Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:01

Η διαφορα 740-460 ειναι 280.αφενος, Το γνωριζω απλα ειμαι λιγο πιο προληπτικος. Διαβαζοντας προσεκτικα οσα ειπε,βλεπεις οτι γραφει σε χρονο αοριστο. Εφοσον ειχε γινει πιο πριν και δεν γνωριζω ποσο, ελαβα υποψιν οτι η τιμη του s3 δεν θα ειχε πεσει τοσο.αφετερου αναφερεται στο 4s οπου η τιμη του ειναι 670. Δηλαδη διαφορα 210.

Έχεις δίκιο κακός υπολογισμός. Σωστός είσαι...και πάλι μεγάλη η διαφορά για εφάμιλλα τηλέφωνα σε χαρακτηριστικά όμως..

στο skoroutz εχει με 70

Άσε το skroutz τι έχει....Κάνε μια βόλτα στο eBay.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:02

Το παράδειγμα να είναι ανοιχτόμυαλοι.. Χωρίς παρωπίδες.. :)

Κάτσε να γίνει όμως πρώτα..



"Βαρόνοι".. Αυτοί συνήθως δεν έχουν λεφτά...? :P

Το πλαστικό όντως είναι άσχημο αλλά όπως είπα μετά απο μια μέρα δε το καταλαβαίνεις. Τουλάχιστον δε σε ενοχλεί..

Αυτό για το Smooth το λενε πολλοί. Εμένα μια χαρά μου φάνηκε..

Αν γίνει η μετάβαση, σίγουρα θα πω 2 λογάκια.. 3 μέρες δε μου ήταν αρκετές..


Φοβάσαι να το πιάσεις το 5.. Με όλα αυτά τα προβλήματα.. Δε μου κάνει αίσθηση καμία. Τις διαφορές τις είδαμε και τις ξέρουμε.. Αν δηλαδή τις λες διαφορές..

Ένα τηλ ερωτεύτηκα και αυτό ήταν το 4..

Δεν φοβασαι να το πιασεις..απλα το κινητο ειναι παναλαφροο...υπερβολικα ελαφρυ ομως...και εξωτερικα δεν εχει καμια σχεση με το προηγουμενο...στις φωτο μοιαζουν αρκετα..απο κοντα ομως ειναι διαφορετικα τηλεφωνα..

#63   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:03

Μα δεν είπα ότι δεν με καλύπτει, είπα ότι αν άλλαζα με τα τωρινά δεδομένα θα σκεφτόμουν αυτό. Προς το παρόν μένω με το 4S. Αν έχεις αγοράσει GPS kai 4-5 ακόμα ακριβές εφαρμογές που χρησιμοποιείς καθημερινά τότε ναι το σκέφτεσαι.

Kοιτα για να εχεις μπει στο τρυπακι να αλλαξεις ειτε το εχεις βαρεθει ειτε κατι δεν σ αρεσει ή δεν σε καλυπτει!Οποτε εγω σε αυτη την περιπτωση θα εφευγα και δεν θα έμενα δεσμιος σε ενα τηλεφωνο μια ζωη για καποιες εφαρμογες που αγορασα...Γνωμη μου παντα!Θελω το προιον που εχω να με ευχαριστει 100%...Αν δεν με ευχαριστει φευγω!Προς το παρον το 4s με υπερευχαριστει και με καλυπτει...
XS Max 256 Gb Space Gray

#64   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:03

Τι γίνεται ρε μαζική αποχώρηση από την Apple...?Εμένα ακόμα να μην με υπολογίζεται...;-)


Oύτε εμένα !!! μαζί θα κλειδώσουμε το μαγαζί !!!

#65   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:05

Δεν φοβασαι να το πιασεις..απλα το κινητο ειναι παναλαφροο...υπερβολικα ελαφρυ ομως...και εξωτερικα δεν εχει καμια σχεση με το προηγουμενο...στις φωτο μοιαζουν αρκετα..απο κοντα ομως ειναι διαφορετικα τηλεφωνα..


Το βάρος δε μου λεει τίποτα απολύτως.. Που φτάσαμε.. Να παρουσιάζουμε ως βασικό χαρακτηριστικό του νέου iPhone το πόσο ελαφρύ είναι.

Πολύ διαφορετικά, σωστά. Έβαλαν και Lighthning.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#66   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:05

Έχεις δίκιο κακός υπολογισμός. Σωστός είσαι...και πάλι μεγάλη η διαφορά για εφάμιλλα τηλέφωνα σε χαρακτηριστικά όμως..


Άσε το skroutz τι έχει....Κάνε μια βόλτα στο eBay.

Ενα 50αρι περιπου εχει στο ebay....62 δολλαρια

#67   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:06

1)Δεν έχω ipad γι αυτό το σκέφτομαι,είναι πεταμένα λεφτά δλδ αν φύγω σχεδόν.
2)Ντάξει ας μην έχει αλουμίνιο,ας αλλάξει κάτι άλλο...
3)Έχεις ποτέ ασχοληθεί με ένα lumia 800 και καλύτερο να δεις; Είναι λίγο περίεργη φάση το metro αλλά είναι θέμα συνήθειας κι αυτό. Από ποιότητα κατασκευής είναι καλύτερα από Samsung σίγουρα.


Mark όχι δεν έχω ασχοληθεί να σου πω την αλήθεια απλός στην ιδέα και μόνο metro-windows κάτι δεν μου καθετε καλά :P

200 ευρό; για βάλε άλλα 150 minimum.Για ελληνικές τιμές μιλάμε. iPhone 5 740 περίπου και το galaxy το βρίσκεις του κουτιού 460. Αν βάλεις ότι με 20-30 ευρώ παίρνεις και κάρτα 64 GB κάτσε λογάριασε τη διαφορά.


Εγω έδωσα 480€ + 17€ για flip cover samsung + 18€ για 16GB samsung microsd class 10 όμως και όχι class 4 και εχει μεγάλη διάφορα η class 10 στο galaxy που δοκίμασα με μια παλιά class 4 που είχα και στη ταχύτητα η διαφορα ήταν σαν να έχεις Ferrari και να βάζεις απλή αμόλυβδη με την 100σταρα racing πχ.

Με 30 ευρω 64αρα καρτα αποκλιεταιιιιιι


Class 4 βρίσκεις σε class 10 όμως όχι θες γύρω στα 60€ για 64GB.

Aυτο με τα πεταμενα λεφτα σε apple store που λενε ολοι ποτε δεν το καταλαβα!!Δηλαδη ειναι προτιμοτερο να μεινεις σε ενα τηλεφωνο που δεν σε καλυπτει(για διαφορους λογους οπως κορεσμος κτλ...) μονο και μονο για καποιες εφαρμογες που λογω του οτι δεν σε καλυπτει πλεον το τηλεφωνο ισως και να μην χρησιμοποιεις...??


Κοίταξε φίλε το σκέφτεσαι και είναι παράγοντας να το σκεφτείς πραγματικά διότι τα λεφτά δεν είναι και Μαρούλια το θέμα είναι να κανείς τη υπέρβαση όπως τη έκανα εγω απλός έχω ένα μπαλαντέρ σε σχέση με τον mark ότι η δίκες μου δεν πανε χαμένες λόγο iPad.

#68   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:07

Ενα 50αρι περιπου εχει στο ebay....62 δολλαρια

Εντάξει αν σκεφτείς ότι σου δίνει όταν το αγοράσεις τα 16GB και με 50 ακόμα έχεις άλλα 64 δεν το λες άσχημα. Και έχεις 64+16=80.
Από το 16άρι στο 64άρι iphone 5 θες 200 min.

Αναρτημένη εικόνα


#69   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:07

Oύτε εμένα !!! μαζί θα κλειδώσουμε το μαγαζί !!!

Και εγω μαζί σας

#70   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:07

Το βάρος δε μου λεει τίποτα απολύτως.. Που φτάσαμε.. Να παρουσιάζουμε ως βασικό χαρακτηριστικό του νέου iPhone το πόσο ελαφρύ είναι.

Πολύ διαφορετικά, σωστά. Έβαλαν και Lighthning.

Μιλησα γιατι ειπες οτι δεν εχει διαφορες....και φανταστηκα εξωτερικες που λενε ολοι..γιατι εσωτερικα ειναι αρκετα αλλαγμενο...σε θεμα hardware...

#71   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:08

καλησπερα στους φιλους,εχω περασει στη φαση android 6 φορες με διαφορα κινητα απο samsung,htc κτλ
οπως και με iphone τα ιδια,ειμαι χρονια χρηστης κολημενος(εξαρτιμενος με κινητα gadget κτλ)
σαν το ios δεν παιζει τπτ καλητερο,ολα τα αλλα απλα αντιγραφες,τελευταια μου αγορα ενα s3 που μεσα σε 3 μερες το εβαλα αγγελια...
τι να πω για τον ανδροιδες,την αποκρηση της οθονης με την αφη?δεν πιανετε με τπτ το ios.το να εχει μια καλη οθονη η οποια στα γρηγορα ρολαρισματα λαγκαρη τι να το κανω...ασε μη πω για τα κουμπια αφης που πατιουντε με το χερι καταλαθος..σχεδιαστηκα μουφα.
εχει και ανδροιδες πιο ομορφα....

#72   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:08

Τι γίνεται ρε μαζική αποχώρηση από την Apple...?Εμένα ακόμα να μην με υπολογίζεται...;-)

Oύτε εμένα !!! μαζί θα κλειδώσουμε το μαγαζί !!!

Και εγω μαζί σας

Μαζι σας και εγω!


Παντως νομιζω οτι εχουν δικιο που πολλοι θελουν να περασουν σε αλλη συσκευη/λειτουργικο, γιατι πραγματικα εχει γινει πολυ ακριβο σπορ και καθε χρονος που περναει και περισσοτερο

#73   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:09

Το βάρος δε μου λεει τίποτα απολύτως.. Που φτάσαμε.. Να παρουσιάζουμε ως βασικό χαρακτηριστικό του νέου iPhone το πόσο ελαφρύ είναι.

Πολύ διαφορετικά, σωστά. Έβαλαν και Lighthning.

Άλλαξαν και τη θύρα των ακουστικών που εμένα με χαλάει σαν ιδέα εκεί που το έβαλαν χωρίς να το έχω δουλέψει.

Αναρτημένη εικόνα


#74   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:11

Μαζι σας και εγω!


Παντως νομιζω οτι εχουν δικιο που πολλοι θελουν να περασουν σε αλλη συσκευη/λειτουργικο, γιατι πραγματικα εχει γινει πολυ ακριβο σπορ και καθε χρονος που περναει και περισσοτερο

Παρα πολυ ακριβο σπορ!Οποτε για μενα η καλυτερη λυση ειναι να αλλαζεις καθε 3 χρονια ας πουμε τηλεφωνο παρα να αλλαζεις και να πηγαινεις σε κατι πιο φθηνο αλλα παλι ακριβο!!Γιατι τα 460 δεν ειναι και λιγα.....Μην τα κατεδαφιζουμε ολα!
XS Max 256 Gb Space Gray

#75   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:15

Τελικά είμαστε πολλοι που κάναμε switch (Mac users know) σε S3...!

Ένας συνειδητοποιημενος χρήστης, δε μπορει πια να μείνει στο iOS. Ακόμα κι αν είναι 16 χρόνια Mac user (like me). Η στενοκεφαλιά της apple δεν αφήνει περιθώρια και το S3 είναι πολυ καλή λύση. Go for it!

Τελευταία επεξεργασία από: KostasSTi, 19/10/2012 - 20:17


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες