση κάνανε...ούτε συσκευές θα έχουν Παρασκευή 2.11, ούτε Α1429 εγγυώνται, ούτε σταθερές τιμές έχουν...μιλάμε για ερασιτεχνισμό.

#1611   SurfDrifter

SurfDrifter

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:21

Λυπάμαι που θα το πω, αλλά ΤΑ ΛΕΓΑ!!!

Και να δείτε ότι και όσοι το είχαν παραγγείλει στα 679 πάλι θα τους πει μα μου....

Κάτι τέτοια μαγαζιά πρέπει να κατηγορείτε για αισχροκέρδεια!!!

Είδε ο τύπος ότι το τηλέφωνο θα βγει στα 739 και σου λέει μ@λ@κ@ς είμαι να το δίνω τόσο φθηνά?

Αφού μπορώ να βγάλω άλλα 60 ευρώ ας τα βγάλω!


Καταρχήν, εγω πιστευω ότι θα τιμήσει όσους παρηγγειλαν στην 1η τιμή. Από εκει και πέρα, το ότι αλλαξε την τιμη, πώς φτάνεις στο συμπέρασμα αισχροκερδεί; Γιατι αν πιστευεις ότι δινοντας το 16άρι 739 ευρω είναι αισχροκέρδεια, τότε ΟΛΟΙ που το δίνουν σε αυτη την τιμή, τί ειναι; Αυτοι δεν είναι;

Θεωρείς απίθανο, π.χ. να είχε μια παρτίδα παραεισαγωγη, να την πουλησε όλη και μετα να προμηθευτεί απο τους επίσημους εδω;

Τεσπα, κι εγω για άλλο λόγο δεν θέλω να ξαναψωνίσω από το συγκεκριμένο κατάστημα, γιατι θεωρω ότι με κορόδεψαν με ένα δωρο από διαγωνισμο, αλλα δεν μπορω να βλέπω τόσο απόλυτα συμπεράσματα για ότιδηποτε.

Πάντως πιστευω όλες οι γκρινιες και η μιζερια θα περάσουν, όταν πάρουμε στα χερια μας το νεο iPhone!

#1612   xuser

xuser

    iPH Enthousiast

  • 569 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:27

108 pages and countin'..

#1613   irakleideas

irakleideas

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:28

iphone 5-παρήγγειλα από εσάς στα 679,00...τώρα η τιμή είναι 729€.Τι παίζει;
δεν απαντάτε βλέπω...αύξηση τιμών;;
γιατί έτσι ρε παιδιά;
easy BYE world
ΜΟΥΓΓΑ;;

Εξυπηρετήστε από τον/την
EBW Sales

-------------------------------

για πειτε
-------------------------------

EBW Sales

Η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ
ΑΝ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 679
ΑΥΤΗ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ

------------------------

προτεραιότητα έχω;
αν κάποιος κάνει παραγγελία με 729 τιμη, δεν προηγείται εμου;
δλδ θα το παρω και φθηνότερα και πρώτος;;;
βρε-βρε δωράκλες μας κάνει το ebw
KAI ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ; 19.11?

NO ANSWER BY EBW!!!! (5:28PM)

#1614   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:33

Καταρχήν, εγω πιστευω ότι θα τιμήσει όσους παρηγγειλαν στην 1η τιμή. Από εκει και πέρα, το ότι αλλαξε την τιμη, πώς φτάνεις στο συμπέρασμα αισχροκερδεί; Γιατι αν πιστευεις ότι δινοντας το 16άρι 739 ευρω είναι αισχροκέρδεια, τότε ΟΛΟΙ που το δίνουν σε αυτη την τιμή, τί ειναι; Αυτοι δεν είναι;

Θεωρείς απίθανο, π.χ. να είχε μια παρτίδα παραεισαγωγη, να την πουλησε όλη και μετα να προμηθευτεί απο τους επίσημους εδω;

Τεσπα, κι εγω για άλλο λόγο δεν θέλω να ξαναψωνίσω από το συγκεκριμένο κατάστημα, γιατι θεωρω ότι με κορόδεψαν με ένα δωρο από διαγωνισμο, αλλα δεν μπορω να βλέπω τόσο απόλυτα συμπεράσματα για ότιδηποτε.

Πάντως πιστευω όλες οι γκρινιες και η μιζερια θα περάσουν, όταν πάρουμε στα χερια μας το νεο iPhone!

Ναι το θεωρώ απίθανο φίλε μου να πάρει από τους επίσημους.

Από τους επίσημους εισαγωγείς παίρνουν μόνο οι εξουσιοδοτημένοι retailers και resellers και οι πάροχοι. Το ebw δεν είναι τίποτα από αυτά.

