Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:18

Μιλησα γιατι ειπες οτι δεν εχει διαφορες....και φανταστηκα εξωτερικες που λενε ολοι..γιατι εσωτερικα ειναι αρκετα αλλαγμενο...σε θεμα hardware...


Δεν είναι αλλαγές που θα σε κάνουν να πας να το πάρεις όμως. Ειδικότερα όσοι είναι με το 4S.

Άλλαξαν και τη θύρα των ακουστικών που εμένα με χαλάει σαν ιδέα εκεί που το έβαλαν χωρίς να το έχω δουλέψει.


Άλλο και αυτό.. Το καταλαβαίνω όμως. Έπρεπε με το ζόρι να βάλουν μια "αλλαγή".

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 19/10/2012 - 20:18

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:20

Δεν είναι αλλαγές που θα σε κάνουν να πας να το πάρεις όμως. Ειδικότερα όσοι είναι με το 4S.



Άλλο και αυτό.. Το καταλαβαίνω όμως. Έπρεπε με το ζόρι να βάλουν μια "αλλαγή".

Συγνωμη..δηλαδη τι αλλοοοο θα ηθελες περισσοτερο σε θεμα hardware δηλαδη για να σε κανει να το παρεις?...ελεος..τι περιμενατε δηλαδη να βγαλει η apple?..

#78   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:20

Να σημειωσω και εγω οτι εκ του εσφαλους εχοντας new ipad παω για galaxy note2. Οποτε δεν θα μ λειψει το ios ουτε θα φυγω απο την κοινοτητα...επισης
Το νοτε δεν ειναι s3. Ειναι αισθητα μεγαλυτερο...καλυτερα χρωματα με καλυτερη ευκpινεια. Πολλα περισσοτερα χαρακτηριστηκα και πολυ πιο smooth απο s3 παρα του οτι ο επεξεργαστης του ειναι χρονισμενος μονο 200 mhz περισσοτερο και η δυπλασια ram αντεχει περισσοτερο multitasking. Επισης δεν λεω θα συνιθησω το μεγεθος του σε 2-3 μερες. Ευχομαι ναι μν γινει ποτε και καθε φορα που το ποανω στα χερια μ η οθονη να με συναρπαζει και να λεω ΟΥΑΟΥ!

#79   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:21

Τελικά είμαστε πολλοι που κάναμε switch (Mac users know) σε S3...!

Ένας συνειδητοποιημενος χρήστης, δε μπορει πια να μείνει στο iOS. Ακόμα κι αν είναι 16 χρόνια Mac user (like me). Η στενοκεφαλιά της apple δεν αφήνει περιθώρια και το S3 είναι πολυ καλή λύση. Go for it!


Είμαστε παρα πολλοί Mac users που κάναμε την αλλαγή και άλλοι που είναι να την κάνουν :)

#80   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:21

Συγνωμη..δηλαδη τι αλλοοοο θα ηθελες περισσοτερο σε θεμα hardware δηλαδη για να σε κανει να το παρεις?...ελεος..τι περιμενατε δηλαδη να βγαλει η apple?..


Kαταρχάς είναι όλο το πακέτο. Για 'μενα με όλα αυτά τα προβλήματα, είναι κοροιδία. Συν και το χρηματικό.

Γι αυτό που ρωτάς θα σου πω, WiFi Direct.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#81   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:26

Kαταρχάς είναι όλο το πακέτο. Για 'μενα με όλα αυτά τα προβλήματα, είναι κοροιδία. Συν και το χρηματικό.

Γι αυτό που ρωτάς θα σου πω, WiFi Direct.

Νομιζω οτι υπαρχουν εφαρμογες που το αντικαθιστουν μια χαρα....οπως και το bluetooth ...

#82   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:29

Το ΒΤ δε μ'ενδιέφερε ποτέ. Και για να σε προλάβω, ουτε και το ράδιο.

Ξαναλέω, είναι όλο το πακέτο στο 5. Όχι κάτι συγκεκριμένο. Και έγινε χειρότερο με όλα αυτά τα προβλήματα που έκαναν την εμφάνιση τους.

Να φοβάσαι να βγάλεις το τηλ απο το κουτι. δεν ήταν έτσι η Apple.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#83   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:39

Το ΒΤ δε μ'ενδιέφερε ποτέ. Και για να σε προλάβω, ουτε και το ράδιο.

Ξαναλέω, είναι όλο το πακέτο στο 5. Όχι κάτι συγκεκριμένο. Και έγινε χειρότερο με όλα αυτά τα προβλήματα που έκαναν την εμφάνιση τους.

Να φοβάσαι να βγάλεις το τηλ απο το κουτι. δεν ήταν έτσι η Apple.


......ποσο δικιο εχεις.........ουτε οτι πληρωνεις παιρνεις.

#84   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:43

Μαζι σας και εγω!


Παντως νομιζω οτι εχουν δικιο που πολλοι θελουν να περασουν σε αλλη συσκευη/λειτουργικο, γιατι πραγματικα εχει γινει πολυ ακριβο σπορ και καθε χρονος που περναει και περισσοτερο

Αν και προσωπικα θα σου πω οτι δεν παιζει τοσο σημαντικο ρολο, οχι απο την αποψη οτι μου περισσευουν, απλα οτι αν αλλαζω μια συσκευη καθε 2 χρονια εχω την δυνατοτητα (και με την πωληση της προηγουμενης συσκευης) να δωσω ενα ποσο για να παρω το επομενο..
Εχεις δικιο σε αυτο που λες, αλλα οχι ακριβως οπως το εννοεις εσυ!
Δεν ειναι η τιμη που δεν σε συμφερει, αλλα η σχεση τιμης/προιοντος, ποσο μαλλον αν ερχεσαι απο iphone και πας σε επομενο μοντελο (για την διαφορα του 4S με το 4 και το 5 με το 4S λεω, γιατι το 4αρι μια χαρα νεο μοντελο ηταν)..
Λιγα πραγματα (σχετικα) αλλαζουν, ιδιο το iOS παντου.. Ποσο μαλλον αν το βαρεθηκες τοσα χρονια οπως εγω??
Αν εχεις μια γκομενα κ βαρεθηκες ρε παιδι μου, θα σε ενδιαφερε αν σου ελεγαν οτι θα ψηλωσει λιγο, θα χασει μερικα κιλα και θα ειναι λιγο πιο γρηγορη? (δεν ξερω που, το αφηνω στην φαντασια σου :-P )
Οτι και να σου λενε δεν ακους κανεναν, θες αλλη.. Μεγαλυτερο μπουστο (οθονη), πιο ανοιχτομυαλη (πιο ανοιχτο λειτουργικο), ωραιες καμπυλες κ πιασιματα (εδω δεν εχει παρενθεση ;-) ), χωρις να πρεπει να βρεις τα κουμπια της για να τα βρεις μαζι της (δεν θελει jailbreak κ φασαριες για να το ευχαριστηθεις), δεν ειναι κομπλεξικη σε πολλα πραγματα (apple), δεν ειναι κολλημενη με τον πρωην της κ σου τα πρηζει συνεχεια (itunes :-P )... Εχει ματια μονο για σενα ρε παιδι μου (αισθητηρας του S3 μπροστα για τα ματια)...

#85   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:47

Sorry αλλα δεν καταλαβα τι θες να πεις, οτι δεν εχουν δικιο?

#86   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:50

Sorry αλλα δεν καταλαβα τι θες να πεις, οτι δεν εχουν δικιο?

Εχεις δικιο μεν για την τιμη οου εχει εκτοξευτει (και για τα δικα μας δεδομενα εδω ακομα περισσοτερο) αλλα ειναι και η σχεση τι δινεις και τι παιρνεις!
Θελω να σου πω οτι αν εκρινα οτι αξιζαν τα λεφτα που θα εδινα, θα το παλευα και θα το επαιρνα, αλλα απο την στιγμη που κρινω οτι δε μου προσφερει τα αναμενομενα, η τιμη φανταζει ακομα μεγαλυτερη!

#87   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:55

Αν εχεις μια γκομενα κ βαρεθηκες ρε παιδι μου, θα σε ενδιαφερε αν σου ελεγαν οτι θα ψηλωσει λιγο, θα χασει μερικα κιλα και θα ειναι λιγο πιο γρηγορη? (δεν ξερω που, το αφηνω στην φαντασια σου :-P )
Οτι και να σου λενε δεν ακους κανεναν, θες αλλη.. Μεγαλυτερο μπουστο (οθονη), πιο ανοιχτομυαλη (πιο ανοιχτο λειτουργικο), ωραιες καμπυλες κ πιασιματα (εδω δεν εχει παρενθεση ;-) ), χωρις να πρεπει να βρεις τα κουμπια της για να τα βρεις μαζι της (δεν θελει jailbreak κ φασαριες για να το ευχαριστηθεις), δεν ειναι κομπλεξικη σε πολλα πραγματα (apple), δεν ειναι κολλημενη με τον πρωην της κ σου τα πρηζει συνεχεια (itunes :-P )... Εχει ματια μονο για σενα ρε παιδι μου (αισθητηρας του S3 μπροστα για τα ματια)...


Ωραιοτατο και ευστοχο επιχειρημα φιλε μου :)))
Ομως το βλεπεις λιγο μονοπλευρα...προσοπικη μου αποψη καποιοι οπως αναφερεις θα αλλαξουν αμεσως ,καποιοι ομως θα συμβιβαστουν και θα πουν ενταξει...με το περασμα του χρονου θα καταλαβουν οτι ουσιαστηκα δεν αλλαξε κατι...ιδια συμπεριφορα ιδιος χαρακτηρας/προσωπικοτητα (ιδιες επειδοσεις :) ) και αργα η γρηγορα θα αλλαξουν....συμπερασματικα οσοι δεν ενιωσαν με την εμφανιση του 5 την αναγκη να παμε σε αλλη συσκευη android θα το κανουν στο εμμεσο μελλον και αυτο που χρειαζεται να αλλαξει πραγματικα για να μας ενθουσιασει και παλι και να παρουμε iphone ειναι η συμπεριφορα και ο χαρακτηρας του κινητου...ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω....καινουργιο προτοτυπο design,καινουργιο προτοτυπο μενου/και ας διατηρει την ιδια φιλοσοφια...

#88   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:02

Εγώ αυτό που θέλω να πω είναι ότι όπως οι σκέψεις οι δικιές μας που αποτελούν το 10-6% της παγκόσμιας αγοράς κινητών έχουν αλλάξει έτσι έχει γίνει και σε πολλούς άλλους σε μεγαλύτερες χώρες.Είμαστε μια μικρογραφία της παγκόσμιας αγοράς. Δεν είναι όλοι οι χρήστες με παρωπίδες και ζυγίζουν πολύ τι θα πάρουν και γιατί θα το πάρουν.
Καλώς ή κακώς η Apple έχει μια δυναμική, το iPhone 5 πάει καλά εξαιτίας αυτής της δυναμικής. Όταν η δυναμική αυτή καταλαγιάσει και αρχίσει η πτώση(αν δεν κάνει η Apple στο μεταξύ ένα ισχυρό σοκ στους αγοραστές της κάνοντας μια σοβαρή καινοτομία) μετά το να ανέβει θα είναι πολύ δύσκολο.
Αυτό είναι φυσικό και νομοτελειακό επακόλουθο,όπου υπάρχει ακμή υπάρχει και παρακμή. Αυτό που διαφέρει είναι η περίοδος ανάμεσα σε αυτές.

Το συμπέρασμα μου λοιπόν είναι ότι μη νομίζετε ότι επειδή έχοντας μια δυναμική η Apple και 1)τα ακριβότερα προϊόντα από τον ανταγωνισμό
2) προβλήματα με την αξιοπιστία της πλέον σοβαρά, out of the box συσκευές με πρόβλημα
πρόβλημα με το 4S στην αρχή με το σήμα(μέχρι να βγει η 5Α406)
πρόβλημα με το 4 με το antennagate
3)χαρακτηριστικά επουσιώδη πλασάρονται για καινοτομίες

θα συνεχίσει να έχει αυτή τη δυναμική ες αεί αν δεν αλλάξει κάτι. Αν αναστραφεί το κλίμα και αλλάξει η μόδα τότε τα πράγματα θα είναι δύσκολα γιατί παράλληλα είναι μια εταιρία που δεν είναι αυτάρκης αλλά εξαρτάται από πολλές άλλες.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 19/10/2012 - 21:03

Αναρτημένη εικόνα


#89   maxsto

maxsto

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:02

Κύριε maxsto, Σε εσένα ΔΕΝ απαντάω, διότι με μύησες στον αμαρτωλό κόσμο του iPhone και τόσα χρόνια ΔΕΝ μπορώ να απεξαρτηθώ :P ... επίσης Διάβασε και κανα τίτλο... 4αρι λέμε ....χοχοχο θα σε πάρω τηλέφωνο τώρα που θα φύγω από το μαγαζί... :o το S3 μου αρέσει και είναι πιο κοντά σε αυτά που θέλω τώρα από ένα κινητο...
Επίσης επειδή ακούω πολλά για το πλαστικό και τα καταλαβαίνω, το δικό μου 4αρι πάντα το έχω σε θήκη τύπου Zero 5 διάφανη και πολύ λεπτή για να μην το χτυπήσω και πάθω κανά έμφραγμα :P ...οπότε στην ουσία και εγώ πλαστικό πιάνω κάθε μέρα και μάλιστα κακής ποιότητας...


Το μόνο που ελπίζω....ειναι να μην με μυήσεις εσυ στον samsung-κοσμο...!!! :P
Πέρα απο την πλάκα...διαβάζω πολυ ενδιαφέρουσες απόψεις και σοβαρά επιχειρήματα , εκτος απο κανα 2-3 παρατραγουδα, και χαιρομαι ιδιεταίρως που δεν υπάρχουν παρωπίδες και φανατισμοί σε apple side forum!!

Τελευταία επεξεργασία από: maxsto, 19/10/2012 - 21:04


#90   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 21:09

Το μόνο που ελπίζω....ειναι να μην με μυήσεις εσυ στον samsung-κοσμο...!!! :P
Πέρα απο την πλάκα...διαβάζω πολυ ενδιαφέρουσες απόψεις και σοβαρά επιχειρήματα , εκτος απο κανα 2-3 παρατραγουδα, και χαιρομαι ιδιετέρως που δεν υπάρχουν παρωπίδες και φανατισμοί σε apple side forum!!

Χαχα μην χαιρεσαι πολυ φιλε μου :-)
Δυστυχως παντου και σε ολα τα θεματα υπαρχουν ατομα με παρωπιδες.. Και εδω το ιδιο φυσικα.
Απλα δεν καταλαβαινουν οτι πρωτα κακο στον εαυτο τους κανουν να ειναι ¨προβατα¨ σε μια εταιρια.. Πρεπει ο καθενας να κοιταει το συμφερον του, τα θελω και τις αναγκες του και με βαση αυτα να κρινει στο τι θα αγορασει.
Μην μπαινετε στο παιχνιδι των εταιριων, αφηστε τες να φαγωθουν μονες τους, αυτος ο ανταγωνισμος μονο υπερ μας ειναι αλλα δεν το καταλαβαινουμε πολλες φορες κ τρεχουμε απο πισω τους..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 27

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (16)