#1615   SurfDrifter

SurfDrifter

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:34

iphone 5-παρήγγειλα από εσάς στα 679,00...τώρα η τιμή είναι 729€.Τι παίζει;
δεν απαντάτε βλέπω...αύξηση τιμών;;
γιατί έτσι ρε παιδιά;
easy BYE world
ΜΟΥΓΓΑ;;

Εξυπηρετήστε από τον/την
EBW Sales

-------------------------------
για πειτε
-------------------------------

EBW Sales
Η ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ
ΑΝ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ 679
ΑΥΤΗ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ

------------------------
προτεραιότητα έχω;
αν κάποιος κάνει παραγγελία με 729 τιμη, δεν προηγείται εμου;
δλδ θα το παρω και φθηνότερα και πρώτος;;;
βρε-βρε δωράκλες μας κάνει το ebw
KAI ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ; 19.11?

NO ANSWER BY EBW!!!! (5:28PM)


ΚΑΙ σου λέει ότι θα το πάρεις στην τιμή που παρήγγειλες ΚΑΙ γίνεσαι και ειρωνικος, απένταντι τους. Ωραίος...

#1616   irakleideas

irakleideas

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:47

ΚΑΙ σου λέει ότι θα το πάρεις στην τιμή που παρήγγειλες ΚΑΙ γίνεσαι και ειρωνικος, απένταντι τους. Ωραίος...


που έγινα ειρωνικός ρε φίλε; και δωράκλα είναι και το 19.11 για ebw το έχουν αναρτήσει και άλλοι πιο πάνω...

Πάντως όσο δε μου απαντάει ΣΤΟ αν κάποιος κάνει παραγγελία με 729 τιμη, δεν προηγείται εμου;
και ΣΤΟ ΑΝ δλδ θα το παρω και φθηνότερα και πρώτος; Τόσο δικαιούμαι να έχω αμφιβολία...Και ναι φίλε ίσως γίνω ειρωνικός εάν ΔΕΝ μου απαντήσει σύντομα...Προς το παρόν κάνω εύλογες ερωτήσεις και δεν ειρωνευομαι κανέναν! Τα "Μούγγα" κλπ, τα έγραψα γιατί με είχαν 10 λεπτά αναμονη...

#1617   irakleideas

irakleideas

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 17:58

που έγινα ειρωνικός ρε φίλε; και δωράκλα είναι και το 19.11 για ebw το έχουν αναρτήσει και άλλοι πιο πάνω...

Πάντως όσο δε μου απαντάει ΣΤΟ αν κάποιος κάνει παραγγελία με 729 τιμη, δεν προηγείται εμου;
και ΣΤΟ ΑΝ δλδ θα το παρω και φθηνότερα και πρώτος; Τόσο δικαιούμαι να έχω αμφιβολία...Και ναι φίλε ίσως γίνω ειρωνικός εάν ΔΕΝ μου απαντήσει σύντομα...Προς το παρόν κάνω εύλογες ερωτήσεις και δεν ειρωνευομαι κανέναν! Τα "Μούγγα" κλπ, τα έγραψα γιατί με είχαν 10 λεπτά αναμονη...


Βλέπω ότι το ebw δεν απαντά ακόμη...έχω ένα ανοιχτό chat μαζί τους εδώ και 30 λεπτά...Η αύξηση της τιμής είναι κάτι που αφορά όσους έκαναν παραγγελία μεσω ebw και υποθέτω ότι εδώ μέσα είμαστε αρκετοί...

Κρατώντας (;) ως (ευχάριστο) δεδομένο (;) την μη αύξηση τιμής για όσους "κλείδωσαν" τιμή στα 679,00, αναρωτιέμαι εύλογα τι ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ έχουμε εμείς έναντι αυτών που θα παραγγείλουν τωρα με 729,00.

Πάντως ίσως παραγγείλει ο κολλητός μου δίπλα μου τώρα άμεσα από ebw.... για να δούμε ποιανού η παραγγελία θα έρθει πρώτη...αυτουνού ή η δική μου;;;ή μαζί; και πότε;

#1618   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:00

που έγινα ειρωνικός ρε φίλε; και δωράκλα είναι και το 19.11 για ebw το έχουν αναρτήσει και άλλοι πιο πάνω...

Πάντως όσο δε μου απαντάει ΣΤΟ αν κάποιος κάνει παραγγελία με 729 τιμη, δεν προηγείται εμου;
και ΣΤΟ ΑΝ δλδ θα το παρω και φθηνότερα και πρώτος; Τόσο δικαιούμαι να έχω αμφιβολία...Και ναι φίλε ίσως γίνω ειρωνικός εάν ΔΕΝ μου απαντήσει σύντομα...Προς το παρόν κάνω εύλογες ερωτήσεις και δεν ειρωνευομαι κανέναν! Τα "Μούγγα" κλπ, τα έγραψα γιατί με είχαν 10 λεπτά αναμονη...


καλα τραγουδα , αντε να το παρει 1-2 κ αν αμφιβαλω, απλα θα πουν οτι το αρχικο στοκ των 679 τελειωσε κ η νεα παραλαβει θα ειναι με την κανονικη νεα τιμη, σας ενδιαφερει 'η οχι....και προκαλω να ποσταρουν εδω αποδειξεις αγορας οποιοι το παρουν στην τιμη αυτη....χλωμο το κοβω κ με στοιχημα...

#1619   SurfDrifter

SurfDrifter

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:00

που έγινα ειρωνικός ρε φίλε; και δωράκλα είναι και το 19.11 για ebw το έχουν αναρτήσει και άλλοι πιο πάνω...

Πάντως όσο δε μου απαντάει ΣΤΟ αν κάποιος κάνει παραγγελία με 729 τιμη, δεν προηγείται εμου;
και ΣΤΟ ΑΝ δλδ θα το παρω και φθηνότερα και πρώτος; Τόσο δικαιούμαι να έχω αμφιβολία...Και ναι φίλε ίσως γίνω ειρωνικός εάν ΔΕΝ μου απαντήσει σύντομα...Προς το παρόν κάνω εύλογες ερωτήσεις και δεν ειρωνευομαι κανέναν! Τα "Μούγγα" κλπ, τα έγραψα γιατί με είχαν 10 λεπτά αναμονη...


Κοιτα, καταλαβαίνω τα ευλογα ερωτήματα σου, αλλά με αυτό τον τρόπο, δίνεις πάτημα να σου βγει ο άλλος από πάνω. Και επειδη στο ιντερνετ επιβάλλεται να εξηγουμε περισσότερα, σε ενημερώνω το τι γαμωσταυρίδια τους εριξα δεν λεγεται πριν ένα χρόνο και τους είπα απατεώνες στεγνά στο τέλος. Εγω αγοραζα όλα τα αντικείμενα τεχνολογιας απο εκει, είτε για προσωπικη ή εταιρική χρήση και (θεωρω) ότι με κορόδεψαν για ένα προιον αξίας... 10-15 ευρώ!

Απλα, ενω οι τακτικές τους ωρες-ωρες είναι αμφιβολες, δεν παυουν να είναι ενα απο τα πιο φτηνα e-shop στην Ελλάδα.
Οποτε, με γνωμωνα αυτο, μπορεις να διαλεξεις π.χ. να παρεις κάτι φτηνα, αλλα με καποια ενδεχομενη ταλαιπωρια (ή και όχι) ή να πας σε καποιο APR π.χ. και να έχεις premium αντιμετώπιση.

Τουλάχιστον έτσι έχουμε επιλογη.

#1620   irakleideas

irakleideas

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:09

Κοιτα, καταλαβαίνω τα ευλογα ερωτήματα σου, αλλά με αυτό τον τρόπο, δίνεις πάτημα να σου βγει ο άλλος από πάνω. Και επειδη στο ιντερνετ επιβάλλεται να εξηγουμε περισσότερα, σε ενημερώνω το τι γαμωσταυρίδια τους εριξα δεν λεγεται πριν ένα χρόνο και τους είπα απατεώνες στεγνά στο τέλος. Εγω αγοραζα όλα τα αντικείμενα τεχνολογιας απο εκει, είτε για προσωπικη ή εταιρική χρήση και (θεωρω) ότι με κορόδεψαν για ένα προιον αξίας... 10-15 ευρώ!

Απλα, ενω οι τακτικές τους ωρες-ωρες είναι αμφιβολες, δεν παυουν να είναι ενα απο τα πιο φτηνα e-shop στην Ελλάδα.
Οποτε, με γνωμωνα αυτο, μπορεις να διαλεξεις π.χ. να παρεις κάτι φτηνα, αλλα με καποια ενδεχομενη ταλαιπωρια (ή και όχι) ή να πας σε καποιο APR π.χ. και να έχεις premium αντιμετώπιση.

Τουλάχιστον έτσι έχουμε επιλογη.


χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε..
δεν ειρωνεύτηκα κανένα, αλλά όταν ο άλλος με έχει στην αναμονή 30' ή δεν απαντά, θα κάνω λίγο πλάκα..
από κει και πέρα αν όντως διατηρηθεί το 679,00 (σε Α1429 υποχρεωτικά όμως..για μένα) και δεν δώσουν ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ τους παραγγελίες προτεραιότητα στους "νέους" παραγγέλοντες με τιμή 729,00, τότε ΚΑΙ κύριοι ΚΑΙ καλή περίπτωση αγοράς (με αρκετή αναμονή βέβαια) είναι...
Ολα αυτά όμως...ΟΟΟΟΤΑΝ και ΑΦΟΟΟΟΥ απαντήσουν....αντε ρε ebw...τι κάνετε; τώρα θα αποφασίσετε; τι ρώτησα ρε παιδιά...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες